Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Wishkah

Tenhle film miluju, koukám na něj rád a písničky si pobroukávám při jízdě v autě. Tim Burton mě zase dostal ()

Prochy38

Hodně mě překvapuje zdejší oblíbenost tohoto snímku - 65. v nejoblíbenějších (08/2011). Ale asi to má něco do sebe. Tato hodně netradiční pohádka zakusuje téma, které zase tak běžné není, alespoň u pohádek. S tím hororem bych to moc nepřeháněl, ale proti gustu.... Příběh se mi líbil hrozně moc. Vtípky a gagy byly nadmíru povedené! Dokonce jsem unešen i z dabingu (měl jsem tu čest vidět obě varianty, tak klid). Ale co mě prostě vždycky vadí (viz Madagaskar, Kung-Fu Panda, ....) je to zpracování postav. Je mi celkem jasné, že hlavním úkolem nebo plánem bylo, aby každá postava vypadala přesně tak, jaká ve skutečnosti je (tzv. Typy). To se asi povedlo, ale já svým dětem tento film nepustím, protože je to hnus! Všichni a i děti bychom měli vědět, že co je škaredé nebo tlusté, nemusí být vždy zlé a špatné a samože naopak! Proto bych s touto typologií postav byl raději opatrnější! Toť vše, jasné a zasloužené 4*! ()

Hanes88

Ne že bych filmy Tima Burtona měl přímo rád, ale některé se mu opravdu povedly. Tento patří mezi ně. Docela tajemná atmosféra a děj také nebyl vůbec špatný. 70%. ()

PetkaW.

Normálně tyhle loutkové filmy moc nemusím, ale když šlo o film Burtona a hudbu Elfmana, byla jsem svolná ke všemu. A rozhodně jsem neprohloupila. Burtonův styl a humor je tak výrazný, že po prvních pár minutách mi bylo jasné, že bude na co se dívat a čemu se smát. Mrtvá nevěsta je krásně milý film, se spoustou chytlavých melodií a zajímavým zpracováním, které vás buď chytne naplno, nebo se budete těžce nudit. Já se rozhodně řadím do té první skupiny. ()

vander19

Veľmi pekná rozprávka so silným príbehom. Aj keď je veľmi nepresné hovoriť o tomto animáku ako o rozprávke. Keby hrali namiesto animovaných postáv herci, tak by sa jednalo o seriózny film s prvkami komédie. Kvitujem Burtonov nápad to ladiť do dospeláckych gatí a ne do plienok. Emócie pri sledovaní sú veľmi silné a myslím že nie každé dieťa-adolescent by sa s tým stotožnilo. Postava Viktora či už kreslená mi strašne pripomínala Johnny Deppa. Ale keď sa to tak vezme vlastne všetky postavy ako keby grafikou motivovali ku tvorbe svojimi hereckými predlohami. Jediné čo mi trošku prekážalo bolo moc hudby, na toto ja nie som a piesne vo filme mi vadia. Aj z tohto dôvodu nedám 5*, ale len 4*. ()

lucijelucije

Asi je to klasická Burtonovka, ale i když je tenhle génius místy prohlédnutelný, pořád je to génius..Výborná hudba, a ten temný příběh s mrtvou nevěstou je stejně originální. Přesto mi tam na čtyři hvězdy něco scházelo, možná ten humor mi byl vzdálenější a asi celý ten animovaný příběh byl pro mě chladnější, než jiná jeho tvorba, na kterou jsem zvyklá. 7/10 ()

Dyas

Úchvatné, velmi překvapivé, vskutku sladké. Na začátku jsem si říkal, co je to za kravinu, ale pěkně se to rozjelo a už jsem z toho nespouštěl oči, pořádně sledoval a vychutnával si celý film. Vůbec filmy od Burtona jsou takové zvláštní, ale právě díky tomu jsou tak skvělé. ()

Hadriel

Povedené animace a super vizuál. Ale to je tak asi vše. Jednoduchý příběh bez zvratů, který je jasný po 15 minutách. Zpívané fáze ve filmech nemám rád (až na mizivé procento výjimek potvrzujících pravidlo), a stejně to bylo i tady. Ok, je to muzikál, ale ne tak docela..Prázdná pohádka s pár vtipnými momenty a happyendem. + Pasáže s hrou na klavír se mi líbili. ()

Paldiny

Roztomilo morbídna láska až za hrob. Burtonov rukopis je citeľný ako v zložitej animácií tak i dialógoch. Spevácke pasáže ma až tak nebavili, ale to už je moja averzia voči muzikálovým číslam. Zamrzí krátka minutáž a jednoduchý dej bez vážnejšieho zvratu aký sa k originálnemu spracovaniu viac-menej pýtal. ()

Jespi

V porovnání se stejně morbidním Nightmare Before Christmas, tato pohádka určitě vede. Méně zpívání, více děje, více humoru, tímhle filmem bych prezentoval neznalci Burtona. 80% ()

záplata

fantastická podívaná klasického Burtonovského stylu (ještě k tomu natočená pomocí jakýsich loutek). Začátek nic moc, ale když se to pak rozjelo skutečně jsem se bavil a musíse nechat že to stálo zato v malém čase ani ne hodinu a půl mi tam vůbec nic nechybělo a už bych na tom nic neměnil tu jednu nominaci na oscara si to vážně zasloužilo. nevím jak ostatní, ale já tam nenašel jedinou závadu prostě Tim Burton i pejsek kosťa můžou být šťastní za to co předveli v mrtvé nevěstě :)). ()

Eruntano

Úžasná pohádka! Vynikající námět, mile a chytře rozvedený ve velmi hezký příběh plný trochu temné poetiky, trochu morbidního (ale skvělého) humoru a vlastně i té romantiky. Obrazové ztvárnění je okouzlující, vydržel bych se na ty scény dívat i kdyby stály samy o sobě. Míhá se tu spousta bizarních, ujetých, ale mistrně načrtnutých a osobitých postaviček, které rozehrávají jedinečný kabaret (hlavně ansámbl umrlců stojí za to). A Emily je od první chvíle, kdy jsem ji spatřil, filmová dívka mých snů...;) ()

Mikeel

Burtonovy pohádky a filmy mají nenahraditelnou poetiku, jakou nemají žádné jiné filmy, a to je to, co se mi na nich líbí. Každý si v nich najde to své. Ačkoliv neni Corpse Bride tolik šílená pohádka jako The Nightmare Before Christmas, osloví zase svou emotivní stránkou. Líbí se mi kontrast mezi záhrobím, které je o mnoho více barevnější, než reálný svět, Elfman je prostě super skladatel a jeho melodie, ve kterých je děs, napětí, ale i cosi jemného, co se Vám zaryje pod kůži, jsou prostě nepřekonatelné! Scénář je neskutečně kvalitně napsaný, hraje si se slovy a skládá z nich náhrdelník, jakoby každé slovo byla perla! Tim Burton je bez dohadů mistrem svého oboru, čarodějem ve světě strašidelné, fascinující, emotivní, barevné poetiky, která nezná hranic. A když má dostatek prostoru k realizaci a neomezuje se nějakým rámcem, tak je schopen takových skvělých počinů, jako je Corpse Bride! ()

AIMÉE

Animátoři si zřejmě ujeli na bradách, přehlídka rozmanitých tvarů nebrala konce. Všechny postavy byly vskutku vypiplané do vysokých kvalit. Rozseknutý chlápek, který se rozpůlí když je třeba anebo psík, jež je roztomilý, i když je celý zetlelý. Díky Burtonovi to mělo neotřelý a smrtelně-decentní humor, smrťákovi z toho až padá čelist. Neubráním se však srovnání se snímkem Ukradené Vánoce (Nightmare Before Christmas) a musím konstatovat, že co se týče animace i námětu, mám je radši, i když co do potenciálu má navrch Mrtvá nevěsta. ()

Martin_W

První zhlédnutí: * * *, Druhé zhlédnutí: * * * * *. Geniální, skvělé, výborné a trochu morbidní dílo s dokonalou animací a se skvostným příběhem. Začátek nepatrně nudí a až někde ve čtvrtině jsem se vzpamatoval o čem to vlastně je. Mrtví i nemrtví jsou sympatičtí.. Hlavně hlavní dvojka. Některé postavy (Hlavně ženské) sice vypadají, jako kdyby měli anorexii ale vem to čert. Hudební doprovod a hlavně hudební čísla se povedla na jedničku (Uvažuju o stáhnutí Soundtracku).. Chytlavost nechyběla. Postavy se mi oblíbily hned, hlavně ty bez tlučícího srdce. Ke konci se k tomu všemu stal ještě doják (Škoda že se nevrátil k té ze záhrobí :´( Fňuk), který k tomu nepatrně chybí. No dost chvály.. Edward a Alenka se můžou schovat.. Nebo teda navzájem pozabíjet, aby mohli hrát v pokračování, které by mi určitě nevadilo. Chci to vidět znovu! a hlavně brzy. Za mě jednoznačně 94% . ()

Marys

Ako, neskutočne dobré hlášky o smrti a veciach s ňou spojených. Napriek tomu ale filmu chýbala určitá dynamickosť, či zvýšenie napätia. Možno to zapríčinila animovaná forma, ale bolo tam na môj vkus príliš veľa pasáží, pri ktorých som rozmýšľal nad všetkým možným, len nie nad filmom. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia