Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Triple H

Bol som zvedavý ako sa autori vynájdu vzhľadom na to, že Jigsawova identita bola odhalená. Urobili to vcelku dômyselne - Jigsaw je už na začiatku chytený a následne vypočúvaný políciou. Správanie jednotlivých postáv je v niektorých situáciách pomerne nelogické, ale bavil som sa dobre. Za tak málo peňazí (4 mil. USD) sa autorom podarilo natočiť fakt vizuálne zaujímavý film. Pasce sú opäť zaujímavé, takže je sa na čo pozerať. Štyri nedám preto, lebo pointa sa dala vcelku ľahko odhadnúť dopredu a navyše znovu (tak ako v 1) prináša so sebou pár nelogičností. Ale inak super. Plusom je, že ako jednotka, tak aj dvojka majú výbornú atmosféru. ()

Cedr

V roce 2005 Saw II vypadalo jako o třídu slabší nástupce skvělého inovativního gore thrilleru. S odstupem času se však ukázalo, že původní Saw za příliš nestojí a jeho druhé pokračování působí paradoxně o něco líp. Přesto ale dosti hloupé a nepříliš povedené. ()

filmmovier

Zatímco jednička byla originální, dechberoucí, atmosférická a napínavá, dvojka už taková není, ale i přesto jde o poměrně solidní pokračování. Větší prostor dostává Tobin Bell, což je určitě dobře, moje oblíbená loutka také nechybí a obsazení je opravdu, opravdu dobré. Třeba takový Donnie Wahlberg. A teď k ději - povětšinou slabota. Atmosféra a napětí zmizelo, děj je předvídatelný a navíc - už teď je to o krvi, což se mi vůbec, ale vůbec nelíbí, krvavé horory nemusím. Zato to vyvažuje pár chvil - chlap se škvaří v peci, Obi, několik dalších šokujících chvil, úvod, povedené flashbacky, Jigsaw a havně "šokující" a otevřené finále a prvek v této sérii nejpodstatnější - hudba. To je to, co nesmí chybět. Takže shrnutí: - filmu: povětšinou slabší scénář, krev, téměř žádná atmosféra. +filmu: obsazení, finále, hudba, flashbacky, pár fakt hodně dramatických chvil, které jako by zbyly z původního filmu, loutka, prolog. Opravdu slušné, ucházející pokračování. Rozhodně nekončím a jedu dál, protože pokud neuvidíte Saw, jako by jste neexistovali, že? Pro mě 75%. ()

Motinski

Opäť tu máme Hollywoodske pravidlo druhých dielov. Všetko je zbytočne zložitejšie, brutálnejšie a hlavne úplne zmizlo pomalé budovanie atmosféry aké som miloval u Wana. K tomu pridajte katastrofálnych hercov (okrem Tobina Bella), samoúčelné násilie a škaredý kamerový filter. Scenár určite nie je tak múdry ako sa prezentuje, no páčil sa mi záver. Vlastne som celý čas bol zvedavý ako to skončí, takže ani nemôžem povedať že absentuje napätie. Pár nápadov tiež ušlo a ajkeď väčšinu času sledujeme nezmyselné pobehovanie po baráku, bavil som sa. ()

baruss

Jigsaw sa nám oproti jedničke trochu zmenil. Nesnaží sa ľuďom pomáhať a zmeniť ich životy. Snaží sa zmeniť život jedného policajta - padoucha. Opäť má veľmi pekne premyslený plán, všetko má vopred pripravené (podľa očakávaní) a je prakticky neporaziteľný. Bohužiaľ pre film sa už podobný horor z kategórie vyvražďovák, objavil. Príliš sa mi to ponáša na Kocku. Miestnosti, pasce, nikto nevie ako sa tam dostal a aj tak všetci pomrú... ()

A.L.E.S.

