Na původního Avatara se Korra sice dosáhnout snaží, ale nezvládá. Animace je příjemnější a lepší než u Aanga, přesto ale zachovává původní atmosféru. Prostředí velkoměsta celou sérii trochu omezuje a je škoda, že se málo věnují výuce airbendingu. Oproti Aangovi je tu taky slabší "psychologično" u postav - chybí tu nějaký pořádný zmrd jako Azula v Avatarovi. Ale pořád je to zábava, nechybí napětí a elementy! Ach ty elementy! :)(24.5.2012)

Korra v sobě nemá hravost, dětský nadhled a kouzlo předčasného dospívání pod tíhou okolností jako její předchůdce Aang. Hrdinové jsou zde starší, zodpovědnější a témata hlubší a temnější. Hlavním námětem je hledání lidské identity v životě, lásce a ve světě samotném. Tvůrci se očividně nebojí výzev a prostřednictvím chytlavého a propracovaného světa, jehož základy pomáhal Aang budovat, poznáváme špinavé ulice velkoměsta uprostřed sociálních bouří, politických převratů a revolucí. Kouzlo prvního (Aang) je možný pryč, ale Korra si dokáže razit světem svou vlastní cestu a nezapomíná při tom, že základem dobrého seriálu jsou postavy a příběh. Seriál, který má co říci a navzdory tomu, že je animovaný, je lepší než podstatná část hrané produkce. 1. Série: 90%, 2. Série: 80%, 3. Série: 80%, 4. Série: 80%. Nejoblíbenější postavy: Tenzin, Asami(14.3.2015)

Tak původního Airbendera jsem měl radši, ale po čtyřech dílech je asi ještě brzo na nějaké ortely (ale tuším že tak dobré postavy jakou byla Toph Bei Fong se už asi nedočkáme). Takže zatím ne zklamání, ale spokojenost taky ne. Uvidíme.... UPDATE: Poslední dvouepizoda to posunula o ligu výš, škoda jen, že vše předešlé byla jen epizodní výplň jarní sezóny na Nicku. - 60 %(5.5.2012)

Book 1: Svět benderů je zpět! Od úžasného a nebezpečného dobrodružství Aanga a jeho Avatar týmu uplynulo už 70 let a mnohé se změnilo. Celá říše živlů zažívá nebývalou prosperitu, sjednocení a mír. Hlavním městem se stalo nově založené Republic City, skvostný památník všeho, co vydobyl hrdinný poslední Avatar. Vývoj nastal i ve sféře techniky - doby, kdy vražedné stroje, vzucholodě, tanky a roboty měl pouze národ ohně, už jsou dávno pravěkou minulostí a doba industrializace je v plném proudu. Do tohoto světa je uvedena nová mladá hrdinka Korra, 16tiletá příslušnice vodního kmene, která jako další v řadě převzala sílu Avatara, udržovatele rovnováhy. A brzy bude muset využít všech jeho schopností, protože doby míru začíná ohrožovat hnutí Equalistů s tajemným mužem s maskou v čele.. No, to by byla taková moje anotace a taky způsob jak zvětšit komentář, neboť první kniha Korry je skoro o polovinu menší než tomu bylo minule. A vadí to? No, k tomu se dostanu. Musím říct, že na tohle jsem se opravdu moc a moc těšil. Jelikož jsem se, jako k mnoha dalším věcem, dostal k Last Airbenderovi ne až tak dávno, měl jsem ten úžasný zážitek s ním a jeho posláním zastavit Lorda Ozaie ještě živě v paměti, popravdě tak hrozně smutno, jako mi bylo v okamžiku, kdy jsem finálně seriál dokončil, mi nebylo snad ještě nikdy. První trailer na Korru jsem tedy sežral i s navijákem, nápad přesunout děj do "průmyslové revoluce" byl logický krok a záběry vypadaly epicky.. A tak, když vyšel první dvoudíl, vrhnul jsem se na něj jako tyranosaurus rex na svou nebohou kořist - iguanodona. A byl jsem ohromně... zklamán.......... Ne, jenom snaha o to být vtipný. První dvoudíl mně vtáhl a pak jsem už hltal další a další díly a přes maličké výhrady kvůli až moc dokonalému předchůdci jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Další velkolepé dobrodružství z sakra přitažlivě vytvořeného světa. Korra je obstojný nástupce Aanga, sice není ani tak vtipná, ani tak rozpolcená a člověk si ji nezamiluje tolik jako 12tiletého roztomilého mnicha provádějícího parádičky na vzduchové kuličce, ale přinejměnším sympatická je. Nejhorší proto zůstává ta romantická linie, která kvůli mnoha faktorům vůbec nefunguje a vyzní do ztracena kromě úplného závěru. A to i kvůli dalším postavám, tvůrci se snažili a je to vidět, ale vytvořit tak parádní charaktery asi není tak snadné a at jsem dělal, co jsem dělal, přišlo mi to obsazení opravdu charismatických a důležitých postav nějaké bídné - když si vzpomenu na to množství oblíbenců minule, je mi trochu smutno. Ale to nepovažuji za nějakou velkou chybu, protože z toho zase byla cítit láska a propracovanost.. A v některých okamžicích jsem se cítil zase jako v nebi - příchod Asami a spol na ostrov.. Co se týče děje, tu se to až na úplný a řekl bych urychlený závěr povedlo velmi.. Jsou využity všechny faktory a změny, postupně se dozvídáme různé střípky z minulosti, odkazů je tu taky dostatečně a graduje se výtečně. Nechybí dramatičnost, emoce, osudovost, škoda jen, že právě kvůli těm 12 dílům není místo pro žádné odbočky a oddych, a možná i proto si člověk ty postavy nedokáže tolik užít. Amon je výborný záporák, na úrovni Ozaie, líbilo se mi, jak byl většinu času nad věcí a jenom tahal nitky a nikdo ho nebyl schopen doběhnout (přechytračení Korry na ostrově a přepadení arény vrcholy knihy), no zase tu vyvstal na konci problém toho rozdělení děje a toho počtu dílů.. A proto finále u mně o třídu horší než to minule, ke kterému jsme se dostali přes vyčerpávající výlet napříč kontinenty, přes vyždímání všech psychických i fyzických sil, přes pot a dřinu. Ale na druhou stranu, dávám stále 5, protože i horší třída je v tomhle případě stále blízko tomu, co považuji za bombu :)) A návštěva z minulosti na konci byla úžasná a i se známým motivem. Takže ve finále děkuji všem, kdo se na tomto návratu podíleli a těším se na druhou sezonu.(6.7.2012)

Slušný následník Aanga. Zajímavý příběh i zápletka a dobré (a semtam i nečekané) zvraty. Bohužel, úplný závěr posledního dílu to pro mě osobně zabil :-( Vypadalo to na dobré vyvrcholení a přípravu na další sérii se slušnými možnostmi pro pokračování a pak si asi scénaristé vzali volno a konec dopsala uklízečka za pět minu mezi dvěma cigaretama. Chjo. Do posledního dílu ****, celý poslední díl, kromě posledních 3 minut *****. A pak se to pokazilo. Další série skutečně přišly. Druhá veskrze na **** a třetí zatím také.(24.6.2012)

• - Seriálová postava Mako (David Faustino) své jméno získala po strýci Irohovi z Avatar: Legenda o Aangovi (2005). Herec japonského původu zemřel těsně před dovršením původní série. (Conspi)

• - Dabérkou postavy Asami Sato je herečka Seychelle Gabriel, která si zahrála roli princezny Yuei v celovečerním filmu Poslední vládce větru (2010). (Conspi)

• - Spoiler: Korra (Janet Varney) nevstúpi do "stavu avatara" počas celej 3. série ani raz. Stane sa tak až úplne v poslednej epizóde série. (quarel)