joshula

Zase vynikají Kirsten se skvěle vloženou hudbou a vynikajícíma kulisama davají filmu pravý nádech... Libilo se mi zpracovaní a podání hlavních herců ve filmu bez fanfár a reklamy. ()

wasillisa

Pár let předtím, než vznikl tenhle snímek, mi doslova padla pod nohu knížka od Stefana Zweiga o Marii Antoinettě (nejsem Bůhví jakej znalec, literatury, ale tomuhle pánovi bych věřila)... Přestože se příběh držel historie zuby nehty (mimo Luďka XVI - ten byl trochu mimo mísu), něco mi tam přece jen chybělo (řekla bych že zrovna dost zásadní věc) - chyběl mi ten vnitřní rozpor, kdy si řikáte: ,,Byla to čůza, nebyla to čůza...? '' ()

wosho

Marie Antoinete budí coby film lítost(nikoliv jako skutečně žíjící osoba-rozmazlená pipka, co se se stála pravou královnou, až ztratila korunu). Sofia Coppola jako režisérka odvedla velice dobrou práci, nápad historický film ozvláštnit moderní hudbou je svěží a dává kostýmnímu dramatu zajímavou atmosféru. Bohužel výběr hudby určený pro mladé dívky se k první polovině hodí dokonale, ale jakmile je M.A. dospělou ženou, matkou a královnou, tak již moc ne. Výprava je dokonalá, přesně se hodí a vystihuje francouzský dvůr těsně před jeho pádem. Hercké obsazení je též podařené, i vedlejší role. V čem však tkví největší problém filmu je scénář. Je to prakticky sled scén ze života hlavní postavy. Žádný nosný příběh, nic. Vše se děje bez žádného vysvětlení (proč mladý Ludvík tolik let nepíchá rakouskou kočičku, atd) a opodstatnění. Divák jen tak z lehka proplouvá dvorem, jako přihlížeč té doby, nikoliv jako přímý účastník. Což je škoda. A nejzajímavější část jejího života, to jest když přišla o koruny, pak o rodinu a nakonec i o hlavu a při tom v sobě našla to co dělá z pipky jakou byla opravdovou velkou královnu, zde chybí. Škoda. Marie Antoinetta je kvalitním, lehce originálně natočeným prázdným filmem. Takový jak byl její život, na povrchu pozlátko, ve vnitř prázdno. ()

F.W.Colqhoun

Takhle to vypadá, když dáte (v podstatě) amatérovi na povel tatínkovu sehranou produkční společnost (Zoetrope), pár desítek miliónů a necháte ho si hrát. Na Marii Antoinettě je precizní všechno až na režii. A nemyslím to ve zlém. Ne že by nevykazovala fantastické okamžiky a v byznysu vzácnou lehkost. Ortodoxně „holčičí“ přístup historickému tématu vlastně svědčí, protože se svou spontánností, subjektivitou a ostentativní projektivitou – těžko říct zda záměrně, ale určitě vědomně – demaskuje. Když se do záběru s dobovými lodičkami dostanou i ólstárky, jeden alespoň ví, že nás režisérka na rozdíl od jiných nehodlá šálit falešným pozlátkem dobového dokumentu. Když na to přijde, všichni Rakušáci a Francouzi v tom mluví anglicky, že jo. Hudba – super. Použití „Plainsong“ od The Cure v po-korunovační scéně je boží nápad, Bow Wow Wow k obědu a Siouxsie na maškarním plese fungují jen nepatrně méně. Vlhký sen osmdesátkového fetišisty. Sofii (a sobě) přeju jen to, aby byly Zoetrope a milióny nadále k dispozici. ()

1860

Velké zklamání.. Začátek se mi velmi zamlouval a sliboval nevšední filmový zážitek.. Jenže poté Coppolová nedokázala udržet slušný rozjezd a z filmu se stává nudná břečka s nehodící se hudbou.. Useklý konec mě taky dost naštval. Nejde přece sledovat hlavní postavu jak se od mladých let protlouká životem a poté neuvést, jak to dopadlo, zvlášť když je ten konec více než zajímavý právě u Marie.. Slabota! ()

bila.tecka

Sofia Coppola se měla víc soustředit na niterné pocity mladinké královny a ne se opájet doslova opulentní kostýmní podívanou. Každý módní designer jistě zaplesá, divák trochu neznalý historie si vyhledá na wikipedii heslo Marie Antoinetta. Dočkáme se historických reálií, dokonce skutečných zdí Versailles, budeme ale marně hledat emoce a pohnutky postav. Použití současné hudby příliš neruší; pokud vypustíme 18. století, je to vlastně univerzální příběh dítěte, které se proti své vůli muselo stát ženou a matkou. ()

Paity

Kirsten Duns zvolila asi dobrou roli pro své zviditelnění. Scénář ji, stejně jako dalším ale vůbec nesedl, respektive nessedl celému filmu. ()

prometea

Sofia Coppola v svojej najčistejšej forme, ktorá, mám pocit, je tak trochu nepochopená. Tento film totiž nie je o Marie Antoinette. Tento film JE Marie Antoinetta. Bezstarostný, nádherne vyzerajúci, pozlátený, mimo reality. Nechcite viac, ako je. Nechcite drámu, či psychoanalýzy. Ona nerozumie problémom sveta tam vonku, preto v dielku vôbec nie je zobrazovaný. Nenájdete tu biedu, hlad, revolúciu, popravu. Toto je pompa, toto je „glamour“, toto je Versaille. ()

kolemjdouc odpad!

paskvil, kde nikomu nevadilo ,že Kirsten měla navazované vlasy,věčně zmuchlané šaty.Propracovat detaily umí jen BBCChvílemi hrála rocková hudba už jen chyběl Chačaturjanův Šavlový tanec.Slátanina ()

kaygen.it

Tady v NY je Marie Antoinette přijímán víceméně kladně - a je k tomu důvod. Celý film se pohybuje jakoby v oparu, mimo čas, jen tu a tam do pomalého děje (život ve Versailles byl pomalý a nudný!) zasáhnou historická fakta - smrt Marie Terezie etc. Pro mě velice milé překvpení, se všemi dekadentními botkmi a dortíky, úřasnou Judy Davis jako hraběnkou mající na starost protokol, a nprosto úchvatnou výprvou a kostýmy ()

Filip.S

Vynikajuci "film o nicom". Ak sa budete nudit, tak si piste ze franticki panovnici sa nudili este tri krat viac :) Uz teraz sa tesim na dalsiu Coppolaovej prijemnost. (nehovoriac o k-zozraniu-Kirsten-Dunst, ktora zase raz dokazala ze vie Hrat) ()

Drc

Možná místy zajímavá a i trošku absurdně komická sonda do života vládnoucí šlechty 18.století, která však skrývá kopec nudy zaobalený do pozlátek krásných kostýmů, interiérů a přepychu. Zážitek srovnatelný s čtením nezajímavé na faktech postavené životopisné knihy. Nenašel jsem jediný důvod proč se na tento film dívat déle než půl hodiny, po kterou člověk vstřebá základní atmosféru dvora. ()

derryl

Čtvrtý (netrpělivě očekávaný) režijní počin Sofie Coppola na poli hraného filmu se nese v rytmu rockových a popových melodií a diváky nutí k jinému pohledu na královnu, která byla lidmi nenáviděna a milována zároveň. Byla to žena, která se měnit odmítala, ale vše kolem ní bylo opačného názoru a Marii semlelo mamonem a cetkami jako hvězdu showbyznysu. Výborný film s výborou hlavní hrdinkou v podání Kirsten Dunst, a proto je jen škoda, že film nejde do kin a míří přímo na DVD. ()

Lionheart

Historický film trochu jinak. Moderně, svižně, elegantně a vesele. Prostě tak, jak by si to (aspoň myslím) Marie Antoinetta přála. Skvělý výběr poněkud netradiční hudby podtrhuje celkem zajímavou kameru a opravdu příjemný herecký výkon Kirsten Dunst. Líbilo se mi taky, že tam neukázali úplný konec, který stejně každý zná, a který by tím pádem byl celkem zbytečný. ()

TERRORDROME

Často zvyknem mať pustenú telku lena tak ako kulisu, trebárs keď pracujem s počítačom ( ako aj v tejto chvíli ) a tak som vďaka tomu videl aj toto. Taká nemohúca historická patlanina plná krásnych rokokových kostýmov a účesov, ale úplne neschopná vyprávať čokoľvek. Sofia proste len tak lepí na seba jednotlivé scénky ktoré potom celkovo pôsobia ako nejaký zostrih z bohviekoľko dielneho seriálu ktorý nikam nevedie a iba zhrňuje o čom to zhruba bolo. V jednom zábere si kráľovský pár ľahne do postele, v druhom mária rovno porodí a v treťom sa už hrá s niekoľkoročnou dcérkou v záhrade. Medzitým nejaká tá večera, prechádzanie sa po zámku a ako dramatický vrchol jedna nevera s dákym generálom ( ono je to aj tak jedno, nemá to nijaký vplyv na vývoj deja len to tam proste je pretože preto ). Samozrejme všetko nezadržitelne speje k tomu okamihu keď jej majú ufiknúť hlavu, ale ani z toho nič nebude. Kráľovský pár pokojne nastúpi do koča, Mária sa rozlúči s limetkovou alejou a... koniec, schluss. Tento film je naozaj príšerne skratkovitý a z filmového hľadiska ( teda vyprávania nejakého príbehu ) vlastne úplne naničovatý, je to vlastne len také best of z rokokovej módnej prehliadky. ()

ondrula

Byl jsem naladěn na historický film, a proto mi tento snímek celkem sedl. Velmi slušné herecké výkony a hlavně atraktivní současná muzika z večírků Paris Hilton mě příjemně překvapily. Poměrně otravné byly ufrflané kratochvíle rokokových šlechticů a dost mě zklamalo, že prakticky celý film se odehrává ve Versailles, exteriéry (vyjma zahrad) se tu nevyskytují a i rozzuřenou revoluční lůzu ztvárňuje dvacet komparzistů, takže film působí dojmem low budget. ()

Erinye

Celkem netradiční a dost moderní pohled na život Marie Antoinetty. Možná i proto, se mi tenhle film moc líbí. Marie je zde pojatá jako nevyspělá, jako teenager s potřebou užívat si. Chodí na plesy, které vypadají skoro jako diskotéky..:-) Kirsten Dunst se zase jednou předvedla jako dobrá herečka, a Sofia Coppola mě znovu příjemně překvapila. Nádherné kostýmní drama, místy i úsměvné, přestože dopředu vím, jak to dopadne. Rozhodně bych tomuto filmu přála víc jak 69%. ()

peetriss

Sofia Coppola je velmi talentovanou mladou režisérkou, ale film Marie Antoinetta jde trochu mimo mne. Kirsten Dunst je skvělá a perfektně andělsky ďábelská, i ostatní herci odvedli dobrou práci, kostýmy i výprava jsou taktéž povedené, avšak příběh na mě působí poněkud plytce a prázdně. Film má mnoho hluchých míst a rezignace na dobový hudební doprovod, je odvážná a do jisté míry originální, ale ve výsledku s filmem moderní hudba působí velmi nesourodě až podivně. ()

PetkaW.

Největším mínusem tohoto filmu podle mého je, že se pohybuje mezi dvěma naprosto odlišnými prvky. Na jedné straně moderní pojetí historické postavy a na druhé klasické historické drama. Marie Antoinneta tyhle dva póly nebyla schopná spojit tak, aby do ní oba nenásilně pasovaly. Osobně dávám u podobných filmů přednost tomu klasickému historickému rázu, protože se staré a nové málokdy podaří skloubit (jako se to povedlo třeba v Příběhu rytíře). Co mi vadilo dál, byl konec, uříznutý těsně před vrcholem samotné historické události. Takhle mi přišel... neúplný, nedodělaný. Pořád jsem čekala, co bude dál... Film rozhodně měl potenciál a herci v čele s Dunst se skutečně činili. Ale nestačilo to k tomu, aby film člověka zaujal víc, než na 3 hvězdičky. ()

Mirah81

Mě tento film přišel docela nezáživný.Spíše jen taková reklama na šaty,boty,účesy a dorty ještě k tomu podbarvena,na tento druh filmu,poměrně nevhodnou hudbou.A nezachránila to v mých očích ani velice roztomilá Kirsten Dunst.Pořád jsem čekal kdy se to aspoň trochu rozjede,ale jaksi jsem se nedočkal a ten konec mě úplně zklamal. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky