PaRi

Absolutně nesnáším tzv. moderní novátorský pohled na historii ve filmu a na divadle! Na jedné straně totální snaha dostat diváka kostýmově (náklady musely být obrovské) do doby a na straně druhé, surové vyrvání z ní popíkem! O kom ten film byl? O Marii Antoinette rozhodně ne. Jaký rozdíl oproti filmu o Alžbětě anglické. Navíc film ani neskončí, on prostě přestane, jako když se kdysi v kině přetrhl film. Sofia Coppola je jistě zajímavou režisérskou a hereckou osobností, ale ať se proboha příště na sto honů vyhne historickým tématům nebo ať je pojme zřetelně jako komedii. Ty dvě hvězdičky dávám za výpravu. ()

xylofonka

Popkulturní smršť v historickém hávu, neuvěřitelně opuletní vizuální hostina, jen ten smysl se mi nějak ztratil... ()

DadysGirl

Taková milá, hodná, hezká a takovou smůlu měla, tak na ní byli zlí... Geniálně vybraný soundtrack! Moje první setkání se Sofií jako režisérkou dopadlo téměř na výbornou... Krásná podívaná, plná báječných kostýmů, interiérů i herců... ()

narthasia

Takýto film by s kľudným pocitom nakrútili aj na Slovensku a som si istá, že by mu nikto nedal 5- 4 hviezdičiek (max 3 a menej). Kirsten Dunst tu bola rozkošná len preto som tento film dokázala dopozerať do konca. Neskutočne ho ťahala, keď sa dej takmer nehýbal... Prvá polovica filmu sa neskutočne vliekla, nebol tam nijaký konflikt, ktorý by tlačil film dopredu v nejakom očakávaní. Druhá polovica sa už kúsok rozbehla ale do absolútne neuspokojivého konca..Čo sa týka postáv, boli celkovo fádne a plytké, okrem Kirsten sa nemáte s kým stotožniť. Chýbalo mi tam nejaké prepojenie postáv a hlavne postavy sa zjavú a odcházdajú ako by sa nič nedialo. Napr pri príchode Marie do Versailles sú prítomné tri "ohováračky" a potom jednoducho len tak zmiznú bez toho, aby spustili sled nejakých nepríjemných udalostí. Veľká škoda že celý film bol zameraný len na Antoinettinu zábavu lebo z tejto témy sa dá vyťažiť oveľa viac. Miestami to prišlo ako reklama na Pradu a na francúzske pattiserrie. A kombinácia vážnej hudby s tou hudbou čo tam zaznela by som režisérke asi odťala pár prstov - možno snaha o inováciu ale abstolútne to kazilo atmosféru a na tom plese to bolo priam komické a niekedy som si naozaj myslela, že sa pozerám na nejakú teenage paródiu z 18. storočia. Filmy z tohto obdobia mám v obľube ale toto bol veľký prešľap čiže ak nechcete stratiť dve hodiny z času, ktorý môžte stráviť s filmom, z ktorého budete aj niečo mať, okrem krásnej mizanscény, tak ruky aj oči preč. ()

Amonasr

Americky romantizující pohled na životní příběh Marie Antoinetty je silný především výpravou a kostýmy, rovněž kamera je působivá. Hodně jej ale kazí a narušuje naprosto nevhodná hudba, ten zjevný nesoulad působí v některých chvílích až divácká muka. Celkově je snímek také dost nevyrovnaný – po hodně rozpačitém úvodu, kdy Marie Antoinetta působí jako současná puberťačka  z recese navlečená do historických šatů, se film ustálí do poměrně zajímavého až opulentního vykreslení způsobu života u francouzského dvora, aby nakonec v překotném tempu dospěl až k tragickému pádu královské rodiny, který však už není dotažen až na popraviště a v nezasvěceném divákovi tak může vzbuzovat falešné naděje na milosrdnější vyústění pro hlavní hrdinku. Snímek mě sice přímo nezklamal, nicméně zanechal ve mně pocit poněkud promarněné šance a nevyužitého potenciálu. ()

alba

Keď som si všimla, že Mária Antoinettu hrá Kirsten Dunst, mala som pochybnosti, ale bolo to zbytočné, svoju rolu zahrala veľmi dobre. Film má dve hodiny, ale vôbec sa to nezdá. Skôr si myslím, že práve posledná štvrtina sa snažila spracovať príliš veľa rokov z ich života. Táto časť by si zaslúžila ďalšiu hodinu. A, samozrejme, priestor by si potom zaslúžila aj časť, keď bola popravená. ()

LukeSharp

Mám takový pocit,že v tomhle filmu se nestalo absolutně nic!!! Kirsten Dunst v roli francouzské královny stihla tak akorát porodit v rychlosti dvě děti a v ještě větší rychlosti se vyspat se dvěma týpkama. A tak mi nezbývalo se celým filmem pronudit a čekat na závěrečnou popravu když v tom na mě blikly závěrečné titulky!! Ani umřít nestihla pořádně a celý film byl tak vlastně totálně o hovně.2 hvězdičky za občasné pěkné záběry,za stále pěknou Kirsten,za celkem pěknou hudbu,ale hlavně proto,že s jednou hvězdou by se to blížilo úplné sračce a některým by se přece jen Marie Antoinette mohla líbit.Ale mě prostě nesedla. ()

Pochtli

Celkem zajímavý pohled do života Marie Antoinetty, jen jsem čekal, že film skončí popravou.. Krásné kostýmy a dekorace, ale co ta hudba??? To je vyloženě barbarství, to je jako dát do Amadea nějakej metal nebo techno... ()

curfew77

Velmi barevná a velmi zjednodušená učebnice výseku francouzských dějin opatřená ryze současným soundtrackem. Vše pro amerického diváka a tak na se na francouzském dvoře mihne černoch v bílé paruce vyučující hru na piano, k jízdě v kočáře hraje něco jako country a postavy sem tam utrousí i popkulturní odkazy ke století nedávno minulému. Opulentní výprava a malebná kamera zachraňují mnohé, kýčovitost je evidentně záměrem a proto neurazí, přesto je Marie Antoinette hodně povrchním filmem, který v několika slibných scénách potenciál naznačí, ale nedotáhne. Totéž platí o zbytečně nerozvinutých vedlejších postavách, například Asia Argento jako madame Du Barry je neodolatelná... Proč pak ve scénáři chybí hořký konec královského páru a divákům jej nikdo ani nenaznačí, je pro mě opravdu záhadou. Pokud totiž chtěla Sofia Coppola točit pro zasvěcené, musela by se mnohem víc snažit. S bídou ty nejslabší čtyři hvězdičky, a to na mě ještě musel notně zapracovat nesporný sex-appeal Kirsten Dunst. 65 %. ()

LuNaj

Celou dobu jsem osciloval mezi 3 a 4*. Pro vyšší hodnocení jsem se rozhodl na základě famózní Kirsten Dunst, která je prostě a jednoduše k sežrání. ()

petisek

Vizuálne pútavý a nápadito natočný film, ktorým Sofia Coppola opäť potvrdila svoje kvality. Kirsten Dunst je tradične skvelá a 5* nedávam iba preto, lebo mi príbeh prišiel trošku povrchný - nešiel príliš do hĺbky a o osobnosti Marie Antoinetty mi veľa nepovedal. ()

epoh

Po Ztraceno v překladu děsivé zklamání. Tenhle film je nuda až na půdu a nebýt toho anarchistického záběru na tenisky mezi všemi těmi "královskými" botami, nebylo by nic, co by mě na něm zaujalo. A to nemluvě o Jasonu Schwartzmanovi, který podle mě skutečně neumí hrát a ve všech rolích se jen pitvoří ()

Bonniesgun

Sofie Copolla a její další film. Mohla jsem s klidným svědomým dát pět hvězdiček ještě před tím, než jsem ho viděla. Opět stejné téma - naoko chladná hrdinka, která touží žít vášnivý život. Dokonalost a pompézní róby, které skrývají zoufalství, nudu a nepochopené neštěstí. Sladký filmový dortíček + skvělá hudba + má oblíbená Kirsten Dunst = 5* ()

JohnnyBoy

ačkoli dávám čtyři hvězdičky, musím se přiznat, že jsem z tohoto filmu trochu zklamaný. já jsem se na tu neotřelost, originalitu, ambicióznost a odvahu prostě nějak nedokázal napojit. snad je to proto, že ten film je možná až moc nepřístupný a chladný v celku. V jednotlvostech dokáže být skvostný, jsou tam velmi originálně vystavěná místa, na druhou stranu jsou tam i místa, která zavání takovým tím "indie" klišé, které jsem už viděl stokrát a prostě mě už nebaví. Baví mě jemný humor Coppolové, umí být roztomile žensky sarkastická...má cit pro design a výpravu, umí vybrat skvělé herce nejen do hlavních rolí, ale i do epizod (Coogan, Faithfullová), je to silná autorská osobnost. Ale bohužel tento film mě z její filmografie zasáhl nejméně. ()

Lumpus

Pěkne, historické ovšem nicneříkající příběhově zvadlé, ale hezké, takové uhlazené + mám rád režisérku! ()

Kubi21

Čekal jsem nějakou rádoby historicky přesnou kostýmní fresku. To se ale nekonalo. I když nejsem z toho úplně hin, tak ta krásná kamera, úchvatná výprava, nádherná Kirsten, skvělý herci ve vedlejších rolích (Coogan mě dost překvapil), famózní mix klasické a rockové hudby a hravost čišící z filmu mě opravdu dost bavili. Historické události jsou míchány se soukromím, kde nemůže být řeč o nějaké přesnosti, vždyť kdoví jak to bylo. Vlastně všechny jednotlivosti jsou skvělé, ale celek dohromady mi přijde ne úplně držící pohromadě. Měl jsem spíše pocit, že nesleduji film, ale přehlídku živých obrazů ze života Marie Antoinetty, sice krásných, ale některé mě prostě nechaly chladným. Ale jedná se o film, kterému chci určitě dát další šanci, a to ne jednu. PS: Přiznávám, chvílemi jsem se nedokázal soustředit, kvůli těm všem barvám a tónům, a tak mi asi dost věcí uteklo. Příště budu bedlivější. ()

princesofpersia

Všechno skvělé až na ten děj! První třetina výborná, poslední třetina výborná, ale ten prostředek? Pro mě jednoznačně nuda v podobě kolečka věčírků, nákupů a manželských problémů. A plus ten konec se mi nelíbil: když se konečně začalo něco dít, usekli to. ()

Safir

Teda, to byl otřes. Příběh téměř žádný, hudba hrozná a celkově film neměl co říct. Pro mě velké zklamání, které je umocnil mizerný konec. Jednu hvězdu za kostýmy. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky