Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

DaeGurth

Na jednu stranu je to hloupé, postavy reagují natvrdle, vojáci nic moc neumí (roboti na tom nejsou o moc líp), hlavní postava je ňouma (ke konci méně). Na druhou stranu je tam spousta výborných vtipů a u některých scén jsem se královsky bavil. Nebýt té neuvěřitlné infantilnosti a prmitivnosti, neměl bych problém dát a s postavami, kterým bych fandil i 5 (no.. možná...). Navíc jsem některé scény přeskakoval (a jiné užíval) ()

lardko

U těhlech transformersů jsem se asi nejvíc bavil , a nejvíc mě zajímaly. Ostatní díly jsou o dost horší. ()

Blueeyes

Dva transformeři jdou z hospody a jeden druhému říká: "Nesložíme se na taxík?" Já vím, že je to starý. Ale taky je to dobrý. To už je jako s tímhle filmem. Ano, vím, že je to pitomost. Ale když je tak skvělá! Možná jsem pořád duševní teenager, možná jsem ještě nedorostla k tomu správnému morousování a kritizování filmů, které mají být hlavně pobavením. Díky bohu :-). V Transformerech je všechno co tam patří, trable s dospíváním, sexy kočka, spousta akce, dokonalé trikové pasáže, super zvuk, krásná auta, velká auta, hodná auta.... zlá auta. A co ještě? Joooo a auta! :-) Je tu taky esence toho, co na Bayovi miluju, hrátky se světlem a protisvětlem, průchody mlhou, drátěné ploty..... Všecko na svém místě! Ano, je to předimenzované, naspeedované, nabušené, místy trošínek slaboduché s placatými a nanicovatými dialogy.... ale hergot, pro zásadní a převratné, hluboké myšlenky se nekouká na Transformers. Transformeři se sledují čistě pro zábavu. A ta tady je! ()

Cartmof

Transformers jsem naposledy viděl když mi bylo tak 6. Měl jsem je v hlavě zaregistrované jako roboty, co se mění na auta. Hodný (autoboti) se mění jen na auta a zlý (deseptikoni) se mění na lítající vozidla. Jednička je pro mě nejlepší díl (v tomhle jsem svůj názor nezměnil) a Optimus Prime je ten nejlepší vůdce, kterého tým může mít. Od té doby jsem každý další díl rozkoukal maximálně do půlky a nikdy další díly pořádně neviděl. Když jsem avšak nedávno volal s kamarádem a ten oslavoval vydání traileru na nadcházející díl z rebootovaného vesmíru, Rise of the Beast, říkal jsem si, jak můžou v roce 2022 (teď už 2023) zajímat Transformeři. Z toho samého důvodu jsem si nyní pustil první díl z téhle série a po tolika letech musím říct, že jsem si to užil snad víc než když jsem byl malej smrad. Ano, jsou tu scény, kdy se budete popadat za čelo, jak jsou trapné. Jsou tu avšak scény, kdy jsem si řekl, že mi to vlastně i chybělo. soundtrack je brilantně zpracovaný a s příběhem funguje dobře. CGI je tu na takové úrovni, že by si myšák z hradu Walta Disneyho měl dělat poznámky abych nemusel koukat na ty sračkoidní mrdky, co předvedl ve 4. fázi. Nejvíc bych ze scén vyzdvihl finální bitvu o prajiskru, kde mi souboje mezi transformery hrozně dobře zpracované a na poměry Michaela Baye i dost přehledné. Upřímně, nebýt kamaráda, asi bych se na tyhle filmy nikdy nepodíval. Proto bych ti tu rád poděkoval Jasone, že si mě k tomu v podstatě přivedl zpět. *poslední větu čtěte s What i've done od Linkin Park* ()

JANTAR29

Začnu oklikou.Proč u nás distributor zaspal nebo to měl přikázaný a nenasadil film ve stejnou dobu jako v Americe. Bohužel tím se dostává do čech velmi pozdě a většina hardcore fanoušků Michaela Baye si ten film obstará nelegálně a tím film trpí.Protože todle se musí vidět v pořádném kině pro kina jsou Transformeři stvořeni.A teť k samotnému filmu.Je to totální pecka maže všechny letošní trojky, čtyřky a pětky.Bay je bůh a zároveň satan.Tak krásně demolovat a ničit umí jenom on.Transformers je Bayův nejlepší film jak ze stránky filmové( i když takovou SKÁLU mám moc rád tak Trans.. sou lepší ) tak i tržeb odhad 780mil takže asi nepřekoná některé trojky ale to vůbec nevadí.Heci jsou dost dobří a někteří i moc krásní.Ale hlavní jsouTransformeři od ILM sou neskutečně krásní( teda na roboty promiň Sony ) a zároveň brutální.Scény s roboty sou totálně promakaný a není vůbec znát že sou animovaný ba dokonce se mi chce říct " jako živý".Všechny akční scény povišujou akci na jinou úroveň.Steve Jablonsky složil dokonalou hudbu , která filmu padne jako ulitá. Michael Bay je letošní král a já mu budu rád sloužit. ()

MAJkLSON

7/10 - Až moc popkornu z toho číší. Je to až moc cool, až je to někdy vlastně nezáživné a nic moc... ale takových okamžiků se tu najde málo a člověk si je uvědomí až při opakovaném shlédnutí. Také mnoho scén se opakuje z Bayovi minulosti - skoro políbení hlavní dvojice za svitu slunce (Ostrov), přestřelka s malým transformerem (Mizerové 2) a našlo by se toho více ještě i z Armageddonu i Skály. A jěště konečných 20 minut je střihové peklo... rychlé střihy, rozklepané záběry a těžká orientace ve finálních bitkách. Sečteno a podtrženo TOHLE MUSÍTE VIDĚT a uvědomit si, že vzniká další filmmová n-logie. ()

Ulrich

Neuvěřitelné. Je to pitomé, jednoduché s hloupými vtipy a hlavní role hrají obří roboti... a je to taky dokonalé, kulervoucí a neskutečně působivé. To není vypsání plusů a mínusů, nýbrž jedna velká položka na pomyslné váze aktiv nejnovějšího opusu Michaela Baye. Transformers jsou zhmotněním mého dětského snu a čirý popcorn. Auta, letadla, roboti, Megan Fox a sympatický hrdina, s kterým se dá sympatizovat (omlouvám se Shiovi za mnohá zlořečení, které jsem vůči němu kdysi pronesl). Vše v tomto filmu je jen na efekt, podobně jako třeba v Dni nezávislosti, ale s tím rozdílem, že Michael Bay je mnohem lepší režisér než Emmerich a všechno skutečně funguje. Najdou se chybičky - trochu divný střih, kdy jsou občas nějaké věci vytržené z časového kontinua (Megatron roztrhne autobota vejpůl, pak je deset minut soubojů a pak zase střih na něj jak zahazuje mrtvolu) a některé souboje jsou přece jen kapku nepřehledné. Ale to je úplně jedno, protože od dokonale natočeného příletu autobotů vás film už nepustí a sledujete s otevřenou pusou, čeho je v dnešní době schopen štědrý producent s duší dítěte, ambiciózní režisér s citem pro coolovost, a hromada těch nejdokonalejších triků, které je dneska možno vyplodit. PS: Starscream a F-22 totálně ruluje! ()

Milwa

Absolutní odvaz, to byla ale jízda....:-)Maximální zážitek pro každého, kdo je aspoň trochu pořád dítě!!! Já chci autobota a hned!! Transofmeři jsou úžasní, každý pohxb, každá akce mi vyrazila dech, je to krásná vizuální podívaná.....prostě letošní největší zýážitek...já si vždycky ráda hrála s autíčkama..:-))))) ()

TaanStari

Nějak extra mě to neoslovilo. Je to takové neosobní, humor je občas dost primitivní. Akce je skvělá ale zase moc dlouhá. Takový lepší průměr. ()

Snipsley

Aaa. Kolik mám dát hvězdiček? Čtyři? Nebo pět? Jdu na to... Akce? Mno, skvělá, samozřejmě, třepotavá kamera mi ale semtam vadila, moc toho z boje gigantických robotů někdy nešlo poznat, ale jinak je to samozřejmě prostě boží! Realističnost? Žádná! Úplně nelogické chování postav. :) Ale co je tohle? Starý dobrý Michael! A co on dělá nejradši? Pop-cornovou zábavu. A co je Transformers? Ten pravý pop-cornový nářez! Na nic jiného si nehraje! Takže? Pět hvezdiček! A do toho, Optimus Prime! ()

Šmoula

Jsem v rozpacích, co si myslet, bud je to dokonalý film se super efekty, nebo to je dokonalá blbost, kdy se někdo nudil a vymýšlel scénář s flaškou Whisky v ruce. Takže z toho pro mě plyne, že to je průměr, o kterým nevím, co si myslet. Efekty jsou velice zajímavý, i když moc toho transformování z aut na roboty je mnoho, tak stejně se v tom moc neorintujete, jestli do sebe díly zapadají nebo prostě šup a je to auto. Kdyby nešlo jen o efekty, tak se asi unudíte. Takže z filmu se dá koukat na 20 minut poslední akce. Docela mě překvapuje jaký to má dobrý hodnocení , chápu že je to Bay, že natočil super snímky jako Mizery či Armagedon, ale s tímhle se trochu minul povoláním, uvidíme, jaká bude dvojka. ()

Zeek

Megan Fox je nádherná, i když ta její role v Transformers je zbytečná. Ale chápu, že v dnešní době musí být v každým filmu nějaký to alespoň malý lovestory. A ani se nebudu ptát komu krásná Megan vadila. Me samozřejmě taky ne, spíš naopak. Jinak celý film je zvládnut podle mě naprosto bravůrně, především efekty a zvuk v kině dělájí svoje a zvyšují tak atmosféru. Jednoznačně nejlepší blockbuster, který jsem kdy viděl. Moje hodnocení: 85% ()

Driscoll

75 %_ Samozřejmě se jedná o bombastickou podívanou s atmosférickou hudbou Jablonskeho (která až podezřele evokuje Zimmerovu filmovou hudbu). Takže proč jenom tři hvězdy? Protože jsem Transformers neviděl v kině! Na velkém plátně bych bombastické triky ocenil určitě víc, než na televizní obrazovce (přestože LCD se slušnou úhlopříčkou ;-)). Takhle jsem si jednoznačně užíval pouze "komornější" momenty filmu, resp. vztah ňoumovského LaBeoufa s jeho autem a kočkou Megan. Takže palec nahoru ale... 3-4 * P.S.: Zajímavý komentář viz Cervenak ()

melloun

Audiovizuální žranice, nic víc. Nechápejte mě špatně, tenhle typ filmů já zbožňuji, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že se to dalo udělat mnohem méně kýčovité, umělé a hloupé. Přesto se na Transformers podívám znovu a rád, protože jak už jsem psal na začátku, je to prostě trikově parádní kousek. Elektronické zvuky při střelbě a transformaci autobotů považuji za nejlepší, co jsem kdy slyšel. ()

JohnFarst

Pripájam sa k názorom, že čo sa týka trikovej stránky je to určite film roku a Oscar by ho nemal minúť. Chlapci z ILM dosiahli to čo cheli a tj že sme len tak oči vyvalovali čo sa dnes dá natočit. Pridáme ťažkého hochmeistra na blockbustery Baya a máme tu adepta na akčný film roku (jediné čo mu u mňa konkuruje je posledný Bourne). Shia LaBeouf sa s postavou pohral celkom zaujímavo a zábavne no a k Megan Fox nemám čo povedať - je tam len pre potešenie oka a nemá čo hrať. No ale ked dojde na tie hnusné pátosy a vety typu "Když pořád bojuješ na zlé straně tak taky musíš zemřít ! " tak film klesne o priečku nižšie. Nebyť týchto tupých dialógov bolo by to super. ()

Jelly

dementní film, ale vizuální stránka způsobila, že 2 hodiny utekly jak nic. a kdyby k tomu hráli Meshuggah, to by byla teprve jízda... ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)