Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Israha

Sedl mi Burtonův ujetý vizuál a stejně ujetý smysl pro humor, i jeho cit pro budování temné, ale zároveň jistým způsobem magické atmosféry, a mimořádně mě bavilo jeho roubování klasických horrorových stereotypů na pohádkový základ (nebo obráceně?). A dokonce mě ani nevytáčely muzikálové pasáže, které jinak obecně nesnáším. Nezafungovala na mě nicméně ta romantická linka. Ta byla i při vzití v potaz, že Mrtvá nevěsta je v podstatě pohádkou, extrémně zkratkovitá a málo uveřitelná. Přidat tomu 20 minut stopáže a více rozpracovat vztahy Victora a Victorie, Victora a Emily, atd., nemělo by to chybu. Takto jde o velmi osobitý a kreativní úchop tradičního tématu, který však na jedné ze svých několika rovin působí uspěchaně a nepřesvědčivě. ()

Aurus

Velmi výborný animovaný film. Příběh je velmi dobrý, Postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Animaci taky musím pochválit. Za mě 9/10. ()

kostej_

Velmi atmosfericke, krasne typizovane postavy. Dej klasicky pokulhava, nektere vtipy jsou trochu lacine. Nadherna vytvarna stranka obcas pripomene i ceskou loutkarskou skolu. ()

zelda82

Tim Burton znovu ukazuje, ze jeste zdaleka nepatri do stareho zeleza! Mrtva nevesta je velmi dobre napsanou romanci, ktera rozhodne neni tuctova a je prospikovana ruznymi vtipky mezi mrtvymi o zivych (pricemz ten, kde hlavni hrdina chce po kostlivem psikovi, aby zahral mrtveho, je jen jeden z nich). Film sice nedosahuje kvalit Beetlejuice nebo Strihorukeho Edwarda, ani neni tak stylovy jako Burtonovi Batmani, stale se vsak jedna o jednoznacne nadprumerny pocin, ktery by se mel libit i tem, kteri obchazeji romantiku a animaky velkym obloukem... ()

#47

Hezká temná pohádka s prvky muzikálu, opět je zde vidět Burtonův jedinečný temný rukopis, pěkná animace i lehká dávka humoru, k tomu dabing Johnyho Deppa...ale za nějakou extra bombu tento počin nepovažuji. Příběh byl celkem předvídatelný a hudebních sekvencí bylo na těch 78 miut možná až moc...a přece jen znám lepší a zábavnější animáky. ()

Snape

Vizuálně nádherné. Skvělá práce se světlem a stíny, perfektní kamera. Výborné zpracování postaviček – jejich oblečení (vlající nevěstin závoj) a pohyby jsou dokonalé. Jako vždy chytlavé melodie Dannyho Elfmana. Ale konec chvály. Příběh je pěkný, nicméně velmi jednoduchý, taková vyprávěnka prostě na celovečerní film nestačí. Také vše – včetně záhrobí – působí hodně dětsky, od Tima Burtona bych čekal přinejmenším trošičku mrazení v zádech. Barevný a kýčovitý hlodající červík vypadá, jako by utekl z nějakého pořadu Dády Patrasové. Zkrátka dám pouze tři hvězdičky, ovšem s tím dodatkem, že za vidění to stejně rozhodně stojí. ()

Puol

Milostný tojuholník ako ho vidí Tim Burton. Viktor má veru ťažké rozhodovanie. Mŕtva Viktória i s červíkom v hlave, hmm?Štylisticky, výtvarné a aj obsahovo Burton vo vrcholnej forme. V záhrobí je podstatne živšie než v nudnom, šedivom svete živých. ()

FilmWave

Oproti "Nightmare Before Christmas" obsahuje méně humoru, méně úchylnosti a méně vydařených hudebních čísel. Ale je poetičtější a romantičtější. Můj favorit je Noční můra, ale Mrtvá nevěsta má určitě podobné kouzlo. ()

tragos

Burton roste s každým dalším filmem, snad mu to ještě nějaký rok vydrží. Mrtvá nevěsta je oproti The Nightmare Before Christmas otevřena širšímu publiku, jednak lepším (ač extrémně jednoduchým) a jasněji podaným příběhem, druhak méně muzikálovými čísly. Ale kdybych měl volit, který z těchto dvou filmů je lepší, neváhám ani vteřinu: The Nightmare Before Christmas. ()

Trešlson

Ani nemůžu říci, že by to bylo velmi milé překvapení, když to vlastně ani překvapení není. Splnilo to do puntíku má očekávání a ještě navíc jsem opravdu netušil do samotnýho konce, jak to dopadne...:) ()

P.J.2

Moc hezká pohádka....Tim Burton je snad jediný režisér který rád natáčí morbidní příběhy....musím však uznat že velice dobře....Dabing je velice podařený...postavičky velice dobře rozpohybovány....za 5 ()

Adm.Nelson

Pekné, ale žeby to malo byť niečím výnimočné, to si nemyslím. V polovici filmu som vedel ako to skončí. Animácia je však skvelá, vtipné narážky na svet mŕtvych potešia. 8/10 ()

merigieren

Mrtví jsou krásní, milí, vtipní a mají smysl pro spravedlnost, tak proč se jedním z nich nestat ? Jedinou otázkou je: kdy ? :-) ()

JakeG

Jak tak pročítám komentáře, hodně lidí je tu nestálých nebo náročných?? Kdo ví?! Já mám Timův styl rád, a to že se nemění a je stále svůj mi vyhovuje a baví. Stylizace je prostě jako vždy skvělá a ty drobnosti, .... . Zkrátka jako obvykle výborná podívaná. ()

JirKrato

krása, perfektní animace, zvuk, dabování výborné, dokonce i dějové písničky dokonalé + příjemný humor. ( hodnotím 92% ) ()

mrtvej pes

Dokonalé na pohled, krásný příběh a nádherná hudba. A že je to moc burtonovské? Co byste chtěli, chleba namazaný na obou stranách? Shakespeare byl také stále Shakespeare a nikdo pro to dnes nebrečí. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia