V jako Vendeta

V wie Vendetta

V ako Vendeta

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2005, 132 min

"Remember, remember the fifth of November." Komerční variace na Brasil nakonec docela příjemně překvapila. Ačkoli je zde hodně zjednodušený pohled, tak to není zcela blbé. Téměř žádná akce, televizní vizuální stránka, herci mají nevděčné role (obvzláště chudák takový John Hurt - jeho part by těžko někdo uhrál)... A o to více překvapí, že to dohromady docela funguje. Za největší klady lze považovat hlavně hlasový výkon Huga Weavinga, hudební složku a celkem odvážné naroubování děje na současnou politickou situaci s myšlenkami, které dnes rozhodně nejsou v módě. Tedy v rámci komerčního amerického proudu. Co naopak snímku velmi ubírá je, že se nepodařilo ani zdaleka navodit atmosféru národa pod diktaturou, která přivedla pojem "velký bratr" ve skutečnost. Nakonec tedy "Véčko" zůstává ve škatulce holywoodského spektáklu. Ovšem zábavného.(23.4.2006)

Více měsíců Vyčkávám, kdy konečně přijde pátý listopad, který jsem si tak pracně Vyznačila do kalendáře. Víte - ani Velkej plakát, co denně Vidím Viset u mě V pokoji nepomohl... A když se Vysněné datum přiblíží, já ho propásnu! No Výtečný! Tak aspoň se zpožděním se pokusím něco Vypsat z mojí hlavy do tohohle Vokna. Nešla jsem na ten film kvůli Natalii, ani Wachowski brothers. To Vůbec. Trailer mě zaujal takovým způsobem, že jsem to prostě musela Vidět, Víte? No nechám toho, ambice, že napíšu celej komentář slovy začínající písmenem V, se Vcelku Vypařila... Vím, že film nebyl pro Většinu na Výbornou, mě ale zaujal svým Vyprávěním (no dobře, některý dialogy bych Vostříhala, akční scény prodloužila, Víc se snažila Vyjít Vstříc Vynikající předloze - kterou jsem si Vyloženě Vychutnala..., Vlažné mé reakce ale rozhodně nebyly). V podstatě jsem Viděla Vynikající film. Vendetta Vás Vážně Vezme. Vybroušený Výtvor. A jestli se ptáte, kde budu příští pátý listopad a půjdete zrovna kolem Sněmovní ulice a tam bude maniak V masce, Vážně Vás Varuju: Vypadněte! Vidíte pana Vendettu.. :)) P.S. Vážně Vskutku Velmi Vytříbená, Vizuálně Vzrušující Verze Vize Viděné Véem. Vyvrátíte?!(7.11.2006)

Jsou filmy, které mě ze začátku moc nebavily, ale jejich konec mě uzemnil tak, že nic jiného než 5*, nebylo možné udělit. Tohle je film, u kterého jsem se celou dobu dobře bavil a ukončení stálo za hovno.(2.5.2011)

Maska a akékoľvek fyzično je pominuteľné, ideály a idey však majú potenciál odolať zubu času. Ľúbivá myšlienka, ktorá vhodne charakterizuje i ľúbivosť samotného filmu. Viac ako jeho maska a vzhľad ma oslovili predostierané názory a podnety k úvaham. Ambivalentne je to však aj výtka, pretože "V ako režisérsky rukopis" bolo prebité s "W ako scenár (navyše oproti predlohe značne skresaný)".(12.4.2006)

Takže, asi první výrazný fakt je, že jsem nečetl komixovou předlohu. Film mě ovšem dokázal bavit i tak. „Vé“ je sympaťák, který vás dokáže zaujmout chováním a vystupováním. Chcete hned zjistit jeho motiv a příběh. Jeho maska je pořádně šibalská, protože se směje i ve chvílích, kdy nikomu do smíchu není. Natalie Portman hraje svoje s přehledem, nijak zvlášť mě tady neuhranula a ze začátku filmu mi přišla dost nevýrazná. Chyběla mi nějaká výrazná akce, nejlepší byla asi při vyrovnávání účtů v podzemce. 7/10*(21.12.2009)