Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Milwa

No nebylo to tak úplně podle mojich představ, ale dobře jsem se zasmála. Skládacího pejska bych doma brala:-) ()

TaanStari

Líbilo se mi to mnohem víc než Ukradené Vánoce, jak příběhem, tak pokročilou animací. Dost možná nejlepší Burtonova pohádka. ()

Grafito

V kině se mi celou dobu chtělo čůrat.. pravda vypil jsem před tím pár piv.. každopádně dojem z Mrtvý nevěsty byl tímhle faktem asi dost ovlivněn.. ačkoli trvá jen 78 minut.. já se modlil, aby to bylo co nejrychlejš za mnou.. a jak tak o tom přemejšlím.. nebylo to jen kvůli tomu čůrání.. ona ta v zásadě byla docela nuda.. ()

pend

Po Noční můře opět trefa do černého. Jen mi trochu vadilo, jak režisér jednostranně fandí světu záhrobí. ()

grerar

Mrtvá nevěsta je velice zvláštní animák, velmi, velmi snový - velikou roli zde hraje hudba. Velmi důrazně Vám doporučuji originální znění i za cenu DiVx. Johnny Depp je totiž opravdu dobrý dabér. ()

RickyFitts

když jsme v pekle je to opravdu hezké a burtonovsky nápadité, časem film ale ztrácí dech a nejsem zrovna fanouškem Dannyho Elfmana... 3+ ()

Košoun

Mrtvá nevěsta je takovým mladším bratříkem Ukradených Vánoc. Stejná stopáž, podobná stylizace, stejný skladatel hudby (i když Nevěsta je o něco méně hudební než Vánoce), podbně ujetý námět. Komediálnost je opět výstřední - černý humor spojený s bizardností. Přesto už jsme tohle viděli... mnohokrát. Burton zkrátka nemá čím překvapit, přesto se jedná o skvělý odpočinkový film pro náročnější a zvrhlejší publikum. Tak pozor, abyste si někdy nevzali mrtvolu ;-). ()

TomasKotlant

Máš morbidní choutky? Užiješ si krásné loutky, krásné Elfmanovy melodie, v zemi mrtvých tam to žije! Při několikátém zhlédnutí se film jako celek stává plošším, kouzlo mrtvých přestává fungovat a začíná čím dál více vynikat absolutní realističnost animace a drobné detaily, ukryté v psychologii postav. Realistická animace je brilantní práce, ale trochu to ubírá kouzlo, pokud sledujete každý pohyb loutek a hledáte drobné nepřesnosti. I přes to a další drobné nalezené nedostatky je to však stále perfektní film. *** Ve zkratce: V temném lese krkavců, nasadils prsten na ruku mrtvou, nestal ses jedním z krasavců, ona však chce teď ruku Tvou. ()

Lip_Balm

Ačkoli již od dob Střihorukého Edwarda styl animace, kulisy a masky v Burtonových filmech nezažily žádnou drastičtější změnu, nemohu proti nim říci ani slovo a jen nevěřícně s ústy dokořan přihlížet dění v kouzelném světě, odehrávající se na plátně. Vizuální vykreslení postav geniálně odpovídá jejich povahovým rysům, hlasy Burtonových oblíbenců s R.E. Grantem navrch působí libozvučněji než kdy předtím, a když k tomu všemu ještě přidáte skladby ďábelského Dannyho Elfmana (umrlčí trippy swingové číslo mě vážně rozsekalo :D) dostanete pastvu pro oči i uši podbarvenou nádherným alegorický příběhem. ()

KlárkaD

Pro díla Tima Burtona mám neuvěřitelnou slabost, většinou se nedokážu ovládnout a pokaždé hodnotím pěti hvězdičkami. Mrtvá nevěsta si ovšem toto hodnocení bezesporu zaslouží, neuvěřitelně originální snímek, krásná hudba, ze závěru filmu mi je ale vždycky hodně smutno...........snad jsi už alespoň došla klidu, Emily...... ()

RedHot

Mrtvá nevěsta běžela na Vánoce, zrovna když jsem se dost rozčarovaně seznamoval s vlastnostmi nového mobilu, který jsem dostal pod stromeček navzdory tomu, že ten předchozí křáp jsem měl podstatně radši. Ta hořkost je tam pořád. I proto jsem si tuto údajnou lahůdku nevychutnal tolik jako ostatní. ()

Platom

Velmi kvalitní podívaná od Tima Burtona, která nenudí, má neotřelé nápady, chytlavé písničky a celkově se na to celé prostě hezky kouká, leč je to z tak morbidního prostředí. Každopádně Ukradené Vánoce mám stále raději. ()

Richie24

Mohutná fanouškovská základno Tima Burtona, odpusťte. Pan režisér mi k srdci nepřirostl a nejspíš už ani nepřiroste. Tak zoufale mě to nebavilo! 2 **. Z úcty. ()

Bozvav

Na pohádku dost ponuré a morbidní, na horor málo strašidelné, ale jako romantický fantasy by to ušlo. Krásná hudba, zajímavá stylizace, snad jen trochu úmorné. Zcela v meritu režie Tima Burtona, on snad ani nic jiného točit neumí. Vše musí být bizardní až za hrob, Za mne slušné tři a půl hvězdy. ()

zdeny99

Je to takový horor pro děti a hororová pohádky pro dospělé. Postavičky jsou skvostné, takové mírumilovně mrtvé. Celé je to vizuálně dokonalé a ten příběh je překrásný. Tim Burton ve své vrcholné éře. [42994. hodnocení, 953. komentář, 84%, 432. nejlepší film, 82. nejoblíbenější film] ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia