Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cejny

Samozřejmě, že další díl, už není tak "oslňující" jako první ale přeci jen je v něčem opět trochu jiný. Rozhodně autoři více přitvrdili ve vymýšlení smrtelných pastiček a přidali i větší bandu lidí a už celý děj už se neodehrává jen v jedné místnosti. Navíc se nám to trošinku začíná zamotávat, což by někomu mohlo vadit, ale mně ne. ()

Arkanoid

Sem-tam zrýchlené zábery vôbec nepomáhajú, napätie skôr brzdia. Atmosféra sa takýmito zábermi totižto nedosahuje, musí byť pomaly budovaná a čo sa týka rýchlosti, pomôže skôr viac záberov za sebou, čiže rýchlejší strih. V origináli boli mučené 2 postavy a okolo nich sa dokázal vybudovať hutný dej. Tentokrát je mučených postáv 8. Prechod z kvality na kvantitu je zreteľný, keď viete, že moment prekvapenia pôvodného snímku len tak neprekonáte. Tu tvorcovia moment prekvapenia využili hneď krátko po úvode a odvtedy už máte tušenie, kam sa to bude uberať. Líška totižto sama do pasce nevojde a vy už len čakáte, kedy vybalí, čo má vlastne za lubom. Postavy rozmýšľajú hlúpo, podliehajú panike tak ako mnohé pred nimi a bridí sa im tímová práca. Jednoducho postavy vhodné do slasheru a nie do inteligentného príbehu, akým bol originál. Tentokrát teda filmu nevyšlo ani prekvapenie, ani divákovi nemohlo záležať na postavách, ku žiadnej sa vďaka nezáujmu tvorcov nepriblížil natoľko, aby jej fandil. Ostal len sled vyhrotených situácií s narýchlo napísanými tuctovými postavami, ktorý si vďaka nedostatku scenáristickej invencie a kopírovaniu konceptu prvého filmu trúfa len na kategóriu B. ()

Melios

Proste pokračovanie. Dej a všetko ostatné sa opakovalo. Vďaka Whannel že si tento diel zachránil od neschopného režiséra. Ďalšie diely idú už od desiatich k piatim. Ak vás toto nepoznačilo potom vás poznačí ten zbytok. Úprimne, lepšie spravíte keď si pozriete akýkoľvek film len ak nedopozeráte túto sériu. Ak chcete vidieť 7 krát za sebou to isté pustite si sedem razy Titanic. Táto frančíza je rovnaká stráta času ako jeho nový reboot ,ktorý síce ešte nevyšiel no schopnosti režiséra hovoria za všetko. A keď ma ospravedlníte ,ja si po 3 rokoch od pozretia tejto série idem vyčistiť pamäť.. ()

Lučo

predtym ako som si isiel pozriet Saw II ma ani nenepadlo, ze by sa mi mohlo pokracovanie pacit viac ako jednotka, na ktorej som nevidel nejaku vacsiu chybu (nelogicke veci v scenari mi az tak nevadili) a teraz prisla dvojka, ktora je podla mna vo vsetkych ohladoch lepsia - rezia, audiovizualne spracovanie, herci aj scenar (aj ked za ten trochu prekombinovany zaver by si scenarista zasluzil pohlavok, ale nehovorim, ze to bol zly koniec, vyborny zvrat, len sa mi zdal az prilis zlepeny), jednoducho som uplne spokojny a nadseny z filmu, ktory by na zaklade svojho povodu nemal vykazovat az taku velku davku invencie (IMHO) oproti napriklad takej azijskej produkcii.... ()

honzii

Je to dost překombinovaný nechutný brak, ale svižně a pěkně natočený. Nenudil jsem se ani na moment. A ty nechutné násilné scény byly velmi efektní, mrazilo mě z nich v zádech. ()

Han22

Jednička byla naprosto vynikající a přestože jsem nad touto sérií postupně zlomil hůl, dvojka si stále udržela skvělý standart. Místo dvojice obětí tu máme paralelně dvě místa děje - policejní jednotku, která pod vedením detektiva oblíčí Jigsawův dům a sleduje na druhém místě smrtící hru osmi lidí, uzavřených v domě plném pastí. Právě tahle část mi hodně připoměla Kostku a hodně se mi líbila. Nechybí tu brutální smrti i skvělé finále i pointa a zatím to není nastavovanou kaší. Pro mě výborný horor. ()

chmíří

Celý film v porovnání s jedničkou jednoznačně horší a normálně bych dal tak 2*, protože to jak se chovají postavy v tom domě mě irituje a spíš to je jak nákej slasher horor, ale ke konci se to postupně lepší a závěr už je zase typově stejný jako v jedničce, takže horší ale za 3*...60% ()

Tjaden

Na druhý díl mi to nepřipadalo vůbec špatné, určitě jsem čekal o dost horší film. Oproti jedničce se velmi zjednodušil příběh. Napětí a atmosféru vystřídala trochu brutálnější akce (i tady jsou pasti velice originální). Proč tedy dávám 3* ? Ano, je to opět kvůli tomu konci. Rozuzlení je dost nečekané a ve spojení s dobře známým hudebním doprpovodem vás navnadí na další díl. Ačkoli vím, že bude zase o něco slabší, musím se na něj co nejdříve podívat. ()

Ragdoll

Druhý díl série je o poznání horší než první, ponuré prostředí se vůbec nezměnilo, celý děj je navlas stejný, pasti jsou o mnohem méně uvěřitelnější co se týče realizace a ničeho nového či lepšího se opravdu nedočkáte. Z nízkého průměru se film vymaní díky překvapivému konci, jenž je podobný jako v prvním díle a tím také kapituluje poslední koukatelný a místy i zajímavý díl celé ságy. Škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe. 60%. ()

Nemik96

Proti SAW1 pěkná nuda veškerá atmosféra a napětí se ve dvojce tak nějak vytratilo. Jak již jsem zmiňoval v komentáři na SAW1 pokud jste ještě neviděli žádný díl téhle serie, mrkněte na první a tim to ukončete protože stejně zjistíte že další díly jsou jen o kolotoči brutálních poprav, s přídavkem nějaké nemastné neslané zápletky aby se neřeklo. Velké zklamáni tudiž dávám 2** ()

BlackTom

Hoci to už nemá tú správne dusnú atmosféru originálu, Saw II. sa snaží. Partička v baráku ma zrovna nebrala, ale taký Donnie Wahlberg a väčší priestor pre Jigsawa, to už áno. K tomu ďalšie premyslené pasce (kukátko), sympatická Shawnee Smith z jedničky, vychádzajúca (skoro) hororová hviezdička Erik Knudsen (Vreskot 4)a monštruózne finále v dome hrôzy. Možno to už nie je tak dokonalé, ako prvá časť skladačky, ale je to zábavnejšie a zo záverečnej kvázi pointy som bol vysratý oveľa viac. Tak sa mi to páči, len tak ďalej. ()

klukluka

Uf, konečně to skončilo. Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že tvůrcům podobných bijáků musí nutně kapat na maják. Jsem z toho zpocenej až na prdeli a jenom děkuju bohu, že jsem na to koukal doma, a mohl jsem to díky tomu prokládat zdravotníma přestávkama. Bez těch bych to nedal. Jinak to bylo opět perfektně technicky zvládnutý, jenom už tam narozdíl od jedničky chyběl tak zásadní moment překvapení, respektive byl o poznání méně překvapivý. Ale biják dobrej, i když děsnej. :-) ()

iXtr3m3

Ok, jednotke sa už samozrejme žiadna časť nevyrovnala, o tom sa tu baviť nemusíme, ale ten level, ktorý tvorcovia stanovili ohľadom Gore, to sa len tak vo svete nevidí a vlastne jediné filmy, ktoré tú laťku dodržujú, či posúvajú, sú vlastne len ďalšie časti Saw. Inak koniec znovu úderný aj keď nie tak ako v prvej časti. ()

HiddenDragon

Dvojka se "skladackovym" vrahem se tentokrat zameruje na osud policisty, ktery ke sve praci pouziva neprilis fair praktik. Kdyz k tomu pricteme rozharany rodinny zivot, neni divu, ze se ho uchylny "Jigsaw" rozhodne "privest k rozumu". A to by nebyla SAW serie, aby nepouzil svou zvracenou chytrost k vystaveni dalsi "hry". Tentokrat tedy pujde o pestrou smesku nekolika kriminalniku, zavrenych ve starem dome a dychajicich smrtici plyn, na ktery musi v danem limitu najit protilatku. No a mezi nimi je i policistuv syn. Zmena rezisera je ale bohuzel znat hlavne na strihu. Proti jednicce je to misty zbytecne zrychlovane a nevule zucastnenych jakkoli spolupracovat je trochu pritazena za vlasy, kdyz vememe v potaz jejich situaci. Ale opet to ma slusnou pointu, takze fajn thriller na vecer ;) ()

Balu...

Očekáváním bylo učiněno zadost a tak i mě Saw 2 potěšila; invence scénáristy nestagnovaly a tak se díky nim můžeme znova podívat na decentně mordidní způsoby sebeničení. Víc dokreslená mohla být postava taťky-policajta, jehož herecký projev na mě zapůsobil spíš rozpačitým dojmem. Konec mě povznesl nad tři hvězdičky; jistota pokračování mi ani přinejmenším nevadí a těším se na něj.. =) ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)