Seriál dokonale kopíruje svou pubertální hrdinku - lítá ode zdi ke zdi, neví kudy kam a dost často vám dost silně leze na nervy. Vy ale pořád věříte v jeho potenciál a doufáte, že z něj nakonec něco bude. Evidentně se lepil podle nálad studia a fanoušků. Animace průměrná, Avatar looser, pár postav doslova na zabití, kontinuita nahodilá, humor a emoce infantilnější než v "dětské" verzi. Za těch pár úžasných momentů, dobrých epizod a konců řad tenhle výlet do jiného Avatarovského universa ale nakonec stojí. Bezkonkurenčně nejlepší epizoda - s02e7/8 'Beginnings'.(13.1.2015)

"Breathe." ... Více dechberoucí, emocionálně působivější, komornější, konzistentnější, zemitější, osobitější, opulentnější, sympatičtější, svižnější, rozmáchlejší, vyspělejší, s lepším vykreslením charakterových vzorců, po komediální stránce efektivnější, a pro mne samého přijatelnější než Last Airbender (tím to nemíním tak, že by byl špatný - ba naopak, jedná se o brilantní žánrový veleklenot a zároveň o předkrm k tomuto řádnému nástupci). Steampunková stylizace není ku škodě. Animace je bez sebevětších debat perfektní a na vrcholné úrovni. Hudební podkres nemající obdoby absolutně bezchybný - určitě jeden z nejlepších, který mi kdy slastně pohladil (d)uši, a zároveň mistrovsky prokreslující a prohlubující náturu a tón dané scény.... A ano, ano, dámy a párkové, soudruzi a kamarádi a ostatní společníci, musím se přiznat, že takovou míru entuziazmu a satisfakce jsem nepocítil po pěknou řádku sezón při sledování některého z onoho nespočtu dalších seriálů... Doslova a do písmene tento masterpiece nabídl jeden nepopsatelně intenzivní zážitek etablující kompoziční a obsahově narativní formu animované tvorby za hranice lidského umu a intuitivního chápání za druhým a já tudíž doopravdy nenacházím slova a nenalézám dostatečný obdiv a postačující míru respektu vůči genialitě tvůrců. Po každém z dech beroucích závěrů jednotlivých epizodu jsem byl neskutečně nadšen a naprosto zapálen pro nadcházející dějový vývoj, který dle mé jasné předtuchy nastolil nepřekonatelnou žánrovou revoluci. Každá série je vzájemně diametrálně odlišná, avšak přesto má krom hlavních protagonistů sršících osobitým unikátním charismatem i jedno zásadní pojítko - kruté antagonisty bez milosrdenství prahnoucích po jediném: nastolení rovnováhy - ovšem způsobem, praktikami a cestou, jež se příčí samotnému rozumu - třebaže každý z nich dokáže divákům na zářném stříbrném podnose nabídnout nejedno morální ponaučení... Moje srdíčko prostě zaplesalo, ba nejen z onoho krásného důvodu, že druhá série je nesmírně velkolepou poctou geniální tvorbě mistra inovátora Miyazakiho... Toto není fikce, jakožto zřejmý fakt, a bez zábran si namítejte co je vám libo a po chuti, ale momentálně mi nevyvstává na mysli jiný seriálový počin animované produkce, jenž svojí nekompromisní gradační dramatičností v čele s hektickým vyprávěním, dokonale aplikované interesantní poutavosti, emočními důsledky vůči divákovi, sofistikovanou sílou dané dějové komplikovanosti a obecně geniálně promyšlenými scenáristickými relevantnostmi hlavních i vedlejších příběhových zápletek dokáže bez jistých problémů předčit kvality hraného titulu - a to již o určitém přesahu důkladně svědčí. Nemám dalších slov a bez jakýchkoliv mimoběžných řečí smekám klobouček... Utržené koule jsou totiž oproti celkovému zážitku naprosto zanedbatelnou záležitostí, natožpak bedlivé pátrání po slovech vystihujících niternou podstatu tohoto majstrštyku a chválu, jež bych vůči němu chtěl vyjádřit... A nejen to: Vyražený dech, husí kůže po celém těle, tep hraničící s infarktem, tvář pokrytá nezastavitelným vodopádem slz plných nevýslovného štěstí a nezměrného žalu - to vše provázelo jeden z nejskvostnějších projektů, co jsem kdy za celičkou mou existenci milovníka umělecky zaměřené animované tvorby se smyslem pro to nejzanícenější narativno s nezměrnou ctí a pokorou spatřil... A to jest jedna z výjimečností, díky níž se může tento klenot tak honosně pyšnit - intenzivně citlivá práce s emocemi. Legend of Korra je jako Best Of deska nějaké kapely, anebo mistrně sepsána knížka kráčející ve šlépějích J.K. Rowlingové - jednoduše řemeslně dokonalé mistrovské veledílo, při jehož obdivování zjistíte, že jste absolutně ztratili pojem o existenci času... A jakožto animovaný seriál, nebo spíš popkulturní milník skrze všechna reálná masmédia, dokázal něco, o co se ba i hrané tituly pouze tak nehorázně bídně snaží - uhranout - a to se zde za ty neuvěřitelné čtyři série vyvedlo více než na výbornou. To, co za materiál zde tvůrci narvali do jednotlivých epizod o stopáži čítající pouhých 21 minut doopravdy nemá obdoby, a po nejen proto se mi po tomto neobyčejně fantaskním univerzu bude velice stýskat.... Toto je doopravdy podceněný klenot. Hanba vám! Verdikt: 9,9 elementů z 10 ... Děkuji převelice za tuto unikátní souhru vjemů a nezapomenutelných chvilek a zážitků... PS: J.K.Simmons jako Tenzin rules!(6.7.2019)

Slušný následník Aanga. Zajímavý příběh i zápletka a dobré (a semtam i nečekané) zvraty. Bohužel, úplný závěr posledního dílu to pro mě osobně zabil :-( Vypadalo to na dobré vyvrcholení a přípravu na další sérii se slušnými možnostmi pro pokračování a pak si asi scénaristé vzali volno a konec dopsala uklízečka za pět minu mezi dvěma cigaretama. Chjo. Do posledního dílu ****, celý poslední díl, kromě posledních 3 minut *****. A pak se to pokazilo. Další série skutečně přišly. Druhá veskrze na **** a třetí zatím také.(24.6.2012)

Amíkům se další ze seriálů inspirovaných japonským anime povedl. Je tu nejen kopec skvělé akce, ale především dvě velice zajímavé roviny, které činí seriál velmi dramatickým a dynamickým: zaprvé je to věčný konflikt mezi „duchem“ a „hmotou“, který je sám o sobě představen v několika vrstvách, a to ve sporu střízlivého, zkušeného, ale i konzervativního stáří a výbušného, nevyrovnaného mládí, a v konfliktu mezi mixem tradičních východních filozofií a nastupujícími technologiemi období průmyslové revoluce v hávu jakéhosi čínského steampunku, který s sebou samozřejmě přináší i sociální konflikt, boj za rovná práva i spousty nových možností, druhů zábav a podobně. Zadruhé je to drama dospívání mladé dívky se vším, co k němu patří, včetně rozporuplného vztahu k autoritám, prvních lásek a nastupujícího pocitu odpovědnosti. Jak správně tušíte, všechny vrstvy se prolínají, úkolem Avatara je tudíž nalézt své místo ve světě, ukotvit se mezi duchem a hmotou a nastolit rovnováhu. K anime patří i jistá míra nadhledu, která se odráží v expresivní animaci a nechybí ani zde, přičemž je doprovázená humornými situacemi a skvělými vtipy. Korra je výborným, dramatickým mixem všech možných prvků a tím nejlepším, co nabízí, je uvěřitelná hlavní postava, které budete fandit, a fungující, inspirativní svět, do něhož je zasazena a který má velký potenciál.(23.3.2013)

[Text môže obsahovať mierne spoilery.] Korra sama o sebe nie že by bola nesympatická... ale je hlúpa a nepotrebná. Ak aj niečo zachráni, tak zachráni len "bordel" čo narobila sama. To by však nevadilo, keby ma to celé dokázalo "strhnúť" a to sa žiaľ nedeje. Za hlavné negatívum však považujem absenciu skvelých postáv. Za celé tri série mi naozaj nikto vyslovene neprirástol k srdcu. Záporák s najlepším potenciálom sa objavil v prvej sérii (knihe) a nakoniec z neho urobili totálneho sráča. Vtedy som si ešte vravel, že sa mám na čo tešiť ďalej, no druhá séria bola absolútne mimo môj záujem. Trojka ale o poznanie lepšia a preto výsledný dojem je, že "Korra je celkom dobrá", no (zrejme až priveľké) očakávania sú nenaplnené. Inak prostredie a modernizácia sveta celkom fajn. Animačne a graficky je to samozrejme výborné :-).(6.10.2014)

• - Spojením jmen Raavy a Vaatua vznikne Avatar. Z toho můžeme vyvodit, že i Avatar má stinné stránky. (NechcesVedet)

• - V 3. sérii sa objavia dve postavy z 1. série, a to Lord Zuko (Bruce Davison) a jeho strýko Iroh (Dante Basco). (quarel)

• - Lord Zuko (Bruce Davison) má v 3. sérii 88 rokov. V 1.sérii sa objavil ako 18-ročný. (quarel)