Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

Suzie05

Je to super, většinou. Trochu dost mi tu zavazí smích z publika, ale někdy se mi hodí vědět, kdy jsem nepochopila nějaky ten vtípek. Ale jinak dle mého skromného názoru patří Pazderková, Čech a Hynek snad k nejlepším bavičům vůbec. ()

Marek1991

Tak tento program rozhodne môžem. Tú Pazderkovú ozaj môžem, tá to dala perfektne. Ono tento program závisel aj na výbere účinkujúcich a témach a toho, ako ich rozobrali. Niekedy sa neštítili ničoho, inokedy si dávali pozor. Pobavili ma aj Hynek, či Knor, ale ani Nedvěd nebol zlý, ale napríklad takí Čech a Pavlásek ma veľmi nepobavili, nepoznali správnu mieru, kedy prestať. Je pravda, že HBO doma nemáme, chvíľu sme ho mali, no nesledoval som to tam a na internete som si pozrel najmä najviac videné výstupy a tak nemôžem posúdiť celú šou, ktorá má tých dielov veľmi veľa, no tieto komorné zábavky, pri ktorých sa niekedy priam šúľate po zemi a hlášky sa vám neošúchajú tak rýchlo ako tie komerčné, môžem. Mrzí ma však, že nepoznám viac toho Matonohu, vyzerá byť riadne kontroverzný, ale vlastne kto v našich krajinách nie je? Však sme známi ako ľudia v týchto krajinách ohováraním, závisťou, robením napriekov, to sú proste slabé stránky ľudí v týchto krajinách, teda okrem kradnutia a podobných vlastností, ktoré sa už prejavujú zreteľnejšie. Pre mňa to bolo aspoň niečo pozitívne v tej prevažne negatívnej televízii. Keby som to porovnal napríklad s naším Uragánom, či Susedmi, tak to bolo rozhodne lepšie, možno by som chvíľu uvažoval nad naším starším programom O 3 štart a podobnými variáciami tohto programu, no keď sa spomenú debatné programy v Českej republike a teraz tie slovenské, navyše doplnené hlúposťami typu Jožo Pročko pokúša, či Je to možné? Tak z našej scény by som tomu prirovnal ešte tú Oravskú televíziu s Jurajom Mokrým, no inak sa nechytáme ani zďaleka. To najlepšie od nás často aj tak odchádza do Čiech, takže za toto Tyca a ostatných treba pochváliť, lebo to patrí k tomu najlepšiemu v našich krajinách. ()

bloom

Je to scénka od scénky. Třeba Tomáši Hanákovi mnohem víc svědčí, když se jeho výstup obejde bez rýmování. Petr Čtvrtníček sice pouze v jednom díle, ale jako vždy za jedna. Překvapuje Tomáš Matonoha, jeho skeče patří k nejlepším. Z takzvaných bavičů z ulice mě zaujali Petr Vydra a Lukáš Pavlásek. Já mám však nejraději úplně jiná vystoupení. Dnes za Českého lva zatracovaného Igora Chmelu a jeho přeřeky - scénka na profesionální úrovni, která by klidně mohla patřit do zlatého fondu televizní zábavy. Ale hlavně Roberta Nebřenského, tomu se zatím snad povedlo všechno. Obvzlášť Marcel Kamil - skvělá parodie současných metrosexuálních zpěváků české pop-music. Jednou jsem viděl Stojáka živě v Lucerna music baru a musím potvdit, že je tam skvělá atmosféra. Navíc když vám tam Tomáš Hanák zpívá svou "Musíme si pomáhat"... :) ()

zdepapepa

Není to typický stand-up observational comedy, jak někteří s širším kulturním rozhledem můžou znát kupříkladu ze Seinfelda, je to ovšem takové hezké české, formát je to neokoukaný (tedy aspoň pro českého diváka), je trochu smutné, že zrovna tenhle pořad nevysílá nějaká veřejná TV, aby se všichni ti "nováci v teplákách" poučili o tom, co je to humor. Sic teda většina jich pracuje na základě dopředu připravených scén, kde vidím kámen úrazu, jak se něco takového dá dělat častěji? Před jiným obecenstvem někde v klubu možná, ale pro TV by byl potřeba stále čerstvý materiál. Zde je jasně patrný rozdíl mezi one-hit-wonders čili lidmi s nějakým extra výrazným talentem, lidmi, kteří si prostě rádi dělají srandu a viditelně si to užívají a lidmi v branži komediální již ostřílené, kteří jedou rutinu, avšak i ti si to můžou (a většinou tomu tak je) užívat. Pokrok to je, ovšem je potřeba udělat i druhý krok. ()

Krissty

Není to sice dokonalý pořad, ale mě prostě baví! Samozřejmě hodně záleží na tom, kdo právě vystupuje, ale většinou mě pobaví snad každý.. Největšími génii v oboru jsou pro mě ale Iva Pazderková a především skvělý Karel Hynek!!! Je neuvěřitelně originální a vždy mě z jeho humoru bolí břicho od smíchu.. Je prostě dokonalý :) Jinak jsou tam baviči, kteří jsou opravdu dobří.. S jinými je to zase nahoru-dolů.. Celkově je ale pořad super :) ()

Rosana

Některé jsou povedené, některé méně. Po e-mailech a internetu jich krouží desítky a lidi se smějí, až se za břicho popadají. ()

Z0oMb3E

Balansujem na rozhraní 3* a 4*. Zaujímavý projekt, ktorý v zámorí žne úspech za úspechom. Niektoré vystúpenia vám natrhnú bránicu, niektoré len povytiahnu kútiky, ale vcelu vydarený program. Dávam 4* za odvahu vystupujúcich. Inak slovenské step-upky sú lepšie http://www.silnereci.sk/ ()

Praxis

Některé díly se staly kultem (ano určitě všichni znáte Otevřený dopis KSČM), jiné předvedly pouze trapnou podívanou. ()

ivishka

Na stojáka je neskutečná show, která stojí za zmínku. Jsem dá se říci náročný divák,kterého je velice těžké pobavit co se týče komediální stránky. U tohoto pořadu se ale pokaždé neudržím a musím se smát nebo alespoň usmívat..Mezi mé velké oblíbence v tomto pořadu patří: Iva Pazderková, Miloš Knor, Tomáš Matonoha,Ester Kočičková,Marek Daniel,Lenka Vychodilová a Lukáš Pavlásek. ()

Siegmund odpad!

Pánové Werich a Horníček by se jistě obraceli v hrobě, kdyby věděli, co se dnes považuje za humor. Nejsmutnější na tom vše je, že se najde nemálo lidí, kterým se to líbí. (Středa 31.03.2010) ()

blackrain

Pokus HBO o talkshow nějak nevyšel. Viděla jsem pouze jeden díl, úplně mi stačil. Nechci to zkoušet znovu. Asi jsem krapet mimo, protože mi humor některých účinkujících přišel spíše trapný než vtipný. ()

RAiken

Nevím, jak pro vás, ale pro mě úžasně originální a nebezpečně návykové. Jak jsem to na HBO chytil, tak jsem z toho oči nespustil. Ty lidi jsou neskuteně vtipní, bezprostřední a především "lidští", nejsou to žádný odporný hlízy, které nám servíruje jedna dobře známá nevyvedená televize. ()

topi odpad!

Viděl jsem pár dílů a je to otřesná trapárna a nejtrapnější scénky a skeče. Fuj, to je teda zábava!!! Tohle teda už nikdy!!! ()

rt12

Obdivuji, když jde někdo s kůží na trh. není divu, že to někdy nevyjde. Ovšem když se daří stojí to za to. Nejvíc mě baví ,,Blbá blondýna" ()

italka63

Možná jsem divná, ale nechápavě jsem vždycky koukala, čemu se lidé smějí. Nikdy mi to vtipné nepřišlo. Ty dvě hvězdičky jsou za pouhé čtyři scénky za celou dobu. ()

Herr_Flick

Je tam dost lidí, kteří vtipní nejsou. I tak mě baví je pozorovat, jak se s tím vypořádají, když je publikum chladné. A pak přijdou chvíle, kdy se objeví Matonoha a jeho dopis nebo pan Liška, kterému stačí jen ten ksicht. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj