Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

MMR

Velice zábavný pořad. Mám zde své vybrané komiky, kteří mě nikdy nezklamou. Nejlepší je podle mě Lukáš Pavlásek, u jeho vyprávění se směju jak blbej. Další, který jsem si oblíbil jsou: Iva Pazderková, Daniel Čech, Karel Hynek, Richard Němec a pak také Richard Nedvěd, který se pak objevil i v soutěži Česko Slovensko má talent, kde se umístil na druhém místě... ()

Mahalik

A to já se zase budu věnovat Ivě Pazderkové alias "90-60-90, dobrý !"... A jako, vyšla jsem z knihkupectví a pod károu sem normálně měla čůrek! Ale čůrek jak sviňa!?Naprosto bezkonkureční člověk, tahle Iva. Ona nejenže dokáže lidi uhranout svou neskutečnou pohotovostí, ale především zvedne náladu každému v sále. Na bilion let dopředu. Moc bych ji přál, aby se prosadila, protože když už nic, tak anglicky umí perfektně. Všichni tady "vočumujou" a píšou o chlebu namazaným syflem, ale schválně pusťte si Ivu a její vyprávění a tom, jak psala IQ test. A jestli je pravda to, že 5 minut smíchu se rovná 30 minutám spánku, tak dneska budu čučet do stropu pěkně dlouho. Ivo, moc dík :D Lidi, mě už strašně unavuje to, jak jsem krásná! ()

kinej

Není to špatné. Rozhodně minimálně stokrát lepší než třeba taková Zlatá mříž, nebo i zde Markem Danielem zmiňovaný Láďa Hron. Tihle jsou totiž nědky opravdu vtipní. ()

Big Bear

Tenhle pořad ,,udělal" pár lidí a jejich jména již dnes nejsou neznámá. Mezi nimi je jistě Iva Pazderková alias blondýna. U mne však jednoznačně kraluje Lenka Vychodilová alias Lemura lepá (pro pamětníky psycho :-) rádia Limonádový Joe). Dále je to samozřejmě matador Robert Nebřenský, sem tam Lukáš Pavlásek a Tuček či již ostřílení veteráni typu Poláška a ,,sklepáka" Tomáše Hanáka s Ester Kočičkovou.. (opět moderatizátoři (nejde o překlep) rádia Limonádového Joe). Jelikož improvizaci dle mého soudu zbožňují a já také, je tato stand up comedy pro ně jak dělaná. Vše se nepovede, zejména někteří aktéři ne zcela známých jmen přeceňují své síly... Scénky jsou kus od kusu občas trapné, občas ujdou, občas se u nich mlátíte smíchy a nevěřícně kroutíte hlavou. Není to formát pro každého. Mně tato show však sedla a rád se podívám na každý další díl.... ()

Hromino

Poměrně solidní zábava, ale záleží na tom, kdo zrovna dané vtipy předříkává. Třeba takový Tomáš Matonoha a jeho nezapomenutelný "Otevřený dopis poslaneckému klubu KSČM". Na jednu stranu se u toho pobavíte, ale úroveň takovýchto vtipů je na dooost nízké úrovni, zatímco Bohuš Klepl a Iva Pazderková mě naopak pobavili opravdu skvěle. ()

petaspur

Stoupnout si před obecenstvo, představit veselou historku či bystrou úvahu do mikrofonu a neudělat ze sebe přiblblého truhlíčka chce hodně odvahy kombinované s velkou dávkou umu. Zdaleka ne všichni vystupující tohle dokážou a já se nemohu příliš bavit při scénkách, jejichž vtipnost je založená pouze na vulgaritách, zabržděnosti či imitováním stylu Felixe Holzmanna. Některé, pro mne většinou málo známé tváře, mě občas pobavily nečekanou originalitou, ale tento pořad jako celek drží v lehkém nadprůměru blonďatá nádhera s nepřehledně vysokým IQ. Její slepiččí polévku bych si sice nedal, na konci Nietscheho knihy bych s ní pravděpodobně neplakal, ale zemřít bez pokoukání na její vystoupení bych nechtěl. ()

hippyman

tu a tam něco trapně zaskřípe, ale čím víc na to koukám, tím víc se mi to líbí... navíc stále taknějak převažují povedené výstupy nad nepovedenými, takže 70%. ()

salahadin

Buď se nudím, nebo se směju, jakobych vyhrál mega ve Sportce. Úroveň hodně kolísá, takže když si vyberete silnější kousky (Miloš Knor apod.), dostanete slušnou one-man-talk-show. Co mně osobně přišlo nejlepší, tak otevřený dopis KSČM od Matonohy, klobouk dolů, smál jsem se. I proto, že nesnáším komáry! Takže komunisti: "pi**, kur**, kur**, pi** a čest!" ()

Omnibus

Úroveň jednotlivých stand-up vystoupení je v rozpětí od nudný téměř odpad až po absolutorium, scénky "ohrožující váš sociální, psychický, sexuální a vůbec jakýkoli vývoj. A nebo se z toho můžete i ... zažívací potíže... Přejeme Vám hluboký umělecký kultovní zážitek !". Já byl na Na stojáka naživo sice jen jednou, ale stálo to za to! Chvílemi jsem se i dusil. Ať už smíchy nebo když mi partnerka nasazovala kravatu, a snažila se mě odtáhnout z kavárny pryč, se slovy: proboha, nezapojuj se!. A to jsem jen Knorovi, který pochválil jedné dámě (spíš tedy rachomejtli) v publiku lišku kolem krku a zeptal se „má zde někdo ještě nějaké zvíře ?“ nahlásil, že mám hroznýho vlka... A on ho pak s gustem ještě párkrát připomenul. Ale taky jsem bohužel zažil scénky, kdy jsem se nesmál vůbec a jen mě, za toho účinkujícího, fackovala hanba. Za trapnou a odfláknutou nudu na jevišti. A to nemluvím o Ester Kočičkové, která přišla nametená a měla problémy dát text. Čili celkově bohužel jen pouhý průměr. Edit: zapomenu na to živé Na stojáka. Pustil jsem si to DVD teď znovu a zvyšuji na 4* ()

Šakal

Já už si k tomu raději kleknu (přeci jenom jsem už postarší pán), v lepším případě sednu a v nejlepším lehnu (a to dolů), ale proti pánům Matonohovi, Hanákovi a ostat. noname(mům) v zásadě nic nenamítám, skvěle se bavím a užívám si to. (teď mám na mysli DVD s NEJ scénami) ()

Sonnery

Těžko hodnotit. Takže průměruji mé dva dojmy: Někdy je pořad Na stojáka naprosto špičkový. Řehnim se tak, až se plácám rukama do stehem a pak se ráno divim, kde se vzaly ty veliky jelita...No a někdy (v poslední době většinou) je to trapnější než moje oblíbená sourozenecká dvojice dementů Gondíkových. Ale kdo si určitě zaslouží ocenění je střihač. Promíchat nudný vystoupení s obrovskou porcí smíchy řvoucích ksichtů je um! ()

Dzeyna

Skvělé hlášky, někdy sice trochu trapné. Nejlepší je Iva Pazderková a její díl - Aromaterapie! Někdy bych rozhodně chtěla slyšet/vidět naživo! ()

Kothy

Velmi kvalitní pořad z produkce HBO. Nekonečná přehlídka bavičů. Někteří jsou lepší, jiní slabší. Někteří slavní, jiní méně. Měl jsem i možnost některé z nich vidět naživo. Konkrétně Ivu Pazderkovou, Lukáše Pavláska a Karla Hynka. ()

boshke

Kupodivu ne tak dobré, jak by člověk čekal dle "věhlasu" tohoto pořadu. Znatelně lepší než streamácké Undeground Comedy, ač s hodnocením nemůžu jít na čtyři, takže to ve finále vypadá jako remíza. Na Underground Comedy jsem oceňoval neprofláklé ksichty. Ano, často tragické, bez talentu, potenciálu a špetky vtipu, ale pořad raději budu koukat naň a doufat v objev někoho nového než na Pavláska... 60% ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj