Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

vorry

Byl dobrý nápad vymyslet pořad Na stojáka. Některé scénky jsou hodně našlapané a jiné zase nic moc, ale to je u všech podobně laděných pořadů normální. Mezi mé nejoblíbenější komiky patří Miloš Knor, Lukáš Pavlásek a "blbá blondýna" Iva Pazderková. Nejčastěji pořad sleduji na yo*tube.com (hvězdička je tam proto, aby mě někdo nenařkl z reklamy na jiný server) :D ()

laserr

Už pro naprosto nepřestávající smích během kteréhokoliv stojáka Tomáše Hanáka prostě nemůžu jít na nějaké průměrné hodnocení. Ano, jsou tam i lidé, kteří jsou vyloženě nevtipní, ale jsou v naprosté menšině. ()

RomanHyde

Pořad sleduji pravidelně, mám tam totiž své oblíbence. Za poslední dobu se úroveň výstupů zlepšila, kvalitativně kolísají mnohem méně než-li na počátku, ale občasnému trapasu se člověk neubrání a lecky by se člověk schoval pod stůl i za vystupujícího, který zjevně trpí nedostatkem sebekritiky. Každopádně pořad "Na stojáka" patří mezi to nejlepší co televizní zábava nabízí. ()

waits

Zpočátku se mi líbil vlastně jen Hanák (Úvaha, Musíme si pomáhat) , zbytek na mě neudělal valný dojem. Po bedlivějším průzkumu ovšem musím přiznat, že vedle notné dávky šmíry, trapností nebo jen prosté nevtipnosti se tu najde i dost zábavy. Nenajdete jí u některých provařených bavičů, jejichž výkony považuji za méně povedené (nebudu jmenovat,i oni se snažili). Na druhé straně Václav Koubek svým parádním způsobem vypráví povídky, známé z jeho vystoupení a knížek (Bůček, Tao, Dva jeleni), Iva Pazderková předkládá svou tupou blondýnu (Politika, Casting), za poslechnutí stojí Miloš Knor (Pohádka o 13. důchodech, Poprvé,Podruhé) nebo Robert Nebřenský (Superstar fanclub, Parkování, Bulsara, Jsme tým). Největším překvapením pro mě ale je Daniel Čech (Dobrej hardware, a co software reklamy Vodefone), především v IT, Fotbalistech - i když s dikcí sklepáckého Jana Slováka, Kabelech, Řeči zvířat. Prokousejte se slabšimi scénkami a průměrem, budete nakonec odměněni. Na you tube to všechno je. ()

DAVID.LOPAN

Občas hodně trapné, podprůměrné či průměrné a jen občas dobré a málokdy vynikající, ale to nic nemění na tom, že na to koukám rád. Baví mě koukat jak lidi vaří vtipy. I když to není třeba vtipné i tak mě baví sledovat vývoj vtipů a hlavně styl vyprávění, načasování, druhy humoru od trapného, primitivního přes populistický, netradiční k inteligentnímu. Címž nechci říct, že třeba trapný musí být vždy špatný. Takový pan Pavlásek je pro mě mistr trapnosti, ale ježiš jak ten mě občas baví .o) Nicméně je jedno, že se to občas nedaří.. Jedna věc, je bejt vtipálek a druhá je vylézt s tím před publikum. Před každym takovým člověkem smekám svůj červy prolezlý plstěný klobouk i s lacinou parukou z hračkářstí. Oblíbenci: Hanák, Knor, Matonoha, Pavlásek... a neoblíbence nenapíšu, bylo by to vůči nim nefér. Nerad bych je urazil, protože snaha se cení a někteří se zlepšují a už sem se jim i zasmál...60% ()

kubyno

Ano, ne každý díl je dobrý, ale některé stojí opravdu za to. Nemám ''zkouklé'' všechny díly, jen některé (většinou o kterých vím, že jsou dobré). ()

Skarface

Polovina stoho je trapná jak psí prde* hlavně trapná pazderková od ní se mi líbila jediná scéna , jinak prostě trapas,nejdřív sem dal 2 * ale nakonec sem se rozhodl dát 3* díky historkám - Borec,Joint za volantem ()

Yokolobuna

Tohle do televize prostě nepatří... to co funguje na diváka, který sleduje lopocení tu příšerných tu celkem slušných bavičů z hlediště, nemusí a ani nefunguje na diváka televizního. Atmosféra se nedá srovnat. ()

Heero odpad!

Strašně trapnej humor a nejhorší je, že si ještě Pazderková s Pavláskem myslí, že jsou vtipní... ()

blazir1 odpad!

Smutné, opravdu smutné. Pár zoufalců jak z amerického nepovedeného filmu se snaží být vtipní. Pro američany, co se naučili česky a místní elitu s cígem v ruce jasný kult. Pro zbytek *zlaté dno fekálu a trapnosti*. Hodnotím za celou dobu pořadu, tedy včetně nových natočených věcí. ()

TaanStari

Knor, Matonoha, Hanák, Liška, Hynek, dřív i Pazderková, to jsou klasici, u těch se směju pokaždý. Dalším (Pavlásek, Čech, Daniel) se občas povede, občas ne. No a zbytek jsou idioti, co neumí bavit, nebo prostě akorát nestojí za zmínku. ()

jorgus

kdyby se z kazdeho dilu vytahla jen jedna nejlepsi scenka..to vse se dalo do rocniho specialu..tak..to ma o jednu hvezdicku vice:) ()

77Ivana

Neviděla jsem všechno, ale musím říct, že u hodně scének jsem se nesmála vůbec. Marek Daniel je dobrý herec, viděla jsem ho kdysi několikrát v HaDivadle a musím říct, že má velký talent. Je škoda, že je ho tak málo vidět ve filmu. Ale v tomhle pořadu "Na stojáka" se moc nepředvedl. U scének Matonohy a Hanáka jsem se taky moc nenasmála. Jediný kdo stojí za povšimnutí je Iva Pazderková a její "krásná,inteligentní" blondýna , u jejich scének jsem se přímo řechtala. ()

blazenka

Pět * za geniální Pazderkovou. Jinak velmi, velmi trapné, bohužel, takže při zprůměrování je z toho průměr :-) ()

jasanka

Záleželo především na tom, kdo se zrovna snažil diváky pobavit. Někdy to bylo vtipné (spíš výjimečně), někdy totální průšvih. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj