Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

Skleni

Fuuuu. V skratke. Vela hluku pre nič. A tato idea sa vlečie celým filmom. Všetko je nabublane umelo aby vyvolalo dojem pompéznosti. A to ja moc rad nemám. Jediná kladná vec vo filme je rozprávač. Ten je krásny a trefný. A herecké výkony hlavných postav. Inač nič moc. 58% ()

maaan

"There would be no eulogies for Bob...no photographs of his body would be sold in sundries stores...no people would crowd the streets in the rain to see his funeral cortege...no biographies would be written about him...no children named after him. No one would ever pay 25 cents to stand in the rooms he grew up in. 'Hello, Bob.' The shotgun would ignite, and Ella Mae would scream...but Robert Ford would only lay on the floor and look at the ceiling...the light going out of his eyes...before he could find the right words." Na můj vkus až příliš poetické. ()

Pingu

Film, který je jakýmsi biografickým dílem hlavního hrdiny, jehož příběh je všeobecně znám z hospodské odrhovačky. Přesto.... pohled na hlavního hrdinu, jehož jsem si od puberty představoval jako amerického Jánošíka a Roberta Forda jako zákeřnou svini, která zbaběle zastřelí legendu a to zezadu a u večeře s vlastní rodinou mně překvapil !!! ***** POZOR - MOŽNÝ SPOILER - KDO NEVIDĚL FILM, RADĚJI DÁLE NEČÍST !! ******V tomhle snímku totiž Jesse vůbec nevypadá jako nějakej hodnej Robin Hood nebo Jura Jánošík, ale jako tvrdej frajer, kterej nemá s nikým slitování a v podstatě zemře smrtí kterou si možná zasloužil a možná ne. Naopak Ford, jako vcelku chytrej týpek, kterýho nikdo nebere vážně a kterej Jesseho miluje, uznává ho jako modlu a chtěl by s ním a pro něho pracovat. Bohužel je nakonec nucen ho zabít, aby si zachránil vlastní kejhák.... Z Pitta v roli Jesseho sálá taková hustá atmosféra a divák se asi snadno vžije do pocitů jeho kumpánů, jež Jesse psychicky terorizuje. Naproti tomu Affleck v roli Forda podává takový výkon, že jsem chvílema nevěděl jestli mu fandit nebo ho nenávidět a všem dává prostor vytvořit si na Roberta Forda vlastní obrázek. ()

Porp

Film, ktorý pojednáva o tak citlivých témach ako sú odvaha a zbabelosť. Na jednej strane je už počas svojho života legendárny Jesse James, ktorý však bývalých kamarátov strieľa zásadne od chrbta a jeho duša je zmietaná strachom o holý život, na strane druhej zase snílek Robert Ford, všetkými považovaný za zbabelca, ktorý urobí to, na čo nikto iný pred ním nemal dosť odvahy - zabije Jesseho Jamesa. Nebýva často vídané, aby film prezrádzal tak veľa už svojim názvom. Tento do oči bijúci zámer totiž umožní divákovi vychutnať to, čo možno nazvať číre majstrovstvo v drobnokresbe postáv a motívov ich konania. ()

parabellum

Zabití Jesseho Jamese ... určitě není špatný film.Vše dokonalost sama, ale pro mě jako i pro jiné diváky přišel tento počin dosti místy utahaný, až vleklý. B. Pitt jako obvykle odvedl perfektní práci a to samé i jeho herečtí konkurenti. Být tak o 40 minutek kračí dal bych bezváhání 4*. Pro mě zatím to je na 70% !!! ()

jsemzuzu

tak trochu jiný western a Jesse James... :) velmi nádherná kamera, hudba a Brad Pitt, ten snad ani hrát nemusel, stačil jen jeho pohled... Casey Affleck zahrál toho slizkého sraba na výbornou - chvilkama mi z něj bylo opravdu blbě.. geniální snímek ;) ()

Plechpetr

Můj první novější western, který jsem viděl. Moc se mě to líbilo! Pitt v hlavní roli dobře nachází slova a Casey Affleck se mě taky páčil! Navíc příjemná hudba v pozadí. Film možná trošku natažený na to o co tam vlastně jde, ale rozhodně to není ztráta času. Doporučuji všem. 5* ()

Hpatrik

Velmi dobrý životopisný western, který zdobí skvělé herecké obsazení a jejich dechberoucí výkony (kromě Afflecka a Pitta mě dostal i Garret Dillahunt) , nádherně natočené lokace, a samozřejmě velmi dobrá hudba. Je to ale také velmi netradičně vyprávěný snímek, jehož způsob vyprávění a dlouhá stopáž nemusí sednout úplně každému. ()

sodantok

150 minut čekání na předem jasný konec bylo až moc. Obzvlášť, když film začíná tam, kde zajímavá "kariéra" Jesseho Jamese skončila. Výborný film (na 4*), kdyby měl obvyklou 90 minutovou délku. ()

Ozzy2

Brad Pitt:)))))))))))Ne, to fakt ne.To mi celý film zkazilo.Copak ten režisér neví, jak vypadal Jesse James? ()

AloeB

Jedna z nejlepších Pittových rolí a velice příjemné připomenutí toho že Rockwell hraje skvěle i v nevýrazných rolích. Jakkoliv tento western vlastně westernem není tak to jsou mimo jiné i jeho kulisy které dělají toto psychologicky zabarvené drama výjimečným. Nejvíce mne ale bavil život a vzájemné vztahy (přátelské či příbuzenské) všech outlawů Jesseho Jamese nevyjímaje. Pokud jste tedy pošuci jako já které baví sáhodlouhé vývoje přátelství a nepřátelství mezi postavami, budiž toto pro vás numero uno in America. ()

Dienzenhofer

Bylo mi Roberta Forda líto, ale nemělo by, vážně mám z této postavy rozpačité dojmy: bez charisma, žádná gestikulace, myslí se že může být vyjímečný, ztotožnitelný, litoval svého činu, vydělával na vraždě Jesseho Jamese, zradil Jesseho Jamese, poslední roky svého života byl už uvnitř mrtvý, stal se z něj snadný terč, s Jesse Jamesem nebyl moc velký kamarád, i přesto že ho obdivoval. ()

Razzor_82

"Celý život jsem nikdo." Předlouhá snová balada se spoustou nezáživných keců. Není to snímek o westernové akci ale především o psychologii postav. Skvělá je hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise. Málo akce na western  jen pár rozdaných ran. Nevyužitý potenciál skvělé herecké dvojice Brad Pitt a Casey Affleck, dělá ze snímku průměrný. Vzhlédnout a zapomenout. 6/10 ()

Jarome

Hoci je film pomaly ani raz som sa pri nom nenudil. Bravurne herecke vykony na cele s C. Affleckom ktory zatienil aj Pittov vykon (Pittov najlepsi vykon po 12 monkeys). Robert Ford: I was hoping I could show you how special I am. I honestly believe I'm destined for great things, Mr. James. I've got qualities that don't come shining through right at the outset, but give me a chance and I'll get the job done- I can guarantee you that. ()

depp

Stříhat, stříhat a stříhat. Jediné co toto dílko dělí od zisku dalších hvězdiček je nadbytečná stopáž, jinak dobré. Jo a toho "vyprávění" tam taky bylo nadbytek a to zrovna není podle mě vhodná filmová metoda. ()

Luckyman

To bol teda film! Po 3:10 Vlak do Yumy ďalší skvelý western a ešte k tomu dráma. Brad Pitt na konci ako Jesse James bol veľmi podozieravý a všade videl, že na neho niečo šijú. Tá mrazivá hudba skvelo podtrhla každú scénu. Skvelý film. ()

Brady

Naprosto úžasně citlivý a zároveň krutý film. Musím se přiznat, že jsem si celý film vlastně neuvědomoval, že sleduji Brada Pitta. Zkrátka jsem sledoval Jeeseho Jamese. Stejně přesvědčivý byl ale i Casey Affleck, jenž začíná spolehlivě převyšovat svého staršího bratra. Film je velmi psychologický a umožňuje divákovi hluboce nahlédnout do duší obou hlavních postav. Nakonec tedy prožíváte jejich pocity, jako své vlastní. Pro mne osobně byly scény z předvečeru vraždy a vraždy samotné naprosto zdrcující a běhal mi z toho mráz po zádech. Zkrátka film, jenž vás překvapí ve všech směrech. Délkou, plynulým dějem, citlivostí i krutostí a hlavně úžasným filmovým zážitkem. :-) P.S. Neodpustím si malou poznámku. Tento film neberu jako western, ale spše jako drama z 19. století. Film 3:10 to Yuma byl čirým westernem, takovým jaký má western být, a navíc skvěle natočený. Proto absolutně nechápu komentář od Rentona. Nic ve zlém, ale po přečtení těch pouhých (ale jedovatých) dvou vět jsem měl chuť běhat hlavou proti zdi. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008