Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Ozzy2

Jednu hvězdu dolů za otravný hlas a otravné písničky Dana Bárty.Kdyby se alespoň naučil správnou výslovnost....hnus ()

lickerman

Lehce nadprůměrná komedie Karla Janáka s poněkud propracovanější dějovou linií. Herecké výkony bych ohodnotil jako velmi slušné, i když výkon Kotka byl přeci jen horší než kolegy Mádla. U Rafťáků se vcelku dobře pobavíte, trapných momentů je ve filmu opravdu minimum. Dá se očekávat, že stejně jako "sněhový" předchůdce bude mít tento film v českých kinech obrovský úspěch, což ostatně dokazuje návštěvnost filmu během prvních týdnů. ()

billyador

Takže... Ruku na srdce většině kritiků, představuje si někdo teenagerovskou komedii jinak? Já nikoli a tahle prostě splňuje vše co žánr k úspěchu potřebuje. Proto kdybych měl hodnotit v kategorii "tng komedie" dal bych s klidným svědomím 5*. Protože hodnotím film, kde byly některé záležitosti trošku mimo, dám 3*..A krásným, efektním průměrem nakonec za 4*. Co tedy bylo dobře? No rozhodně nařachaný fórky, líbivej zvuk, lidi celkem hrajou, Freimannová v culíčkách, rozumné podprahovky (je mi jasné, že český film se bez nich neobejde a tady to lehce inteligentní člověk pochopí a zkousne, ikdyž to vlastně podprahové není :-) a po stránce filmařského umu žádný výrazný šrám na kráse. Špatně byl třeba přístup k tomu malýmu zmetkovi. Sám zatím děti nemám, ale scenárista snad žije v anglii, kde se dítěti nesmí dát ani facka. Tenhle malej zlosyn mi moc pil krev. Klasickým neduhem tohohle žánru je, že jedna neuvěřitelná historka stíhá druhou a člověk si začne připadat jak ve sci-fi bez skafandrů. Minusem posledním je (ne)herecký výkon Vojty Kotka, možná je to jen můj problém, ale mezi klukama je po stránce herectví veliká a zvětšující se propast, kterou Vojta asi nikdy nepřekročí. Toť vše a kdo se u filmu nebavil, měl by se zamyslet nad tím jestli už se z něj nestal přílišný "intoš", protože tady je bez keců dost legrace pro všechny normální, pohodový lidi. ()

svobodak82

Je to tak trochu kopie Snowbordáků akorát ne v zimě na horách,ale v létě na vodě.Některé scény mě však upřímně rozesmáli,ale závěr v podání Haška????Pane bože co tam dělal,on nemá dost peněz u senátoru v NHL.Ještě se cpe do filmu. ()

zapalik

Měl jsem to štěstí (nebo spíš smůlu?), že jsem viděl všechny teenagerovské komedie uváděné v roce 2006 do kin. Ze všech jako jasný vítěz vycházejí právě Rafťáci. To by ale pro ně byla příliš jemná útěcha. Takže: Mádl jako herec už v mládí ukazuje svůj stále se rozrůstající potenciál (už se těším na jeho filmy pro nepuberťáky!), Vojta Kotek přes mohutnou vlnu popularity hraje víc civilně klukovsky, než hvězdně a o parádním střihu Adama Nováka a solidní režii Karla Janáka ani nemluvě. Opravdu v tomhle žánru nemůžeme hledat vrcholné umění. Nejsem z cílové divácké skupiny, ale film mě od začátku do konce donutil vnímat děj, bavit se a užívat si sluníčka, i když byla Praha ještě pod sněhem. Product placement prostě být vidět u tohoto žánru musí, při troše tolerance vydýcháte i Haška coby hasiče. Dost pádný důkaz toho, že si nejen díky postarší manželské dvojici Freimanové a Šteindlera přijdou na své i -náctníci, je fakt, že na novinářské projekci se celý sál většinu filmu řechtal, až se za notebooky prohýbal. Jak mi rejža Janák později řekl: "u Snowboarďáků jsem propadal panice, celý film tam bylo mrazivý ticho. Takže teď jste mě vážně překvapili." Kdo má odpor k překotkovatělému a přemádlovanému světu flmů pro mladých, tomu se Rafťáci nikdy líbit nebudou. Ostatní si v něm snad stejně jako já najdou něco pro sebe (sex na stráni, WC mazlení, škodolibý prcek...) Vážně docela dobrý! Aktualizováno: ale po druhém shlédnutí na DVD už mé nadšení opadlo. Přece jen vážně nejsem vděčným přijímatelem tohohle typu filmů a tak mi asi stačí vidět to jednou. ()

LordMysti

Po snowborďácích jsem čekal trošku větší odvaz, celkově na mě film ale zapůsobil docela dobře. Žádné překvapení se nekoná, strhující děj také ne, ovšem pár dobrých scén a jen trocha nudných scén dělá z tohoto filmu průměrný oddychový film. ()

depp

Jedna hvězda dolů za vykrádačku "Hoří má panenko", jinak je to v tomto žánru asi lehký nadprůměr a pro cílovou skupinu možná i víc. ()

Gardenboy

Klasická teenegerská komédia, ktorá ma zaujala (tak ako väčšina komédií) v prvých dvadsiatich minútach. Potom sa humor vytráca, objavuje len sporadicky a u mňa pozornosť udržiavali iba pekné dievčatá, pekná príroda a kamera a Honzík bol na pomzaznanie (alebo zabitie? Už neviem) . "Co jsem to chtela ... ach jo, medicíííííínu ... " ()

Sosak

Aneb zase jsme upadli do hnoje zábavy. Volné pokračování Snowboarďáků nesvatě ničí všechny klady předchozího filmu. Smích nečekejte, snad pouze v případě, že je vám třináct a sbíráte Bravo kvůli článkům s Vojtou Kokotkem. Navíc - jestliže už je to teda jednou film ze života, tak proč to není reálný? ()

BDMarty007

Podle mě docela slušná česká komedie, která pobaví, nenudí a na rozdíl od drtivé většiny zdejší komediální produkce není trapná. Fakt jsem se dokonce několikrát nahlas zasmál, což se mi mimo filmy Woodyho Allena často nestává. Vidím to na 3,5*. Myslím že do historie se ale nakonec zapíše zejména jako start kariéry Terezy Voříškové (ve filmu Radka) která tuším bude závratná. ()

Colour

Videla som snowboarďákov a zo zvedavosti som si pozrela aj toto. Na snowboarďákoch sa dalo zasmiať. No keď som si pozrela toto, bolo mi z toho zle. Nevydarená teenegerská komédia, ostatne ako väčšina takto ladených filmov. ()

FireTight odpad!

Úplně ta stejná filmová sračka jako Snowborďáci, akorát v létě... Stejná? Vlastně ne tak úplně, ubylo trapných "vtipných" hlášek, což se dá považovat za docela velký klad. Ale i tak to u mne nemůže být za něco lepšího, než za odpad, protože většinu těhle "teen" komedií mám plné zuby a nikdy nemůžu pochopit, co je na nich k popukání. Takže vlastně stačilo vzít koment z předchozího filmu a "Snowborďáci" nahradit "Rafťáci" a vyšlo by to na stejno. ()

Realmond

Kotek s Mádlem se přesunuli ze zimy a Snowboardu do léta na vodu. A zase to vyšlo, svižná, vtipná komedie která neztrácí tempo. ()

Gajzur

Vojta Koter a Jirka Mádl . To je nerozlučná dvojka , ktérá je živá a dělá blbiny. A to se mi na těchto filmech s něma libí. Svýma legráckama dokážou pobavit lidi. Jen tak dál :-D ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006