Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Autogram

Znovu koniec, ktorý sa dal neočakávane očakávať. Oproti jednotke nie je veľký pokles v atmosfére, len tá pílka už nie je taká dôležitá. Brutalita nie je až taká strašná, len logika miestami pokrivkáva. Chýba nejaký dôvod na motiváciu k týmto činom. ()

stitch7

/// HELP! Proč je druhý Saw neironicky lepší, než ten první? To jsem se před jedničkou špatně vyspal a před dvojkou zase dobře? Každopádně to dobré z jedničky stále zůstává - skvělý záporák, se kterým možná budete i souhlasit, krev a parádní závěrečný twist. Máme tu ovšem taky lepší herecké výkony a postavy, co se nechovají jako idioti. A tedy pokud ano, tak je důležité si uvědomit, že jde o trestance, a ne policisty. Takže fakt dobrý! ()

silent cut

Jako sorry, ale takhle si zmrvit super nápad... nemluvím tady o rozdílu mezi jedničkou a dvojkou... saw II je soběstačný a vizuálně nabušený snímek. Nevadí mi ani odhalení identity jigsawa...spíš naopak...jen nechápu, proč při nesporné kreativitě A invenci s velkým I museli tvůrci nechat polovinu protagonistl hry umřít díky jejich naprosté demenci...HELE, NEMAM TO TAM STRKAT, STRČIM TO TAM...KOUKEJTE, USTŘELILO MU TO HLAVU!!! TAK A JSME CHYTŘEJŠÍ...HELE, TOHLE JE NĚJAK PŘIPEVNĚNÝ...ZKUSÍME TO URVAT...HELE ONA VYKRVÁCELA...HMMM...HELE VÍTE CO? VŠCHNY VÁS ZABIJU!!! HELE...DVEŘE...HELE SORRY... ale pointa stojí za to...nečekal jsem... ()

Death

Saw 2 je urcite brutalnejsi nez jednicka, ale to v zadnem pripade neznamena, ze je lepsi. Je pravda, ze filmove dvojky to maji vzdy hodne tezke a clovek nesmi mit prilisna ocekavani a naroky. Hlavnim problemem je, ze dvojka nenabizi vlastne vubec nic noveho. Jadro je porad stejne, i kdyz je na nej nabaleno vice vrstev. Opet plati zlate pravidlo, ze mene je vetsinou vice. Hodne mi vadilo dost okate a velmi drze kopirovani Kostky, scenarista se urcite mohl vice snazit. Jinak se ale jedna o film , ktery v zadnem pripade nenudi a ma co nabidnout(tedy pokud prekousnete tu neprilis velkou originalitu , ktera je navic umocnena prvnim dilem). Pasti jsou opet celkem dobre vymyslene, pribeh ac nekdy zbytecne prekombinovany nabizi i nekolik slusnych zvratu vcetne prekvapive zdarileho zaveru. Brutalita nekterych scen a absence happy endu take urcite pridaji par plusovych bodiku. Celkove se da rici, ze tahle pilka uz rozhodne nema tak ostre zuby jako jeji predchudkyne, i tak bych ji ale rozhodne do stareho zeleza urcite nehazel. 3,5*/5* ()

Specs

Hlášky: Jigsaw: - "Zařízení, které máš kolem krku, je maska smrti. Ta maska je natažená. Pokud nenajdeš včas klíč, maska se zavře. Je to taková sklapovačka!" & Jigsaw: - "Ahoj, Obi. Zahrajeme si takovou hru. Roky jsi spaloval všechny kolem sebe lží, podvodem a přetvářkou. Teď budeš moci odčinit hry, které jsi hrával s druhými. Tím, že si zahraješ tu mou." & Jigsaw: - "Představte si, že vám někdo řekne, že umíráte. Představte si to! Cítíte tu tíhu? To, že vám ubíhá čas. Ve zlomku vteřiny je váš život v troskách. Všechno vnímáte jinak. Všechno si vychutnáváte. Sklenici vody, procházku v parku..." & Jigsaw: - "Musíš poznat smrt, aby ses mohla znovu narodit." ()

Krasus

Sice je to odvar prvního dílu,ale není vůbec špatný.Druhý díl tvůrci pojali vesměs stejně,jen originalita zůstala v neodvratnu. ()

pfa

Stále bizarní a drsné. Je to ale hlavně trošku jiné než jednička, s tou se Saw 2 a vlastně už asi žádný jiný "Saw" opravdu nelze porovnávat, nicméně zajímavé, více rozvinuté a dobré pokračování to je. [6/1O] (Saw II, USA, thriller-horror) ()

U.Tarare

Dobrá podívaná. Každopádně na svůj předešlý díl zdaleka nemá. Ten byl propracovanější, méně předvídatelný a hlavně bylo to něco nového. Dvojka je sice více brutálnější, ale co z toho, už nemá čím překvapit. A konec? Pro mě ve srovnání s prvním dílem slabota. ()

pugs

Stále zostáva porekadlo "prvý diel je najlepší". Nie je to ani tak predvídateľné, nie je to ani tak zlé, nie je to ani tak na 64%, ale predsa to už nie je ono. Keď píšem tento koment, tak som už videl aj Saw 3 a s čistým svedomím môžem povedať, že Darren Lynn Bousman pomaly pochováva Saw. Celú myšlienku, v ktorej mal James Wan jasno - pochoval. Stále sa musí hrať s minulosťou Sawu a stále komplikovať PRVÚ udalosť vôbec. Ale pre mňa stále ide o slušnú zábavu, ktorú si rád pozriem. 7/10 ()

spikey1

Druhý díl už nedokázal překvapit, o tom co nás čeká jsme věděli už v prvním, čekal jsem ale vysvětlení a prohloubení příběhu. Dostal jsem roubování na jiné postavy. špatné to nebylo, ale dějové linky šli jinam než moje chutě. ()

Almásy

ja si nemôžem pomôcť ale pre situácie typu zavrieť v dome niekoľko ľudí a pozerať sa čo sa stane, to je fakt moje pošušňáničko. škoda že sa ale pohybujeme v béčkových priestoroch, pretože keby mali producenti so Sawom vyššie ambície tak tá kritika spoločnosti ktorú prezentuje Jigsaw by bola oveľa funknčnejšia a do konca by sa svojim spôsobom mohlo jednať aj o akýsi nábeh na kult. takto, no škoda. viete je to ako jesť nejaké foie gras s vínom z krabice a so slovakia čipsami. je to kvalitka, ale sú k tomu sáme chujoviny! ()

Anticque

Pokračování úspěšného thrilleru Saw, je opětovně propracován na skvělé myšlenkové technice, děj se nedá opět určit, Jigsaw to má ještě lépe spočítané a vychytané než v prvním dílu. Ale oproti jedničce mi přijde film hodně podobný filmu Kostka, už je to prostě taková vyvražďovačka, kdo zůstane jako poslední přežije, vraždy jsou zde opět brilantní, nechtěl bych býr tím detektivem. A závěr? to je asi to nejlepší z celůého filmu..těším se na třetí pokračování.. ()

lewwin

První díl byl pro mě, stejně jako pro hodně jiných lidí, velkým překvapením, nutno podotknout, že kladným. Snímek disponoval originálním scénářem, videoklipovým stylem kamery a průměrnými hereckými výkony. A jaký je ten druhý? Pro mě dost rozporuplný - co se týče scénaře, tak na jednu stranu se do něj autorovi podařilo vtěsnat originalitu (skutečně neklišovitý závěr), nicméně dialogy, které jsou místy dost hrozné, by se asi bez kouzelného slovíčka "fuck" asi neobešly. Bohužel. Ruku v ruce s dost chabými dialogy se táhnou i místy dost podprůměrné herecké výkony, především jedné z obětí uzavřených v domě, takového toho vazouna, který chce všechno řešit pěstmi (jméno už si bohužel nepamatuju), ale jsou i další. Kamera zůstává víceméně stejná = na úrovni. Pasti jsou opět vynalézavé a občas skutečně tuhne krev. Asi nejvíc na mě zapůsobila scéna s "ohnivou pecí" a s hromadou injekčních stříkaček. Shrnuto a podtrženo: pokračování neotřelého hororu mohlo dopadnout hůře, ale mohlo to být i lepší. Ještě, že to zachraňuje ten konec, kdy do sebe opět všechno hezky zapadne. Jsem tedy zvědavý na třetí díl, ale trošku se obávám, že sestupnost kvality na úkor rychlého vydělání peněz nás nemine. Ale nechci soudit dopředu; třeba opravdu překvapí. ()

solskjaer

Dokonalé pokračování megaúspěšného prvního dílu, které si opravdu zasluhuje pochvalu, že nespadlo do šedi průměrných pokračování jak to u velmi úspěšných filmů bývá. Atmosféra je stejně hustá někdy i hustší než tomu bylo u prvního dílu, samotný příběh se nemá zač stydět, i když uznávám jednička měla daleko ráznější a propracovanější scénář. Je více herců, více akce, více krve avšak méně šokujících závěrů. Jednička se potýkala s minimálním rozpočtem přesto však byla více překvapivá a více šokovala než díl druhý, což ovšem musíme přisoudit faktu, že jde o pokračování a ne hledat chyby proč nás film tolik nešokoval. Vidět film před SAW I pochybuji že bych tu našel tak malé hodnocení. Film si zaslouží daleko větší než jen 71% (03.2006) ()

Arius

Citelne kvalitne ukoncenie filmu mi utkvelo v pamati ako velke pozitivum. Film mal grady a bol obohateny o logicke zmyslanie. ()

sedm.1

No,nebudu nikomu nic namlouvat,jednička byla sakra lepší,přesto i Saw II na mě zapůsobil neuvěřitelnou silou,napětí by se dalo krájet,je to dobře natočené i zahrané,a paradoxně mě na tom nejvíc vadil důvod,se kterým jsem do tohoto filmu vlastně šel,a to sice neustále očekávání nějakých šokujících zvratů,překvapení a tvůrčích nápadů.Tím nechci říct,že to Saw II nemá,ale očekávané už není překvapivé a tím pádem nemůže dopadnout nijak výjimečně ani Saw III.Právě v tom byla síla jedničky,že jsem šel do thrilleru,od kterého jsem nevěděl,jak silný,originální a dechberoucí bude.Dvojka má sice to samé,ale už tak nešokuje.Přesto hodně nadprůměrný thriller,moc dobře sestavený,natočený a Jigsaw se pro mě zařazuje na přední příčky filmových magorů :).Navíc je zde i dost dovysvětleno k prvnímu dílu.Jen se bojím,aby se z originálního masakru nestala vyvražďovací "týnejdžrovská" série. ()

kisha

asi nevymyslim nic novýho, právě čtete mainstreamovej názor:) takže oproti jedničce nic, je to v podstatě to samý od A do Ž jen ve vyhrocenějšim provedení, spoustu scénáristickejch nesrovnalostí, některý scény nepříjemný co do nechutnosti, jiný k pousmání, nelogičnost oněch obětí nepochopitelná (např. slečna strčíc ruce přes ty díry pro vakcínu, no kde sme, na tenhle Jigsawovo fígl bych přišla i v největšim životnim šílenství:)no a asi jediná scéna, u který mi bylo fakt vyloženě trochu horko, byla ta jehličkovitá, uf ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)