Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

Tumbik

Dost nevyvážené... Jednu chvíli neskutečně trapné, pak tak přijde Pavlásek a spol. a řežete se smíchy. Volím proto zlatou střední cestu. ()

Mistr119

Přiznám, že jsem v televizi na HBO neviděl ani jeden díl, vždy jen dílčí scénky na YouTube, nicméně všechny mi přišly docela dost vtipné. :) Na Vánoce jsme teďka koukali celá rodina na Knora a fajn. :) ()

soukyd33

Občas super, ale občas se nezasmějete ničemu. Záleží na náladě a vystupujícím. Není moc co řešit, je to show převzatá z USA. Hvězdiček 3 ()

Interhofer odpad!

Viděl jsem dva díly, které měly být pravděpodobně silvestrovským výběrem toho nejlepšího. Ne. Nebylo. Při státním pohřbu se člověk pousměje vícekrát. ()

marocco

Nápad hodne dobrý. Tu však ide predovšetkým o konkrétnych komikov. Preto priemerné hodnotenie - niektoré vystúpenia výborné, niektoré nudné. ()

ashlei

Jak kdy, jako u koho... Blondýna nikdy nezklame, Knor a jeho poprvé, podruhů a joint za volantem, atd... taky ne :D ()

whoof

tři hvězdičky za Matonohu a Hanáka, ty mě pobavili vždycky :) Kultovní blondýna v podobě Ivy Pazderkové mě paradoxně nijak nenadchla. Celkově bych řekl, že v té šedi české tv zábavy je to nadprůměr. ()

burg

Z Na stojáka se dá koukat jen na Miloše Knora. Zbytek je parta naprostých imbecilů, co se vleze před kameru, udělá ze sebe šaška a doufá, že budou slavný.. ()

P/\/EL

nesedí to sem, zatimco v AMerice je zásadní součást kultury, maj to na každym rohu - já osobně na anekdoty nikdy moc nebyl, nemám rád lidi, co je vyprávěj - přejímaj, tady samozřejmě to jsou trošku propracovanější scénky, pár zkultovnělo díky netu :) - tak ty, no, většinou takovej dost lacinej humor - klišoidní, očekávatelnej, Matonoha, ježiši, to je ale......no, trapas, nesedí to sem, českej humor je mrtvej...českej televizní..ach jo..ale uznávám, že Pazderková neni špatná, nevyvolává u mě salvy smíchu, ale dá se na to koukat, jen možná ty záběry do diváků (je to něco, co asi funguje líp na místě, ale na dálku.....), no, nesedí mi to a taky nechápu to nadšení.. ()

mpet

Občas trapný, občas geniální. Ale na youtube se dá najít jen to nejlepší a to stojí za to. Proto mám Na stojáka rád. ()

El_Koko

Tady musí přijít 4*, z jediného důvodu - česká stand-up comedy je díky lidem jako jsou Karel Hynek, Miloš Knor, Richard Nedvěd, Lukáš Pavlásek a někteří další na velmi slušné úrovni, a jen díky Na stojáka to všichni víme. Spousta výkonů je velmi slabých, tak už to ale ve stand.-up comedy bývá, pro tenhle žánr se musíte narodit. Tento fakt ale nesmí shazovat myšlenku celé show, kterou bylo přivést stand-up comedy v povědomí Čechů, a budiž mi značka HBO a počet shlédnutí některých výstupů na YouTube svědky že se to povedlo. ()

Bajerys

60% Úroveň stand-up comedy Na stojáka je dost různá. Především kvůli hercům. Občas pobaví, ale někdy taky ne. Pro mě největší favoritkou a jistotou tohohle pořadu je jen Iva Pazderková a její role tupé blondýny, která je velice originální a velice zábavná. Dobře pobaví i Pavlásek. Co se týče ostatních komiků, tak někteří pobaví jiné ne. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj