Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Vercinix

Oddechovka s poměrně dobrou atmosférou! Akorát ta křečovitá snaha o "dobrý hlášky" by tu nemusela být tak zjevná:) ()

jenik71

Průměrná komedie ze světa puberťáků. Místy nuda, místy opravdu povedené komické situace. Za zmínku stojí postava Oldřicha Navrátila - ten je opravdu skvělý... Jenom prosím filmaře - máte-li v úmyslu točit ještě něco podobného, např. Skateboarďáci, nedělejte to. Už by to hraničilo s trapností. Rafťáci a Snowboarďáci opravdu stačí. ()

Jello Biafra

Nie je to žiadne komediálne veľdielo ale dokáže dobre pobaviť. Ústredná dvojka je navyše dosť charismatická a jednotlivé scénky sú viacmenej zábavné. Občas tu narazíte na nejakú trapnosť, ale ako ucelený produkt film funguje a jedná sa o zábavnú oddychovku. Priznám sa že v dobe uvedenia som na tom bol v kine dokonca dvakrát a aj dnes si tento film rád pozriem. ()

Heraldika

Nevím čím to je, ale nějak mi to celé připomínalo Copak je to za vojáka. Asi to budou ty rychlé přesuny z jednoduchého bodu A do ještě jednoduššího bodu B :-) ()

widla

Čekala jsem že to bude o dost horší, ale kupodivu jsem se i zasmála:-). Ano, většina z vtipu a naschválů je trochu stupidní, ale i tak se zasmějete... ()

sedm.1

Tak jsem se přeci jen nakonec podvolil a zkouknul jsem českou teen komedii.No,dobře čekal jsem hloupost větší,čímž neříkám,že se mi Rafťáci líbili a že by mě kdovíjak uchvátily.Jde o jednoduchou letní nenáročnou podívanou.Pro mladý.Já sice starý taky nejsem(nebo se alespoň tak necítím :) ),ale tento film je určen vyloženě pro ty -náctiletý,kteří se v tom možná i najdou a kteří se u Rafťáků nejspíš budou i skvěle bavit.Mě bohužel většina zdejších scén přišla nepřirozená,natahovaná a sešroubovaná za každou cenu,jen aby vyvolali úsměv.Nicméně duo Kotek,Mádl už je docela sehrané a jde jim to(ikdyž jsem měl párkrát problém jejich artikulaci rozumět) a Bártova hudba stojí také za poslech.Nadruhou stranu mi přišlo,že herci starší generace(Šteindler,Freimanová,Navrátil) ze sebe dělají zbytečně kašpary a jejich role mi přišli dost svázané.Filmy pro teen vznikají a vznikat budou a svou cílovou a poměrně i velkou obec si také vždy najdou,a pokud budou mít podobu Rafťáku,bude to alespoň tak dobře,neboť nebudou urážet...jako například Panic je na nic,že? :) ()

Rousse

Lepší než Snowboarďáci, ale pořád je to klasická komedie pro náctileté, která mě nijak neoslnila. A ještě k tomu jsem se pořád musela dívat na obličej Vojty koKotka (tak ho nazval jeden žák 6. třídy - není to výplod mé hlavy:-) ()

kisha

a to jen z důvodu mé slabosti pro hlas Dana Bárty, divnotvář Milánka Šteindlerů a Čtvrtníčkovu roztomilost..a docela dobře se u toho žehlí ()

ranp

50% je docela nízkej průměr. Já Rafťáky hodnotím minimálně na 70%, základním atributem komedie pro mě je to, jak moc se směju a tady jsem se řezal smíchy. Samozřejmě, že scénář má svoje mouchy, ale pobavil jsem se výborně. ()

Cejny

Dalo se to, ale jen jednou. Rafťáci hodně čekali, že budou těžit z popularity Snowboarďáků, a proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. Vojta s Jirkou se ze sněhu přesunuli na vodu, ale nijak si tím nepolepšili. ()

BMAJTZ

Na českou teen komedii to víceméně ujde, bohužel to je asi tak jediné pozitivum. Člověka to zabaví, ale to je tak vše. Smutné je, že to občas selhává na opravdu nic moc vtipech. Product placement je taky neuvěřitelně okatě nechutný a hudební podkres je příšerný. Hudba je vůbec udělána dost příšerně a spíše vadí a rozptyluje. ()

herr_carter

Bylo jasné, že tímhle pokračováním natáhne Janák do kin ještě víc lidí, než na první Snowboarďáky, ale je to s menšími světlejšími okamžiky už pouze prachsprostá komercializace a útok na divákovy peněženky................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

hudryhudry

Karel Janák si asi v duchu řekl: "Natočím film. Zn.: Na pokusy". Šel před barák a tam se shodou okolností potulovalo 20 polonahých modelek, celých žhavých, aby si mohly zahrát ve filmu. Za rohem potkal dva chudáčky Kotka a Mádla, kteří se vzájemně uspokojovali, protože žádný "pouzdro" zrovna nemohli sbalit.... Navrátil pomalu ale jistě tušil, že se mu blíží konec smlouvy na natáčení Rodinných pout a tak ochotně obsadil roli absolutního vola. Zbytek ansámblu nalákal Janák na pomíjivý lesk "prvního dílu" Snowboarďáků. A mohlo se začít točit... Ale jenomže.... zapomnělo se na takovou maličkost, na scénář. A tak si Janák rychle vzpomněl na Snowboarďáky, o čem tak byli???? A no jasně, dva blbečci si chtěj za**** a přitom udělaj kupu trapných (ale občas vtipných) excesů. Jenomže zrovna nebyl sníh, tak se Janák rozhodl, že dvojku natočí na vodě. Do scénářového kotlíku přidal kromě hektolitrů vody také neúnosně vysoce koncentrovaný mix trapných situací, přehrávající herce, scénářové superberle a závěr, který neumně okopíroval z Hoří má panenko. A voilá, Rafťáci jsou na světě, pojďte puberťačky do kina, dávají tam bimbase Mádla a Kokotka..... Nikdy víc... ()

klúčik

Pán režisér sa snažil natočiť komédiu pre mladých. V niektorých pasážach filmu sa mu to aj podarilo. V dnešnej dobe je ťažké natočiť film, čo sa bude páčiť všetkým!! Tento film nieje až tak zlý. Dávam 50%. ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006