V jako Vendeta

V ako vendeta

V ako Vendeta

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2005, 132 min

Velice slušný film na motivy neméně úspěšnému komiksu, který i u nás slaví nemalé úspěchy. Film rychle uteče, nenudí a má hlubokomyslný děj, ale proč jsem mu dal 3*? Za prvé je tu fakt, že na film jsem koukal z donucení a zrovna tento typ neni můj šálek kávy a za druhé totalita, která je ve filmu zobrazena je opravdu směšná. Očekávám, že na Vendetu si do pár let ani nevzpomenu, neměla mě čím zaujmout, ale věřím že pro fanoušky to bude stav blaženosti a rozhodně oprávněný.(4.8.2006)

Takže, asi první výrazný fakt je, že jsem nečetl komixovou předlohu. Film mě ovšem dokázal bavit i tak. „Vé“ je sympaťák, který vás dokáže zaujmout chováním a vystupováním. Chcete hned zjistit jeho motiv a příběh. Jeho maska je pořádně šibalská, protože se směje i ve chvílích, kdy nikomu do smíchu není. Natalie Portman hraje svoje s přehledem, nijak zvlášť mě tady neuhranula a ze začátku filmu mi přišla dost nevýrazná. Chyběla mi nějaká výrazná akce, nejlepší byla asi při vyrovnávání účtů v podzemce. 7/10*(21.12.2009)

Not bad, but not good either. McTeigue je dle mého pouhopouhý rutinér, který má podobně jako Eli Roth kliku, že se kamarádí s někým, kdo ho může procpat, kam se mu zlíbí. Scénář Wachowských možná byl zábavný, ale v McTeigueově podání je z Vendety akorát přetažená nuda, v níž se mezi sebou perou ucházející dialogové scény, tahané nahoru herci, s akcí, u níž jsem si až na dvě výjimky málem vyrval zíváním pusu z pantů. Mooreovy komiksy jsou asi vážně nezfilmovatelné. Minimálně ve stejné kvalitě.(12.6.2006)

Docela laciné, docela dlouhé a proti předloze docela dost povrchní. Přesto celkem docela zábavný film.(16.12.2006)

Velmi pěkná věcička... Nevím jak kdo, ale pro komiksy mám tak trochu slabost a nepočítajíce X-Meny, spidera, Batmana atd. je to velmi zdařilé dílko, které mě dostalo svou atmosférou....(9.2.2007)

• - Spoiler: V komiksu budovy parlamentu a Big Ben V (Hugo Weaving) odpálil na začátku. Ve filmu na konci. (Kaufman)

• - Film je akousi paralelou k dielu Alexandra Dumasa, Gróf Monte Christo, tým že načrtáva priame prirovnanie medzi V (Hugo Weaving) a Edmondom Dantesom, t.j. obidve postavy uniknú pred nespravodlivosťou z traumatického väzenia a trávia mnoho rokov plánovaním pomsty. (Greenpeacak)

• - Natalie Portman se dle vlastních slov na shození svých kadeří těšila, protože už to sama plánovala delší dobu. (Scalpelexis)