Marsello

Smutný osud postihol Mariu Antoinettu a rod Bourbonovcov. Krásne, veľmi krásne kostýmy a zlatá Kirsten. Zaujímalo by ma, či v tej dobe tancovali na takú hudbu, aká tu bola prezentovaná. No a toľko jedla a zvlášť toho sladkého. Vedel by som si predstaviť život vo Versailles. ()

merigieren

Pokud vás baví dokumentární filmy o 18 století, zvycích a oblečení je tento film tím pravým. Ale pro mě to byl velmi traumatizující zážitek. Autorka se asi snažila o vylíčení smutného života císařovny, ale jediné co se jí povedlo byl nudný dokument zředěný několika večírky a jedním krátkým románkem. Vlastně se vše točilo kolem zvyků, takže celou dobu těhotenství dokázaly zobrazit 2s černé obrazovky (Marie Terezie), což bylo více než u korunního prince (prostě se zničeho nic zrodil). Ten film nemá děj, nemá příběh, věci se stávají tak nenuceně jako by neměly smysl. A v závěru mě jen udivil rozzuřený dav jež nedokáže překonat skleněné dveře... ()

Akana

Asi jsem se moc namlsal okouzlujícího Ztraceno v překladu a dalším dílem Sofie Coppoly jsem trochu zklamaný. Má to krásnou výpravu, krásnou Kirsten Dunst, hloupé to taky není, ale nemá to nic, co by mě omráčilo. Nejproblematičtější je pro mě hudební doprovod. Aby nedošlo k omylu, muzika je to skvostná. Autorčinu zálibu v postpunkové éře plně sdílím. Ale k francouzskému dvoru těsně před revolucí mi zkrátka nesedí. Snad to mělo tu dobu zbavit historické zatuchlosti, snad mělo jít o postmoderní přístup typu Buze Luhrmana (na to jsou ale obrázky příliš konvenční), nevím, ale mě to přišlo dost samoúčelné. Průšvih to není, ale doufám, že příště přijde Sofia zase s něčím vyjímečným. 70% ()

hazaba

Skoro dvě hodiny nudy nespasí ani obrazové orgie lahůdek, co se servírovaly na francouzském dvoře, ani přehlídka botů či látek, natož velmi dobrý výkon Kirsten Dunst. Hudba je výborná, ale vůbec se nehodí do tohoto snímku. ()

Elyon

Marie Antoinetta je pěkný film a musím říct, že mě bavil. Mám ráda historické filmy, obzvlášť když jsou o mých oblíbených osobnostech, například jako taková Králova přízeň (sestry Boleynovi) a Marie je jdením z těch filmů, u kterých si říkám, jaké by to bylo být Marií a prožít si to samé jako ona. Nevím do jaké míry je ten příběh pravdivý, o Marii vím to samé co každý, že byla údajný spoluviník státního bankrotu, rozhazovala a byla ve finále popravena. Když jsem si po filmu přečetla její životopis na netu, zjistila jsem, že film má drobné historické chyby, ale to je jedno, ale jsem ráda, že nevynechali ani Madame Sophii, i když je o ní zmínka jen na namalovaném obraze a potom ukázka jejího pohřbu. Jinak je vidět, že se režisérka pokouší přiblížit její příběh puberťákům, což se jí daří. ()

Eluin

Tak, není to zlé, nicméně film ve své celistvosti mě zrovna neoslnil. Zároveň zařazení současné hudby (byť nepochybně místě velmi dobré, např. Hong Kong Garden od Siouxes... - i když tady byla asi verze od Uffie bylo velmi příjemné) nepovažuji za zrovna šťastné. Přibližování historie k dnešku je fajn, nicméně nemám rád, když se jedná de facto jen o "dnešní" film zasazený do kulis historie. ()

Wolvie

Zosobněná hravost.Sofia Coppola nám předložila až nebezpečně vychytralý snímek a nechala čistě na divákovi,jak s ním naloží.Hudební doprovod,herci,kamera,výprava,všechno na nejvyšší úrovni.Ta zdánlivá povrchnost nemusí sednout všem,ale stačí kouknout pod nablýskaný povrch a hned je veseleji.Silné čtyři s potenciálem na zvýšení. ()

Radek.SCH

Spouta fantastických kostýmu, bot, šperků, účesů, sladkostí a barokních interiérů (subjektivní hnus). 3/4 rozpočtu muselo padnout právě na to. A taky jediná věc, která vám utkví v paměti druhý den ráno po shlédnutí filmu. Kirsten je (hlavně ze začátku) pomilování hodná (a to doslova) ale Ludvík ne a ne si vrznout (tato urážka všech bohů byla naštěstí po zásluze potrestáno gilotinou). A tak na scénu přijde Rakušan a po vzoru bodrého knížete Schwarzenberga udělá pěknou asociaci s klíčí a zámky a jde se na věc. Pak následuje pár scén se znuděnou a nešťastnou Marií, tušení nějakých velkých historických událostí na pozadí a odjezd za rozbřesku. A konec. - 60 % ()

Heroine odpad!

Něco tak přiblblého jsem neviděla už dlouho. Je to směšný pokus o originální provedení historické události. Rozhodně se to nepovedlo. Obsadit do hlavních rolí Dunstovou a Schwartzmana je pro mne jako naschvál, protože to je vážně nesledovatelný pár. K tomu ta rádoby originální, a většinou otřesná moderní hudba, a kýčovité zpracování. Jako film to pro mne nemá žádnou hodnotu, a není to nic zajímavého ani z historického hlediska. ()

Bijazdic

Sofie ty sis s tim pohrála. Beru jako dobře podanej historickej snímek - cítil jsem tu tíhu, že je její manžel takovej trotl :) ()

GOREGASM

Osobité zpracování a kvalitní řemeslo Sophie Coppola a všech zúčastněných nestačí na víc než (nad)průměr. Režisérčin moderní přístup ke korzety sešněrované době je osvěžující a divákovo oko se i díky promyšlené kompozici záběrů nemá čas nudit. Nicméně k postavám se mi prodrat nepodařilo a přes nablýskané pozlátko na povrchu jsem si připadal jako na návštěvě, kde se na střídačku bavíte a nudíte. Emocionálně Marie Antoinette prázdná není, jen se s ní málokdy svezete na stejné vlně... 65% ()

Faila

Asi jsem čekala něco trochu víc hloupějšího a o ničem, takže jsem byla příjemně překvapená. Kirsten Dunst mi tady přišla nejen nádherná, ale i po herecké stránce úžasná, byla pro mě radost ji sledovat. Příběh i celkové zpracování nebylo vyloženě špatné, ale že by mě na tomhle filmu něco extra nadchlo, to se říct taky nedá. ()

filmer

Cekal jsem neco jineho a ne velkolepe nic! Je to porad stejne a porad o nicom. Ale me se to libilo. Film ukazuje jake "stesti" to bylo, narodit se do teto spolecenske vrstvy. Kostymi a herci perfektni. Neni to sice pecka (respektive je to takova pomala pecka:-)), ale stoji to za videni. ()

Hovado

Už od základní školy mám rád francouzské dějiny a tudíž mě i tenhle film přilákal. Ale po shlédnutí musím konstatovat toto! Dle mého názoru to není až tak film jako spíše poloviční dokument o době Ludvíka XVI. Ale to vůbec nevadí. Kostýmy úúúúžasné, výprava ve Versailles krásná, Kirsten Dunstnová moc hezky zahrála mladičkou rakouskou holčičiku, nevinou. Zachycení francouzského dvora je také super. Další věc, která se mi líbila je, že film nezychucujeme příšernsti francouzské revoluce, ale drží se jen osoby Marie Antoinetty a jejího nejbližšího okolí. A teď asi k závažným chybám. Film by nemusel mít tak dlouhý a v celku nudný rozjezd, kdy Antoinetta je předávána na francouzský dvůr, je mnoho kapitol, které v jejím životě byly mnohem zajímavější a to vede k tomu, že když jsme se ubírali konce, tak se nám postavy konečně nějak vyvíjeli a v tom konec. Jinak film je to krásný! ()

farfalino

Musím se přiznat, že to je první film od Coppolové který mě oslovil. Velice zvláštní zpracování. Byl jsem překvapen stylem jakým se Coppolová pustila  do M. A. a Kirsten Dunst jako M. A. je dokonalá.Tři obrazy ženy, která možná ani nikdy nestála stát se tak známou osobou ( né co se týče činů ), jakou je dodnes. Mladá a nezkušená holka, která přichází z rodného domova do jiné země. Postupné objevování a zařazení se do nové společnosti. Mladá dívka, která objevuje svět kolem ní a kterého si užívá plnými doušky a pak žena , která jako matka a manželka stojí po boku svého muže až do konce. Zprvu jsem měl strach z hudby , ale musím potvrdit, že nepůsobila jako rušivý element  a hezky se střídala s operní hudbou. Mám z tohoto filmu dobrý pocit a to je to, co je pro mne momentálně důležité. ()

raelz

Po Ztraceno v překladu jsem čekal další film, na který budu rád vzpomínat. Sice se mi dostalo osobitého stylu S.Coppoly, ale celý film ve mě nevyvolal naprosto žádné emoce. Fakt je, že kdyby se nejednalo o Coppolu a nebyl by celý film naplněn výbornou hudbou, možná bych šel s hodnocením dolů. ()

charmin

Och, nebyť toho občas fakt nudného deja, možno by som bola aj nadmieru spokojná. Takto som "len" spokojná, pretože biografie o veľkých ľudoch mám rada a najmä rada ich kritizujem, takisto ako milujem pohľad na všetky kostýmy, vtedajšiu spoločnosť a poväčšine pekne zachytenú prírodu . Marie Antionetta patrila k rozmarným ženám, pôžitkárkam, milenkám, no aj napriek tomu v pätnástich sa vydávať a prežiť to, čo ona, to si zaslúži min.takéto sfilmovanie. Zvláštne "Coppolovsky" natočená dráma, aj s príchuťou lásky a dávkou "americkosti", ale režisérka sa upla asi viac na jej prehýrený ( a krátky ) život, čo nie je zlé, len ako som podotkla, miestami neeeeesmierne unavujúce. Musím sa priznať, že občas mi vadila aj tá nedobová hudba, nehovorím že nie originálne a zaujímavé, ale v niektorých prípadoch by som zvolila asi radšej starú dobrú klasiku. Pomimo toho skutočne krásna kamera - ale len v druhej polovici(prvú radšej nekomentujem), a takisto pekne sfilmované tie naturálnejšie scény :)Kirsten Dunst sa mi ako Marie vcelku páčila, ak by som jej mala niečo vytknúť, tak ani neviem čo :) Jeden z lepšich filmov o Mariinom živote. ()

Cruchot

První půlka velmi slibná a velmi zábavná, druhá postupně poněkud uvadá až do nijakého konce. Navíc - ačkoli nemám nic proti použití moderního hudebního doprovodu v dobových historických filmech - v některých pasážích je tady hudba prostě hodně mimo mísu a docela kazí atmosféru. 70%. ()

maaan

Ze začátku jsem si díky velice netradičnímu soundtracku vůbec nebyl jistý, jestli se koukám na správný film :-) Jinak mám historické filmy v oblibě, ale občas se mi stane, že se nudím. V tomto případě ne. 90%, tedy 5*****. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky