Jako každý sequel, neubrání se Korra obligátnímu srovnávání se svým předchůdcem. Stejné studio, stejní tvůrci (Santos, DiMartino), stejný svět. Podrobně rozepsané a vyargumentované by takové srovnání vydalo klidně na dizertační práci, já to zkusím heslovitě. Korra je rychlejší, akčnější, její animace je o něco pěknější a promakanější. Cca o sedm let se také posunul průměrný věk ústředních hrdinů (osádku 12-14 letých prcků střídá 19-21 letý Beverly Hills squad) - což koresponduje s věkovým posunem fanoušků původního Avatara. Dětské dovádění a zamilované postranní kukuče střídá těžkotonážní romance. Kde však Korra oproti Aangovi pokulhává jsou postavy. Geniálního generála Iroha ještě jakž takž zvládá suplovat Tenzin (brilantní dabing J. K. Simmonse) a šaškující Sokka se povedeně reinkarnoval v charismaticky pomalém Bolinovi. Korra je dobře napsaná a vykreslená (i když místy k nevydržení pubertální), na zenovou životnost malého Aanga ale bohužel nemá. Antihrdinu Zukova kalibru byste zde taky hledali jen těžko a Lin je sice hodně ostrá, ale moje Toph to holt není. Díky bohu aspoň za hostujícího hláškaře Meela ("Those maggots will bow to me!"). Osobně mě potěšil formát jedna série (kniha) - jeden uzavřený příběh, první byla výborná, druhá pohříchu slabší, třetí ale zatím vypadá skvěle (po 9 dílech). Takže - Legenda Korry sice ze srovnání se svým předchůdcem tahá za kratší konec, ale rozhodně je stále na co se dívat a stále jde o jedno z nejlepších dnes běžících anime. Update: Po lehce podvyživené druhé knize mi ta třetí (Change) dokonale vytřela zrak. Update po finále poslední série: Čtvrtá série je přes drobné zakuckání (Rememberences) téměř dokonalá a potvrzuje, že tvůrci Avatara (DiMartino a Konietzko) jsou head&shoulders nad konkurencí světa animace. Hodnocení jednotlivých knih: 1) Wind: 90%; 2) Spirits: 70%; 3) Change: 100%; 4) Balance: 100% Celkem za mě: 100% Na viděnou v novém spirituálním světě.(2.8.2014)

Bavilo mě to mnohem méně než první Avatar. Asi mi chyběl ten nádech čistého fantasy, který prostě tohle steampunkové(?) prostředí postárádá. Ani Korra mi nebyla tak sympatická jako Aang. Jediná (pro mě) potencionálně zajímavá postava - generál Iroh se objevil až na chvíli v posledních dílech a měl opravdu málo prostoru. Celý smysl probending soubojů mi uniká, neboť to ani neukázalo žádné zajímavé souboje, prostě tam 6 lidí po sobě vrhalo oheň, vodu a hliněné kotouče. Zajímavější je tu ovšem záporák.(5.7.2012)

Přiznávám že ze začáku jsem měl trochu strach z té modernizace oproti původnímu seriálu ale nakonec jsem byl velice mile překvapen. Je to velice zajímavé, napínavé a také je tu hodně vtipných momentů. Opravdu důstojné pokračování Legendy o Aangovi. A Korra je velice sympatická hlavní postava.(27.2.2013)

Mezi seriály to má pořád vysokou úroveň, ale nedosahuje to kvalit, vtipnosti a zábavnosti původního avatara. Zde se tvůrci snaží víc zacílit na náctileté publikum, které chce cool hrdiny jako známé postavy bojující v aréně. I zasazení příběhu do města a větší míra technologií a luxusu je snahou o přiblížení se současné civilizaci a tím oslovení náctiletého publika. Původní avatar měl kouzlo, mytologii a jakousi magičnost jiného světa, kterou zde postrádám. Nejradši bych dala tři a půl hvězdičky, ale tak pořád se jedná o avatara a jsem ráda za pokračování, třeba že v takové formě.(1.9.2012)

[Text môže obsahovať mierne spoilery.] Korra sama o sebe nie že by bola nesympatická... ale je hlúpa a nepotrebná. Ak aj niečo zachráni, tak zachráni len "bordel" čo narobila sama. To by však nevadilo, keby ma to celé dokázalo "strhnúť" a to sa žiaľ nedeje. Za hlavné negatívum však považujem absenciu skvelých postáv. Za celé tri série mi naozaj nikto vyslovene neprirástol k srdcu. Záporák s najlepším potenciálom sa objavil v prvej sérii (knihe) a nakoniec z neho urobili totálneho sráča. Vtedy som si ešte vravel, že sa mám na čo tešiť ďalej, no druhá séria bola absolútne mimo môj záujem. Trojka ale o poznanie lepšia a preto výsledný dojem je, že "Korra je celkom dobrá", no (zrejme až priveľké) očakávania sú nenaplnené. Inak prostredie a modernizácia sveta celkom fajn. Animačne a graficky je to samozrejme výborné :-).(6.10.2014)

• - Amon, jméno maskovaného vůdce klanu Equalistů, radikálních revolucionářů operujících v Republic City, lze přeložit jako "skrytý". (Conspi)

• - Seriálová postava Mako (David Faustino) své jméno získala po strýci Irohovi z Avatar: Legenda o Aangovi (2005). Herec japonského původu zemřel těsně před dovršením původní série. (Conspi)

• - Spoiler: Korra (Janet Varney) nevstúpi do "stavu avatara" počas celej 3. série ani raz. Stane sa tak až úplne v poslednej epizóde série. (quarel)