Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

agentmiky

Podle mě je tohle nejlepší Pixarovka vůbec a jeden z mých nejoblíbenějších animovaných seriálů.Skoro před dvaceti lety měli tvůrci o tolik možností méně,ale když se podívám,jak je film zpracován animovaně,tak si říkám,že na něj nemají nějaké animované filmy ani dnes.Krásný příběh.No co více si přát.Kovboj Woody a Buzz Rakeťák,to by byli mluvící přátelé.Hodnocení:95% ()

Adman

Jedná se o první celovečerní snímek na světě, kompletně vytvořený na počítači, tedy o přelomové dílo. Na tomto filmu jsem byl v kině 3krát, to mi bylo asi 10-11 let, a byl jsem z toho úplně hotový! Neuvěřitelný dabing mě dostává do kolen i celých 10 a více let po velkolepé premiéře. Nikdy nezapomenu na hlášky jako: "Ahoj, já sem Woody, tě bůh, tě noha, tě pic-HAhaHAha, Dejto sem!", "Huž jsou tady! Hosti přišli na oslavu!", "Haló, haló, kadidlo, tady mirha.", "Já jsem paní Nezbütová, dáte si se mnou takovej malej čajíček?" :)) Jéje, já si to jdu pustit! Pixar je prostě třída, skvělý příběh, a všechno co má film mít. Zasáhne nás všechny do jednoho. Od nejmenších dětí, která právě rozlepila svá kukadla, až po ty nejstarší a životem nejmoudřejší z nás. Důvod je, že jsme přišli do styku s hračkami. Každý bez výjimky si v životě někdy hrál. Zde se dostáváme do úžasného světa, kdy v naší nepřítomnosti hračky ožívají a žijí ve svém vlastním světě. Důelžité je podotknout a smeknout před faktem, že ač se jedná o 1. animovaný celovečerní film vůbec, tvůrci si dali nejvíce záležet na tom nejdůležitějším. Na příěhu. ()

Greg

“Hey, Hamm. Look, I'm Picasso. - Gee, I don't get it. - You uncultured swine! What're you lookin' at, ya hockey puck?“ První díl Příběhu hraček se stal tak trochu revolucí ve filmu. Film má totiž na tu dobu nejen krásnou grafickou stránku, ale hlavně má skvěle napsaný a propracovaný scénář (výborně se střídají napínavé, vtipné i smutné scény). Divák nemůže ani na chvíli nemít rád ani jednu z kladných postav filmu, které jsou sympatické a každá má svůj odlišný charakter. Vše velmi dobře doplňují pěkné písničky (a to i v dabované verzi, kde je zpívá Pavel Bobek), takže to celé tvoří velmi ucelený příběh. Na plné hodnocení to není, ale první Příběh hraček je velmi dobrý animák. A nakonec i nějaké to poučení pro všechny generace se tam najde... ()

LV.Helter

Začiatok animačnej mánie. V detsve to bolo pre mňa top, ale teraz by ma ťažko niekto presvedčil aby som si dal opáčko. Prekvapivo milé a nevtieravé!80% ()

Vxxx

To je tak, když se člověk podívá na 20 let starý film a zjistí, že ho měl vidět před 20 lety! No dobře... Ve dvou letech bych z toho asi moc neměla, ale víte jak to myslím! Je to opravdu úžasně vtipný a neuvěřitelně dobře udělaný animák, který jsem zaručeně neviděla naposledy. 5*! ()

ArsenalEagle

První animovaná 3D komedie a hned takový trhák! Dvojka sice jedničku předčila, ale někdo musel být první. Do nekonečna a ještě dál!!! 90% ()

Džejkop

První animák svého druhu mě rozhodně příjemně překvapil. Celý příběh hraček je plný skvělých hlášek a srší vtipem. Polidštit hračky, vdechnout jim život, které dítě si to nepřeje. Nejen dítě. Bavil jsem se, byl jsem nadšený. Nezbývá než poděkovat za tento nápad. Tak tedy děkuji. ()

GodComplex

Prvni story ze sveta hracek, ktera odstartovala revoluci pocitacove animovanych filmu a zaroven debut Pixaru, kteri uz v te dobe meli jasno v tom, ze nepujde jen o na svou dobu vzdy fantastickou grafiku, ale take o velmi silne, dojemne a hlavne zabavne umelecke kousky. Pozadu nezustalo ani namluveni, kde se krome Toma Hankse a Tima Allena v hlavnich rolich blysknul R. Lee Ermey (serzant z Full Metal Jacket) jako velitel vojacku. K hrackam se musite chovat s uctou, deti! 9/10 ()

Vyrida

Vůbec ten první animovaný film od Pixarů a nejenže se na něj hezky kouká, ale sem tam dokáže být i trefně vtipný. Celý nápad s oživlými hračkami je navíc kouzelně přitažlivý a dokážu si představit, že pro nepořádné děti i výchovný. Sám si dobře pamatuji na výhrůžky mé babičky jak mě v dětství strašila tím, že hračky večer doopravdy ožívají a když nebudou uklizené, tak odejdou k jinému pořádnějšímu klukovi :D Zbaštil jsem ji to i s navijákem a to jsem tento film vidět nemusel. Kdybych ho však viděl, tak dostane už z nostalgie tutově plný počet hvězdiček. Takto za nějaké ty slabší díry ve scénáři a toho otravného čokla, jednu hvězdu seberu... ()

numi

S klidným srdcem mohu říct, že Toy Story je výborný animák. Ale ne proto, že byl první a znamenal obrovský průlom, neboť jsem jej poprvé viděl až s více než desetiletým zpožděním, ale pouze a jen proto, že je skoro stejně zábavný jak Ringo za bicíma. Má šmrnc, má vtip, má napětí, má stupidně roztomilé postavičky a hlavně má Nápad. A to je ze všeho nejdůležitější. Ve druhé půlce sice děj sklouzne k morálně naplňujícící zápletce a pokornému závěru, ale ony jsou animáky hlavně pro děti, takže by bylo nesprávné se za tuto maličkost na autory zlobit. Stačí jen ubrat hvězdičku a pogratulovat jim ke skvělému rodinnému filmu, který neurazí a pobaví. Všechny, do jednoho. [leden 2007] ()

gogos

Povedený příběh, vtipné hlášky, ve své době přelomové zpracování... Dnes, po 15 letech je grafika možná k smíchu, ale tehdy na to každý čučel s otevřenou pusou. Z dnešního pohledu zastaralý, dětinský animák, který ovšem neurazí ani po tak dlouhé době... ()

blackrain

Když šel tenhle film prvně do kin, tak jsem si o něm nemyslela nic dobrého a pořád jsem si říkala, že je to jenom pohádka pro malé děti. Po shlédnutí jsem radikálně změnila názor, protože jsem zjistila, že se mi líbí a že ho mám strašně ráda. Pouštím si ho kdykoliv, když mám blbou náladu nebo jen náročný den. Jako malou holčičku mě zajímalo co asi dělají hračky, když s nimi nejsem a ony byly doma samotné. Tenhle film na tuto jednoduchou dětskou otázku dává velmi jasnou odpověď. Stačí ho pouze shlédnout. ()

kaylin

K tomuhle filmu jsem se dostal docela pozdě, protože jsem na něm nikdy neshledával nic, co by mě mělo nadchnout. Snad kromě toho, že mm rád westerny, sci-fi, hračky... vlastně nemám ponětí, proč jsem se "Toy Story" tak dlouho, ale nakonec jsem se k němu dostal, a jako vždy, Pixaři mě naprosto okouzlili. Ten vztah k hračkám je mi prostě blízký. ()

Remedy

Nejvíc mě bavilo číst ty popkulturní odkazy, přičemž hodně potěšily ty na Osvícení a na Vymítače ďábla. Jde bezpochyby o celkem originální námět, jen jsem si občas říkal, jak by některé scény pobraly (resp. nepobraly) děti školou povinné. Nijak neupírám důležitost tomuhle filmu z pohledu vývoje a budoucího rozmachu animovaných filmů obecně. Navíc to má opravdu dobrou kameru. Jen jsem z toho prostě nikdy nebyl tak odvařenej, jak „by se asi patřilo“. Pro mnohé kultovní animovaný film, pro mě celkem ucházející animák se zbytečně děsivou postavou Sida - optikou dětské perspektivy. 3,5*. ()

MATADOR

První 3D film ,který se zkrátka povedl a nelze mu nic vytknout.Skvělé fórky a pěkný příběh.A to na pohádky moc nejsem.***** ()

stration

Díky čtyřletému synkovi jsem viděl snad padesátkrát. A pořád to sleduju s ním. Pořád ještě můžu. Takový Madagaskar jsem nezvládl ani třikrát. Už toto svědčí o genialitě Pixaru a tohoto snímku. Nejvíc mě baví scény uvnitř pokoje. Pan Tabulka, pan Brambůrek, vojáčci. Všechno je navíc napínavé, perfektně vymyšlené a pro děti i poučné. Jeden z nejlepších animáků vůbec! ()

repe

K tomu filmu, jakožto prvnímu pixaráku, chovám velkou úctu. Už jen pro to, co všechno to "odstartovalo". Na svůj rok se jedná o naprosto špičkovou animaci. Přes počáteční dojem egoistického a závistivého Woodyho jsem se dostal u scény, kdy se Woody zpovídá Buzzovi připoutanému k raketě. Nejoblíbenější vedlejší rolí jednoznačně Pan Brambůrka, který zásobí film hláškami a zlehčuje atmosféru. Závěr, jak se na Pixar sluší, živý, akční a dojemný. Celé to funguje tak famózně a dokonale, že si říkám proč nedat za 5*? Jenže další díly tuto laťku ještě převyšují. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy