Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Danny F.

Není možné srovnávat tento film se snowboarďákama, ten jim nesahá ani po kolena. Hlavní protagonisté nás jistě dobře pobaví, ale jejich humor je chvílemi trapný. 60% ()

czdmaso

Klasický osud 2. Nedosahuje ani zpoloviny kvality Snowborďáků. Přesto oproti některým americkým teen comedy slušné 2 hvězdy. ()

Steve_Zissou

Kdyby to zreziroval Troska, tak vysledna kvalita by zustala na stejne urovni. Pokud se vam libil Kamenak, tak si to rozhodne nenechte ujit. ()

Právnička

Celkem pohodová oddychovka, ale Snowborďáci to už nejsou. Vtipné scény jsou většinou opravdu "vtipné", ale už více vyumělkované a více překombinované. A ani hudba už není, co to bývalo. Ale celkově jsem se dobře pobavila, což bylo účelem tvůrců i herců. Třetí díl už snad ale raději ne :) ()

cross

Karel Janák natočil výrazně zábavnější, konzistentnější a režisérsky zvládnutější komedii, než byli Snowboarďáci. Zároveň se v podstatě vyhýbá trapnostem tohoto žánru a drží feeling českého prostředí i národnostních podstat na velmi vysoké úrovni. Díky tomu jsem se skvěle bavil, skvěle si zavzpomínal na své teen období a akce, které jsou již nenávratně v trapu. Zároveň ovšem většinou Janák příliš tlačí na pilu - snaží se neustále vkládat vtipné situace, které nejsou vtipné ani zdaleka (celá linka s Kotkovým bratrem byla naprosto zbytečná a vyumělkovaně zábavná - tedy nudná až k trapnosti!), stejně tak nabízí zjednodušenou vizi toho, že každá lepá děva chce sex, chce ho moc a nejde pro něj daleko...ale to už tak v podobných filmech bývá. Mádl herecky vyrostl, Kotek ztratil (jeho pitvoření už opravdu není zábavné), všechny holky mají něco do sebe a ostatní jsou dobří, ale vlastně jen navíc. Ke cti budiž ale také většinou umně ukrytá reklamní nutnost filmu a parádní letní soundtrack. Suma sumárum, bavil jsem se výborně a občas se mi i zastesklo po prázdninových vylomeninách dospívajícího věku. ***1/2 a nejlepší moderní česká teen-komedie. ()

Ichabod

Typicky špatné pokračování, kde se tlačí na pilu, která se zadírá. Snowboarďáci byly svěžím průvanem naší seschlou prohnilou českou filmografií, kde vzniká jeden solidní film za pár let a i když si také na nic nehrál, tak pobavil. Dvojka je už zbytečná a nepřináší nic nového, kromě ještě mnohem hezčích roštěnek, "vtipné" scénky jsou až příliš absurdní - nevtipné. Další film s Kotkem? Ne děkuji. ()

Ravi

Nenucená bezpáteřní samoúčelná zábava, u které jsem se dvakrát zasmál, ale jinak jsem jen kroutil hlavou. Ale záleží, co Vás baví. Mě tohle teda ne. Byl jsem jen zvědavý, jak film dopadne v porovnání se "Snowborďáky", kteří byli lepší. Pokud máte rádi samoúčelný humor bez nadsázek a rodinné komedie s příchutí lehoučké erotiky, film si pravděpodobně užijete. 30% = 1+/5 ()

Autogram

Film sčasti vo forme videoklipu môže zaujať nielen najmladšiu generáciu. Je to pokračovanie, takže je tu viac dievčat, viac sexu, a voda namiesto studeného snehu je k tomu príjemnejšia. Príbeh neoslní, tak na dve hviezdy, ale vytiahnu to niektoré scény, nočné kúpanie hraničilo až s umením. ()

Nepi

Recept je jednoduchý...Vezmeme osvědčené duo Mádl-Kotek a umístíme je do jiného prostředí,kdy budou jejich hlášky a komické situace fungovat jako fungovaly v předchozích Snowboarďákách...Rafťáci jsou mírně lepší a pokrokovější,ale pořád je co zdokonalovat a vylepšovat...Tak uvidíme co bude dál.... ()

Specs

Hlášky: Dany: - "Hele, já ti slibuju, že jestli tady nezasuneš, tak já pojedu na tu Moravu a odmakám to za tebe!" & Filip: - "Zejtra ráno to definitivně balim." Dany: - "Tak třeba se něco stane." Filip: - "Jo, vole, přijede raft plnej krasavic a budou řvát: "Filipe, ty vole panici, chcem tě, ty vole chcem tě!" & babka ze sprchy: - "Ty prasáku! Ty úchyle! Jak si to představuješ, takhle mě vošmatlávat po ránu?" & dívka trpící astmatem: - "Já mám trochu astma a tady jsou samý kytky." Bořek: - "Zvykat si budeš, holčičko!" & Danyho máma: - "Dany?" Dany: - "Mami." Danyho máma: - "Co tady děláš?" Dany: - "Já jsem se tady nějak zašprajcl." Danyho máma: - "Zašprajcl? Jak se tady můžeš zašprajcnout, vždyť tohle jsou dámské záchody, víš to vůbec?" & hasič: - "Jestli chcete, můžeme vás vzít do hasičárny. Ukázat stříkačky. Máme už plný cisterny. Co?" & Filip: - "Ach jo, smůla se mi lepí na pinďoura." ()

P1tr

O něco horší než Snowboarďáci. Velice pomalý a nudný rozjezd vyvolá pochybnosti, které částečně vyvrátí zbytek filmu. Nejvtipnější je zřejmě noční toulání Oldřicha Navrátila s jeho nočním viděním, které se jaksi vybije. Kdo neviděl, o nic nepřišel. ()

jefff

Mě to bavilo. Vím, že to není nějak úchvatná zábava, přesto jsem se i párkrát ze srdce zasmál. A to se mi v poslední době stává u českých komedií tuze málokrát. ()

Philoun1

Myslím, že 2* jsou pro tenhle snímek velká poklona. Zvrat nikde spousta přiblblejch keců kluci jsou prostě blbci(a to je vlastně to jediné co je vtipné) až to není možný a Kotek mě strašně sral(omlouvám se za vulgarismy, ale nemůžu si pomoct). Na druhou stranu oceňuji snahu přiblížit film i starším divakům a to díky obsazení tria Šteindler, Freimanová, Navrátil, avšak u tohoto filmu to moc nefungovalo nicméně snaha se cení. ()

Vercinix

Oddechovka s poměrně dobrou atmosférou! Akorát ta křečovitá snaha o "dobrý hlášky" by tu nemusela být tak zjevná:) ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006