poster

V jako Vendeta

 • USA

  V for Vendetta

 • Německo

  V wie Vendetta

 • Slovensko

  V ako Vendeta

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2005, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ****

  Maska a akékoľvek fyzično je pominuteľné, ideály a idey však majú potenciál odolať zubu času. Ľúbivá myšlienka, ktorá vhodne charakterizuje i ľúbivosť samotného filmu. Viac ako jeho maska a vzhľad ma oslovili predostierané názory a podnety k úvaham. Ambivalentne je to však aj výtka, pretože "V ako režisérsky rukopis" bolo prebité s "W ako scenár (navyše oproti predlohe značne skresaný)".(12.4.2006)

 • H34D
  ****

  Škoda, že tento film je/byl často zneužívám k propagování anarchismu, když zas TAK moc anarchistický není. Wachowští podobně jako v Matrixu využili koncept vzbouření se proti kruté nadvládě, vytěžili z něj silné emoce utrpení, vybudovali dramatický vzestup k žádoucí katarzi a nakonec spláchli diváka mocným zážitkem a pocitem zadostiučinění. Jejich film je sice protipoliticky laděný, ale věřím, že v jádru se opravdu snaží jen podtrhnout důležitost pravdy a férového jednání napříč pomyslnými kastami společnosti. Scénář je napsán moc dobře (projevy V), ale tempo filmu se zdá nevyrovnané, má svá hluchá místa... 8/10(22.1.2014)

 • tron
  *****

  „Česť a sloboda sú viac, než len slová. Je to životný názor.“ Komiks som nečítal, ľutujem, že sa z výborného MATRIXU stala mizerná trilógia a teda nijako extra zvlášť neobľubujem pseudo „filozofických“ bratov Wachowských. Ale toto im človeče vyšlo, je to niečo úplne iné, ako MATRIX – a pritom je to stále „matrixovské“. Nemá zmysel čakať akčnú nálož... ale hŕstka akčných scén je zvládnutá dobre. Po vizuálnej stránke sa nejedná o taký monumentálny film, ako MATRIX – ale všetko je to krásne zladené, od rekvizít cez výpravu a kostýmy až po nenápadne použité počítačové efekty. Herecké výkony nie sú také afektovane výrazné, ako v MATRIXOCH, ale vyholená Natalie Portmanová a 99% filmového času (!) maskovaný Hugo Weaving (ale tiež John Hurt, Stephen Rea a kamarát Hugha Laurieho a najhomosexuálnejší Brit na svete Stephen Fry) môžu byť na svoje výkony hrdí. Snímka provokuje, naznačuje, že anarchia je najlepšia a ponúka jednu mimoriadne dlhú dojemnú scénu (samotka). Bravo.(29.11.2006)

 • Shushika
  ***

  Jako tomu, kdo četl komiks poměrně nedávno, se mi to jeví jako Vendeta z rychlíku, mnoho z toho, co dělá předlohu zajímavou a komplexní podívanou, naprosto zapadlo (vztahy Hlas vs. Prst aj.) Moore, který není ani uveden v titulcích, asi věděl, proč od toho dává ruce pryč. Nevadil mi nedostatek akce (promiň identito Damiel, ale o nabitosti bych u dvou akčních scének o 3min opravdu nemluvil:-) ale to, jak působí první půlka fádně a nějak z toho nelze cítit tu atmosféru země drcené svou vládou. Každopádně dávám body za vězeňskou scénu s Evey, scénu s dominem a závěr, který opravdu vše posvětí. Last but not least se mi líbí, že to tvůrci naroubovali na současnou politickou situaci, což považuji za odvážné - a jak se zdá, nějak to oslovuje i americké diváky:-) Celkově bych ale řekl, že Vendetě chybí tak hodina děje. P.S. A jen tak mezi námi: z toho stříhání vlasů Natalie Portman z traileru šlo vytěžit mnohem, mnohem víc!(23.3.2006)

 • Faye
  ****

  „Vendeta. Není to nic sobeckého či marnivého, je to krutá odměna za všechno utrpení .... způsobené bezprávím. Je to sladká hudba ..... které, ale dokáže s porozuměním naslouchat jen její dirigent.“ Jsem víc než příjemně překvapená. Film podle komiksu, který nemá stupidní příběh, ale právě naopak. Hlavní hrdina (ač v masce) má nejen charisma, ale je i galantní, inteligentní a vemlouvavý manipulátor .... „Násilí může sloužit dobru.“ (odvážná myšlenka v této době) a navíc pronáší jednu pozoruhodnou větu za druhou. „Budova to je symbol, stejně jako čin, který ji zničí. Symbolům dávají sílu lidé. Sám o sobě je symbol bezvýznamný.“ Po Sin City (pro mě naprosto bezduchá a brutální slátanina) jsem málem tenhle žánr navždy zavrhla, naštěstí jsem udělala výjimku. Nejsou to úplně čisté 4*, ale v porovnáním s již zmíněným Sin City u kterého jsem si odtrpěla každou vlekoucí se minutu. Jsou to víc než pěkné 4*!(16.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace