Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fannah

Druhé pokračování? Perfektní kousek! Já osobně jsem to nečekal, ale musím přiznat že tenhle film se mi líbil ještě o něco více než jeho první část. Tomu jsem napsal: "perfektně propracovaný scénář". Tady už musím psát: "Dokonalý scénář". Jsou tu opravdu místa, kdy jsem zůstal s otevřenou pusou a nezachápal jsem ty zvraty... Samozřejmě tato část dostala přidáno na brutalitě, navíc byl použit opět perfektní střih a celková atmosféra je jediečná. Rozhodně je to velmi nadprůměrný horor! ()

agentmiky

Dvojka se mi tolik netrefila do noty. Bohužel. Asi jako hlavní problém vidím ten režisérský styl Bousmana. Ta klipovitost s opravdu šíleným střihem, z toho místy bolí oči. Ale i ten samotný příběh mě nedokázal zaháčkovat tak, jak bych si v ideálním případě představoval. Herecky asi v pořádku, Donnie Wahlberg potěšil. Aspoň vygradovaný závěr tvůrcům vyšel (to série Saw umí). Ale jinak slabší přírůstek do této ságy. Za mě dávám 4/10 ()

Tayen

Film, který čerpá z úspěchu jedničky. Když srovnám oba dva díly, je dvojka promyšlenější, zmatenější a víc lidí je chyceno ve větším prostoru. Nicméně, není tak těžké přikrášlit něco, co už tady bylo, neboli přidat kudrlinky k vděčnému příběhu s originálním nápadem. Film je děsivý, krvavý a nutí mě si zakrývat oči, ale je to další vyvražďovačka mladých zkrachovalců. Plus za pointu, která není zas až tak překvapivá a mínus za cizopasení na jedničce. ()

Vxxx

Druhý díl mě z celé série Saw baví nejméně (ano, i 7. díl mě bavil více). Tak nějak asi kvůli těm zmetkům zavřených v baráku. Nic moc, bohužel :( 2* ()

sta

3,5* - pointa je možná ještě lepší než v 1 (hlavně to, když speciální jednotka najde...). Jinak je Saw 2 o fous nechutnější, ale taky hloupější než původní Saw. Zmínka o vykrádání Kostky je na místě (hlavně charaktery, kvůli nimž se druhá půlka v podstatě rovná Kostce). Ale přesto je Saw 2 solidní sequel. Nicméně skvělej je úvod a "rozřezávání" oční bulvy - Buňuel a Dalí asi budou někoho žalovat :) ()

Jillen

Spousta vrcholně nechutných scén bez jakékoli atmosféry a spádu. Tak třeba scéna se stříkačkama...bylo mi řečeno jak je to hrozné a strašidelné...houbeles. Je to jen nechutné, ale bez šťávy. Nebo jak si chlapík kuchá v krku a odřízne si kousíček kůže či co to bylo...opět spousta krve a hnusu...zase beze šťávy, napětí nebo něčeho co by člověku rozproudilo krev...je to jako atrakce ze které se poblejete, ale adrenalin vám to do žil nedá...prostě nudné. Herci strašní a kvalit jedničky to nedostahuje zdaleka. Dávám 30% ()

GodComplex

Saw II je velice spatne a predevsim pak neskutecne zklamani po excelentnim prvnim dile. Spatny scenar, zoufali herci. Par slusnych "chutovek" tohle nezachrani. Stale je to ale Saw a nektere Jigsawovi gamesy nebyly vubec spatne. Napr. vhozeni girl do diry plne injekcnich strikacek bylo dost efektni. Nicmene po shlednuti dvojky a zjisteni ze se chysta dalsi dil je jasne, ze se z neceho skveleho stava nechutny komercni franchise. 4/10 ()

numi

Ačkoli druhý Saw převyšuje propracovaností scénáře svého předchůdce minimálně o hlavu a už se nesnaží šokovat jen na úkor logiky, tak to stále ještě není ono. Motivace a chování jednotlivých postav se nedá opodstatnit ani vypjatostí situace. A navíc je natočen tak, že se zase před svým předchůdcem musí výrazně přikrčit. Oceňuji fakt, že se povedlo vytvořit nového kultovního sériového vraha, Jigsawa, ale to je vše. Námět je povedený, ale provedení už je horší. Příliš mnoho videoklipových scén a příliš málo emocí. Ve filmu, ve kterém umírá jeden člověk za druhým, by emocí mělo být mnohem, ale opravdu mnohem víc. Závěr mě překvapil a dostal, ale i jemu chyběl emotivnější náboj. Takhle si člověk řekne "aha, to je dobrý" a tím to hasne. Nezůstane sedět s otevřenou pusou a neprobírá si zpětně celý film i po cestě domů z kina, nepřemýšlí nad ním v posteli před spaním a ráno si nejde koupit lístek na druhé promítání. A to je velká škoda. Celkově vzato tak jde o více méně obstojné pokračování, protože svou celkovou kvalitou je druhý Saw ve stejné lize jako ten první. Pokud se vám jednička líbila, tak dvojka bude taky. Pokud ne, tak ani tentokrát nečekejte zázraky. [leden 2006] ()

zipper111

Můj první a nejspíš poslední Saw, což je možná chyba protože jednička je prý mnohem lepší. Nicméně Saw II jsem si pustil s nadějí že se mi dostane ryze psychologické zábavy, kdy budu zkoumat jak hlavní aktéři reagují na určité situace, bude tu i trocha té krve, protože všem se nepovede zvládnout svojí situace, ale bohůžel dočkal jsem se jen naprosto otřesných hereckých výkonů, psychologie veskrze primitivní a 2 hvězdy dávám jen za pěknou zápletku se zásahovým týmem. ()

vorheese

Oproti jedničce slabší atmosféra a o 3 třídy horší příběh, o pointě ani nemluvě. Autoři si zřejmě mysleli že tyto nedostatky zaplácají větší brutalitou a klipovostí. Možná že to zbůsobilo i větší očekávání. . .nevím. . .ale sequel geniálního Saw mě prostě zklamal. ()

J3dla

Nemám rád pointy, které v podstatě popřovu celou logiku filmu - Noc s nabroušenou břitvou , častečně i první díl Saw. Avšak není to případ dvojky, která je pečlivě promyšlená a velice působivá. Na druhou stranu jsem se několikrát přistihl, jak netrpělivě koukám na hodinky a čekám na konec filmu. Ano, dvojka postrádá kouzlo a neokoukatelnost jedničky, ale přitom kvalita ani trochu neutrpěla. ()

gogos

Za jedničkou to pokulhává již od samých začátků, přesto si snímek drží solidní tempo a do vyložených sraček nikdy nezabřehne. Jasně, některé koprné herecké výkony či slabší místa ve scénáři tu jsou, ale přesto se SAW 2 celkem vydařil... ()

Makky

“Zahráme sa takú hru!“ Po výbornej jednotke síce aké-také nápady boli, no mohli byť aj lepšie. Nedá sa tomu vyčítať ani rozťahanosť, ale je to celé nejaké kŕčovité. Prvá a posledná veta filmu sú najlepšie :o) “Koniec hry!“ ()

kaylin

„Saw II“ je po prvním, téměř geniálním filmu, trochu propad v kvalitě, ale s tím se nedá nic dělat. Hodně se hraje na to, aby to celé vypadalo drsně, některé postavy jsou příšerně schematické, hlavní detektiv je neskutečně protivná postava, ale to finále přece jen ukazuje, že nás tvůrci pořád dokáží skvěle vodit za nos. Pointa zde pořád docela funguje a vy se ještě celkem těšíte na to, co ještě přijde. ()

RAiken

Jedno z těch lepších pokračování. V podstatě to samé jako jednička, ovšem s novými pastičkami a novými postavami, ale zatímco u jedničky mi všechny postavy přišly uvěřitelné a opravdu jsem o ně měl strach, tak tady se nám sešla o něco horší partička, se kterou nemáte takovou možnost se ztotožnit. Ale to vůbec nevadí, to, co jsme měli rádi na jedničce, tedy napětí a strach o to, co dalšího si ten na-pasti-génius vymyslí, je tady, a to s opět do detailu vymakaným závěrem. ()

jajinka

Kdyby to nemělo to navázání na první díl, tak je to o ničem.. Ne, o něčem přeci:.. "jak nejlépe vyobrazit všechno, z čeho se mi dělá špatně..." jehly do žil, podřezávání žil a vydlabávání oka.. To, že se tam umlátí jakousi palicí mi až tak moc nevadí.. ()

topi

Pro mě slabší, než jednička se zbytečně překombinovaným dějem na konci. Navíc moc nemusím ty rychle sestříhaný zaběry, kde je stejně hovno vidět. Jinak pár scén je slušných, ale jinak žádnej zázrak. ()

movieband odpad!

Zhruba před půl rokem jsem se podíval na první část filmu SAW a dnes jsem shlédl jeho pokračování. Film, i když staví na základech vcelku úspěšné jedničky je tohle pokračování absolutní slabotou. Mě se to už nelíbilo. Nemělo to takové grády jako první díl a nebylo to, už ani tak originální. Film už je jen sbírkou sadistických scén, kdy se lidi snaží zachránit sami sebe před nechutnou a urputnou smrtí. Zbytečné násilí, zbytečné pokračování a myslím, že to je i poslední díl ze série SAW, který jsem viděl a uvidím. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)