V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

heyda

Hodně rozporuplné pocity mám z tohoto snímku. Nějak jsem tomu nemohl přijít úplně na chuť, přestože svoji jistou vypovídající hodnotu to má. Poukazuje na manipulovatelnost pomocí médií, na velkou moc, kterou mají v rukách politici, na ubohost totality, akorát jsem tomu jednoduše neuvěřil. Nejen, že to bylo podáno špatně, ale člověka se to ani nedotkne a scénář pluje příliš po povrchu. Tenhle film je jako vakuum, ve kterém člověk bloudí a snaží se něčeho chopit, ale nejde to. Celkově film tedy hodnotím přísně na 2 hvězdičky, ale jednu obrovskou hvězdičku navíc si zaslouží Natalie Portman, protože jít do hola kvůli takhle špatnému snímku, to chce teda hodně velkou odvahu. To jako klobouk dolů ;-) ()

mat.ilda

Nevyvedené akce, nulová atmosféra, nudný děj a nezajímaví herci, mezi nimiž kraluje Stephen Rea s výrazem staré, sešlapané bačkory, a který mně, až na jedinou výjimku (kde hrál starou, sešlapanou bačkoru), spolehlivě zkazí každou část filmu, ve kterém se objeví. ()

giblma

Nelíbí se mi nepromyšlená současná výprava. Nelíbí se mi klišoidnost přípěhu. Nelíbí se mi Natalie. Nelíbí se mi chabost příběhu (podobenství s beznadějí by tomu slušelo víc). Nelíbí se mi snadná náprava hlavního hrdiny a vůbec celá černobílost postav. Nelíbí se mi absence informací o hlavním hrdinovi. Nelíbí se mi ten patos. Ech.. ()

TheEvilTwin

Zábavná a fikaná dystopická podívaná, která nejenže je v průběhu dostatečně poutavá, anti-elitářská a originální, ale je i v závěrečné třetině správně vygradovaná a úderná. Film, který je hezky přímočarý, no přesto zároveň nutí diváka k zamyšlení. ()

anais

Adaptace Moorova komixu je rozvleklá, postrádá styl, roubuje na původní námět trapně hollywoodský motiv lásky Většinu filmu mi v hlavě rezonovala myšlenka, jaký je ten Alan Moore chudák. Z jeho nádherných dialogů, skvěle inscenovaných situací zůstala jen maska bez obsahu. Jsem jistě ovlivněný tím, že jsem četl knihu dřív, ale nehledě na to, film by měl fungovat sám o sobě – měl by bavit. Jenže u V for vendetta (odmyslím-li zprznění předlohy) se mi neustále zdálo, že se někdo „pokusil“ natočit film. Kdyby to ti Wachovvští alespoň režírovali, mohlo to mít alespoň švih, takhle jsem měl problémy s tím neusnout. ()

honajz

Zklamal mě konec, politická naivita (anarchie jako náš cíl?) a celkové až příliš LGBT ladění, jež se za deset let posunulo spíše do parodie, ale jinak nemám co namítnout. Má to atmosféru, zajímavé postavy, napínavý příběh. ()

rikitiki

První půle mne nadchla stísňující a temnou atmosférou, ale po polovině začalo přibývat nelogičností a banálních dialogů (Evino zatčení, nezdůvodněná spolupráce mezi V a šedou eminencí diktátora, Evino bezproblémové unikání tajné policii...). Diktatura působí bezzubě, sítě tajné policie jsou plné děr, kterými může vpodstatě snadno každý uniknout. John Hurt je ale sladká třešnička na dortu, dostal šanci zahrát si vlastního protivníka, Velkého Bratra, z 1984.KOUSEK DĚJE Vizuálně působivý je i pohřeb mstitele ve vagonu metra coby metafory vikingské pohřební lodi. /19. 12. 2010/ ()

poz3n

Poprvé jsem film viděl před spousty měsíci a nic moc mě nezaujal. Za tu dobu jsem pak přečetl i viděl 1984 a najednou mi film přinášel uplně jinou atmosféru a náladu než předtim. ()

HellFire

V for Vendetta je pro mě esencí filmu. Poselstvím. Dokonalostí v každém záběru. Perfektní svou promyšleností, svým provedením a vyzněním. Poučné a povznášející. Přímý odkaz naší doby a jasná zpráva celému světu. Tleskám. ()

Roman.Ticka

Natálce jsem nevěřila ani jedno škubnutí okem či obličejem, tak jak jsem nevěřila celé rádoby velikášské kritice totalitního systému tahajícímu za nitky fungování světa. Veleakce paňáci něco mezi Zorem a superhrdiny všeho druhu zůstaly v rovině sranda kopec bez jakékoli vyšší myšlenky. Nejen že tomu chyběl hlubší smysl, naopak pokus o satiru na intriky, lži a manipulaci ovládající masy, v globálu vyzněl jako chaos a matení diváka, kdo vlastně lže a co je nakonec velectěná pravda, co je fikce a co skutečnost. Když mě někdo zábavně nebo zajímavě opíjí rohlíkem, to beru, ale když mě chce někdo"ojebat" a ještě z toho cítím nabubřelý amatérismus, pak v sobě objevím netušeného hrdinu a klidně odhodím masku! ()

Ivoshek

Neskutečná pitomost. Je tu spousta věcí nedomyšlených a nereálných, ale přitom tomu chybí komiksový nadlhled, díky kterému je i leckterá kravina snesitelná... To jak si tvůrci představují totalitu, jen dokazuje, že nikdy žádnou nezažili a jen se pohybují ve světě postmoderních klišé... Kdyby to aspoň bylo povedené jako akční film, ale ani to moc ne. Zvažoval jsem dvě hvězdičky, jenže za ten konec prostě víc než jednu dát nešlo. Podle mně s aktuálními 79 % jeden z nejpřeceňovanějších filmů na CSFD. ()

Deschain

Áno, tento film milujem naďalej aj po prečítaní komiksu. A nikdy nezabudnem, ako som naň v Považskej Bystrici ešte keď som chodila na gympel a do kina tak raz-dva razy za rok, išla celá šťastná práve k nám do Kina Mier a ako som ostala sklamaná až rozčarovaná, pretože sa nás nenazbieralo 10 či 13 kusov filmuchtivých divákov a preto premietanie nebolo. Toto im nikdy neodpustím! ()

Pítrs85

Film více konzervační než-li akční, ale naštěstí dialogy, jež si propůjčují repliky z různých Shakesperovek apod., jsou hravé a melodické. Bezútěšnou atmosféru fašistické Británie se tvůrcům podařilo vystavět tak napůl, necítil jsem z toho, že by to těm občanům nějak vyloženě vadilo, spíš to na mě působilo, jako kdyby si V jen vyřizoval účty z minulosti a lidem to bylo tak nějak putna. Ale to nic nemění na tom, že jsem se u Vendety opravdu bavil, Natálka jako vždy precizní a zbytek herců nezůstává o moc pozadu. A jinak i když je těch akčních scén poněkud málo, stojí rozhodně za to (jak jinak, když je mají pod palcem /tehdy ještě bratři/ Wachovští). 3,5* ()

J.Connor

Po cestě z kina jsem byl ještě tak 10 minut úplně paralyzován, co si to bří Wachovští zase dovolili, nejdříve tahle povedená dvojka prodala cyberpunk masám (i když stylově, dobře, dobře) a teď jim předhodili zprzněné veledílo Alana Moora. Překroucené scény, spousta situací, které v knize vůbec nejsou, jiný závěr, státní systém není popsán,Hugo Weaving neumí vůbec recitovat - děs a běs. Díky tomu, že spoustu věcí vynechali a překroutili, tak se do příběhu dostávají desítky logických děr. VŠECHNO ŠPATNĚ! Snažně doufám, že už se žádné dílo A.Moora nedostane do pracek neznabohům tohoto kalibru. Normálně bych dal 2-3 hvězdy, ale ještě se vezu na vlně nenávisti. ()

Janek

Škoda, kdyby byl film alespoň trošku "svůj", bylo by to výborné. Takhle se akorát dočkáme solidně natočeného filmu, který byl natočen za záměrem zaujmout co nejširší publikum... ()

Xeelee

Pěkný film, ale je to už dlouho, co jsem ho viděl. Hugo Weaving byl vynikající. Zahrát emoce s maskou na hlavě musí být strašně těžké. Až V jako Vendeta uvidím znovu, tak napíšu víc. Koupil jsem si komiks a musím říct, že film byl osekaný o pár vynikajících dějových linek a nepůsobí až tak silně jako předloha, takže ubírám hvězdičku. ()

SOLOM.

Jelikož nejsem žádným zarytým fandou komiksů, šel jsem do tohoto filmu značně rozpačitý-cože od toho můžu vlastně čekat. No a byl jsem opravdu mile překvapený celkovým pojetím a hlavně ztvárněním samotného filmu. Britská královna si musela rozkousat prsty na rukou do krve, když musí sledovat svou milovanou vlast v totalitním režimu – no vlastně hodně pochybuji, že to někdo ze dvora viděl (jejich škoda). Boj nebojácného pokusného králíka (pardon hrdiny) s „diktátorským režimem“, který je zároveň hnán kupředu svou vlastní pomstychtivostí jsem si nevýslovně užíval. Přesto souhlasím, že po akční stránce to místy opravdu skřípalo. Jinak si ovšem nemůžu vynachválit pěkně udělané efekty i kameru. Z celého filmu jsou cítit velké emoce a nad některými úvahami je opravdu nutné se zamyslet. SVOBODA je totiž k nezaplacení. Samotný konec mne rovněž potěšil a tak chci závěrem říci, že jsem zde našel opravdu jen několik věcí, které se mi nelíbily. Bylo jich však opravdu minimum. ()

Ilicka

Původní komiks neznám, ale netuším, zda je to výhoda či nevýhoda. Film se mi líbil, stylizace do tmavých barev byla působivá, i lehce načrtnutá totalita. Co mě ale dostalo, byl herecký výkon Huga Weavinga alias V. Sice mě zamrzelo, že nesundal masku ani na konci, ale právě kvůli té masce ho obdivuji. Nechápu, jak někdo dokáže zahrát emoce bez mimiky tváře, a to Hugo dokázal, vždy jsem podvědomě cítila, v jaké náladě V je i přes to, že to nebylo jak poznat... Za jeho výkon bych dala ******, potom ale trochu zamrzí, že tomu filmu prostě něco chybí. Nedefinuju co, ale prostě něco, na co jsem čekala a nepřišlo to. Proto v konečném výsledku hodnotím třemi. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)