Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Movie Gourmet

Zde nebyla platná ani kombinace stejný režisér, stejný producent. Jerry Bruckheimer tentokrát prodělal (aspoň zdánlivě). Děj filmu je až příliš přeplácaný a nefunguje tak jako Truhla mrtvého muže a už vůbec jako Prokletí Černé perly. Piráti z Karibiku Na konci světa jsou tentokrát Piráty z Karibiku na konci s dechem. Verdikt: 3* a 70 %. ()

TwoFace

Na třetím dílu Pirátů mi nejvíce vadilo to, že tvůrci naplno nevyužili prostředí Konce světa, s nadpřirozenem a námořnickými mýty by se zkrátka dalo pracovat mnohem více a hrdiny dostat do zajímavých situací. Takhle celá cesta na Konec světa působí jen jako výlet tam a zpátky. Přesto se jedná o skvělé zakončení trilogie s naprosto úžasnou závěrečnou bitvu doprovázenou jedním z nejepičtějších filmových soundtracků všech dob. ()

gurmanik

U "trojky" prozatím končím. Bohužel se piráti zařadili mezi další filmové série, kde kvalita má tvrdě sestupný směr. Jednička byla perfektní, dvojka dobrá a trojka, ta mi nestojí za řeč. To byla taková slátanina, že jsem měl chuť to vypnout.. ()

H4ku11

Ja mám pirátov strašne rád a ešte keď sa v jednom filme stretnú Jack, Barbossa aj Davy, ale bolo to už veľmi zbytočne komplikované a muselo to skončiť v mega veľkej, vodu výriacej, blesky šlahajúcej, lode otáčajúcej a ponárajúcej sa bitke, čo sa mi už až tak nepáčilo. ()

Klajnik

Líbí, jak je každý díl jiný, ale celou trilogii drží výrazné prvky (postavy a dějové linky), které z celé trilogie tvoří solidní celek, jež je jednou z nejlepších filmových trilogií. Třetí díl nevyčpěl do bezduchého komediálního akčního dobrodružství. Tvůrci se snažili o originalitu, a tak sledujeme Jackovo tápání v podivné říši mrtvých. Ti, co nemají k sérii dost kladný vztah, tak můžou být otráveni ukecaností (80% filmu mluvení a na pořádnou akci se čeká celý film). V tomhle byla dvojka mnohem vyváženější, lehčí a zábavnější. Trojka je však přesto funkčním a epickým závěrem trilogie, který má své mouchy, ale kolem a kolem jsem pokojený. Možná by se mi líbilo, kdyby víc postav zemřelo a ze mě to vytáhlo více emocí, kdyby akce na začátku filmu v Singapuru byla pamětihodnější, kdyby Jackovo putování na onom světě mělo větší tah na branku, sledovatelnou linii a nebylo tak samoúčelné a na efekt (ač Jackův nástup na scénu, kdy sjíždí z písečné duny do moře, samozřejmě funguje)... ()

laepus

Původně jsem tady měl jen tři, ale viděl jsem ten film od té doby několikrát a určitě se na něj zase někdy podívám. A to už je fakt, který nemohu říct o mnoha filmech. Jasně že ke to nelogické přeplácaná slátanina, ale Geoffrey Rush je tak okouzlující, že jsem vlastně vždycky fandil nejvíc Barbossovi. A tu přemíru akce jsem ochoten vydržet, občas je proložena nějakým vtípkem, občas westernovým setkáním. ()

Garch

Velké a dlouhé. A ten jeho klasický "bukanýrský" pohyb. A taky ta chapadla. A hlavně: ty její lícní kosti a, a tak za lepší tři. ()

Martinius

aj treti diel piratov z karibiku je podobne ako prve dva jedna uletena, blazniva, osobitna, excentricka ale zato neuveritelne sympaticka fraska - atributy, ktore robia celu trilogiu tak povabnou. komedialne dobrodruzstvo v duchu barona prasila ci surrealnych fantasy filmov z osemdesiatych rokov sprevadza svojsky a vzdy sviezo posobiaci humor, vyhybajuci sa vykradaniu ci otrepanemu klise. v tomto smere stoji za povsimnutie niekolko scen (hod delovymi gulami po duchoch, ci zastupenie rolling stones v podobe keitha richardsa nepotrebujuceho ani patricnu masku tvare v podobe strazcu kodexu). aj ked sa film vo svojej polovici zamotava do neprehladneho deja, kedy divak nevie rozlisit, "kto s kym, kedy a preco", zaver opat dostava spad a z filmu je razna a dynamicka 'podivana'. vo vybornom hereckom obsadeni jednoznacne exceluje sebaparodujuci johnny depp s brillantnym geoffreym rushom. spominana dvojica zatlaca ostatnych protagonistov do uzadia, dokonca aj utesena keira kinghtley posobi akosi bledo a hezouna orlanda blooma si takmer ani nevsimnete. celkovo je film s vydarenym, humornym a pomerne inteligentnym pribehom pastvou pre oci formou putavych bojovych scen, ci atmosferou tyrkysoveho karibiku zo zlateho veku piratstva z dob 16. a 17. storocia. a tych zopar historickych kiksov (endeavour i cela britska flotila pozostavala z radovych lodi z prelomu 18. a 19. storocia, anglicania z vychodoindickej obchodnej spolocnosti "zalozili" singapur az v roku 1819, povinne kvotovy cernoch ako piratsky lord...) sa da hravo odmavnut. ()

rcorp

Pirati 3 jsou veskrze dementni film. Bohuzel na rozdil treba od Spider-mana 3 je dementni tim nudnym zpusobem. Takze tu mame: 1)prilis mnoho prekombinovanych zapletek, ktere maji za nasledek pouze to, ze se zacnete ztracet a bude vam uplne jedno, co se bude dit dal, a jak to dopadne. 2)dementni pokusy o vtip: vtipnych je opravdu jenom par, zbytek je evidentne cilen na detske publikum 3)nevyrazna hudba: vsimnete si ji pouze u par scen, zbytek je genericky piratovsky sountrack, ale je pravda, ze bez nej by to bylo jeste horsi 4)dementni postavy: nepochopitelna motivace postav, herci taky nejak extra nehraji; nejhorsi je ta cernoska, potom Beckett, jehoz chovani na konci, je desifrovatelne asi jenom pro spickoveho psychiatra (osobne mam podezreni, ze je to tak jenom proto, aby mohla nasledovat ac opet dementni, tak presto nejvic cool scena filmu), Jackuv potencial je totalne zabity 5)WTF sceny: spousta scen (dementnich samozrejme), u kterych jenom nechapave zirate, v cele s etudou Jackove a krabi 6)par peknych zaberu: oblet Willa a Elizabeth, sestup ze schodu, plavba mezi ledovci 7)dementni konec 8)a asi jeste par veci, na ktere jsem zapomnel takze 4/10 (P1- 8/10, P2- 7/10) ()

CamperCz

Proč?!! Neni to na 1*, ale je to des a bida a...a vubec. Nejenze uz Pirati nejsou vtipni (coz jsem od nich ocekaval), jsou i neskutecne nudni . ()

Greg25

80% asi budu patřit k té menšině na čsfd, která bude považovat třetí díl za lepší než Truhlu mrtvého muže. Na rovinu říkám, jednička byl dobrý film, dvojka byl hodně špatný vtip ze strany Gore Verbinskiho a trojka je poměrně dobrým vybruslením Verbinskiho z Karibiku. Hlavní problém tkví v počtu hlavních postav, který se oproti dvojce nejméně zdvojnásobil a oproti jedničce je minimálně čtyřikrát větší. A poslední dva problémy se týkají toho, že při sledování filmu opravdu musíte dávat dobrý pozor, kdo s kým uzavřel dohodu a s jakými podmínkami a jestli pro vlastní užitek nebo jenom na oko. A ten poslední problém souvisí s tím, že pokud vám z předchozích dvou dílů a hlavně z Truhly mrtvého muže unikla sebemenší maličkost, měli byste si ji co nejdříve připomenout, neboť bez toho se u Pirátu 3 jen stěží obejdete. Oproti dvojce lepší scénář i děj. Snímek sice trvá 168 minut, ale svižné tempo filmu je v tomto případě velké plus. Herecký trojlístek Johnny Depp, Geoffrey Rush a Keith Richards (byť se tam jen mihl) je oslňující a tudíž skvělý. Keira Knightley a Orlando Bloom, k mému překvapení své herectví zlepšili, takže tentokrát celkem dobře sekundují "trojlístku". Jinak celkem dobrý konec a upřímně řečeno poté co jsem viděla "dvojku" jsem v tak dobrý závěrečný (i když kdo ví) konec ani nedoufala u mě velké plus i za to, že to neskončilo "happy endem". A na závěr otázku schválňe jestli spočítáte nebo jste spočítali kolikrát ve filmu zazní slovo FOREVER (navždy)? ()

maty39

Třetí piráti sice moc nefungují jako samostatný příběh, ale jako vyvrcholení trilogie se dají akceptovat. Děj je ve své podstatě velice jednoduchý. Komplikují se akorát vztahy mezi postavami, což zabírá polovinu času. Zbytek je zaplněn akčními scénami. Akční scény jsou však slušné a hodně zachraňují. ()

Phillo

Film pre všetkých. Taká bola asi pôvodná predstava. Priblblé vtipy "pre celú rodinu“, dlhé dialógy a pokusy o nejakú romantickú líniu, ktorá je mimochodom hrozná. Akčné scény jednoducho suché a nudné. Johhny Depp nemá čo hrať a s tou emancipáciou to je dosť prehnané. Nič nie je dotiahnuté do konca a tým pádom ostáva celá séria nevyužitá. Motivácia postáv nie je známa ani im samým (hlavne Bloom tak chvíľami skutočne vyzerá) a divákom už určite nie. Tak po hodine príde prvý záchvat nudy, ktorý vás už nepustí. Jednoducho nič nefunguje tak ako má a ani nedotknuteľný Depp už nie je taký skvelý. 30% ()

Oxymoron

Překvapení se bohužel nekonalo a třetí Piráti opět dokázali, jak to dopadá, když je pokračování tolik, až jich je příliš. Nebylo to tak hrozné, ale kdo neviděl předchozí díly, neměl ani tu nejmenší šanci se zorientovat v ději. Piráti dopluli na konec světa a doufám, že tam už i zůstanou, protože s dalším pokračováním by se celá tahle slušně natočená série začala potápět ke dnu a to by byla škoda. ()

kukentipla

O čem to je? Tak to bych také rád věděl, po 30 minutách jsem absolutně netušil. Co já NATO? Na poslední piráty dokonale sedí slova Ivana Horníka „Potápíme se, bárka jde ke dnu“. Dle mého názoru tvůrci tahaly nápady jak kouzelník králíky z klobouku. Ve finále jim pak bylo líto, jakýkoli vyhodit z definitivní verze scénáře. Díky tomu vznikl guláš intergalatických rozměrů. Navíc poslední piráti postrádají hravost (opička je cool) a rozvernost (papoušek má lepší hlášky než Johny) prvního a částečně druhého dílu. Dočkáme se dokonce otevřeného konce. Tohle Ne-e. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky