Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (více)

Série(3) / Epizody(61)

Bezstarostný 12letý Aang musí ovládnout své živelné schopnosti a čelit svému osudu, aby navrátil rovnováhu do světa rozděleného násilným konfliktem. (SkyShowtime)

RyanRainheart

Parádní seriál!! Tak výborné bojové scény mnohdy nemá žádný akční film, natož pak seriál. Úplně nejvíce mě potěšil vývoj postavy Zuka, kterému jsem fandila už ze začátku, ale vyvrbilo se to s ním až skoro na konci celého seriálu. Je zároveň i mou nejoblíbenější postavou v seriálu. Velká škoda, že takovýchto seriálů není více. ()

Herr_Karotte

Musim rict, ze jsem spise fanda japonskeho anime, ale tady mne Amici trochu prevezli... Setkavame se s velice zajimavym, vtipnym, postupne se rozvijejicim dejem v epickem anime, ktere na prvni pohled nelze rozlisit od japonske produkce. Nejvic se mi na tomto anime libil postupny vyvoj vsech hlavnich postav s pekne propracovanou psychologickou strankou. Tohle vse je zasazeno ve svete ovladanem ctyrmi elementy a s jednim Avatarem. Tento koncept je opravdu obsirny a ma veliky potencial, jelikoz i po 61 dilech (a dalsich dilech v pokracovani Avatar: The Legend of Korra) je v nem stale co objevovat! Jedina vec, co bych mozna vytknul, je nizky vek hlavnich postav, ktery radi toto anime do vekove kategorie primary-school/highschool, ale nastesti se tento fakt negativne neprojevuje na kvalite deje a sentinentalnich scen je tajy, diky bohu, po malu. ()

Kimkong

Film dělá seriálu špatnou pověst. Tento seriál je vtipný i pro starší diváky a hlavně ta jednoduchá a chytlavá hudba. ()

Gantai

Kéž bych to viděl jako malej fakan, potom bych se na to někdy v 25ti kouknul s kapkou nostalgie v oku a zjistil bych, že to je vlastně mnohem lepší, než jak si to pamatuju :-) ()

Daertelon

Očividně se mi vyplácí sledovat seriál potřetí, protože vždy odhalím něco, co mě nečekaně nadchne a znovu si to celé užiju, tentokrát v nové rovině. Legenda o Aangovi je právem jeden z nejoceňovanějších animovaných seriálů, nebojím se říct kultovní. Byť je dnes už prastarý (poslední série vyšla v roce 2007), nebojí se promluvit i k současnému dětskému i dospělému divákovi. Na celém tom díle je poutavá především jeho konstrukce, protože kromě epizodních dobrodružství, která baví a poučují malé děti a vytvářejí dojem, že každý jeden díl může stát samostatně, je v celku ukrytý příběh o spoustě krajně tečných zápletek, který si užije všímavý a pozorný dospělák. Z jednotlivých epizod se nejrůznější postavy vrací do jiných a ucelují tak načrtnutý svět do dokonalého obrazce. Seriál využívá přejaté principy a symboly k dosažení nových cílů, reprodukuje nebo recykluje věci, které už známe odjinud, ale dává jim novou formu a účel, což je obrovsky sympatické. Čeho jsem si ale všiml až teprve tentokrát, je to, jak mocně stírá hranici mezi dobrem a zlem a učí člověka, že ne vždy je zlo či dobro poznat na první pohled. Mnohokrát jsme tak svědky osobnostních zvratů a proměn, se „zlými“ postavami porůznu soucítíme nebo jim dokonce fandíme, až nakonec zbyde jediná stoprocentně zlá bytost, kterou navíc doopravdy poznáme až teprve v posledním díle. To ilustruje množství typicky ambivalentních postav, které procházejí příběhem od začátku do konce – Zuko, Iroh, Jet, ba i Toph. Tenhle fenomén nám udělá v hlavě trochu postojový guláš, například když se snažíme smířit se Zukem nebo když máme soucítit s temnou stranou vyloženě dobré Katary. Byť animák, rozhodně k velkému zamyšlení, využitelný jako atypická pohádka, kde nebojuje jen dobro se zlem, ale i zlo se zlem a dobro s dobrem, zrovna jako zajímavý příběh pro dospělé děti, které nepodlehly maturismu. ()

Snagleo

Seriál, na který nikdy nezapomenu. Kvalitní příběh, úžasné postavy, zábavné a vtipné epizody, dechberoucí scény. Co víc si přát. ()

adamix

Najlepší animovaný seriál, aký som kedy videl. Túto nálepku si to skutočne zaslúži. Dôkladne rozoberajúci svoje postavy, vtipný v nečakaných momentoch, s perfektnou akciou a do detailov vysvetlený svet so svojimi kultúrami, v ktorom sa príbeh odohráva. Tento seriál si rozhodne zaslúži dlhší komentár plný chvál, komplimentov a vykreslených pozitívnych dojmov z čohokoľvek. Zhrniem to však do týchto slov - Kto to neokúsi, ten príde o veľa. Len netreba mať predsudky, že seriál nie je pre jeho vekovú kategóriu. ()

Gadamf

Zatiaľ to ohodnotiť nemôžem, videl som len prvé dve epizódy. Nevyzerá to zle, ale... strašne mi to pripadá ako anime a pri tom to nemôžem pozerať po japonsky! Preto mi tam tá angličtina nesedí a vadí mi, ale dúfam, že si to ešte obľúbim, keď to tu má také pozitívne hodnotenie. ()

Shley

Nikdy bych neřekl že Američani dokáží udělat tak skvělé anime. Příběh je zajímavý, originální, napínavý, zábavný a potavý. Skutku skvělé anime. ()

lmc

Tak epické finále jako má tento seriál jinde nenajdete - pro mně nejlepší animované fantasy co znám... ()

DaliborekD

Avatar pro mě nemá mezi americkou animátorskou školou konkurenci. Nejsem si jistý, jestli dokážu popsat v čem všem je tenhle seriál vyjímečný, takže řeknu jediné : příběh. Promyšlený, nápaditý, výpravný, vtipný i tragický a dospívá s každým dílem až k osudovému finále. Jedno z nejlepších děl jaké jsem kdy viděl. ()

IZFNP

Je len málo seriálov, do ktorých som sa zamilovala tak hrejivo a úprimne, ako do príbehu o poslednom vládcovi vetra. Aang a skupina postáv okolo neho je totiž tak zábavná, milá, dobrodružná a láskyplná, že tomuto animovanému seriálu nemôžem nič vytknúť. Epizódy sú silnejšie i slabšie, no ako celok je Avatar silný príbeh s celou kopu silných momentov, silných postáv a s neskutočne silným koncom. Postavy zažívajú uveriteľný vývoj, vzťahy medzi nimi sú pečlivo budované, záporné postavy majú svoje okamihy slávy, o to významnejšie je potom víťazstvo dobrej strany. Zábavné charaktery vyrovnávajú tie vážne, oddychové linky striedajú tie osudné, láska, priateľstvo, dôvera a sila bojovať za správnu vec sa miesia s krásnym orientálnym svetom a bojovými umeniami skrytými za ovládaním živlov. Aang je jedna z najzaujímavejších, najrýdzejších a najmilších postáv televízneho sveta, pri čom celá skupina okolo neho dýcha životom, ktorý neutícha ani po skončení ich legendy. Dokonalé tvory ako Appa či Momo sú potom už len čerešňou na torte. Tak detské, tak strašné dospelé, tak múdre, pokojné a hrejivé! Prídu lepšie seriály, prídu kvalitnejšie seriály, ale tento jeden si budem už navždy niesť v srdci na zvláštnom mieste. ()

Scanerior

Na tohle "anime" jsem občas narazil v televizi už jako dítě a vždy jsem se na to rád podíval, ačkoliv mě to nikdy vyloženě nevtáhlo do děje (ale to bylo dosti způsobeno tím, že jsem prostě narážel na náhodné epizody a neznal pořádně příběh) a vadilo mi, že národ ohně je tak mocný, má lodě a ostatní národy jsou vlastně tak v ústranní. Navíc hlavní parta s létajícím bizonem mi sice dobře utkvěla v paměti, ale nějakou cestu jsem si k nim úplně tehdy nenašel. Na druhou stranu mou pozornost seriál vždy upoutal a vlastně to je asi jediné anime, které jsem už kdysi částečně viděl a které patří k těm příběhově propracovaným s "hlubším" příběhem. Teď po mnoha letech, když jsem si seriál pustil pěkně od začátku jsem si hlavní postavy opravdu oblíbil, příběh mě vtáhnul a já si celý seriál neskutečně užil. Vlastně asi nemám, co bych kritizoval až na nějaké drobnosti a chválit tento seriál snad ani nepotřebuje, je to prostě další skvělé anime plné žhavých dobrodružství, jež vás uzemní, občas vám přeběhne mráz po zádech, ale hlavně tento seriál sfouknete jedním dechem, a proto je čas si dát čaj a jít se podívat na Korru. ()

popo666

Moj najoblubenejsi serial. Ziadna rozpravka o dobre a zle. Tu je citit vychodne myslienky a snaha o rovnovahu. Z deju vyznieva knizna predloha, dej ju poctivo sleduje (rozdelenie na serie a knihy, a tak dalej). Serial je uceleny, nenatahuje sa ako niektore "ztratene" pokusy zo zamoria. 100% ()

wobufet

Nakonec jen 4*. Když už má člověk po krk anime apod., tohle je fajn náhrada. Je to typicky americké, kýčovité, předvídatelné... ale i sympatické a na těch 6X dílů si to divákovu pozornost udrží. První serie - tak 3.5/5. Tady jde vyloženě o epizodky, poznávávní světa a postav. Příliš rozvleklé, jinak fajn. Druhá série - 5/5 - Příběh graduje. Nové sympatické postavy, staré se vyvíjí, taktizují... vrcholí to super finální bitkou. Člověk je natěšen na finále Třetí série - 4/5 - Zklamání. Začíná to suprově, žel to brzy ztrácí tempo a i uprostřed Fire Nation jsou kycovite epizodky tam, kde by měl byt boj o preziti. Nicméně je zde asi nejlepší epizoda seriálu - Beach. Kdyby byl celej Avatar pojednán jako takový parodující sitcom a partičce nevyrovnaných teenagerů... pět hvězdiček by bylo málo. Tempo se vrací s invazí, žel finální čtyřepizoda to celé táhne dolů. Kýč, kýč, kýč! Naprosto předvidatelné - pohádkové. Škoda =( Ale i tak to byl fajn seriál, u ktrého nelituju těch X hodin. Zuko 4ever ()

ZeeZee

Najlepší animovaný seriál, ktorý som mala za pár dní pozretí celý (tak veľmi ma to chytlo) a dokonca som si neskorej pozrela znova niektoré časti. Vrelo odporúčam ()

faktor_xx

Avatar: The Last Airbender pokladám za jeden z najlepších seriálov, aké existujú....či sa jedná o anime alebo nie, je to príbeh, ktorý nielenže nesie dosť krásnu hlbokú myšlienku, ale tiež núti zamyslieť sa nad tým ako si môže každý z nás vybrať svoju budúcu česť a vieru v morálnu zmenu jedinca....od myšlienky cez výstavbu deja až po jednotlivé charaktery a ich spoznávanie, uvedomovanie a zmenu, cez nie nasilu vnucovaný príjemný humor až po typický epický koniec....mu rozhodne patrí 10/10 bodov... ()

bmx6

Bože,tohle dílo je jak nějaký dětský sen.Nemám slov,je to úžasné :-),ještě pár dílů mi chybí,tak se těším. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu