Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hansel97

Divácky atraktivnější než jednička, jejíž hype dodnes nechápu. Trochu více akce, super rozuzlení, ale za mě nic mlc postavy. Zkrátka dost stereotypní sequel. ()

Scrytcher

Určitě je na co koukat a proto je Saw II jako sequel veliké překvapení. Tvůrci zacházejí v některých věcech dál než v jedničce a tou je bych řekl brutalita. Některé scény jsou doopravdy nepříjemné (nebudu jmenovat, přesvěčte se samy) a troufalý rating R (do 17-ti jen v doprovodu rodičů) to jen potvrzuje. Hned start začíná z ostra, poté se přesouváme k zápletce. Ta mě už tak nebavila jako u svého staršího předchůdce. Nejspíš to bude tím, že s postavami se nedá nějak ztotožnit, jakkoli jim fandit (fandit můžete, ale režisér vám přesně nastíní komu). Chovají se buďto dementně (případ postavy Xaviera, která nejvíc rozumu nabrala v posilovně) nebo toho moc nenakecají. Atmosféra je solidní a to především díky lehce gore záběrům, rychlému střihu a postavě Jigsawa. Závěrečná pointa vás už tolik nevytrhne i tak je celkem zajímavá a možná i diskutabilní. Navíc je i nejspíš taková, aby si tvůrci udělali místečko pro třetí pokračování. A jak se zdá tak bych si dovolil i říct, že se objeví skoro určitě, jelikož při rozpočtu 4mil. si pokračování Saw vytřískalo , i přes vysoký rating, hodně solidních 74mil. Oh, yes, there will be blood. ()

SOLOM.

Tenhle díl je slabší než jednička. Doslova jsem se musel nutit abych to viděl až dokonce. Ten polda se mi líbil, ale na to jaký byl celou dobu trvďák, tak se nechal lehce doběhnout. Uvěznění lidi mi nebyli moc po chuti a většina pastí byla pěkně suchá. Nevím, nevím já jsem moc spokojený nebyl. Jde jen o průměrný film, který těžil z dobré pověsti svého předchůdce. ()

Ilicka

Chjo... Kdyby Saw zůstalo Saw bylo by skvěle na zemi... Nebyly by pokračování II, III, IV... Nebyla by hodnocení klesající geometrickou řadou... První díl má ode mě plný počet coby vlaštovka.. Tenhle má tři... Na trojku nemám odvahu... Musím ale říct, že to ještě zdaleka není to nejhorší, co jsem v rámci hororu viděla, ale holt: "Jedna vlaštovka jaro nedělá..." A první díl vlaštovkou byl... ()

ARI50

No tady už je to jiné lepší kafíčko, dostáváme pěknou podívanou. Chválím dům jako místo pro vraždění, došlo i na scénu která se mi dvakrát nelíbila a celkem sem bolest prožíval taky. Herecký jsme zase úspěšní a příběh o tom není nouze že se mi pokračování líbí. ()

Jenda

Nad očekávání dobré pokračování jedničky s absolutně hustou zápletkou. Herecké výkony raději komentovat nebudu, ale scénárista se s tim popral dost dobře. Prostě další výjimka z dvojkového pravidla. ()

Ištván87

Klasická ukázka sestupné tendence, kterou trpí většina filmů na pokračování. Jednička byl docela zajímavej, i když stokrát okoukanej thriller, ale dvojka už jasně ukazuje, jakej má cíl. Zařadit se po bok odpadů typu Hostel. FUJTAJBL. ()

JASON_X

Druhý díl se povedl stejně jako první. Atmosféra samozřejmě nemohla být tak mysteriózní jako byla v prvním dílu, protože už od začátku víme, s kým máme tu čest a co se na nás zhruba tak chystá, ale to mi relaxační a zároveň adrenalinový zážitek z filmu vůbec nezkazilo. Pasti jsou tu ještě důmyslnější a brutálnější (hned na úvod výživná scéna s očičkem... brr!) a namísto dvou uvězněných nesympatických mužů je tady postav zavřených ke hře mnohem více, což je myslím věci ku prospěchu. A některé z nich jsou velmi vyvedené - třeba živočišně brutální machistický latinec, Amanda... no a samozřejmě Emmanuelle Vaugier. A jedno nečekané překvapení nakonec. Jsem nadmíru spokojený. ()

Bauer

No tak o trošku slabší než první díl ale furt jde o moc dobrou záležitost s opět šokujícím koncem.Líbilo se mi že zde bylo více lidí a proto více druhu smrtí a pastí které byly originální.Dále bych se chtěl zmínit o výkony Donnieho Wahlberga který je výborný.Sečteno podtrženo silně nadprůměrný film. ()

mm13

Hlavne teda vďaka skúsenostiam s prvou časťou tu nemôže byť ani zmienka o nejakom zaváhaní či nesplnených očakávaniach. Síce zatiaľ nezdieľam nadšenie fanúšikov rodiacej sa série zo série samotnej (zažili sme už nemálo sklamaní), samotné ich nadšenie ale pôsobí príjemne osviežujúco. Minimálne vzbudzuje nádeje na zrod nového kultu, ktorý by dnešnému hororu urobil väčšiu službu než všetky doteraz vyryhané či zatiaľ len pripravované prekračovania limitov pokračovaní! Nikto, ani sám Fredy nebol všeobecne prijatou klasikou už na štarte... Jigsaw zdá sa nabral podobný smer a pochybné momenty povyšuje na pravidlá hry, ktorá je v momente akonáhle ju začneme akceptovať neskonale zábavná! No nie je práve tento moment skvelým predpokladom zapamätania hodnej trilógie (tetralógie, pentalógie... ale potom už dosť!!! :-)? ()

becki_tu

Hra pokračuje. A pokračuje celkem důstojně, ale kvalitám prvního dílu se bohužel moc nepřibližuje. Brutální hry někdy trošinku ztrácí logiku, postavy se občas chovají divně, ale co jsem ocenil, tak to byla dobrá provázanost s prvním dílem a taky dobrá pointa. Já jsem ji teda neuhodl, ikdyž nějaké ty tipy jsem měl. Druhý díl řezničiny s příznačným názvem Saw je opět krvavý, šokující a drsný a mě zase bavil, napínal a děsil zároveň. ()

duklak2

Film, který je na podobné úrovni jako díl první. Neubírá na tempu. Herecké výkony jsou na podobné úrovni a atmosféra stále dokonalá. Snímek, který chci vidět ještě jednou. ()

Morholt

jednička mě z trenek nevystřelila a o dvojce to platí dvojnásob. Od předešlého dílu se to sice liší zvýšeným počtem obětí, ale to byl jediný výraznější rozdíl. A že by to bylo ku prospěchu věci se také říct nedá. Po půl hodině jsem začal mít výraznější problémy s udržovánim pozornosti. Abych jen nehanil, tak musim Saw2 přiznat pár slušných scén (hlavně stříkačky) a slušné herecké obsazení, kdy Bellovi sekundoval především D. Wahlberg s přívěskem v podobě Diny Meyer. Každopádně sérii Saw zklamaně škrtám ze svého menu. Další díly riskovat nebudu- 30% ()

Lucasion

"Oh, yes, there will be blood..." S láskou vzpomínám na školní léta, kdy frčelo každý rok si podívat o novém Saw a co ten Jigsaw zase vymyslel za pasti. Série Saw byla tehdy velmi oblíbená mezi mými vrstevníky a kamarády. Ovšem já ji znal pouze jako parodii ve Scary Movie. Ovšem díky neustálému poslouchání o této geniální série netrvalo dlouho a už jsme znal všechny pasti nazpaměť. Tehdy jsem viděl začátek třetí Saw dvakrát a nepochopil jsem co na tom kamarádi mají. Jak léta plynula, tak jsem přičuchl k žánru hororu zcela z jiné strany. Zatímco jsem si doplňoval vzdělání, tak to John Kramer (Tobin Bell) dotáhl na sedm pokračování než si dal pauzu. Pak jsem se před čtyřmi lety k sérii přeci jen dostal přes mého oblíbence Wana a první Saw jsem si nesmírně užil. Ten geniální konec mi nedal spát. Ale jelikož jsem posera a krvavé násilí mi nedělá moc dobře, tak mi trvalo než jsem si pustil pokračování. A hle... Jsem z něho nadšený jako tehdy když jsem viděl první díl. Ano, brutalita přidala na intenzitě a jámu s injekčními stříkačkami budu vydýchávat dlouho. Přesto to finále (ač není tak geniální jako první díl) mě dokázala ohromit. Jednu pasáž jsem tak nějak čekal, tu druhou již ne. A jakmile začne hrát ústřední melodie, tak mi chloupky vstávají a husí kůže naskakuje od páteře nahoru. Tohle je prostě nářez, který za těch několik nechutných scén stojí. Těším se na další díl skládačky. [Unrated] (80 %) ()

Richie666

Jednoznačně horší než jednička, nicméně pořád hodně dobrý. Sice nesnáším americký filmy pojednávající o tom, jak otec zachraňuje syna, nicméně tady se to kupodivu dalo přežít. Co mi naopak vadilo, bylo chování hromotluka dealera, který se místo toho, aby řekl jak to je a rychle všichni vypadli, nesmyslně snaží ostatní povraždit - to si vážně nemyslím, že by dealeři byli takový gumy. Jinak mě ale film potěšil. Kamera byla správně ujetá, konec dostatečně překvapující a z herců bych jasně vyzdvihnul Tobina Bella, díky kterému Saw II obsahuje i povedený herecký výkon, ačkoli nebylo moc co hrát. ()

ladylucifer

Saw opět nezklamal. Téměř stejně dobrá podíváná jako jednička. Uznávam, že je až neuvěřitelný jak je ten "chlápek s rakovinou" nadprůměrně inteligentní, že dokáže vymyslet něco tak dokonalýho, ale to už hold musíme brát s rezervou. Ještě co by se dalo vytknout je to, že po shlédnutí jedničky už neni dvojka tak originální, přesto pořád skvělý zážitek, který na konci šokuje stejně jako jednička ;o) Celkové hodnocení tedy spíše 4 a 1/2. ()

ScarPoul

Yeah there will be blood. But there will be boredom too. Výmena režiséra sa na tomto filme prejavila a to tým horším spôsobom. Zatiaľ čo Wan rozohrával svoju hru pomaly a postupne sústredil sa na charakterizáciu postáv. A preto bol koniec taký aký bol. V tomto prípade vystriedal modrý a žltý filter zelený a hup na to. Herci až na Tobina Bella a Shawnee Smith ktorý vlastne držia tento film v područí svojej všestranej charizmy - sú naozaj hrozní. Hlúpe pobehovanie, bez rozmyslu a neskutočné prehrávanie. Pasce o ktorých som počul že sú dokonalejšie som si veľa neužil pretože aj keď boli a musím povedať že boli slušné boli tiež aj strašne hlúpe a ten hlúpy pocit nejako prevážil nad tým dobrým. Jama plná injekčných striekačok?? hľadať kľúč? a za minútu? prosim vás ved je to hlúpe. Logickosť ktorá robila z jednotky výberový kúsok kultových rozmerov zabila len snaha šokovať. a to akýmkoľvek spôsobom ale to viete priživenie sa na nejakej legende vždy dopadne rovnako. Takže tu máme podpriemerný triler ktorý je celkom krvavý ale bez duše. and No soul no life ()

Pepy

Druhý díl, tohohle úspěšného horroru, je opět založen spíše na příběhu, než na to jaké brutální činy se tu dějí. Určitě to je taky trochu jiné stylem, protože to režíruje úplně jiný režisér, než první díl. Myslím si, že je tam spousta věci přehnaných jako třeba moc brutální rozřezaná těla, ale to je každého jiný názor, já to beru podle příběhu. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)