Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PanPyzamo

Saw 2 je víceméně to samé, jako Saw 1, akorát větší, akčnější a celkově vlastně asi ne lepší, ale rozhodně to není špatný. Doktora, či Adama zde neuvidíme, ale je zde Amanda, což je fajn a pak hned několik nových postav, který se mi osobně líbily. Společně musí uniknout. Oproti jedničce je zde rychlejší tempo a není zde jen jedna místnost nebo vlastně jakoby je, ale má více pater. Neustále se zde něco děje. Na konci jsem byl velice spokojen a i celkově rozuzlení příběhu, které ačkoliv nepřekonává předešlý díl, tak je stále dobré a celkově Saw 2 doporučuji. 7/10 ()

david141474

No musím říct, že to bylo o něco svižnější než první díl a víc se toho tady dělo a to oceňuju. Ať už to byla konfrontace se skládačkovým vrahem nebo útěk z jakéhosi domu, plného zvratů. Menší spoiler, moc postav si zde neoblíbíte. Co se týče zvratů tak jsou jako vždycky solidní a zde to nebylo výjimkou. No a ten konec ve mě vyvolal chtíč vidět 3 díl, takže se celkem nemohu dočkat. Moc brutálních scén zde nebylo, ale to mě nevytrhlo z děje. Najde se zde pár scén a krví, ale to je tak vše. No a to celý hledání stříkaček s protijedem mě přišlo celkem nic moc, mohlo to být udělaný líp. Ale pak je tady konfrontace s vrahem a tam je jasně vidět kdo si s kým pohrává a nevadilo mi, že nakonec dostal solidní nakládačku. 8/10 O něco svižnější než jednička, ale nebyla tam taková atmosféra jako v jedničce, takže zatím je nejlepší jednička. ()

Lilith03

Naprosto fantastický horor své doby, ale dokonce i nyní. Skládačkový vrah je originální postava, stejně jako celá tahle filmová série. Druhý díl je za mě jeden z nejlepších, bavili mě postavy, zápletka a i rozuzlení. Pro více mých názorů si mě přidej do oblíbených. ()

Dombzila

Po úžasné jedničce byla laťka nasazená vysoko. A Saw II rozhodně nezklamal. Temný tón z jedničky zůstává a kriminální zápletka taky. Tobin Bell je opět naprosto skvělý a ostatní postavy nezaostávají. Ve filmu je stále spousty nápaditých pastí a goru neubylo. Samotný konec byl opět skvělý a zvrat též. Ve zkratce je Saw II sice o level níž, než jeho předchůdce, ale i tak je to stále důstojný a vydařený film. 75% ()

Jason13

Důkaz toho, že méně je někdy více.. Tzn. větší barák plus víc obětí se nerovná lepší Saw.. Pořád je to ale solidní jízda a hlavně Tobin Bell září! ()

F2003F

Nebyť tam Jigsaw bol by to len ďalší nelákavý film inšpirovaný pôvodným Saw. Avšak Wan si vtedy možno ani neuvedomoval akú nálepku svojim komorným, dovolím si tvrdiť psychologickým, originálom vytvorí. Ani nemohol veď kto by predpovedal úspech vytvárajúci pôdu pre miliardu nehorázne otravných pokračovaní. Dvojka je jedna z tých lepších, sa väčšinou hovorí. Niektorí dokonca že druhý naj diel. Pre mňa nie. Pointa nepochopená, pascí minimum, sústredí sa to oveľa viac na príbehy než hru. V závere márna snaha zopakovať účinok predchodcu. Ako pokračovanie to sklamalo, ale neurazilo (možno preto, že je prvé). Pozerateľné, odlišné, blbšie. Nemať to nálepku sequel nedal by som ani tie 3. Fakt nenávidím keď sa postavy chovajú totálne debilne a tu je toho až moc. ()

Majoslav11

V druhom diely už značne cítiť iný prístup. Zlým filmom nie je, napriek tomu už vidieť tendenciu klesajúcej kvality. Z dvoch dejových liniek ma viacej baví tá s Jigsawom. Presne na hranici medzi priemerom a niečím výnimočným. Za tri hviezdy. ()

Aida

Zatím hodnotit nemůžu, jen chci poukázat na nespravdlnost, že v Americe už se na to běžně chodí do kina, za poslední týden tržba 38mil $. Za další tři měsíce to bude v USA na dvd a u nás furt nic. ()

PavHer

O dost slabší pokračování skvělého hororu Saw. Bylo vidět, že tady se jede jen na peníze z tržeb, než na pokračování v skvělé hororové sérii. ()

Mic-hal

Tenhle skoroHoror urcite nezklame. Vypada sice nesourode ale nakonec se vse posklada do vybornyho ucelenyho dila... A scena s dirou plnou jehel mi prisla fakt hnusna ()

Werewolf2

Neni to tak "dusny" jako jednicka, kazdopadne film je porad vyborny, i kdyz ta atmosfera v jednicce...to bylo neco. Je tam sice par vylozenych nesmyslu, ale kolik kvalitních hororů vlasne za rok vyjde, ze... ()

Listy

To je přesně co očekávám od hororu, promyšlená zápletka a aspoň trochu překvapující konec(když pominu ty litry krve a napětí)... Když porovnám s některými "horory" poslední doby jako např Metro tak musí dostat pět*. ()

frostack

Saw II originálně navazuje na první díl a díly se i zajímavě proplétají. Po shlednutí jedničky jsem nečekal, že 2 může překvapit, ale své momenty to má. Chvíli je Saw II podobné filmu Kostka. Závěr je pak až moc zvratový. ()

huriccan

Co se týče filmu jako takového, všechno už bylo popsáno v ostatních komentářích. Je to takovej ten kolovrátek o skupině lidí, kde je každý jiný, ale všichni mají něco společného, postupně jeden za druhým odpadá, na konci nechybí překvapivé /pro někoho asi nepřekvapivé/ rozuzlení. Jenom jsem zvědavý, kdy se objeví nějakej ten úchyl, co to bude zkoušet doopravdy ()

MRK

lepšie ako jednotka, pasce sú diabolskejšie vymyslené, dej napínavejší vrcholiaci geniálne vymyslenou záverečnou scénou aj keď vraha som si dobre tipol už dobrú polhodinu pred rozuzlením. Pozitívom v tejto veci je fakt, že je rozuzlenie logickejším dokončením filmu. ()

Treble

No jednička dala nápad a potenciál - jinak nestála moc za nic. Tohle už bylo o poznání lepší, ikdyž něco zase jinýho. No až na zásahovou jednotku, která si klidáňko naběhne do zamořenýho domu celkem pohoda. Bavilo mě to. No konec taky nic moc, ten se nepoved. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)