Bavilo mě to mnohem méně než první Avatar. Asi mi chyběl ten nádech čistého fantasy, který prostě tohle steampunkové(?) prostředí postárádá. Ani Korra mi nebyla tak sympatická jako Aang. Jediná (pro mě) potencionálně zajímavá postava - generál Iroh se objevil až na chvíli v posledních dílech a měl opravdu málo prostoru. Celý smysl probending soubojů mi uniká, neboť to ani neukázalo žádné zajímavé souboje, prostě tam 6 lidí po sobě vrhalo oheň, vodu a hliněné kotouče. Zajímavější je tu ovšem záporák.(5.7.2012)

"You are not Avatar the Last Airbender. And you should not be Avatar the Last Airbender. You are The Legend of Korra." Parafrázuji větu, která zazněla ke konci druhé knihy TLOK. A pokusím se podle ní popsat své dojmy podobným způsobem, jakým ho hájí spousta fanoušků, tj. kdo nemá rád Korru určitě je zaslepen nostalgií a srovnává nesrovnatelné seriály, které sdílí jen svět. Kníha 1 - Vzduch *** Pseudo New York/Hong Kong (co si budeme nalhávat, je tam i socha svobody) mě nenadchnul, zejména na to, kolik tam má být lidí jsou ulice vždy podezřele prázdné a pokud se lidi zrovna objeví, tak stojí jako solné sloupy. Do sice hezky namalovaných pozadí postavy vůbec nezapadají, takže to celé vypadá jak kdyby to bylo nějaké JRPG na Playstation 1 s předrenderovaným prostředím. Jednorozměrný záporák s trojrozměrnými úmysly, na které se ale kvůli podle mě zbytečnému milostnému trojúhelníku nedostal čas. Zejména ale třeba Korra jako postava byla super, osobitý avatar s lidskými problémy. Pro-bending bych si klidně dovedl představit jako skutečný sport, vzpomněl jsem si u toho třeba na Blitzball. A když už jsme u toho vzpomínání, tak u jména Mako mi vždy naskočilo pomyšlení na reaktory. Kniha 2 - Duchové * Zajímá vás, co se stalo s odbojem - lidmi, kteří podporovali Amona? Máte smůlu, užijte si duchy. A nějakým zvláštním způsobem ještě více jednorozměrného (polorozměrného?) ústředního záporaka než byl v minulé knize, i když opět místy s dobrými nápady (skutečná rovnováha ve formě good avatar-bad avatar se mi líbila). Měl jsem i pocit, že ubylo (pro-)bendingu, takže je z toho místy řadové "anime". Dokázal bych taky žít bez znalosti historie prvního Avatara, rozhodně jsem si ho nepředstavoval jako hipíka s bradkou a doufal jsem v něco víc "spirituálního" než jen "bitva dobra a zla, světla a tmy, Raavy a Vaatua". Daleko víc by se mi líbilo, kdyby to byl jen jakýsi příběh se spornou vazbou na skutečnost, něco jako třeba v realitě je Bible. Zde je to ale asi bohužel myšleno doslova. Nenadchlo mě ani Kaiju vyvrcholení, kde se stále vše točí okolo Republic City. Kniha 3 - Změna **** Znovu noví záporáci, znovu motiv dobra a zla (Bílý a Červený Lotus), znovu rodinná shledání, znovu Mako a Bolin kradou screentime zajímavějším zápletkám. Přesto ale na mně tato série zanechala velmi dobrý dojem. Dozvěděli jsme se dost nového o světě, i jsme jeho část procestovali. Dokonce i záporáci byli rozumní, lidští, v čele s rozhovorem se Zaheerem v Kapitole 9. Postavy už o něco lépe zapadají do namalovaných pozadí, na ulicích už jsou konečně lidé, bendí se o sto šest a subplot nových airbenderů byl doslova (pun intended) svěží vítr v trochu zatuchlém seriálu. Opět vyzdvihuji Korru, např. její dobrodružství s Asami a těmi lidmi z Earth Nation v poušti. Bohužel mě stále nepřestala iritovat zdejší forma "V předchozích dílech jste viděli". Kniha 4 - Rovnováha **** Víceméně se opakuje a platí vše, co jsem napsal doteď a dalo by se to ze všech úhlů shrnout slovy "pokračování 3. řady", jak jsem se i později dozvěděl, vysílání knih 3 a 4 odděloval zhruba jeden měsíc. Nejzajímavější je tu jako i dříve Korra se svou cestou zpět na vrchol, bez Bolina a Maka (a s ním i Prince Wu) bych se obešel. Naopak jsem byl rád, že dostaly prostor děti Tenzina. Clip show před velkým finále být nemuselo, ale dalo nám to hezký trope-overdosed pohled na celý seriál. Kuviru řadím na podobnou příčku jako Zaheera a jeho bandu, tj. dobře napsaní záporáci. Bohužel s ní jde ruku v ruce mínus, které je čistě subjektivní a logické vyústění děje, a to fakt, že nad ostatními živly početně na plné čáře převažují vládci země.(20.8.2017)

Pokračování Avatara? Bál jsem se, že to pokazí, ale vyhlížel jsem ho. Nakonec se ukázalo, že se povedlo. Korru teda moc nemusím, ale příběh je dobrý a příjde mi to akčnější než původní Avatar. První série s Amonem byla perfektní a hlavně Amon byl výborný záporák. Druhá série mě už tolik nebavila a ty duchové mi tam moc nesedí. Ale přeci jen jsem si našel něco, proč koukat. A to byla Eska. Když jsem ji poprvé uviděl, tak jsem si řikal, že taková Aubrey by byla fajn jako její hlas. Když promluvila a slyšel jsem Aubrey moje srdce zaplesalo. Tipuji, že Aska ji byla napsána přímo na tělo. Jsem zvědav s čím příjdou ve třetí sérii. S1:85%, S2:75%(25.11.2013)

Legend of Korra nejvíc připomíná Fullmetal Alchemist, ale chybí jí propracovanost příběhu, charakterů i světa, ve které FMA prostě vždy zvítězí. Myslím, že tento seriál i cílí na mladší diváky a pro ty je to krásný fantasy příběh o odvaze, odhodlání a boji za to, co je správné. Předchozí příběh s Aangem jsem neviděla, takže hodnotím bez kontextu :) I přes výše zmíněné nedostatky mě ale seriál bavil, takže dávám za 4*(4.11.2013)

Po shlédnutí celé první série mohu s radostí prohlásit, že Legend of Korra je důstojným nástupcem původního Avatara. A nejenom to! Dokonce jej i předčí. Legend of Korra je určena pro trošku starší publikum – fanoušci původního seriálu povyrostli a tvůrci jim vyšli vstříc. Je to vážnější, dospělejší a temnější. Animace si o něco polepšila a i akce mi přijde působivější. Sem tam se sice objeví nějaký ten hloupoučký vtípek, který podle mě některé scény znevažuje, ale chápu že museli nechat i něco pro menší fandy. Další výhrady, které bych k seriálu měl, by byly už jenom hnidopišstvím. Dávám plných pět hvězd a těším se na další sérii. Mimochodem: první série končí velmi uzavřeně, takže se nebojte otevřeného konce. A ještě jedna rada na závěr: seriál si užijete mnohem lépe, pokud znáte původního Avatara. Není to nutnost, ale budete z toho mít lepší zážitek.(23.6.2012)

• - Dante Basco (generál Iroh) propůjčil svůj hlas i jeho dědovi princi Zukovi v seriálu Avatar: Legenda o Aangovi (od r. 2005). (cvaky32)

• - Spoiler: Korra (Janet Varney) nevstúpi do "stavu avatara" počas celej 3. série ani raz. Stane sa tak až úplne v poslednej epizóde série. (quarel)

• - Ze spojení Aanga a Katary vzešla trojice potomků; dvojice chlapců Bumi a Tenzin a dívka, nesoucí jméno Kataryiny matky, Kya. (Conspi)