Killda

Co je tak skvostného na starých katastrofických filmech? Není to ani tak o katastrofě samotné, jako spíš o lidech katastrofu prožívajích. ()

pfa

Starý, výborný, katastrofický film, nepostrádající dramatickou atmosféru ani po třiceti letech. [9/1O] ()

manonfire

Pamatuji si jen Gene Hackmana a jeho scénu sebeobětování, která se pro mě stala určitým předělem ve vnímaní dojetí. Za to jsou ty čtyři hvězdy. 80% ()

Casablanca

Domnívám se, že Dobrodružství Poseidonu už je tak trochu klasika a pojem... Ačkoli to není dokonalé, je to z těch katastrofických filmů, který všichni znají a který nezapadl do propadlišť filmových dějin. ()

Aqualung

Parádní akční film s výbornými herci.Základní myšlenkou je odvaha, rozumná statečnost a vůle nevzdat se.Míra osobní statečnosti určuje osud jednotlivců i celé skupiny.Pastýř vede ovce a sám se obětuje proto, aby ostatní mohli žít.Silný film.Jedna z výborných rolí pana Hackamana. ()

FIBO

Klasika katastrofických filmů. Pamatuju si, jak ještě před érou DVD ho dávali v televizi a mě ten film úplně učaroval (poprvé jsem ho ani neviděl od začátku). Mohlo mi být asi 8 let a vybudoval jsem si k němu takovej vztah, jakej bych těžko mohl přiřadit nebo připodobnit jinému filmu. Irwin Allen, tenhle pán je pojem - mistr "katastrofiky". S příchodem internetu jsem našel stránky, kde někdo měl fotky ze zákulisí a hltal je tak, že jsem pomalu omdlíval :D Poprvé (musím zaklepat), co jsem se setkal s dalším pojmem, jménem John Williams. To, co ten pán předvedl jakož autor hudby, bylo naprosto fenomenální (na tu dobu a i s odstupem času dodnes). Mimo to, je to jeden projektů, který odstartoval Williamsovu budoucí kariéru. Oficiální hudební motiv, hudba, jak vstoupí reverend do kuchyně a vidí upálené lidi, ta hudba, při ní mě mrazilo v zádech což u mě nevzbudil žádný horor do té doby (a dodnes). Ale zpět k filmu. Režie, herecké výkony, atmosféra, kamera, aranžmá a scénografie, to je něco neskutečnýho. Model, který ztvárňuje jakož miniatura loď Poseidonu, no člověk tomu prostě uvěřil. Převržení tsunami, plac, který obrátili o 180 stupňů, kaskadérské kousky a celkový dojem -> FENOMÉN. Gene Hackman hraje tak, že mu nevěříte, že hraje. Na vyžádání můžu zaslat externí odkazy na lidi, kteří vlastní behind the scenes fotky a vysvětlují věci, kdy i u užaslému fandovi zůstává rozum stát, jak to v té době udělali. Pro mě osobně - top katastrofický film ve své kategorii, kterému se může rovnat snad už jen Skleněné peklo. ()

herr_carter

Gene Hackman ještě v dobách největší slávy, kdy jeho hlava vykazovala stopové množství vlasů - napínavý a na rok natočení trikově velice dobře zvládnutý film...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

klúčik

Tento film som videl po prvý krát v roku 1978 v kine a bol som nadchnutý fantastickou atmosférou filmu. Bola to doba tzv. katastrofických filmov a tento určite patrí medzi tie najlepšie. Fantastický G.Hackman, ale mne sa moc páčil aj E. Borgnine. Moc dobré, dnes už klasické ....80%. ()

rozbris

Tak to jsem viděl dávno a dneska jsem si sedl k obědu a ono to běželo v televizi a zrovna běžela ta předposlední akce, kdy reverent zastaví páru aby mohli projít a být zachráněni. Trošku mi to vrtalo hlavou proč spadl do té vody a né zpátky na tu plošinu.....Dal bych tomu 4* ale po této akci musím své hodnocení snížit na pouhé 3*. ()

iXtr3m3

Perla klasických katastrofických veľkofilmov s perfektným hereckým obsadením na čele s legendárnym Ernestom Borgninom. ()

Han22

Nemám moc rád katastrofické filmy, ale tohle je jedna z výjimek. Jeden z těch dětských filmů, který se mě tehdy nesmazatelně zapsaly do paměti a který ač jsem snad čtvrtstoletí neviděl je pořád stejně úžasný. Loď se při katastrofě otočí a skupina lidí se musí dostat na záď až na samotné dno, kde je největší šance na záchranu. Je to základ všech těch filmů, kde skupina lidí někam putuje a postupně umírá, ale tady jsou to opravdu lidi na kterých Vám bude sakra záležet (starý pár cestující za vnoučkem) a každá smrt zabolí (není jich zas tolik). Vynikající Hackman jako kněz ztrácející víru/akční hrdina, Borgnine jako urýpaný polda a jejich konflikt. Co dál? Pár nezapomenutelných scén (lidi držící se stolu, srdcervoucí potápěčská scéna, finální oběť), výborné oskarové efekty (obrácené místnosti). A oskarová písnička, která je krásná, stala se hitem a její refrén odkazuje na děj filmu - There´s got to be a morning after, if we can make tt through the night... Oba Oskary naprosto zasloužené. Co víc dodat, nesmrtelná klasika. ()

Arach.No

Jako malej jsem si Poseidona zamiloval a dodneška se na něj vždycky rád podívám. Zatím bezkonkurenčně nejlepší film a námořní katastrofě, jaký byl natočený. A pohled na "mladého" Leslie Nielsena jako kapitána potápějící se lodi stojí opravdu za to. ()

Hanys_

Žánrová klasika, která u mě už v dětství nastavila takovou laťku a měřítko pro katastrofické snímky. Opravdu výtečná atmosféra, u které jsem hodně často ani nedýchal a zároveň obdivoval odvahu výtečného Gena Hackmana. Málokdy si v tv tenhle kousek nechám ujít. 8/10 ()

Paity

Slyšel jsem na to strašnou chválu a jak je to skvělé. Leč skutečnost je trochu jinde. Ano, na jeden večer, který nenabízí žádnou jinou zábavu je to asi dobré, ale jinak o ničem. Resp. o tom, jak se loď převrátí vzhůru nohama a máte skupinu nesourodých lidí, kteří se snaží dostat ven. ()

HonzysKISS

Viděl jsem tento film poprvé a na to, jak jsme z dnešní doby zhýčkaní CGI efekty, tak se mi líbil naprosto luxusně. Jestli jste tento film ze sedmdesátých let neviděli, tak to okamžitě napravte. Atmosféra skvělá, herecké výkony parádní a natočené to je taky krásně. ()

Hanes88

Velice známý a hlavně kvalitní katastrofický thriller. Všichni hlavní herci zahráli famózně a já jsem seděl až do konce s naprostým napětím. 80%. ()