Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Vykuk

Jednička byla jednička a jedno pokračování bych tomu i odpustil, ale tady to pro mě končí, další díly už ani nehodnotím, protože třetí jsem viděl jen asi do půlky a čtvrtý asi neuvidím nikdy:) Kdo rád nekonečně zbytečné příběhy, prosím... ()

anyonecek

Skvělý Johnny Depp jako ve všech pirátech. Slušné efekty, ale hlavně skvělá výprava a skvělé prostředí. Sem tam se najde i nějaký vtípek a samozřejmě je zde vypuštěn i Kraken! ()

kubilov

Tak Truhla mrtvého muže je podle mě nejlepším dílem ze všech Pirátů. Johnny na vrcholu svých vtipných scének a gagů v ještě lepším prostředí než byl první díl. To prostředí na všech těch ostrovech vypadá fakt hodně pěkně. Příběh je stále nic moc, stejně jako v jedničce, co ale druhý díl povyšuje nad ten první je postava Davyho Jonese. Charismatický a mocný soupeř pro celou posádku Černé perly, když je Barbossa na Onom světě, ale na jak dlouho? ()

helrohir

Aj keď "Prekliatie Čiernej perly" zostalo neprekonané, a to ako po príbehovej, tak aj po humornej stránke, napriek tomu sme dostali výdatnú porciu dobrodružstva, šermiarskych súbojov, humorných scénok aj napätia. Z hercov zaujme hlavne Johhny Depp, kým Orlando Bloom a Keira Knightley sú tu skôr pre potešenie ženského, repsektíve mužského oka. Vizuálne efekty sú dokonalé, najmä na boj s Krakenom sa pozerá veľmi dobre. Za negatíva by som považoval prehnanú dĺžku a niektoré blbé dialógy a scénky, ale ináč som sa bavil. ()

Wooke

Horšia časť ako prvá, no stále výborná. Mne ten koniec prišiel taký meh...neukončený. Ja neviem, nebolo to také napínavé, ako jednotka. ()

ManOfPhoenix

Úžasné pokračování Verbinskyho pirátech z Karibiku, vypraví další úžasný příběh. Jako vždy Verbinsky nezklamal, ani herci, a hudba vůbec. Všechno je tady úžasné, herci, postavy, prostředí, příběh i hudba. Skvělý film. ()

Snilek1379

Trpké zklamání. Proč? Proč jen většina dalších dílů musí takhle skončit? V čem je ten zakopaný pes, to zrádné tajemství? To je tak těžké udržet kvalitu filmu, nebo jen většině dochází fantazie? Je zde tolik věcí, které se mi nelíbily, tedy především věci dějové. Tak hlavně se zde rozvíjí téměř zbytečně spousta věcí, které byly v jedničce krásně vyřešeny a zakončeny. Nevím jak pokračuje třetí díl a jak se budou problémy dále vyvíjet, ale vážně nevím (a po pravdě řečeno, ani nechci vědět) co tam dělal dávný kapitán Černé perly, když ho Jack zastřelil. To mi tam vadilo asi ze všeho nejvíce. Dále nechápu, proč, když v jedničce málem pokládali hrdinné za sebe navzájem životy, se ve dvojce zradí. To jek se Elisabeth "zamiluje" do Jacka, je fakt trapné, stejně jako scéna před koncem, kdy se muži "řežou" a žena hystericky ječí. A navíc to bylo vše celé moc roztahané a zbytečně dlouhé. Do dvou tří minut se mi to vážně líbilo, ale pak to klesalo pomalu, ale jistě dolů. Jinak si myslím, že film byl celkem dobře zpracován, hudba dobrá (i když se mi nezdála tak dobrá jako v Prokletí Černé perly) a herecké obsazení výborné. Jen Keira se mi nezdála tak dobrá, jak je u ní zvykem. Ale to se stává. ()

marek29

Ta výpravnost a dobrodružnost spolu s pocitem novoty a neokoukanosti, který tu byl s jedničkou vyprchala, ALE: stále je to ten roztomile přiblblej Jack Sparrow, kundózní Keira Knightley (i když po většinu filmu v klučičích hadrech) a sci-fi prvky zastoupený krakenem a Davey hlava-od-chobotnice Jonesem :D 4 z 5 a su zvědavé na 3ku.. ()

Brano

Málo kedy sa stáva, že pokračovanie je ešte lepšie ako pôvodný prvý diel, ale toto sa naozaj podarilo. Truhlica mŕtveho muža je najlepší diel o slávnom kapitánovi Jackovi Sparrowovi. V poradí tretí film na ktorom som bol v kine a určite sa zapísal medzi moje najväčšie filmové zážitky. Výborný príbeh Davyho Jonesa, plný dobrodružstiev, akčných scén, fantázie a veľmi vydarených vtipných momentov a dialógov. Oproti jednotke obrovská zmena. Dvojka je temnejšia, akčnejšia a celkový príbeh viac zaujme. Film aj cez jeho dĺžku ani na minútu nenudí. Veľmi dobré spracované, kamera, efekty, kostýmy, hudba, scenár znovu na vysokej úrovni. A herecké výkony opäť na jednotku. Johnny Depp pre mňa už navždy bude známy ako kapitán Jack Sparrow, on sa snáď pre túto rolu narodil. Veľké plus dávam aj za slovenský dabing v podaní Stana Krála, ktorý daboval Jacka. ()

