Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

ajuska

Nikdy bych nevěřila, že se z hraček dají udělat tak propracované a věrohodné postavy, kterým budu jako divák tak intenzivně držet palce, aby vše dobře dopadlo :-) Opravdu velmi podařený film, který změnil pohled na animované filmy jak v oblasti technologie, tak v tom, že se animáky přestali brát jako podřadné záležitosti pro chvilkové zabavení dětí. Tohle je v tom nejlepším slova smyslu film pro každého. ()

lamps

Nechápu to. Nedokážu to racionálně odůvodnit. Štve mě to. Ale první Příběh hraček jsem jako malej capart viděl všehovšudy jednou, a to ještě v nijak brzkém věku. A nelíbil se mi tak moc jako jiné vrcholné pixarovky. Teď po druhém zhlédnutí ve věku papírově dospělém neváhám s prohlášením, že jsem býval trochu blbej. Ten film nezestárnul ani o vrásku - nejenže animace vypadá nádherně, ale vytvořený svět hraček a jejich starostí nabízí takřka nevyčerpatelný zdroj originálních vypravěčských možností. V jejich využití jsou možná ještě kreativnější díly následující, ovšem jednička je přesto náramně provedený seznamovák - nápaditě konfrontující ústřední postavičky se známým lidským prostředím, výborně rozvíjející vztah dvou ikonických hrdinů a navrch zásobující skvělým dospěláckým humorem. Legenda s legendárním českým dabingem. 90% ()

JohnnyD

Nielen na svoju dobu neuveriteľne úžasná animácia, no najmä skvelý námet, scenár a peckový dabing na čele s Tomom Hanksom a Timom Allenom robia film nesmrteľný. PS: Najradšej mám Rexa! "Dajte mi niekto ruky na oči, na toto sa nemôžem pozerať!" ()

hippyman

milá toi toi hříčka, především pro ty menší a hravější z nás... animace fajn, písní ještě tak akorát, nápadů i vtípků dost, ale ne na úkor dějové linie a dětské poetiky... prostě líbilo a dalším pokračováním se bránit nebudu. 80% ()

Stegr

90% - Po dnešním zhlédnutí (15.3.2008) musím hodnocení bezpodmínečně zvednout! Kromě těch imbecilně předabovaných písniček to totiž bylo neuvěřitelně boží... :) ()

Rosaviva

Tak dlouho jsem se tomu snažila vyhnout, až jsem neodolala zjistit co na tom teda všichni mají. A i přesto, že se mi všechny ty hračky znají nesmírně odpudivé, tak se mi to nakonec docela i líbilo, ale něják nechápu proč z toho všichni tolik nadělají, upřímně řečeno, rychle to uteklo, nenudila jsem se, ale jsou animáky, které se mi líbí mnohem víc. Váhám kolik tomu dát, ale asi půjdu proti davu a dám jen 3* ()

-OverLord-

Naprosto revoluční animák, kterej v sobě skrývá tak obrovský kouzlo, že potěší a zahřeje tam někde uvnitř snad každýho. ()

Allien.9

Pro mě jeden z nejúžasnějších animáků vůbec. Existuje vůbec někdo, kdo by si nepředstavoval, že jsou jeho hračky živé?:-) ()

mzss1

[94%] Naprosto úžasný a kouzelný, animovaný film o hračkách! Co k tomu asi tak mám sáhodlouhého napsat? Jednotlivé hračky jakoby snad byli i živé. Na tu dobu je animace určitě suprová, takže na oko ta neživost hraček nebyla tak zřetelná, když to bylo tak živě a lidsky pojaté. Najde se tu pár vtipných momentů (zlý pes nahánějící hračky atd..), ale celé je to spíš roztomilé, rodinné a ke konci i trochu napínavé. K tomu ten solidní soundtrack… Velká pecka! ()

Legas

První počítačový animák - zakladatel žánru. Handrkování dvou hlavním hraček je tak roztomilé (a hlavně vtipné), že jsem se při sledování cítil jako malé natěšené děcko. Od Toy Story jsem viděl všechny computerové animáky, ale tenhle je jednoznačně můj nejoblíbenější. Zasloužil jsi to hlavně skvělým námětem, kde hračky za nepřítomnosti svých dětí ožívají a kují různé pikle. Vlastně se chovají jako lidé (konference, výsadek...). A o kvalitě animace se snad zmiňovat nemusím. ()

InJo

Kouzelné. Jeden z těch mála filmů, na kterých se dá bez pozdějších výčitek pochválit úplně, ale úplně všechno. Myšlenka, příběh, revoluční zpracování, hudba, nesmírné množství nápadů a vtípků, parádní postavy (hlavně ty vedlejší - mým oblíbencem je T-Rex) - prostě vše funguje tak, jak má. Tohle musela být pro děti v roce 1995 naprostá bomba - krásně natočený film o živých hračkách. Co víc by si mohly přát? Snad jedině sequely, které jsou možná ještě lepší... ;-) 90 % ()

gilmore_girl

Tak jsem po shlednuti trojky konecne dospela k tomu, abych se podivala na prvni Toy Story... a ted si nadavam, ze jsem se tak dlouho pripravovala o naprosto fantasticky film! Buzz je uchvatny, toho proste zeru! Zmutovane hracky jsou ale docela sila, kam se hrabe panenka "Chucky", ktera me desila ve trojce. Radsi mam za padoucha plysoveho medveda. Celkove je ale jednicka mnohem lepsi, vtipnejsi a zabavnejsi, i kdyz mi tu jeste schazi konik a na konci jsem nebrecela. Nemuzu se dockat, az uvidim dvojku! ()

Webb

Dobré tak akorát pro děti a já už tuto kategorii nesplňuji, tudíž na mě tento snímek nemohl tak zapůsobit jak si kladl za cíl. Kvalita tam ale je a animace je pěkně udělaná. [6/10] (Pixar Animation, Walt Disney) (Technicolor /// Produkce: Bonnie Arnold, Ralph Guggenheim /// Scénář: John Lasseter, Andrew Stanton, Peter Docter, Joe Ranft, Joss Whedon, Joel Cohen, Alec Sokolow /// Hudba: Randy Newman /// Nominace na Oscara: Randy Newman (hudba), Randy Newman (píseň), Joel Cohen, Peter Docter, John Lasseter, Joe Ranft, Alec Sokolow, Andrew Stanton, Joss Whedon (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

dzej dzej

Počáteční velmi chytrý nápad (živé hračky a jejich každodenní problémy - konkurence, přelétavost dětí, spratek od vedle, milostné vztahy, traumata, utkvělé představy) bohužel utopen v plytkém příběhu. Jinými slovy: další nenalezení rovnováhy mezi podívanou pro děti a pro dospělé. Za zmínku stojí i opravdu děsivé hračky hajzlíka Sida - mutantní prorůstání jako z dílny Davida Cronenberga či Shinyi Tsukamota. Hodnocení: 3 hvězdičky; hvězda navíc za průkopnictví v celovečerní 3d animaci. ()

HoneyBunny

Narozdíl od jiných firem Pixaři vždycky dokážou do svých filmů dostat podtext (nebo chcete-li poselství). V Toy Story je to vztah dětí a hraček, který vás donutí vytáhnout svojí starou barbínu nebo angličáka a zavzpomínat, jak vám před lety byli dobří. Navíc je tenhle film vtipný, na svou dobu úchvatně animovaný a zkrátka fajn. ()

Anderton

Viete, keď som videl Toy story niekedy pred 12 rokmi 1x v tv, bolo mi úplne šuma fuk, akým prevratným animačným štýlom bol natočený a aké že to štúdio za tým stojí. Túto zvedavosť práve vo mne vyvolal až tento film. Toy story vás na začiatku chytí, pomerne rýchlo sa po zoznamovačke rozbehne a postupne naberie zbesilé tempo, o ktorom si môžu u Disneyho a inej konkurencie nechať iba zdať. Toy story je začiatkom jedného krásneho splneného amerického sna menom Pixar. ()

Frajer42

Velký převrat v animovaném filmu. Tak nějak rostu společně s Andym. Tuhle pohádku jsem viděl už hodně dávno, ale přesto si i celkem pamatuji o čem byla a vím, že se mi tenkrát strašně líbila. Dnes už se nad tím nezbývá než pousmát. * * * * Jeden z nejlepších animáků, a to nemyslím pouze tento díl. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy