Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

Likan7

Máte naprosto parádní obsazení. Máte Pitta, mladšího (a herecky zdatnějšího) Afflecka i Rockwella. A natočíte 150 minut dlouhý, PŘÍŠERNĚ NUDNÝ western. Prakticky bez tempa, bez ničeho divácky atraktivního, snad až na ty herce. Být Andrew Dominik alespoň průměrný režisér, ti herci by to utáhli, jenže tady vůbec nic. Snad 4x jsem skoro usnul. ()

aik

Nebýt občasně hluších míst v první půli a někdy zbytečně použitého vypravěče, šel bych klidně za 5*, protože tenhle western mě svou nejednoznačností postav, hereckými výkony (především Afllecka), kamerou a celkovým minimalistickým přístupem opravdu dostal. 9/10 ()

Euchrid

POSKOUKNUTELSKÉ NADŠENÍ ;-)) Naprostá nádhera jejíchž hutná atmosféra ve mě zanechala pocit obrovské plnosti a spokojenosti, jako se to zatím povedlo jenom pár filmům.. A co popravdě nechápu (i když proti gustu žádný dišputát) jak může mít tak rozporuplné hodnocení. Pro mě naprosto čistý, ničím nerušený a takřka bezchybný filmový zážitek. Řeknu to takhle- když jsem musel asi po dvou hodinách filmu sledování přerušit, bylo to skoro jako probudit se z hypnózy. Tak hluboce mne vtáhl (vlastně jednoduchý) příběh Boba Forda o konfrontaci se svým idolem a sebou samým, který dopadne přesně jak říká název, ale stejně trochu jinak. Nevyzdvihovat mladého Afflecka také nejde, protože hraje tak dokonale že je naprosto mimo mojí představivost, že by se mohl najít někdo, kdo by se na roli Forda hodil lépe. Když se k tomu připočte i zbytek hereckého obsazení, nádherná hudba a uhrančivost kamery, výsledek je , že ani minuta z těch 160 vám nepřipadne navíc...aha, tak byl to Cave:-) ()

DeathRock

Balada na jednu z legend divokeho zapadu. Pokud cekate akcnarnu, pak se pletete. Je to hezky odvypraveny pribeh, coz prijemne dokresluje jak kamera tak i hudba. Herecke vykony nezklamaly a myslim, ze byly vhodne vybrany, dle charakteru jednotlivych postav. Jestli je to pravda a nebo jenom cira fikce, nevim, kazdopadne film me nezklamal. ()

Tiiso

Western, western, western. O životním příběhu Jesse Jamese zde mluvit nebudu, předpokládám že je všeobecně znám a nechci zde s ním nudit. Zmíním se o provedení samotného snímku. Andrew Dominik pojal obě postavy velmi ze široka a musím říci, že jim věnoval spousty času. Nikdy by mě nenapadlo, že dokáži třeba celou půl minutu zírat na Brada, který zírá někam za kameru a ani se nehne. Pokud někam nespěcháte tak sáhnetě po tomto filmu, pust´te ho a nechte se dvě a půl hodiny unášet amerikou kolem roku 1881. Ačkoliv se natáčelo v Kanadě vůbec vám to nepřijde. Australané opět ukázali, že dokáží udělat hezký příběh. Někde jsem četl, že první promítání bylo ve stopáži něco přes tři hodiny. Myslím, že by mě to nevadilo. Ačkoliv od začátku víte k čemu někde na konci dojde, přesto na ten okamžik netrpělivě čekáte. A jestli nevíte z historie jak k tomu ve skutečnosti došlo (tak jako jsem to nevěděl já) nakonec Vás ten okamžik překvapí. Westerny mi opravdu nevadí a jsem rád, že tento žánr neumírá. (Muž proti muži, Proposition, Nesmiřitelní, 3 :10 Vlak do Yumy) ()

playboy_05

Tak nevím, tehle film mě dvakrát nenadchl, čekal jsem daleko daleko víc, ani bych to možná nenazval westernem, bylo to spíš dvou a půl hodinové drama mapující posledních pár let života Jesseho Jamese. Herci zahráli naprosto výborně o tom není pochyb, Casey zařil podobně jako v Gone Baby Gone, jenže film sám o sobě je šíleně zdlouhavý a v hodně pasážích šíleně nudný. 3* ()

Giacomo

Kdo od toho čeká akční western, tak ať raději šáhne po vlaku do Yumy. Tenhle snímek je vyloženě založen na zrestaurování posledních osudů „slavného padoucha“ Jesseho Jamese, který asi v 60 a 70 letech 19 stol. nemálo potrápil bankéře a dopravce ve Státech. Hromada vzájemných dialogů, touha po uznání, zrada, to je vše co vám tento snímek přinese. Chtěl bych zejména vyzvednout, skvělý výkon obou hlavních protagonistů. U Pitta jsme si na to již zvykli, ovšem u Casey Afflecka, to bylo příjemné seznámení. ()

crjules

Charismaticky,az demonicky Brad Pitt,prijemne vypraveni pribehu vypravecem ( hlavne konec je hezky udelany ), to jsou plusy filmu. Odporny, nesympaticky a slizky Casey Afleck (nevim do jake miry to bylo ovlivnene roli) a otravna delka filmu mi film kazi. Nepravem zde opominany Sam Rockwell by zaslouzil vetsi pozornost. ()

keane

5/10 Kamera úžasná, herci velmi dobří, ale stejně je to nekonečně rozvleklé. Chvílemi bohužel dost nuda. ()

Bartoloměj

Brad Pitt jako zosobněná nedůvěra v zdlouhavém, krásnými obrázky a výbornými hereckými výkony ( Affleck,Pitt ) plném, lehce nudném snímku. ()

Ogrb

WOW! Tohle bylo něco. Ani jsem už nedoufal, že v dnešní komerční době bude mít někdo odvahu natočit takhle meditativní film. A ještě k tomu western. Asi za to můžu poděkovat Bradovi, jehož jméno projekt rozhýbalo. Pozvolný tempo, nádherná hudba, hloubaví hrdinové, minimum přestřelek, zajímavý děj... pro někoho prvotřídní uspávadlo, pro mě nejkrásnější film, jakej jsem měl tu čest zhlédnout. A řeknu vám, kdo nebyl v kině, nepochopí. Herci jsou okonalí. Bradík tady předvádí nejpůsobivější hereckou kreaci v kariéře, Jesse je řádně šťavnatá role a on se jí chopil parádně. Slizoun Casey Affleck je skvostnej, jenom škoda, že Zooey Deschanel neměla víc prostoru. Ale to je jenom drobná vada na kráse filmu, kterej má jasný místo v mý TOP 10 a to, že propadl jenom dokazuje, že lidi nemají dostatek vkusu a neumí ocenit pravý umění. Protože to nám režisér Andrew Dominik naservíroval. Doufám, že se od něj dočkám ještě něčeho aspoň podobně působivýho. 10/10 ()

Astrebleue

Čtyři hvězdy a půl. FiIm nepochybně jde nevyšlapanou cestou. Slovo podivný mě napadlo minimálně patnáctkrát. Naprosto mě překvapila kamera, statické scény přírody a skvěle využité filtry. Herectvím mě nadchl Casey Affleck více než Brad Pitt, ale myslím, že to měl na svědomí scénář. Co se mi taky trochu příčilo, že jsem se do dvou třetin filmu nemohla s nikým sžít, až ke konci na mě Bob udělal dojem. Scény jsou někdy až příliš rozvleklé, takže doporučuji trpělivějším divákům. Jinak můžu říct, že to byl opravdu slušný zážitek, který mi rozšířil opět o něco obzor. ()

snek49

Atmosférou násáklý snímek, který kromě jiného vyzdvihují excelentní herecké výkony většiny protagonistů. Opravdu podařený film, kde jeho délka nehraje roli. Ano, má sem tam nějaké hluché místo, ale vše Vám bude vynahrazeno. P.S. Pokud je v místnosti Jessee James (Bratt Pitt), dostává scéna takový nádech, že byste se mu báli jen podívat do očí. Opravdový respekt hlavního představitele... ()

Rodin

Líbilo by se mi to víc, kdyby býval scénárista nenapsal Pittovi roli alá "tupý pohled březí krávy". Skoro všechny figury byly zajímavější, než ta hlavní. ()

john.h

Dobře odvedená práce, které škodí až moc dlouhá stopáž. Místy to byla docela nuda. Ale skvělé herecké výkony všech zúčastněných, dobrá hudba, pěkné prostředí a kamera a hlavně atraktivní příběh a navíc podle skutečné události - to všechno je na jedničku. ()

Shredder

Az nato ze trochu rozvlacny, ale inak neskutocne silny film. Affleck zahral snad najvacsieho sliziaka vobec a Brad Pitt bol majestatny ako vzdy. Poeticka kamera obcas skvele udavala podton, inokedy posobila trocha samoucelne. Aj napiek natahovaniu som sa vacsinu filmu naozaj nenudil, Jesse aj Bob boli nevyspytatelny a mnohe sceny posobive a pamatne. Zaverecne minuty boli dychberuce a jemna melancholicka hudba len podciarkla celkovy nadych filmu. Aj ked film nie je dokonaly, u mna vladne dokonala spokojnost nad velmi dobre zahratym a precitenym filmom s jednym z najlepsich zaverov ake som doposial videl. ()

dj_kure

Oh, co k tomu říct? Asi jen: Dlouhé, dlouhé, kurevsky dlouhé!!! A proto bohužel i šíleně nudné. Sorry Brade 2* (30%) ()

RedWarrior

Znáte ten pocit, když se jdete na podzim projít podél polí za vesnici, fouká studený větřík, seschlá tráva v něm příjemně šumí a ve vzduchu je cítit blížící se zima, tak zhruba v takové náladě se nese tento film. Příběh slavného amerického gangstera 19. století, podaný nekriticky, se vší pokorou a lidskostí a s důrazem na smutné osudy ústředních postav, tak jak si je prožily před těmi 150ti lety někde v Missouri. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008