Guran

Skvělé vtípky, postavy, dialogy a hlavně to HLAVNĚ musím zdůraznit, protože to vyjadřuje slovo scénář, který byl báječně zpracovaný a nemluvě o efektech, které film krásně dokreslují a také nečekaný konec a to myslím OPRAVDU nečekaný. Jednoznačně nejlepší díl série! ()

DJ Kritik

Celá quadrológia ma uchvátila. Som z toho Jacka Sparrowa, kapitána Jacka Sparrowa unesený. Príjemná postavička, ktorá pobaví v každom diele. ()

JosefTomas

Dvojka Pirátů se mi vyhýbala jak jen mohla. A těžko uvěřit, že mě televizní reprízy, ani na youtube vyskakující klipy nedokázali přinutit se na tento počin podívat dříve. Po nedávném televizním odvysílání ale musím říct, že se toto pokračování nadmíru vyvedlo. Ani na chvíli se nestojí na místě, 150 minut se furt něco děje a situace jsou čím dál absurdnější a do jisté míry originálnější. Škoda toho otevřeného konce a pár nelogických zvratů, které tu být musí, aby se děj někam posunul. Jinak jsou ale druzí Piráti správnou popcornovkou na pozdní večer, protože splňují vše, co si člověk od podobného filmu může přát. ()

JackBurda

Méně akční než jednička a snaží se hrát si s tajemnem a legendami a docela to funguje. Sice mi přijde o něco slabší, než jednička, ale i ta je to výborná dobrodružná podívaná, kterou stojí za to vidět už jen kvůli výbornejm soubojům s Krakenem, krásnýmu vizuálu a jednomu z nejlepších cliffhangerů ever. ()

JajinkaBec

Jednička to není, ale tak je to skoro vždycky. Každopádně i tohle je velká pecka, která ani na chvilku nenudí. Trochu paradoxem pro mě je, že nejlepší linkou je pro mě ta, která se ukázala být vlastně úplně slepou a s příběhem samotným nijak zvlášť nesouvisí - totiž úprk před lidojedy. Další peckou je řežba o truhlu a s ní související scéna s mlýnským kolem. Depp je snad ještě o chlup trhlejší než v jedničce, jestli něco fakt žeru, tak je to ten jeho styl běhu. Zajímalo by mě, jak ho trénoval. Kdo je mi o něco milejší než v prvním díle, je Bloom. Působí tady konečně jako chlap. Na druhou stranu pár bodů ztratila Knightley. Nemůžu si pomoct, ale působila tu trochu jako husička, která neví, co chce, a řeší to hysterickými scénami. Ani její finální rozhodnutí ji v mých očích moc nezachránilo. No a oblíbenec Davenport. Troufám si doufat, že jeho role v celém příběhu ještě zdaleka není u konce. ()

PlayEasy

Srovnání s jedničkou je nemyslitelné. I tak se jedná o poslední díl, o němž můžeme s klidem prohlásit, že je vlastně super! Jistá dávka temna spjatá s velmi solidním padouchem Davym Jonesem (i když Barbossa rulez 4ever!) je vyvažována klasickým "sparrowovským humorem" a zakončena topovou mečovačkou mezi třemi muži a jedním mlýnským kolem... ;) 80% ()

Ukrizku

Tak jsem konečně pochopila, co děti láká na kultovních pirátech. Podle mého to, že rodiče ho považují za dětský a on je to film min. 12+. Ty kreatury jsou velmi rafinované. Co to asi dělá s předškolákem před usnutím? ()

Tominni

O poznání slabší dvojka ze série pirátských příběhů Jacka Sparrowa, která občas nabídne jiskřivou zápletku a Johnny Depp dělá, co může, ale filmu škodí délka, stačilo by zkrátit na 100 minut a bylo by se na co dívat. ()

adamix

Obstojné a rovnako kvalitné pokračovanie slávnej jednotky, ktoré sa právom chváli dokonalými efektmi a vyupgradovanou tématickou hudbou od Zimmera. Oveľa vtipnejšie, príbehovo trochu poľavené, ale máme tu jedného z najlepších a graficky najprepracovanejších filmových záporákov všetkých čias. Menej ako 5* tomu nemôžem dať, ja túto sériu veľmi zbožňujem. ()

Joe16210

Krásná podívaná plná všemožných mořských potvůrek, s přenádherným soundtrackem, hvězdičku ubírá snad jen příliš dlouhá stopáž na takový film. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky