Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

Johnysman

Rozhodně obrovské klišé, které boduje především zasazením do období první světové války. V podstatě jde o klasiku chudáka hrdiny , který padne do spárů lásky. On je dobrovolný americký stíhač a ona zdravotní sestra mluvící pouze francouzky. Zamilování mezi oběma jiskří v rytmu pacifismu a nadšení z leteckého boje...což nakonec vyvrcholí nešťastným nesetkáním...po ukončení bojů. Film bych spíše zařadil do líbivých filmů, pro nenáročného diváka, kterému při hltání děje Pearl Harboru padá čelist. ()

jopal

Az na par detailov, slusna podivana. Pomerne dlha stopaz ubehla ako voda, skoda len niektorych "prestrelenych" scen, ale ked akcny, tak akcny! Dobre vykreslene charaktery postav, vyborne vzdusne suboje, bol som spokojny... (okt.2010) ()

SNCF

Jeden z mála prvoválečných filmů z leteckého prostředí. I přes milostnou zápletku, která je v současné době bohužel nepostradatelnou součástí válečných filmů, má film spád a děj se netočí jenom kolem zamilované dvojice. Dokonale jsou zde ztvárněny letecké souboje, obzvláště pak ten poslední. Pro milovníky letadýlek s dvojicí křídel, nutnost! ()

dthwinter

Tolik filmů z období první světové války zase nevzniká, abych si mohl dovolit Flyboys shodit. O špatný film se nejedná. Není to nuda, postavy do filmu přesně zapadají, romance nijak nepřekáží. Ale nic extra taky nečekejte, tedy pokud nejste zarytý fanoušek prvních bojových letadel. Bitevních záběrů je tady opravdu požehnaně, nejsou nepovedené, ale musím říct, že v roce 2006 bych čekal lepší zpracování. A nemůžu si odpustit pár slov ke stopáži. Nevím, jestli by se mi to víc líbilo, pokud by se půlhodina ustřihla, spíše bych byl pro více napínavějších a zapamatovatelných scén, takhle to skutečně působilo trochu utahaně. 65% ()

Horác

Byly by to asi dvě hvězdy, ale za téma a období si to zaslouží plus jedna. Jinak teda to, co tomu Němčourovi proved na konci, byla celkem sviňárna, ne? To dělá rytíř? Ty ty ty! ()

endrix

Parta odvážných kluků (z nichž jeden je sociálně znevýhodněný), která zkouší něco, co nikdy předtím nedělali, postupně to začnou umět hodně dobře, ale pár jich při tom zahyne. Kolikrát už jsme to viděli? Mockrát! Kolikrát už jsme to viděli na nebi první světové války? Trvám na tom, že těch pár slušných filmů z první světové si musíme hýčkat a chránit je před mnohonásobnou přesilou příběhů z druhé filmařsky oblíbenější sestřičky. Souboje jsou skvělé, hrdinové sympatičtí a velení nereálně benevolentní. Prima spektákl na páteční večer. ()

Kozlowski8

Film vypráví o mladých američanech, odcházejících v období 1. světové války do Francie, aby zde absolvovali výcvik a poté mohli bojovat jako piloti stíhaček proti Němcům... Filmů, zaměřených na boje 1. sv. války není mnoho, a těch dobrých už vůbec ne. Tento film dopřává divákovi kvalitní zážitek, především díky výborně natočeným vzdušným soubojům a slušnému vykreslení vztahů mezi vojáky. Film má však ještě souběžnou milostnou, romantickou linii, a zde mám trošku problém. Proč nezpestřit válečný příběh trochou romantiky. Zde mne však ta milostná část poněkud rušila zážitek z filmu, protože dostala až nadmíru prostoru, místo aby zůstala více v pozadí, což by snímku určitě prospělo jednak po obsahové stránce a jednak by se tímto krokem zkrátila jeho dlouhá stopáž. Takto válečný film často přerůstal v milostné drama. I přes tyto drobné připomínky pro mne film znamenal příjemný zážitek. 70%. ()

detrew

Pár dní dozadu jsem před tímto filmem shlédl i Rudého Barona, takže si dovolím menší srovnání. Zaprvé bych chtěl říct, že hodně záleží čeho si na filmech ceníte. Například pokud bych se díval na akční film, očekávám že v něm budou dobré bojové scény nebo u komedie dobrý humor. No a co se historických filmů týče, tak očekávám, že bude respektovat alespoň základní historická fakta a zde tento snímek na rozdíl od svého německého kolegy značně zaostává. Němci mají uniformy z druhé světové, používají britské tanky Mark IV a co je asi nejvíc do očí bijící, všechna německá letadla jsou červené Fokkery. Vždyť i ten nejmenší znalec první světové ví, že takové letadlo létalo za války pouze jedno jediné. Když se ale zkusím oprostit od historických nepřesností (přeci jenom je to pouze inspirované skutečnými událostmi) filmové chyby nekončí, spíše naopak. Letadla si zpomalují a zrychlují, jak se jim zachce nebo třeba Němci z ničeho nic obsadí vesnici. Hoši, to jste tu frontu jako přeletěli nebo co?? Místo kvalitnějšího obsahu dostávám akorát spoustu amerických srač*k jako odmítání rasismu, všichni Němci jsou parchanti a taky je z nějakého důvodu ve filmu i hlavní záporák. Kdyby byl film označen jako válečné fantasy, nejspíš bych mu ty tři hvězdy dal. Takhle ho ale nezachránil ani Jean Reno. ()

Stark_X

Pro ty kdo hodnoti podle kvality filmu, kterou posuzujou podle klise, kterych je tam mraky, ti at si hodnoti svou jednou nebo dvema hvezdickama. Pro ty co maji radi akci a letadylka tu uz dlouho neco takoveho chybelo. Tenhle film ma vsechno co ma popcornak mit a dobre to rozdeluje. Efekty za ty penize jsou skoro dokonaly, i kdyz je to samozrejme veci kompjutru. i to poskakovani dvouplosniku pri pojizdeni se mi moc libilo a mozna to tak v realu i bylo. Ja osobne sem se u filmu kralovsky bavil od zacatku do konce a dvojnasobne u leteckych scen a hrozne se na ne tesil, i kdyz nektery manevry jdou uskutecnit asi jen ve snu :-)Takze u me za 5 hvezdicek! ()

zaack

Něco jako Pearl Harbor z první světové. Výtečné scény vzdušných soubojů jsou vyváženy mizerným příběhem na zemi. Celkově ale dávám palec nahoru. ()

Fighter05

Hodnotil bych to jako oddechový pohodový filmy z napínavé části první světové války. Je taky příjemnou změnou, protože většina režisérů si vybírá spíše známější druhou světovou takže trochu něco jiného. Jinak docela dynamický děj je střídán trochou lásky a také chtivosti pomsty. Pěkné, působivé. Film mě zaujal dávám plný počet ()

aronofsky

Tak tohle byl opravdu MEGAFILM! Něco tak trapného jsem neviděl od Armageddonu. A že Nova to dá do hlavního vysílacího času? Na takové a mnohem horší věci jsem si už od našich televizí zvykl. Místy jsem musel zavírat oči a zacpávat si uši. Nevím jestli to měla být parodie na válečné filmy (nebo filmy obecně), ale bylo to naprosto nevyužitých a vyhozených 60,000,000 $. Reno už není to, co býval, od první scény víte, že James Franco bude hrát hlavní roli a po jeho probuzení v bordelu zase víte, že bude mít něco s „tou pěknou Francouzskou”. Dialogy jsou naprosto debilní, na monology se naštěstí úplně vybodly, takže jediné, co ten film aspoň trošku zachraňuje, jsou letecké souboje. I když i ty jsou tak nějak blbě natočené, a hrdinství z nich přetéká na všechny strany. Tohle není film do televize, ani na DVD a už vůbec ne do kina. Neměl totiž nikdy vzniknout. 40% ()

J!b

Na některé scény se dobře dívalo, ale po celou dobu jsem spíše vzpomínal na dokonalou stařičkou gamesku Red Baron. Nesympatický spratek v hlavnií roli vydestilovaný z esencí všech filmových hrdinských klišé mne vcelku znechutil. ()

Vital

Přišlo mi to jako odlehčená verze všech těch velkofilmů z 1. světové války,kde je láska,létání a umírání.Nic nového pod sluncem ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)