Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

pekas

Pár kousků už jsem v posledním roce stihnul vidět. Jasně, občas se něco nepovede, ale objevilo se tam pár hodně dobrých výstupů a zbytek je nadprůměr. 75% ()

DaweForeman

Nikdy bych nečekal, že by se tu v ČR mohlo něco takovýho objevit nebo popřípadě, že i kdyby, tak to nebude nic moc. Čekalo mě ale příjemné překvapení, že existuje a také je z větší části vtipné. I když člověk si zde musí najít ten svůj vlastní humor a vybírat si pak z určitých lidí, kteří jsou mu charismatičtí. ()

Daertelon

Zamiloval jsem si pořad, to ano, ale jen soubor těch "vybraných" na yt. Skutečně, laťku hodně vysoko zvedá Iva Pazderková, ale mermomocí se na ni věší a snaží se ji sundat dolu například Pavlásek apod. 5/10 ()

RedEagleSK odpad!

V nenadálem záchvatu deprese která mým tělem cloumá po zhlédnutí tohoto pořadu tuze přemýšlím nad tím, že kdyby csfd mělo vlastní stand-up Movie critics pořad dopadlo by to zhruba nějak takhle, tedy vystupovali by v něm zhruba stejně nevábné existence se zhruba stejným zmyslem pro humor, a vy by jste se zhruba stejně (ne)nasmáli. Vskutku vtipnější mi přijde snad už i to když mne ráno probudí múj jezevčík s tím, že mi mrdá nohu. I nahodilý zběratel použitých šprcek v podchodu metra je větším přínosem pro společnost, než kterýkoliv z učinkujících tohohle pořadu. Tenhle depresivní pořad je efektivní ukázkou trapnosti a toho, jak to dopadne když z ulice vezmete libovolného kokota nebo piču bez špetky sebereflexe a bez jakékoliv špetky zmyslu pro humor, postavíte jej na jeviště, a donutíte aby pár minut drmolil jako opice libovolné pičoviny v libovolném pořadí ktéré ho napadnou, přičemž jediné čímž by eventuélně mohl daný jedinec člověka rozesmát, by byl jeho politovánihodný a nevábný zevnějšek. Vy by jste to však předem intuitivně vycítili a ještě před vystoupením v obecenstvu grátis rozdali divákům tvrdý nejlépe nedestilovaný alkohol a marihuanu doufajíc, že ta namol ožralá a zhulená hovada se ve svém stavu budou smát alespoň bezdůvodně. Vskutku nevím co více říct na tuhle zrúdnost a panoptikum politovánihodných existencí, vedle kterých ještě i nechvalně známý kokůtek Jaromír Soukup vypadá jako prvotřídní bavič s vytříbeným zmyslem pro humor. Mohu s klidem Kajínka říct že raději podstoupím odstranění hemeroidů hrzavým a tupým kapesním nožem než bych měl zase někdy sledovat tuhle čurákovinu. Navíc když vidím že komentáře a hodnoceni zdejších pičusů na tohle kacířství jsou veskerze pozitivní, nesmíte se divit že automaticky moje mínění o intelektu zdejších uživatelů je veskrze negativní, a každým dnem klesá. ()

papilon395

Historický předchůdce Comedy Clubu, Tento stand up se zrodil na HBO a poté pokračoval na ČT2 či Primě. Spousta známých tváří si mohla vyzkoušet na vlastní pusu, jaké to je rozesmát publikum. Chce to setsakramentský talent, odvahu a originální image. Postupně se zrodily hvězdy jako Pavlásek, Pazderková, Knor či Kočičková, které se na tuto kategorii zábavy začaly specializovat. ()

Keram42

Záleží, kdo zrovna vystupuje, občas estrádní trapas založenej na vyprávění dvojsmyslných anekdot, jindy naprostej nátěr... ()

axik

Pseudohumor hereckých hvězd... určený snad jen pro zcela intelektuální elitu. Nevtipné vtipy a kreace. ()

Weissik

Známé tváře vedou, ale čas od času se objeví i nějaký člověk z lidu, který dokáže skvěle pobavit. A jinak u mě vede Náš pes Míša a dopis KSČM. ()

Tinaa

Tahleta stand-up komedie je to nejlepším, co mě jako zábavu mohlo potkat! Líbí se mi, že každý si jede svým vlastním humorným stylem a nikdo nemá nic předepsáno. Bohužel na televizi moc nekoukám, ale zjisila jsem postřehnout, že nejvíc se mi líbí Matonoha, Liška a Pazderková, ti jsou doopravdy bezkonkurenční a vždy mám zaručeno se řezat smíchy a to i když si jen vzpomenu.. ()

sa_kra

spíš dvě a půl, ale za kvalitu a netrapnost tak prvních 15 dílů dávám tři. Kvalita ale dost kolísá a z každé půlhodiny se dá vybrat jedna, max. dvě vtipné scénky, které navíc mají na svědomí evergreeni: Hanák, Matonoha, Pazderková. ()

Mustaffa

Je to dobrý, jen sem tam teda. Hodně to zachraňuje Iva Pazderková se svojí výbornou blondýnkou. Někdy opravdu trapná vystoupení někdy zase hodně povedená... ()

harvy odpad!

a to som si myslel ,ze vcelku rozumiem ceskemu humoru, ale vzdy to pozeram len s otvorenou pusou a cumim co je to za k..... Dufam, ze uz nato na HBO viackrat nenatrafim :/ ()

BAADRAAM

Shlédl jsem již všechny díly, co byly natočeny, a musím uznat, že se jedná o velice dobrou zábavu. Každá čtvrtá scéna je parádní, ostatní tři jsou buď k pousmání, průměr nebo trapárna. Každopádně i kvůli té jedné scéně ze čtyř se vyplatí tento pořad pustit, pokud se chce člověk dobře pobavit. ()

chrustie

Naprosto skvělé scénky se střídají s dost nudnýma a nic neříkajícíma pindama. A ruku na srdce, těch opravdu dobrých je bohužel jen pár.. ()

xLOBOx

Je pochopitelné, že lidi v ČR, vychováni socialistickými zábavnými estrádami, neocení stand-up show.. Škoda ()

swinevenca

To ani nejde aby talk show tohodle typu byla jen dobrá, když tam může přijít de facto kdokoli. Bohužel jsou průšvihy, které se opakují skoro každý díl, a to jsou u mě většinou tragický ženský, zejména Vychodilová a Pazderková, kterým se zasměju jednou z dvaceti pokusů. Naproti tomu málo slabých míst si vybírá Miloš Knor. A pak už je to o každym jednotlivým vystoupení. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj