V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

Tuxedo

Škoda, že si tvůrci neodpustili těch pár vtípků a víc nepřitlačili na mrazivou atmosféru. To by šlo o revoluční film v rámci 3D animace. 3 a 1/2* ()

TeeAge

| Scenár: Dan Harmonm, Rob Schrab, Pamela Pettler | Hudba: Douglas Pipes | Produkcia: Jack Rapke, Steve Starkey, Executive: Robert Zemeckis, Steven Spielberg / Columbia Pictures | Rozpočet: 75 miliónov $| Tržba: 140,175,006 $ | Scenár prepracovaný, gagy nové i staré, animácia podivná, no zmena neuškodí. ()

genetique

Avizovaný strašidelný animák vo mne vzbudil mnoho záujmu a očakávaní. Tie ale úplne spľasli už po polhodine pozerania. Ono by to bolo fajn, keby sa zase všetko nepodriaďovalo deťom. Taký ozajstný animovaný krvavý horrorový napinák by vôbec nemusela byť zlá kombinácia, ale keď sa to zvrtne v uvrešťanú detskú rozprávku, neskrýval som sklamanie, lebo aj ten štýl animácie sa dal zúžitkovať. Možno keby to bolo aspoň viac pretlačené do humoru, tak by sa dalo uvažovať o vyššom percente, ale takto naozaj nie. 60%. ()

3DD!3

Nečekaně zvrácené psycho, hlavně ve finále. Na pohádku režisér používá nečekaně dospělé prvky, taky tu jednomu hrdinů říkají Buřte (a není to nadávka). Občas jsem se vážně bál. ()

Le_Chuck

Filmársky sádzka na istotu, ktorá z pekného (ale nikaj objavného) príbehu robí veľmi kvalitnú rodinnú zábavu so záberom skôr na tých starších. Čo je ale dvojsečná zbraň, ktorá úkáže svoje ostrie pri opakovanej projekcii. Sympatická šumienka za 70% ()

NinadeL

Pointa sice nedává příliš smysl, ale atmosféra, animace a jednotlivé postavy jsou vysloveně okouzlující. Je to asi takový zážitek jako dřív The Adventures of Pete a Pete na SuperMaxu, kdyby měli celovečerní film. ()

Lavran

Většinou jsem sice proti animákům, které nepocházejí z dílen Pixaru zaujatý, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Tento ze zažitého schématu dětských podívaných poměrně dost vybočuje a je to jen dobře. Rozhodně nebude nudit ani dospělého diváka, ba naopak... ;) ()

Falko

Od koho ineho by mohol vzniknut takyto napinavy animak ako od Zemeckisa a Spielberga? No dobre, mohlo to byt aj od Burtona. Nie, ze by som sa bal, na to som uz prilis stary, ale podla mna to bolo slusne natocene. Pre male 8 rocne deti mozno az prilis hrozostrasne. Humornych scen tu bolo po menej, ako som zvyknuty pri inych animakoch, ale na jednej scene som sa s chuti zasmial a to bolo vo chvili, ked postak na bicykli hodil noviny prave na dom hrozy a on mu tie noviny hodil spät takym sposobom, ze ho zhodilo z bicykla. Kamerove najazdy boli nadherne, ako aj vo väcsine animakov, dej postupne vytvaral stale nove odhalenia, takze podla mna celkom zaujimave a minutaz tiez idealna..... 15.05.2008 ()

castor

Už jenom kouzelná blonďatá holčička bez několika předních zubů, pelášící si to nesměle na tříkolce ulicí, posetou barevným podzimním listím, dává naději, že počin z producentské dílny pánů Spielberg-Zemeckis bude stát za to.. Výsledek je ale přinejmenším rozpačitý!! Tři dětičky (kupodivu podobné triu z Harryho Pottera – bystrý kluk, nemotora, studentka s vyznamenáním) se rozhodnou zjistit, jak je to se záhadným domem, který po „úmrtí“ svého (vpravdě) úžasně podivínského majitele tak trochu papá lidi a zvířata!! Trojrozměrná digitalizace je věru povedená, originální znění (Maggie Gyllenhall, Steve Buscemi, Jason Lee ad.) znamenité, ale film působí rozpolceně, každá polovina je jako od jiného autora – osobně mi (i když je méně nápaditější) kupodivu lépe sedla první polovina. Nezávadná, krátká (i když mohla být ještě kratší) jednohubka s trochou toho Halloweenu!! ()

Trellíno

Hodně příjemná záležitost, evokující to nejlepší, co vzniklo v osmdesátých letech v dobrodružném žánru pro mladší diváky (např. Goonies). 70% za fajn atmosféru, pěknou animaci a slušný příběh s inteligentní pointou. Navíc se tu nezpívá, nikdo se tu debilně nepitvoří a vůbec je to konečně zase jednou dospělejší animák, dolující z odrostlejších diváků vzpomínky na strašidelné zážitky z dětství. Být malý kluk, tak je doma se mnou k nevydržení, protože bych na tohle donutil rodiče jít se mnou asi víckrát. ()

MM_Ramone

Po dlhšom čase som sa odhodlal pozrieť si nejaký 3D animovaný film. A vybral som si veľmi dobre. Horrorovo ladený príbeh o monštróznom dome ma zaujal a zároveň aj pobavil. Spokojný som bol nie len s námetom, ale i celkovým spracovaním a samotnými animáciami. Veľké plus pre tento snímok vidím tiež v tom, že v ňom vystupujú animovaní homo sapiens a nie pestrofarebné hovoriace zvery, ako tomu býva zvykom. **** ()

freddy

Nadprůměrný animák, který mě rozhodně velmi zaujal. Na začátku musím konstatovat, že jsem ještě nikdy neviděl animovaný komediální horor. Být tohle hraný film, tak se na to nepodívám, protože horory záměrně nevyhledávám, nerad se u televize bojím, asi je to tím, že mám poněkud křehčí psychiku, nebo na mě zanechalo stopy sledování hororů v dětském věku s mým starším bratrancem proti mé vůli. Ale o to tady teď nejde. V animované podobě se to jeví jako neškodný horor, u kterého vím dopředu, že se nebudu bát, už jen díky tomu, že je to kreslené. A musím říci, že po dějové stránce je to dobře vyvedený film, který má velmi zajímavý příběh s překvapivým rozuzlením. A i ti tři malí parchantíci byli docela roztomilí, to se musí uznat. A samozřejmě i další vedlejší postavy (obzvláště policajti nebo také Elizabeth se svým klukem, který se jmenuje Kostra) byly velice zajímavé a docela vtipné. Tenhle animák prostě potěší a dokáže zaujmout, a o to tu jde. Já sám za sebe musím konstatovat, že jsem dopředu pointu filmu neodhadl a že jsem nedokázal dopředu uhádnout, jak to všechno skončí. A pak musím pochválit i animaci, která se mi docela líbila. Prostě se jedná o příjemnou a pohodovou nadprůměrnou záležitost, která mě dokázala dost zaujmout. Takže jinými slovy se jedná o příjemné překvapení. Je to z mé strany za čtyři hvězdičky. ()

Spooner

Byl jsem dost překvapen. Po dlouhé době dosti originální animák, který se nesnaží být v každé druhé vteřině vtipný a dětinský. Vtipné hlášky a scény zde většinou vycházejí a musím uznat, že to mělo i docela dobrou atmosféru. A to jsem nečekal, že to řeknu u filmu s chodícím barákem. Tento film působí v dnešní vlně animáků svěžím dojmem a velice ho doporučuji ()

Davies182

V kině jsem usnul! To se mi stalo v životě jenom jednou, na maratonu prodloužených verzí Pána Prstenů :-)! Dobrá, sice V tom domě straší nebyla taková nuda a já byl tenkrát vážně unavený, ale i tak tento animák nepřináší nic moc nového. Půl hvězdičky navíc dávám za punk-rockerského boyfrienda. ()

oli.G

Príjemne atmosferická a mierne strašidelná alternatíva k početným, viac či menej podareným zvieracím animákom, ktorá jemne naznačuje, že v budúcnosti možno aj mainstreamové renderované filmíky pekne pritvrdia, a ich žánrový záber zďaleka nebude zahŕňať len rodinnú zábavu. ()

Phobia

Kdyby mi kouzelný dědeček odčaroval nějakých 15 - 20 let, dost možná bych dala plných 5 hvězdiček, ale anžto mám mládí v hajzlu a do důchodu daleko... Za hezkou animaci a pro pohádky poměrně neotřelý, byť naivní příběh, který však mohl nabídnout víc, dávám slušných 65% a dětem doporučuji. ()

kinej

Úplně nerozumím tomu proč dostal scénář tohoto filmu od producentů zelenou. Počítačová technologie vybízí k tomu vytvářet fantastické světy, nebo rozanimovat nejrůznější postavy. Zde se ale nic takového nekoná. Vše se odehrává v okolí jednoho domu, který sám je jediným zajímavějším úkazem celého filmu. A přeci jen, jaký potenciál k napětí či zábavě v sobě má živý dům? Zkrátka film je tak průměrný, jako je průměrný už jeho námět a scénář. ()

juta

Docela slušná animárna. Příběh je rozhodně zajimavý, ale určitě né perfektní. Moc se mi líbila grafika a celé zpracování. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, nakonec jsem dal plný počet. Rozhodně patří k těm lepším animákům. Na dušičky to bodlo. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra