Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

borec999

Aj na tretí raz to ujde, ale Verbinski a spol. to s dĺžkou pre tento krát trošku prehnali a film má svoje hluché miesta. Herci okej, len Yun fat Chow (akokoľvek ho mám rád z akčných Wooviek) nezapadol ideálne a pôsobil ako päsť na oko. Stále slušný popcornový blockbuster, no v rámci série určite najslabší diel. 70% ()

Perry-

Tak je tu konečně ?finální? díl Pirátů. Jak to říct... Začnu od superlativ. Hudba odpovídající (8/10), triky super (10/10). Vtípky, tak to už je slabší. Téměř každý vtip tu má brášku, který hned dobrý pocit zkazí (6/10). No a konečně děj.... Překombinovaný, až to bolí. Jistě, závěrečná půl hodina je obsahově to, co jsme čekali, ale ten zbytek... Každý podvádí každého, až se v tom ztratí i osoby s IQ nad 150. Scény, kde je Jack Sparrow více než 1x jsou děsné (vyjímka potvrtzuje pravidlo, jedna se mi líbila - "Kde mám mozek...") a potenciál některých postav je buďto nevyužité (Kalipso, You-Fan Chow) nebo pře-užité (Jack, Becktett). Děj - 5/10. ()

Theraphosa

Nehorázná přeplácanost a patoky zbytečných výmyslů, které člověka už ani neohromí, ale spíše se zdají zbytečné. Keira Knightley je dle mého naprosto nedůvěryhodná v podání své role před objektivem kamery a v jistých pasážích, kdy hecuje bandu špinavých pirátů k boji jsem dostával záchvaty smíchu. Dále oddávání "novomanželů" během běsnící bitvy - WTF?! Snaha o velkolepost, ale dle mého kolosální blbina, ve které se snad i sem tam zasmějete. 20% ()

wosho

Totální zabití jedničky Pirátů. Místo toho, aby tvůrci dali do troky vše co fungovalo v jedničce, zbláznili se a narvali do ní vše co nefungovalo ve dvojce. Děsně natažený megaguláš, který příšerně nudí a už ani herci to nedokáží zachránit. Žádná svižná akční čísla s nadsázkou, jen upocená bitka v sauně a pak až za dvě hodiny nezáživná bitva ve vodním víru. ()

eagle-eye

Piráti bohužel drží tradici většiny pokračování filmových sérií, tzn. kvalitativně klesající. Poněkud zmatený děj se tu mísí s dlouými zbytečnými dialogy. Nicméně za solidní závěrečnou půlhodinku a pár povedených vtípků dávám za dvě. ()

Hopper

Tretí diel jasne trpí neduhami pokračovaní. Po skvelej jednotke a nadpriemernej dvojke, ktorú zachraňovali najmä akčné pasáže je trojka viditeľne najslabšia a vkráda sa nuda. Dej je komplikovaný, ukecaný, viac ako neprehľadný a nedokáže to ustáť ani herecká crew. Dokonca aj Zimmer už mal lepšie časy. Autori si zjavne ponechávajú vrátka na Episode IV ale ak nedostanú kvalitný scenár, bude to pri súčasnom trende číra katastrofa. Jediné, čo ma napokon oslovilo bol súboj Perly a Holanďana v maelstrome, ktorý mal šmrnc. Jo-ho-ho ! ()

Ripley

Ano...tento film se moc nepovedl.Proč?Snad kvůli spěchu...snad proto že se točil současně s výbornou Truhlou mrtvého muže...jó to je ve hvězdách...nebo že by ve scénáristovi?Děj je příšerný guláš.Je tam málo humoru a ten co tam je mě nepřipadá až tak humorný.Málo akce a ta co tam je mě nepřipadá cool...s vyjímkou finální scény ve víru. Párkrát jsem se přistihnul,že se v kině nudím,což se mi nestává.To věčné prohazování si rolí kdo je na čí straně bylo otravné.Navíc mi chyběly známé hudební motivy z Prokletí a z Truhly.Ano tento film byl temnější..uznávám,ale stejně.Ony tam byly,ale objevili se jen párkrát a navíc ve skoro neslyšitelné verzi.Pravdou je že tam byl motiv nový povedený,který filmem několikrát proplul.Role Chow Yun Fata mě připadla zbytečná,škoda. Dobře,k plusům.Slušný závěr,slušné triky,výborný Geoffrey Rush,který předjel a ujel(doslova) samotnéhu Johnny Deppovi.Velká škoda že se Verbinskému nepovedlo to co Jacksonovi v Návratu krále(ano,vím skvělá předloha).DODATEK:8.2.2022 zvyšuji na 5* ! ()

MareT.

Slátanina, která má sice krásnou výpravu, perfektní triky a pěkné kostýmy, ale k čemu je kosmetika, když není na co nanášet! Oproti prvním dvoum dílům zhoršení o dva stupně! Přes to všechno střílení a hláškovaní, které už ani tady nefungovalo, jsem se v podstatě nudil! A vrchol toho všeho byla zdlouhává závěrečná bitva! ()

joshula

Vetšinou se říká co rok to skok. Tady je to přesně naopak. Orlando se úplně ztratil, Keira na to ještě nestačí a Johny nepřidal nic navíc. ()

DocBrown

Prave jsem zahledl upoutavku na tento film, Bart Simpson projede kombajnem hnojem a z kombajnu vypadne DVD Piratu z Karibiku 3. Po shlednuti filmu davam Bartovi za pravdu. ()

xmozek

Bohužel třetí díl čerpá už jen z úspěchu prvního dílu,stejně jako druhý, s tím rozdílem, že třetí díl je hrozně násilným způsobem pospojovaná slátanina. 3 hvězdičky jsou jen za efekty a za Johnnyho Deppa. Jinak třetí díl zklamal. ()

dopita

V porovnání s prvními dvěma díly, které byly akční dobrodružnou jízdou, je třetí díl nuda. Pravda, vizuálně je to nádhera, ale co je to platný, když je děj pomatenej a vztahy mezi jednotlivými postavami tak komplikovaný, že se v tom zorientovat a pochopit motivace jednotlivých postav, se v podstatě nedá. Sice nejsem vyloženě zklamanej, hlavně kuli technickým záležitostem: trikům, hudbě (Hans Zimmer se vytáh!!), kameře a celkově masivní výpravnosti, ruku v ruce s extrémním nasazením, jištěným ohromným rozpočtem. Tohle všechno je na filmu setsakramentsky vidět. A taky díky charizmatu většiny herců – Johnny Depp, Geoffrey Rush, Bill Nighy, Chow Yun – Fat... jsou skvělí! Keira Knightleyová je bídná a Orlando Bloom naprosto tragickej, což sice nepřekvapuje, nicméně to mrzí. Kdybych neviděl předchozí díly, tak by mě vůbec nenapadlo, že je mezi nima nějakej milostnej vztah. Tihle dva film hodně kazí. Ale aby to byl dobrej film, chtělo by to dále o půl hodiny zkrátit, sesmolit průhlednější scénář a víc akce napříč celým filmem, ne jen jednu, i když povedenou, na konci. Takhle je to jen průměr, kterej se s předchozími díly nemůže rovnat. Škoda. ()

pavlikv

Tržby v USA za první víkend: 112 547 000 $ (4362 kin) Tržby v ČR za první víkend: 10 372 834 Kč Náklady na výrobu: 300 mil. $ ()

irigi

Nemůžu si nepřipadat trochu divně, když film, který drtivá většina ostatních hodnotí jako dost slabý hodnotím pěti hvězdičkami. Co mne k tomu vede? Piráti trojka nejsou Piráti jednička ani dvojka. Každá postava tady hraje svoji vlastní hru, jeden zvrat překonává druhý a prostě jsem si nemohl neužívat neustálé zrady a přebíhání z jedné strany na druhou. K tomu navíc mám rád Jacka Sparrowa a tady se mi líbil víc, než v dílech předchozích. (Celkově jeho osobní motiv - hledání nesmrtelnosti a dilema jak jí dosáhnout s co nejmenší ztrátou mi připadne prostě dobrá.) Když se na film dívám s odstupem, připadne mi, že skutečně má slabé chvilky, ale když jsem na něm byl v kině, bavil jsem se skutečně skvěle a to je to, co hodnotím. Takže *****. ()

Janega

Tretí film možno charakterizovať ako keci, keci a keci. 3/4 filmu sa nič iné nerobí len rieši, kto sa s kým dohodol, kto koho zradil, kto koho ne/zachráni až je z toho mišung, v ktorom sa človek stráca. Nakoniec na poslednú chvíľu prichádza skvelá epická bitka dvoch lodí vo veľkom vodnom víre, ktorá to z väčšej časti odškodní a divák napäto pozoruje celý jej priebeh s nečakaným koncom. Johny Depp v roli Jacka Sparrowa je klasicky vynikajúci. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky