Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

route60

Někteří učinkujíci jsou v Na stojáka výborní (M.Knor, I.Pazderníkova) a na některé se nedá koukat natož poslouchat ale mají u mě obdiv všichni do jednoho ono vlézt na pódium a zaujmout lidi vtipem nebo skečem není vůbec jednoduché. 80% ()

Vivian

Někdy je to slabší, ale třeba na Petra Vydru, Ivu Pazderkovou nebo na Lukáše Pavláska se vždycky těším :) ()

P33t33

Velmi nevyvážené. Chvíli chytrý humor, pak stupidní... Většinu času mi to vtipné ani nepřijde, ale geniální výstupy především Ivy Pazderkové nebo Karla Hynka mi brání, abych dal méně než tři hvězdy. ()

Eire

Pri takom mnozstve komikov pochopitelne variabilna kvalita, je to od *** az do *****. Pavlasek a Iva asi no1. ()

ESNYR

Narazil jsem na to na YT a opravdu netuším, čemu jsem se tam měl zasmát. Zkusil jsem asi každého z aktérů (netuším kolik jich tam je a jak moc jsou kteří aktivní) a to v několika jeho výstupech (dohromady jsem teda viděl asi tak 30 scének) a ne. Není to vtipné ani zábavné a i ta otravná blondýna po pár scénkách ztratí kouzlo tupé barbíny. Když jsem se dozvěděl, že tahle šou míří do kina, polilo mě studené "cosi" co se ani nepokouším identifikovat. Pokud je za tohle někdo ochotný platit, tak je mi líto naší humorné povahy. Ta už zřejmě skončila, protože vystavět "humor" na sprostých slovech aničem jiném, je opravdu smutným faktem dnešní zkurvené doby. Není se co divit tomu že "dopis KSČM" sklidil nejvíc potlesku. Smutné. ()

Yetikuty

Hmmm...když "Na stojáka" tak radši do nějakého bufetu:-)))Některé scénky jsou opravdu povedené,ale bohužel drtivá většina tak 90%!!!!Je naprosto trapná slátanina bez vtipného momentu. P.S. Většina tady dává vysoké hodnocení za určitou scénku(někdy 2)což podle mého názoru není dobře. Pokud vezmete "Na stojáka" jako celek je naprosto nesoudržný a nudný a nespasí to ani to,že maximálně 1 scéna z 10 za něco stojí... ()

qwertasip...

Kdyby se vystříhaly ty nejlepší scénky a spojilo by se to do jedné hodinové show, jistě bych se čtyřmi hvězdičkami neváhal. Ovšem pokud přihlédnu k faktu, že takových opravdu vtipných scének je pramálo, a zbytek je tvořen trapnými vystoupeními, nemůžu jinak než za jedna. Příde mi, že obecenstvu stačí ke smíchu vskutku málo – většinou nemusí účinkující ani dojít k mikrofonu nebo vůbec otevřít pusu, a lidi už se chlámaj smíchy. Možná by nebylo na škodu provést toxikologické testy - zajímalo by mě, co jim dávaj do těch skleniček, popřípadě zjistit co kouří… ()

Brenda.Ch

Ty tři hvězdy znamenají, že občas je tam někdo na pět hvězd, občas na tři, občas na jednu a občas se tam objeví odpad přímo z velké skládky.Kdo mě tam baví je třeba - Iva Pazderková, Daniel Čech, Karel Hynek nebo Miloš Knor. Tak někde na pomezí je Lukáš Pavlásek a třeba Lumír Tuček, kteří někdy pobaví a někdy jsou trapní až běda. No a nakonec jsou propadáky typu Tomáše Matonohy či Richarda Němce, kteří mi teda nesednou vůbec. Ráda se podívám na každý díl. ()

nikinikiniki

Je těžké bavit lidi, nicméně humor pořadu Na stojáka je většinou dost chabý a pod úrovní. Honza Krausů by to rozjel o mnohem víc, aniž by se snažil být vtipný :D Tihle se o to snaží být vtipní, ale spíš jde o trapnost. ()

Merenre

Jak by se dalo očekávat, záleží zde na tom, kdo je na tahu. Kavalčík, Matonoha a celkem i Pavlásek dokážou pobavit. Pazderková a spol. , to je žumpa, škoda mluvit. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj