V jedné chaloupce žila maminka (J. Bohdalová), tatínek (J. Somr) a Honza (P. Nárožný), který se celý svůj život jen válel na peci. Jednou se otec dozvěděl, že drak Kvadrát chce, aby mu všichni králové poslali své dcery, aby si je mohl vzít za manželky. A protože se Honzův tatínek přece také jmenuje Král – poslal syna k drakovi, aby se za něj „provdal“. Na cestě se Honza potkává s bytostmi z pohádek, kterým pomůže a ony pak, jak už to bývá, na oplátku pomohou jemu, když se pustí do boje s drakem Kvadrátem, který vězní ve sluji čtyři princezny… (Česká televize)

Tomulka

Velmi zábavná pohádka. Petr Nárožný je prostě úžasný. Je to opět hlavně o hraní postav, ale písničky se také povedli a hlavně se u toho člověk dobře baví. ()

DK197

Nemůžu si pomoct, ale něco na té pohádce je. I když je částečně šílená. Hudební doprovod dobrý. A jako malou mě prostě hodně bavila.:-) ()

charles3

Jedna z trojice mých nejoblíbenějších předrevolučních televizních pohádek (+ Kačenka a Zlatovlásek + O princezně, která ráčkovala), přičemž tuto z nich považuji za vůbec nejlepší a nejvtipnější. Drak Kvadrát, který má všechno čtyřikrát, nemá chybu :-) ()

soukyd33

No to je blbost. 😀 Proč to vlastně vzniklo? Mohla by to být první pohádka, která je vlastně parodie na pohádky. Poznámka: Drak umí čarovat? No to je novinka. Písničky jsou pěkné a známé. Hvězdiček 3 ()

ajlonka

To je taková blbina, až je to dobrý :-) Jen si myslím, že děti to bavit nebude a nebudou to vůbec chápat. Spíš se pobaví dospělák... Šmrnc tomu rozhodně dává hudba Jaroslava Uhlíře, líbivé 2 princezny v podání Ivany Andrlové a Dagmar Patrasové a skutečně vtipný scénář!!! ()

vinducha

Viz komentář 6thSun , jinak o 7 let starší paní Bohdalová a o 4 roky starší pan Somr hrají rodiče Honzovi - panu Nárožnému , už to trochu svědčí o tom , o co se tvůrci v tomhle velice  legračním dílku snažili...Další má oblíbená tripová záležitost z 80. Jo a Ljuba Krbová byla svého času opravdu "luxusní roštěnka" , to mohu říct. ()

Frood

Výborná pohádka, která si dělá legraci sama ze sebe. A nejlepší pohádkový Honza všech dob je Petr Nárožný. ()

Bojinda

Naprostý hit, při kterém jsem se smál od první scény až do poslední. Udělá vám na bránici puchýře, hudba je od Jaroslava Uhlíře. ()

pajapeta

Kupodivu celkem zábavné i po letech, jako dítě jsem byl tímto dílkem uhranut (nejspíš kvůli R. Bakalářovi a přenosu z F1). ()

mlcojana

Pohádka plná recese, nadsázky.....a to je moc fajn.......Rodina Králových (Somr, Bohdalová, Nárožný), spousta slovních hříček......repliky jsou nesmrtelné a nezapomenutelné.... (5 hvězd) ;) ()

Takaru

Jak jsem jen mohl zapomenout na tuhle parádní pohádkovou taškařici, kterou jsem jako dítko měl tak rád. Naštěstí kouzlo stále trvá a všechny princezny bych osvobodil a tedy se s nimi i po zásluze oženil klidně sám. To by byla teprve ta pravá pohádka pro dospělé. ()