Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (více)

Série(3) / Epizody(61)

Bezstarostný 12letý Aang musí ovládnout své živelné schopnosti a čelit svému osudu, aby navrátil rovnováhu do světa rozděleného násilným konfliktem. (SkyShowtime)

Eratashi

Úžasný příběh o rovnováze 4 elementů (zajímavost: povětšina příběhů o elementech hovoří o pěti - vítr, oheň, země, voda, blesk). Mladý (vlastně dost starý ;o) ) Avatar se učí postupně všem elementům a v tom mu pomáhají přátelé, s kterými s každou příhodou prohlubuje vztah. Každý má svůj osud a každý má svůj důvod. Cesta Avatara je náročná, avšak čas se krátí, a Aang má jedno důležité poselství před sebou. Je schopen mladý a nezkušený avatar obstát v nejtěžší zkoušce? Proč vidět: příběh, animace, propracovanost animace i postav, humor, sympatické postavy, s nimiž se lze ztotožnit, boj zla proti dobru, pochopení principu rovnováhy. ()

sebo9629

Geniálna záležitosť. Nemyslel som si, že sa mi bude tento seriál až tak páčiť a už vôbec som nečakal, že si ho zaradím medzi najobľúbenejšie a naozaj dúfam, že sa dočkám kvalitného filmového spracovania... Hodnotenie sérií(cca): prvá - 8.5/10, druhá - 9.0/10, tretia - 9.5/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.3/10 ()

sirien

Já sem nedal komentář? Tohle je jedna z nejepičtějších seriálových ság ever. Nenechte se zmást tím, že (a jak) to je kreslené. Postavy mají ohromnou hloubku a naprosto excelentní dynamiku vzájemných vztahů, napříč příběhem všechny rostou a mění se (mnohé více, než jen jednou nebo v jednom směru), záporáci tu jsou tak epičtí a hustí, že je musíte milovat i když je nesnášite a celý příběh má jasné směřování, které jde od úvodu přes krásně rostoucí gradaci až k úžasnému závěru. Plus to je jeden z mála seriálů, kde vedlejší zápletky a fillerové epizody nejsou opruz, ale stojí za to je vidět. Teda, na konci je trochu cítit, že tam došlo k pár ústupkům dětskému publiku (neumře tolik postav, kolik by mohlo), ale i tak to vyzní velmi silně. ()

gumbo

Po 1.serii: Kdyby mi bylo 12, slintám blahem a dávám 5*. Je vidět, že seriál je zaměřen hodně na mladší publikum. Ale to nevadí. Skratkovitý děj, rpo děti dobře srozumitelný trošku škodí, ale pořád je to svižná zábava. A hlavně je to velmi vtipné, což ocení i ti odrostrostlejší. Prostě skvělá zábava na příjemné veselé večery s vaší drobotinou od 5ti let výše P.S. Kdyby ze stejného námětu vznikla manga pro dospělé, byl by to nejspíš kult, takhle je to krásných 75%_______________________________________. Hodnocení po 3 Knihách (sezónách)...tak díl od dílu lepší. Grandiozní finále 2. serie mě velmi nalákalo na třetí, ale co přišlo jsem nečekal. Seriál se přiklonil trochu více ke staršímu publiku (čemuž jsem rád) a hlavně si plně pohrával se všemi zúčastněnými charaktery, až sem ke konci slintal blahem. Navíc i souboje byli postupen času propracovnější a drsnější. Závěr prostě nemá chybu...nechci spoilerovat...takže neřeknu nic..................... ////////////////// resumé: seriál pro celou rodinu, kde si každý nejde něco nebo nějakou oblíbenou postavu, navíc se spoustou tzv. mouder, které skrývá do balastu efekních soubojů a šarvátek.... 85% Moje TOP 5 charakterů 1. generál Iroh 2. Katara 3. king Bumi 4. Aang 5. Sokka.... a nebo Momo? P.S. Pokud si myslíte, že vaše angličtina je aspoň na průměrné úrovni, pusťte si to v originálu a myslím, že budete rozumět 95% dialogů.... Team Avatar let´s go!!! ()

John8

celkem fajn anime... ale zadusil jsem se fillerama [Edit 27.1. 2015] WOW! hned vmístě kde jsem přestal se příběh rozjel a až na pár menších klopítnutí nezastavil. zhltnul jsem to v rekordním čase a těšímse na dálší dávku. ()

Smejdik

Avatar a jeho skvělá banda vás v první knize, která se nemusí zdát tak úžasná, vtáhnou do děje a představí vám svět, jehož jméno sice nepoznáte, ale který vám bude na konci tak blízký, že vám bude líto opouštět jej spolu s hrdiny, kteří na něm zažili tolik dobrodružství. I přes prvoplánové zápletky a mnohdy dětinský humor byla první série opravdu dobrou přípravou na dvě následující. Jak příběh pokračoval, sbližoval mne s hrdiny a vtahoval do sebe neuvěřitelným způsobem. Druhá řada, která nám představila pár nových postav, byla dospělejší s inteligentnějším humorem. Ten pravý nářez ale přišel s řadou třetí. Ta překonala obě předchozí knihy. Příběh plynul tak rychle, že si člověk ani neuvědomil, že přišel závěrečný čtyřdíl. I když v podstatě od začátku víte, jak to nakonec dopadne (je to přeci jen pohádka), trnete u obrazovky a držíte všem palce, užíváte si ty epické souboje (kam se hrabe třeba Gandalf!) a téměř nedýcháte, dokud to neskončí. A ono to bohužel končí... je vám líto, že tuto partu musíte opustit, protože jste si s ní užili tolik srandy, napětí, emocí... Nehledejte v Avatarovi podprůměrné anime - se skvělým castingem, propracovanou animací a (na animovaný seriál) nezvykle dobrou hudbou se řadí k tomu nejlepšímu, co jsem měl možnost vidět. Ale přiznávám, možná je to tím, že elementy mě fascinovaly už od malička a připadal jsem si, jako bych nechal procházet svou fantazii skrze tvůrce...ale není to krása, když při sledování seriálu chcete být vzdušným nomádem? :) Shrnutí: Book 1 - 80%, Book 2 - 90%, Book 3 - 100%, jdu si to dát ještě jednou! ()

Radek.SCH

Ono to vlastně není anime, ale to ani tak moc nevadí, jelikož tahle "kopie" japonských shōnenů se originálům nejenom vyrovná, ale v mnohém je i překoná. Chytlo mě to hned provním dílem, a nepustilo až do konce. Hlavním nosným pilířem je cesta, jejímž smyslem není cíl, nýbrž cesta samotná. Postavy si po pár dílech oblíbíte, po konci druhé série je budete doslova milovat. Občas to trpý (hlavně v první sérii) celkem velkým zjednodušováním, schématičností, předvídatelností a neskutečnými-náhodami (earthbender, který nesmí používat bending, a najednou se naskytne příležitost někoho s ním zachránit). Po prvních pěti dílech jsem to chtěl dokonce zabalit, díkybohu že jsem to neudělal. Postava jako je Iroh se obvykle v takovémhle druhu zábavy obvykle nevyskytuje. Toph je kapitola sama o sobě. Vtípky o vlastní slepotě (obzvlášť jeden v poušti) skutečně povedené. Konec už bohužel značně vyčpělý a natahovaný. A rozdělení na čtyři elementy se postupem času zvrhlo v pěkné zvrácenosti (3. sezóna), které s původní myšlenkou už něměli moc společného (prostě typická shōnenovská gigantičnost v chrelí proudů "čehosi". Modrý oheň? Létání pomocí ohně?). Book One - 80 % _ Book Two - 100 % _Book Three - 60 % Jo a výborné na procvičování angličtiny. ()

Hapretor

Pro děti? Ani se mi nezdá. Nebo sem prostě infantilní. Tento seriál mě pobavil, zabavil a potěšil. Co na první pohled vypadalo jako nevkusně namalovaná USA uřvaná píčovina, připomínající mi "Pokémony", byl vlastně jeden z nejzáživnějších kreslených seriálů od "Amíků", který jsem viděl. Děj, vůbec ne stupidní, ba naopak, pro děti, myslím, až dost složitý, s pěknými "filozofickými" dialogy - zvláště dobrý připomínky měl v zásobě Zukův děda, nápaditými souboji - ty se mi líbily ze všeho nejvíc a zajímavými postavami. Aang - uvnitř malého, ustrašeného děcka se skrývá moudrost a statečnost, kterou by mu leckterý dospělý záviděl. Katara - jak citlivá, tak drsná. Toph - nejlepší hlášky a sarkasmus, u mě jasně vedla. Sokko - vtipkař a pako, ale když šlo do tuhýho byl k nezaplacení. Zuko - když už byl hodnej, přestal mi jít na nervy. Appa - kdo by nechtěl létajícího bizina? To mi připomíná - ty zvířata musel vymýšlet někdo na tripu, čuměl jsem s otevřenou hubou. PrasoVlk? KrtkoSlon? KudlankoJezevec? ... No Comment! ()

caroleen

Nejlepší seriál, který jsem kdy viděla. A myslím, že jím dlouho zůstane. Kdybych mohla dát víc hvězdiček, tak jich dám klidně milión. Nebudu to rozebírat do detailů, protože kdo neviděl, nepochopí. 3 série, žádné prodlužování, jasné, stručné. Takhle se to má dělat, přátelé! ()

Drink4Fun

Zkrátka a dobře- nejlepší animovaný seriál, který jsem měl tu čest vidět. Nebudu sem vypisovat, co je na něm tak skvělýho. To už udělali jiní a já bych se až nechutně moc rozepsal ;-) ()

fablefavorit

Formule zpracovaná k dokonalosti. Cíleno na mladší, ale s velkým přesahem. Výborná animace, která i dnes mnohdy převyšuje standard, široká kasta zajímavých postav, skvěle dávkovaný humor, ale hlavně neuvěřitelně barvitý, živý svět, plný vlastní fauny, flóry a zajímavé historie. TLA je to, čím si Hvězdné Války přejí být. ()

loki5

Je to tak trochu pro děti, ale to je mi úplně fuk. Ve spoustě věcí to není pro děti ani trochu a já se bavil královsky od začátku do konce. Je tu několik podstatných věcí které mě přesvědčili k plnému hodnocení. Prvním jsou postavy. Vlastně každá postava v tomhle seriálu má svoje místo a hlavně charakter a pochopitelné motivace. A stejně tak vývoj během celého seriálu. Třeba Toph mi přišla naprosto skvělá a to je v podstatě vedlejší postava (ostatně je možné nemít rád slepou holku která vidí nohama je hrozný dabass a vše má na háku - geniální) a. A to samé platí i o všech ostatních postavách včetně těch záporných (není jich až tak moc). Druhou věcí je úžasný svět ve kterém se celý seriál odehrává. První 2 série putování po něm a jeho poznávání a funguje to. Po 60 dílech mě vlastně hrozně mrzí že jich není víc. 90% P.S. jindy otravné fillerové díly jsou stejně zajímavé jako všechny ostatní. P.P.S. Přečtěte si i komiksy protože i ty jsou velmi dobré. ()

Azurovydrak

LE-GEN-DÁR-NÍ! Zcela jistě nejlepší kreslený seriál, co jsem za svůj dosavadní život viděl. Po právu se stydím, že jsem se tomuhle klenotu animované tvorby ostudně vyhýbal téměř dva roky - jak ze strachu, že mě to nezaujme tak jako Legends of Korra, tak z lenosti. Nakonec jsem mu před pár dny dal ze zvědavosti šanci. Stačil týden a předčil v mých očích vše, na co jsem měl kdy tu čest upřít svůj laický zrak, s čestnou výjimkou Hry o trůny. Tohle není jen ledajaký příběh, tohle je nový, dokonalý, parádně promyšlený a inspirativní svět, kterému by se jen těžko hledala konkurence. Nemá cenu se tu moc vypisovat - kdo nezkusí, nezjistí. Ze začátku jsem vytýkal přílišnou dětinskost, ale i ta postupem času zmizela. První série je sice jen takový rozjezd, který nás seznamuje s postavami, ale druhá a třetí, to jsou již plně nabité kalibry metající jeden ohromující díl za druhým. Slabší epizody si sice tu a tam najdou, ale jako celek to funguje nadmíru skvěle a tak nemůžu udělit méně než rovných 100%. PS: Katara. Jedině Katara :-D no flame pls ()

stepankoby1

Takhle silně jsem se do něčeho nezamiloval snad od prvního průchodu Mass Effect trilogie. Jsem strašně rád, že něco takového vzniklo a ještě radši, že jsem se k tomu dostal nezkažený spoilery. Obsáhnout tu nádheru trefně, výstižně a zároveň v jednom krátkém komentáři je prakticky nemožné a sám bych moc rád viděl recenzenta, kterému se to podaří. Pokusím se to říct ve zkratce. Překrásně ucelená cesta postav, o jejichž vývojích by se daly psát seminárky, ve světě takhle rozmanitým, originálním a luxusně představovaným byla audiovizuálně uchopená obdivuhodným, nepopsatelně božím způsobem a spolupráce všech prvků dala vzniknout unikátu, který nemá obdoby. Pochopitelně tedy není dokonalý a vad na kráse se najde víc než pár, ale jsou tak miniaturní a nedůležité, až se snad dá prohlásit, že blíže k dokonalosti se dostaneme jen těžko. Při prvním sledování jsem se tak nezmohl na víc než ukojené slintání. Snad se mi povede to vzít trošku racionálněji napodruhé (napotřetí, napopáté,...) | Nejlepší postavy: Zuko <3IrohToph, Sokka, Cabbage Merchant | Book One: Water - 95 %, Book Two: Earth - 95 %, Book Three: Fire - 100 % ()

P. J. D.

Výborná animace, skvělý humor, dobře zahrané postavy, jenž mají osobité kouzlo, tudíž donutí diváka si je zamilovat, nápaditá hudba, nezapomenutelný a neohraný příběh, hluboké myšlenky. To vše a ještě mnohem více je zabaleno do tohoto úžasného a jedinečného animovaného seriálu, co jsi mne získal hned po shlédnutí prvního dílu. Musím podotknout, že na originalitě tento kousek skutečně nepostrádá. Pokud bych měl možnost, přirovnal bych jej k "Malému princovi", který mi toto dílko silně připomíná. Není to jen proto, že je hlavní postavou malý chlapec, ale také z toho důvodu, že i když se na to podíváte jako malé dítě, budete to mít jen za pohádku. Když se však k tomu následně vrátíte v dospělosti, pochopíte tu pravou hloubku. Za mě mohu říci, že bych uvítal více takovýchto animovaných seriálů. Jasně dávám pět hvězdiček z pěti. ()

SamanthaM.M

Je len málo seriálov, pri ktorých sa mi prsty na nohách skrúcajú od spokojnosti a šťastia. Našťastie, Avatar patrí medzi ne. Všetky udalosti vynikajúco gradovali až do tretej série, ktorá bola IMO perfektná! ()

HenryIvan

S blížiacim sa hraným remake-om, ktorým nás obdarí Netflix, som sa rozhodol o celkové zhliadnutie tejto dnes už klasiky. Je to hravé a často veľmi nenútene vtipné, no niektoré hodnotenia epizód sú over the roof. Tak to ale je u veľkého množstva seriálov. Má to svoju mytológiu vybudované celkom slušne a terajších 87 % je viac než štedrý prídel. Som zvedavý na úpravy a doplnenie, ktoré hraný remake nutne prinesie. Ide ale o veľmi slušný anime type seriál. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu