Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Izmo123

Stále nejlepší film od Pixaru, jde vidět že se na to velice soustředily, film který je po dlouhé době starý vypadá stále dobře a to v kvalitě tak i v animaci která sice zestárla ale stále funguje, jako mé vzpomínky na to jak jsem na tenhle film koukal odmalička, dvě hlavní postavy stále fungují jako tým který se ze začátku nenávidí ale potom se zbližují je sice klišé ale co už je to první 3D animovaný film na světě, takže tohle klišé tolik nevadí, tenhle film je stále kreativní v příběhu tak i u postav které jak dlouho známe, jinak hodnotím: Animace 9/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

PanPyzamo

Toy Story je prvním celovečerním animovaným filmem od studia Pixar a povedl se na jedničku. Animace může dnes sice působit zastarale, ovšem tehdy se jednalo o opravdový posun v historii animovaných filmů. Ovšem animace nestačí na dobrý film a ani příběh zde nezaostává. Je vynikající a i soundtrack je luxus. Toy Story je klasika, kterou prostě musíte vidět. 8,5/10 ()

serdehelan

Rewatch 2021 - po rokoch už animácia, hlavne u ľudských postáv vyzerá hodne archaicky, ale je to prvý animovaný celovečerák a preto zaslúži abolútne hodnotenie. ()

NiksCZ

1/26 Toy Story (1995) - I po více než 25 letech stále skvělý film. Už tehdy lidé z Pixaru dokázali, co v nich je, a dodali nám velice zábavný a kouzelný snímek o přátelství, závisti a o strachu z nového, dosud neznámého. Film má příjemné tempo a i přestože není dlouhý (cca. 80 minut), tak dokáže výborně budovat vyprávěný příběh s elegancí (Ač je teda samotný příběh lehce přihlouplý). Vizuálně je sice Toy Story z dnešního pohledu už trochu zašlé, ale když vezmeme v potaz rok, ve kterém snímek vyšel, tak bych vizuál nazval (na tu dobu) úchvatným. Soundtrack snad asi ani nemusím zmiňovat, jelikož je dnes už víceméně legendární. A nakonec dabing, ten je taktéž skvělý, ale zrovna u prvního dílu se spíše přikláním k českému dabingu, který mi přišel lepší. První film je tedy za mnou a dvaadvacet dalších zbývá. Nicméně, první Toy Story považuju za skvělý celovečerní debut pravděpodobně nejvýznamnějšího animačního studia současnosti, který sice nebyl dokonalý ve všech aspektech, ale definitivně splnil to, co od Pixaru očekáváme. 9/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Lendak

Jeden z najväčších ľudských strachov je strach zo zabudnutie. Niektorí by si mohli myslieť že to není veľmi vhodný námet pre animák pre deti. Ale u Pixaru sme na to už zvyknutí. Už hneď na začiatku pixaráci, že toto je budúcnosť  animovanej tvorby. Samotný nápad je takmer geniálny na ktorom vyrastali dve celé generácie a hneď niekoľko ďalších na tom bude s istotou tiež vyrastať. ()

swenyx

Toy Story je už klasika, kterou jsem sice v dětství celkem missnul a viděl možná jen párkrát, ale i po těch letech je vidět, že vůbec nezestárla. Revoluční film díky kterému jsou dnes animáky takové, jaké jsou. ()

JudgeLemire

Legenda, co může zaujmout i dnes. Animace už překonaná, přesto vypadá moc hezky. Příběh plyne, mění lokace a délka pro menší přiměřená. Pro starší jsou zde velmi dobře napsané postavy s velmi dobrou dynamikou. Samotný nápad je dobře využit a poselství vám není rvané do obličeje. Perfektní animovaná jízda. ()

MRK

zas až také skvelé to nebolo, dej by mohol byť aj viac záživný, ale film je slušným začiatkom pixaru ()

Rafa

Plusy: Pekne spracovaná myšlienka z prostredia hračiek, ktorá ma pobavila aj prekvapila. Buzz Rakeťák veľmi pôsobivý. Mínusy: Spomedzi všetkých animákov by som ho nepriraďoval k najlepším. Celkový dojem totiž nebol dostačujúci. ()

Hon2ar

Koukám se na to skoro furt a pořád se směju.špičkování woodyho s buzzem je úžasné a film je 100% poučný:všichni poznáme picassa ať už jsme nekulturní prasata ne kluk puk a každý ví že bu-buz-buzz rakeťák nás zachrání. ()

m4ynard

Veľmi zábavná animvaná, rodinná komédia. Výborne nedabované postavičky (mám na mysli orginál). A pripomenul som si ako som bol malý chlapec na tom v kine. ()

pavont

Nebojim sa povedat, ze tento snimok urobil dieru do sveta. Jak na poli animacie tak na poli rodinnych filmov ktore sa brali dovtedy ako nenarocna zabava. Pixar si spravil meno, ktore vycnieva nad ostatnymi dodnes. Hodnotenie je jednoznacne. ()

saaaky

Co dodat. Na tomto jsem vyrůstal. Přběh mluvících a pohybujících se hraček pro mě byl vždy vzorem a příjemným vstupem do světa filmu. Perfektně udělané lokace. Dobře naanimované postavy. Tohle se prostě a jednoduše panu Lasseterovi povedlo. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy