Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

LordBeeDoO

Film, který staví čistě a jenom na efektech. Pro diváky, které toto neocení je jen jedna rada: Ruce pryč. Ale pro ty, kteří si dokáží užít precizně provedené technické zpracování, exploze, souboje a transformace Autobotů a v duchu přeskočit některé scény, které patří spíš do televizního sitkomu, je tento snímek jasná volba ! Jedinou výtkou k provedení je místy nepřehlednost soubojů. Co musím ocenit navíc je fakt, že se film nesnaží vrtat v jakékoliv vědě, což je jedině dobře. ()

Luqi

Toľká škoda, toľká škoda ................ Tak fantasticky premakané akčné scény (len za neuveriteľných 149 999 999) a tak tupý nelogický scenár plný tých najhorších klišé .................... To už si kľudne mohli dať ďalších 100 melónov spraviť tomu poriadny scenár. Vety ako "ľudia si zaslúžia žiť" alebo "stratili sme priateľov ale našli sme nových" a pod si fakt mohli odpustiť................. ()

loki666

Jak bych to asi zhodnotil,dokonalá rodinná zábava,akční nářez,který ohromí svou velkolepostí i vtipnými hláškami. ()

Kesiak

Spontánne zábavné a nenáročné a pritom úpenlivo akčné. Hodnotím vyššie ako násilne predigitalizovaného Avatara. Jeden z vrcholných filmov vo svojom žánri, perfektný mix akcie, vizuálnej pestrosti, humoru a proste všetkého. ()

Wawer

Váhal jsem i nad 5*, ale ta propaganda při závěrečných titulcích tuto úvahu pohřbila, a pak je tu taky to, že celá zápletka je mírně řečeno přiblblá, ale co už, vlastně začínám váhat i nad 4* ()

frolish

4 su vela (nevyrovnany scenar, plytke dialogy, iracionalne konanie postav...) ale 3 su zase malo kvoli originalite a Megan Fox... ()

Kick077

Povedený, pro fanoušky aut a hudební skupiny Linkin Park parádní film ale ostatní si taky určitě něco najdou. Příběh sice neni nějak extra nepředvídatelný, nebo napínavý, nicméně, je v tom celém originální myšlenka. Navíc komu by se nelíbilo, kdyby se mu Camaro z bazaru proměnilo v parádní nablejskaný Camaro, který se ještě dokáže proměnit v robota. ()

sebo9629

Skvelá akcia a vizuál, len škoda že to nebolo viacej prepracované, pretože vecí, ktoré v tomto filme nedávajú zmysel je príliš veľa. Hodnotenie: 7.8/10 ()

rexino

Bayovka ako sa patrí. Výbuchov až až, pohľady na helikoptéry z dola, z hora, z boku. Lens flare síce menej ako JJ Abrams ,ale aj tak si ich pár doprial. Epickosť pri bojových scénach a pri zamyslení sa totálna stupídnosť a snaha o nejaké hlboké filozofické myšlienky končia väčšinou smiechom. Ale presne toto som mal rád u Armageddonu a žral som to rovnako aj tu. ()

Everyone

Já tenhle film asi objektivně zhotnotit nemůžu, viděl jsem ho asi 5x, vždy nějaký útržek, protože prostě nejsem schopný to dokoukat, až tak mě to nudí! Možná za ten ústřel v teoretickém přesahu dávám hvězdu jednu. ()

TheHofi

Jak jsem řekl u Pot a krev můj oblíbený režisér je Michael Bay a tento film to ještě víc dokazuje dobrý herci, efekty, hudba a další věci prostě velmi dobrý film příběh je slušný, ale nedostatky by se tam našly kdo ho neviděl tak asi prospal rok 2007 za mě to je 100%. ()

Darren98

Velmi vzácně se na témže filmovém plátně setká bezchybná kombinace různorodých aspektů, ať už neuvěřitelně šťastnou náhodou nebo čirým výplodem geniality, aby se maximálně podpořily navzájem a jednotně pak vyzdvihly dílo na vrchol svého potenciálu. Dokonce velmi jednoduchou předlohu dětských hraček dokázal, s oporou Jablonskyho hudební magie (konkurovatelné Zimmerovi) a raritním Spielbergovu srdíčku, Michael Bay svým talentem -pájení transcendentní akce s nefalšovatelnými emocemi- vystavět tak výjimečnou vědeckofantastickou sérii, že svým odhodlaným předběhnutím své doby nevyhnutelně nalezla místo mezi počiny, které jednou provždy změnily pohled na možnosti vizuálních efektů. ()

inachisio

Koukatelné a mnohdy vtipné, s dobrým hereckým osazenstvem. Ničím neurazí ani nepřekvapí a skýtá v sobě spoustu zábavných momentů. ()

zdeny99

STRÁŽCI VESMÍRU povýšení o tisíce levelů výš, to jsou podle mě Transformers. Michael Bay coby režisér vizuálních efektů využil svého maxima, které bylo podpořeno obrovským peněžním budgetem Stevena Spielberga. To jsou dva základní kameny toho úspěšného blockbusteru, který se doslova vysmál ostatním blockbusterům té doby. Tento film je monstrózní doslova ve všem, především po technické stránce. Ty boje monstrózních robotů jsou úchvatné, o to ještě úchvatnější jsou samotní roboti. Bohužel posledních dvacet minut je to už tak přehnaná válka, že se z toho stává tzv. digitální bordel. Což bylo opravdu na škodu, protože tohle je parádní akční sci-fi a suprový rozjezd celé trilogie. [62570. hodnocení, 2098. komentář, 77%, 70. nejoblíbenější film] ()

Ferelen

Cool! Tento film ani nepotrebuje komentár. Moja srdcovka z detstva prenesená na filmové plátno. Už chýba len jedno: Mami... ja chcem transformera:-) ()

SpeedyCZ

Michael Bay strčil do kapsy veškeré akční trháky posledních let. Už od Disturbie považuji Shiu za skvělého herce, v tomhle filmu mě v tom ještě utvrdil. A Megan Fox je nádherná baba - a ač má trochu kamenný výraz, je velice sexy a tvoří s Shiem parádní dvojici. Efekty jsou na ano, nebojím se říct to slovo, na božské úrovni a já jen kulím oči, co Bay se Spielbergem vymáčkli za "blbých" 150 mil.dolarů.100% ()

Axident

Dokonalý mix přesně navážených ingrediencí, masivní masáž, která milovníku žánru nedá vydechnout - já byl unešen až šokován, výtečně natočená "pohádka" ve stylu toho nejlepšího, co kdy bylo v tomto žánru natočeno, precizní herecké výkony, obrovská(!) dávka inteligentního vtipu a humoru, který film zlehčuje, hází film o třídu výš. Omlouvám se za ty superlativy, ale já byl nadšen. Tečka, Šmitec! Brát všemi deseti! ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)