Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hanys_

Ještě docela únosné pokračovaní kultovní jedničky. V té době mě ještě nenapadlo, že se z téhle značky stane seriál...6/10 ()

Theraphosa

Film se snaží nějak šokovat různými morbidními nápady-fajn,pár vychytávek by tu bylo.Ale co třeba skutečnost,že je to celé založené na unášení lidí,které měl unést chlapík jenž se sotva hejbe.Co hrabaní se v jehlách?!To by musel člověka chytit sakra velikej vztek,aby se hrabal v tisíci injekcí.Celkově jde o veliké zklamání,silně mi připomínající dům voskových figurýn... ()

cab

Jednicku zboznuji, dvojka trpi trosku syndromem pokracovani a tim padem me nektere pasticky a vychytavky neposadili na prdel jako minule, ale dilko je to krvave kvalitni. Kdo ma pud sebezachovy a je ochoten jit za hranice svych moznosti, prezije. Dulezite je nezapomenout nakoukat jednicku, obcas se muzete v dialozich ztracet. 70% ()

Lukiš

Tak tohohle jsem se obával. Dvojka má k prvnímu dílu hodně daleko, nestojí ani za druhé skouknutí. Velká škoda, ale nejhorší díl to není. ()

eagle-eye

Zatímco první díl měl aspoň atmošku, jenž stejně "vykradl" ze Sedm a tvářil se na oko cool a in, dvojka byla slátanina, a to velice nudná s naprosto nepřesvědčivými herci, špatným scénářem a ani Wahlberg neukázal co v něm je. Hvězdu dávám za lehce převídatelnou, ale slušnou pointou. ()

Nons3nse

Z prvého dielu SAW ktorý mal neuveriteľný rozpočet 1.2 miliónov $ , sa pokračovanie rozbehlo na 4 miliónový rozpočet. SAW 2 ma nadchol tak ako jeho prvý diel.Vrah , ktorý svojim spôsobom ani vrahom nieje,iba všetko spraví tak aby sa obete zabili sami. Tento krát sa film rozrástol do väčších rozmerov.Dej sa už neodohráva v jednej miestnosti ale v celom dome , po ktorom sú rozmiestnené rôzne nástrahy.SAW séria určite má niečo do seba. Už sa teším keď si zajtra pozriem 3 pokračovanie :-) ()

Tydlidáš

7/10 - Ne tak dobrý a překvapující jako jednička, ale pořád si to drží jakousi úroveň a celkově je to na pokračování dobrý. Jedničku to nepřekonalo, protože už člověk ví do čeho de, ale stejně mě závěr opět rosekal stim jak je všechno jinak než to celou dobu vypadalo a spousta věcí vyleze na povrch v poslední minutě. Tuhle sérii mam rád a je podle mě dost zábavná..... Ať si kdo chce co che říká o opaku. ()

AdamesWWE

[8/10] Opäť sa rozohrala hra. Viacej brutálna a viacej priamočiara so známejším klišé. O niečo slabšie ako jednotka, no aj tak zaujímavá. Sympatickí herci, pasce celkom dobre vymyslené a kvalitne spracovaný horor. Tempo tu graduje skvelo. ()

Paity

Kvalita oproti prvnímu dílu značně poklesla, ale to se dalo čekat. Námět už ničím nepřekvapí a snad jediné čím se dá překvapit je brutalita utrpení, kterým si musí projít hlavní protagonisté. Právě toto zaměření na mučící techniky je ale dle mého právě na škodu filmu. ()

Gogo333

Dvojka už nejede na napětí, ale jde spíše o zábavný filmek na variaci her escape room (únikovek), které jsou v poslední době tak v oblibě. Skupinka lidí je zavřená v baráku a musí splnit pár miniher, aby se zachránila. O proti jedniččce to je trochu jinde, ale rozvíjí to příběh a hlavně pozadí za jakým účelem hry vznikají. Jako doplněk prvního dílu, to ujde. ()

Sayko

Konečně jsme se dostali k těm legendárním pastím a chladnému hereckému výkonu Tobina Bella, který byl celý film tak klidný, jako já nebyl za celý svůj život. Mám k Bellovi stejný respekt, jako k rejžovi a scénáristovi Bousmanovi, který mě ohromil celou tou atmosférou a závěrečným vyvrcholením, které mě neskutečně navnadilo na další díl. Co mě štvalo a nemůžu kvůli tomu dát plný počet, jsou ti lidé. Mě ty jejich emoce někdy přišly až moc umělé.. Strašně se mi ze začátku líbilo to propojení hororu s kriminálkou. Vzhledem k tomu, že jsem příšernej fanda Sherlocka, tak na mě to vyšetřování udělalo dost dojem a musím uznat, že je to prostě excelentně promyšlené.Výborný snímek, myslím, že to není naposledy, co jsem Saw ll viděl. ()

Pat.Ko

Existuje niekoľko filmov, na ktoré nikdy nezabudnete, že ste ich videli a Saw 2 rozhodne patrí k takýmto filmom. Keď som bol ohúrený prvým filmom, som neváhal a pustil som si druhú časť. Druhé pokračovanie nebolo také dobré ako to predchádzajúce, ale pravdepodobne aj lepšie. Všetko čo bolo dobré na tomto filme je inteligencia príbehu, brutalita, témy a posolstvá, to všetko nebolo len zjavné, ale aj zosilnené. Zvrat bol úžasný tak ako v prvom filme a mal dokonalý zmysel. Zapojená tvorivosť ma neprestáva udivovať. Príbeh a pointa tohto filmu ma uchvacuje. Ak sa zamyslíte nad posolstvom, ktoré Jigsaw sa snaží objasniť VÁŽIŤ SI ŽIVOT, A KTO SI ŽIVOT NEVÁŽI, NENÍ ŽIVOTA HODEN, myslím si, že toto posolstvo je heslom pre každého z jedného z nás. Toto je film, na ktorý nikdy nezabudnem pre jeho vynaliezavosť a genialitu. Majstrovské dielo. ()

Drc

O něco slabší pokračování prvního dílu se stejně nesmyslným příběhem a základní ideou. Rozšířil se počet obětí a tím i jejich působiště na celý dům a více času strávíme i v paralerní linii sledováním marné snahy otce policisty o záchranu syna, jedné z obětí. Celkově tomu chyběla atmosféra, zábavnost, větší pestrost a propracovanější příběh, ani jakžtakž překvapivý závěr výsledný dojem nespravil. Zpracování mě rovněž nenadchlo, moderní rychlé střihy mezi různými záběry zrovna nemusím. Prostě se to zvrhlo jen na hodně plytkou akční honičku s místy rádoby oduševnělými momenty. Tento film se tak snaží být něčím, čím rozhodně není. ()

Ezekiel1

Po pravdě jsem se musel hodně nutit k tomu, abych se na tenhle film podíval.Recenze zde nebyly bůhví jaké a navíc všichni víme, jak to většinou s druhým pokračováním dopadá. Po shlédnutí však musím říct, že jsem příjemně překvapen. Jasně...film se hodně vozí a vesele pokračuje v genialitě jedničky, ale to mi tolik nevadí. Viděl jsem příjemnou podívanou s šokujícím koncem, což už se pomalu u této série stává tradicí...:) První díl je přece jen o mílový krok napřed. ()

shimpy(CZ)

Druhý díl sice originalitou první film nepřekonal, ale i tak má velice slušnou zápletku a opět zamotaný konec, což mám rád. ()

Haymar

Pokračování kultovního originálu si stále drží pomyslnou laťku kvality poměrně vysoko - "...jak se na správné pokračování sluší a patří, víc krve, brutality, důmyslnější pasti..." blablabla a všechny ty podobný PR kecy. Podle mě se však nejedná o nic víc než naprosto průměrou (ač řemeslně skvěle zpracovanou) podívanou, která se jen veze na vlně úspěchu jedničky... Nicméně v dnešní době digitálních triků, jsou podobné old-school filmy stále příjemným osvěžením ()

vodafone

Druhé pokračování mi přineslo téměř jen zklamání. Jest pravda, že zaujmout diváka druhým dílem není snadný úkol, když se vyčerpal skoro celý potenciál nápadu v prvním díle, ale přesto jsem čekal něco více. Tři hvězdy za zpracování a za to, že je to bratr prvního dílu. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)