Tak tenhle druhý díl jsem pustil k polednímu jídlu. A protože jsme zvyklí z hollywoodských dvojek všechno vidět a vnímat vícekrát, dal jsem si nášup svého ražniči. Což je paradox, tehdy jsem měl na ně chuť. Ale znovu zde musím vyzdvihnout hudbu, která tady skutečně sedí (stejně jako v jedničce). Nicméně jsem byl ku svému překvapení na konci opět překvapen, kdo že to ty ohavnosti dělá. Takových filmů je opravdu pomálu. Ovšem bojím se, že trojka na tom bude ještě hůře. ()

JimmyII

Důstojný pokračovatel jedničky. Whannell společně s Bousmanem přitvrdili, ale udrželi to ještě v otěžích, přišli s poměrně zajímavým hrdinou detektivem Matthewsem a hlavně vymysleli dům s nervovým plynem, který je ukázkou libových pastí a nástrah a solidně prověří i psychiku postav, které sice místy jsou poněkud schématické, ale pořád se jim dá věřit, popřípadě i fandit nebo ne. Závěr je geniální, zvraty uvěřitelné. Zvlášť mě pak potěšila Johnova věta, kterou v autě říká Erikovi: "Je to ten poslední dům nalevo." Nejlepší past: jáma stříkaček. 70% ()

Sokkk_y

Dvojky většinou bývají zklamáními, a bohužel Saw není výjimkou. Skvěle započatá série ztratila v tomto dílu mnohé na své kráse a naopak přibrala zde více té ošklivosti. Nádhernou psychologickou hru vystřídal předem jasný děj, decentní prah z koupelny nahradila všudypřítomná krev a místo eňoňuňo scénáře přišlo omezení na slovo "fuck". Bohužel no, ale přesto si Saw ponechal svou temnost, sem tam i to menší napětí (trvající obvykle milisekundu) a obdiv k hlavnímu strůjci zapletné hry. Takže člověče, nezlob se, dneska to je průměr, zítra to třeba bude lepší. ()

Sfinkter

Saw je veleúspěšná série s několika pokračováními, která těží hlavně ze dvou věcí - ukázat divákovi co nejvíce zajímavých úmrtí a promyšlené pointy. To se podařilo i ve dvojce a nepřijde mi o nic horší než první díl. Ani Jigsawovo poselství o životě a smrti mi nepřijde nijak otřepané. Slušné pokračování, které si další díly určitě zasloužilo - dnešní horror trend a obliba u diváků mluví za vše. ()

honza7

Po rozmazlenosti z jedničky jsem usedl ke dvojce. Není to ono. Mnoho lidí, kteří tam jsou zbyteční, Holt jednička to vůbec není. Nutno dodat, že úplný konec jsem fakt nečekal za to palec nahoru! ()

_DAVE_

Typicka nastavovana kase. Trapne naskryptovano, vse se deje presne podle toho jak si to vrah naplanoval. K hlavnim postavam jsem vubec nic necitil, bylo mi v podstate jedno jak je nejaka past rozmasiruje. Jeste ze to melo pouze 90min, tohle povazuji za plus.. ()

Jazzzz

No, ehm, no... Já vím, že vytýkat hororům jejich hrůzostrašnost, je blbost, ale já si prostě nemůžu pomoct. Mám rád horory mrazivé, kdy při dobrých nájezdech kamery na tajuplná ponurá místa běhá mráz po zádech. Tento film, ale žádnou hororovskou poetiku nenabízí. Je to prostě masakr. Krve není tolik jako v Umučení Krista, ale i tak jí je dost a dost. Já nevím možná to je mojí povahou, ale ty záběry a ty úkoly, které musí lidi plnit pod "ne"nátlakem vraha Skládačkáře jsou až moc. Jednička jo ta byla dobrá. Vlastně po shlédnutí dvojky jsem dospěl k závěru, že jednička povýší na pět hvězd. Dvojka samozřejmě postráda originální myšlenku a najít si záminky proč šoupnout pár hříšníků do klece není v dnešním světě zas tak těžké. A tak aby dvojka aspoň udržela krok tak přidává na obětích a zvětšuje prostor. Ten dům je dobrý, ale mnohdy zůstává až rozum stát nad tím, kde se pořád berou další a další dveře. Po chvíli se v domě začnete ztrácet. Lidi s dobrou orientací možná ocení spletité chodbičky. Já jsem se fakt motal. Ještě bych vytknul myšlenku všeho ze záznamu, která mi je až moc podezřele povědomá. Lidi se mění, názory se mění - nechutnost netvoří horor, ale atmosféra - tvrdil jsem to i dřív, alep řesto jsem tento horor nadhodnotil... Nyní jdu s hodnocením dolů - 50 procent.. ()

TO

Skupinka hádajících se lidí v uzavřeném prostoru je postupně vražděna, to je jako v Kostce. Z prvního dílu jsem vůbec nebyl unešen a nechápu co se komu na něm může tak strašně líbit, toto pokračování mi přišlo zhruba stejné – průměr. Celkem dobře brutální, třeba koupel v injekcích, závěr dobrý i pointa pěkná. ()

lennyd

Detektiv Eric Matthew (Donnie Wahlberg) je chtě nechtě vtažen do případu Skládačkového vraha, protože ten unesl jeho syna, a se skupinou zdánlivě nesourodých osob jej umístil do opuštěného domu. Osazenstvu (jak je u tohoto vraha zvykem) je přednesena tato žádost - zahrají si jednoduchou hru - všichni dýchají otrávený vzduch, a v domě jsou schovány injekce s protijedem - hledejte šmudlové. Detektiv má tu možnost, sledovat vše z první řády a snažit se z vraha vymlátit lokaci tohoto domu, zatímco herců ve zvrhlé hře kvapem ubývá ... Musím říct, že i když většinou bývají druhá pokračování úspěšných filmů všelijaká, Saw II si ještě udržel napětí a zábavnost z jedničky. I když by se zdálo, že už není čím diváka překvapit, konec mě (zase) docela dostal, i přesto, že jsem NĚCO čekal. Film je o dost krvavější, a pasti připravené vrahem jsou mnohem rafinovanější (skleněné akvárko s otvory uzavřenými železnými břity byl teda dost drsnej). Celý film jsem si ale lámal hlavu s tím, kde jsem už viděl herce, který hrál detektiva Matthewa - až potom jsem s překvapením zjistil že Donnie Wahlberg (brácha Marka Wahlberga a jeden z členů New Kids On The Block taky hraje - že by mu bráška dohodil kšeft?).. Uvidíme co bude dál ... ()

LadyDevil

Nedá se nesrovnávat s jedničkou - sílu mají oba dva filmy, ale jednička mi přeci jen víc sedla víc v tom, že tam není tolik brutality, ale psychologie..nicméně mě to opět dostalo a konec perfektně šokující..jenom nevim, jestli má smysl se dívat na další díly, kde má přibývat brutality..to už tak nezasáhne, jenom se zkřiví obličej = poloviční zážitek ()

honz

Pokračování Hry o přežití bylo docela zklamání. Prostě po jedničce přichází typická "dvojka". ()

KitFisto

Oproti prvnímu dílu více krve, více mrtvol, více bizardnějších pastí. Horší než jednička, ale pořád se dá mluvit o obstojnem pokračování, které se mi líbilo. ()

Bobik9

Musím říct, že příjemné překvapení. Popravdě jsem nečekal, že zde bude realitně propracovaný příběh, který graduje, pak se sice na chvilku dost zasekne, ale ke konci to rozjede na plné obrátky. Pro mě příjemné herecké zpestření v podobě Vaugier a Mitchell, i když žádný velký výkon to nebyl. Rozhodně je dvojka natolik dobrá, aby člověka přesvědčila, že si pustí i třetí díl. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)