Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

waits

Předlouhé, s neustálými (hloupými) dialogy, celé sestavené tak, aby se divákovi dostalo mnoho atraktivních záběrů na namaskované piráty, přečesávanou Keiru a akci (ta konečná je docela dobrá, i když také zbytečně dlouhá, s rádoby vtipnými prostřihy) a aby se dělo jakoby něco úžasného a komplikovaného. Film viditelně nebavil ani Deppa, jehož Sparrow je tentokrát unavený a poměrně nezajímavý. Ke konci filmu mě už bylo jedno, kdo koho přežije, neměl jsem chut sledovat ani Rushe ani Deppa ani kohokoliv jiného. Velmi slabé. ()

Kratoc

Stopáž je dosti ... ehm, vražedná. Kdyby to seškrtali o půl hodiny, tak by to prospělo ději i spádu. Protože se tady docela dost žvaní. I když je akce poměrně výživná (hlavně závěrečný souboj ve víru), ale celkově už mám z těchto dílů, že je to hodně nastavovaná kaše. Podobně jako když mažete máslo na příliš veliký krajíc. Dochází nápady a Sparrowi už také pomalu dochází dech. Ale ještě jeden díl to určitě zvládne, mašina na peníze funguje pořád dobře. ()

JK-Stinger

Vizuelně naprosto výborná podívaná, ale příběhově vyprahlá dlouhotrvající slátanina. Spousta kecání, občas nesrozumitelné dějové úseky, některé až dojem kazící fórky (naštěstí těch dobrých je alespoň víc) a přehnané "mysteriózní " scény. Naklonovaný Jack mi moc nevoněl, svatba ve víru největší pirátské bitky taky ne (nutno vytknout po celou dobu utlumený vztah Willa a Elizabeth a potom z ničeho nic tohle!!!). Celé by to mohlo být o hodinku kratší a pokud by se vypustily správné scény, dost možná i povedené pokračování. Takhle jde jen o slabší odvárek předchozch výborných dílů. Škoda potenciálu, ale úplná ztráta času to taky není, minimálně Zimmer dosahuje ke gigantickým výšinám a Barbossa má taky svoje úžasné kouzlo ,lepší než v jedničce... ()

IsaacNewton

Mnoho lidí tady píše- hrozně užvaněné, natahované, ukecané... A to mně se právě dost líbilo. Všechny ty intriky, spojenectví a hádky, každý si jde, za čím chce. Začátek v tajemném Singapuru, cesta až na Konec světa, pirátský sněm, velká námořní bitva, které se účastní slavné lodě pirátů i námořníků, Černá perla, Bludný Holanďan, Císařovna, Střela... Vždyť tohle je po dobrodružné cestě v 1, tahanici o truhlu ve 2 něco úplně nového a originálního. Hudba se povedla úžasně, soundtrack Up is Down je obzvlášť povedený, (jen mi přijde, že podobné téma zní i v Harry Potterovi a Fénixově řádu, zajímalo by mě, kdo byl první...), herci jsou dobří, vtip provází celý film. Mělo to takhle zůstat, krásná Pirátská trilogie, plná dobrodružství, napětí, akce a vtipu. ()

Skarface

Na konci světa nám to trochu pokulhávalo ale humor neztratilo i v tomto díle herci podali skvělé výkony a to především Johnny Depp. Každopádně musím pochvalit a říct že nejlepší akce se odehrávala až na konci filmu -ůžasná bitva podpořená ještě ůžasnější hudbou. A teď hurá na vlny podivna ()

Blue.Shark

Hmm, co na to říct? Zdá se mi, že snaha o ještě velkolepější podívanou, než byla divákům předvedena v Truhle mrtvého muže, se v tomto díle moc neosvědčila. Třetí piráti chtěli podat příběh trochu vážněji, než předchozí dva díly a to se těžce nevyplatilo. Výsledkem je neslaný, nemastný guláš, který není v naprosté většině ani vtipný, ani překvapivý, ani epický (i když pár příkladů od každého jmenovaného by se ve scénách jistě našlo). Za zmínku určitě stojí závěrečná bitva, která je snad tím nejlepším z celého filmu. Ani Johnny Depp už mi teď jako Jack Sparrow nepřišel tak skvělý a potrhlý...a když je hlavní postava takto podána ve dvou filmech, zdá se mi taková náhlá změna jako pěst na oko. Film vyloženě nezklamal, ale určitě jsem čekal více, než jsem dostal. A ten na city hrající konec si, Verbinski, strč mezi chapadla. Ne, že by to nebylo cool, ale do Pirátů se taková věc jednoduše vůbec nehodí. ()

arcticsky

Možná by to byl výborný film - o 40 minut kratší stopáž by se dala vydržet....ještě že jsem to viděl v domácím pohodlí - v kině bych z toho doslova chcípnul. ()

Lilloos

Všechno, co bylo v předchozích dvou dílech pouze naznačeno, je zde vyhnáno do extrému, což pochopitelně nemusí sednout každému. Vychvalovat efekty a hudbu je zbytečné, Depp si vystačí sám se sebou, ikdyž jeho hašteření s Barbossou je nezapomenutelné ("Na lodi velí kapitán" "Loď je má a jsem kapitán" "Já mám zas mapy" "Tak to jsi mapař"). Kombinace strašidelného a humorného, ačkoliv ji většinou nemůžu vystát, funguje naprosto dokonale. Závěrečná námořní bitva je jednoduše epická ať už v celkovém součtu či v detailech (Sparrow vs Davy Jones na stožáru, polibek Willa a Elizabeth, zpomalený konec lorda Becketta). A vlastně skvěle vyznělo i zakončení hlavního milostného příběhu šťastně až navěky. Škoda, že se neusadil taky Jack, aby ze sebe nemusel dělat kašpara v dalších pokračováních. ()

Flopik

Ako aj pri iných trilógiách aj tu je to tak.Posledný diel je najlepší či už to tak bolo pri LOTR, Spiderman či Batman tak je tomu aj tu.Podľa mňa mala trojka všetko.Je tu spomínané že málo akcie a veľa hovorenia.Áno je pravda, že akcie tu nie je toľko ako v 2 ale ja som si určite vychutnal aj to rozprávanie.Príbeh sa tu neuveriteľne formoval a každý tu zrádzal každého.Bola tu jedna scéna ktorá sa mi strašne páčila a to príchod Jacka na Perle ktorá plávala po piesku.Tie "nudné" scény boli podľa mňa podané super a ja som sa riadne nasmial.Všetko sa tu pomaly pripravovalo na poslednú bitku ktorá stála zato.Perla vs Holanďan to si musel užiť každý fanúšik.Samotný záver zničenie Lorda a sexi Kiera na pláži boli čerešničkou na torte.Pre mňa určite skvelé 5* a 100%.A aby som nezabudol Hans Zimmer tu dokazuje prečo je najlepší skladateľ. ()

Muel

| Walt Disney | Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a narovinu poviem, že tá posledná trištvrťhodina je absolútny nerdgazmus, ktorý som naposledy zažil možno tak pri Endgame. To finále je neskutočné! A úprimne som si ešte hovoril počas sledovania filmu, či to fakt bude stačiť na ten nadpriemer, ale tak teda, na ten záver sa asi Verbinski sfetoval a natočil urputný finálny súboj vo fuckin' maelstrome! V roku 2007! Si blázon? Takto sa chcem cítiť pri sledovaní každej marvelovky. Ten film nie je ani zďaleka perfektný, čo ale do blockbusteru, ktorý by som si išiel pozrieť v lete s kamarátmi, je to instantné guilty pleasure. Čiže choďte niekde do preč s tými dvojhviezdičkami. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Betmän

První hodinu a půl "přezradováno", potom jedna strašbě přetažená bitva a šťastnej konec. Scéna po titulkách je jedna z nejhorších v dějinách filmu. Ale stejně je to jízda, mám pro ty piráty slabost (akorát si nejsem jistej, jestli nebyl lepší ten italskej televizní film s Vašutem). Poslední dobou jsem váhal, jestli tomu hvězdičku nepřidám, protože se mi čim dál tim víc vybavujou z paměti některý vtipy, hlavně v první půlhodině mistrovskej Rush a démonickej Keith Richards (v kterýho už jsem po jeho eskapádě s palmou ani nedoufal). Pak jsem si ale na DVD pustil první díl, a to je super film o opravdu hnusných pirátech a jedný dobře vymyšlený kletbě, tohle je splácanina, sice opravdu zábavná, ale víc jak těch 60% si nezaslouží. Jako pokračování Prokletí Černé perly to nemá šanci, jako jednička by to bylo super. Spíš než 4. díl (podle posledních 5 minut úplně jasnej "Pramen života") bych si přál nějakej prequel, neboť podle slov pana Gibbse z 1. dílu ,,Nikdo neví, co Jack předtim dělal." ()

strangercz

za 4* pro mě velké překvapení čekal sem sračku dostal sem zábavu která rychle bavila nenudila byla vtipní (Jack mi trapnej nepřišel) Z v porovnání ze Spider-manem 3 je tohle umění Rozhodně sem nečekal že se budu takhle bavit ()

Milwa

Hodně je na filmu poznat nedokončený scénář v průběhu natáčení, štvaly mě klišovité scény, které už byly tolikrát jinde..:-( Druhá půlka filmu sedla daleko líp než první, celkově mám pocit, že kdyby film trval o hodinu míň, tak by se nic nestalo. ()

Pfff

Mě to nakonec jako taková tragédie nepřišlo. Je fakt,že některé scény byli zbytečně rozváděné na úkor (podle mě) jiných zajímavějších. Teda a to co mi porovedli s milovaným Orlandem...mno...soukromá vsuvka....myslím,že na čtvrtý díl nebudeme čekat dlouho. ()

Ulrich

Predchozi dily se mi libili hodne. A mozna jsem jeden z mala, jemuz se pridani (nijak moc originalni a objevne sice} mytologie zamlouvalo a naopak me rozcilovalo v ramci pribehu zbytecne dlouhe skotaceni na ostrove kanibalu. Ve trojce je to podobne, kdy prvnich 40 minut je proste vata, ktera se dala urcite dala odbyt behem nekolika filmovych minut. Ale to by ve filmu nebyl Singapur, Chow Yun Fat a jine ozdobicky. Pote nasleduje casto diskutovana hodina podvadeni se, kde jsem po case rezignoval na to kdo, s kym, proti komu a proc (a nakonec to bylo jedno, jelikoz zaverecne rozestaveni postav snad nemuze prekvapit nikoho). Velkym plusem jsou opet herci. Depp je sice mozna trochu upozadeny, ale porad je to velka zabava ho sledovat. Rush je presne to, co mi chybelo ve dvojce a jeho sceny s Deppem jsou vrcholy filmu. Vynikajici je rovnez Bill Nighy, jehoz digitalni Davy Jones je jeste krapet zivotnejsi nez predtim. Bohuzel Bloom a Knightley jsou stale bez zivota a zajimavosti (neni divu, ze uz prvni piraty si ukradla vedlejsi postava Jacka Sparrowa). Na prvni shlednuti mozna lehci zklamani oproti predchozim dilum, ale i presto podle me vkusne zakonceni (?) jednoho z nejzabavnejsich franchiseu poslednich let. ()

Chevees

Dalsi dil a opet jedna hvezdicka dolu... Treti dil piratu je oproti minulym dilum opet o neco delsi, o neco min vtipnejsi a o neco vic prekombinovanejsi... ()

Snipsley

Po vynikajícím překvapení v podobě prvního dílu (5*) se Jerry Bruckheimer, jak to umí jedině on, vydal za produkcí dvou pokračování. Gore Verbinski upustil od alespoň trochu reálně vypadajícího světa a vrhá se bezhlavě do čím dál větší fantasy (nebo snad sci-fi?). Dvojka ještě byla koukatelná, vtípky kapitána Jacka Sparrowa ještě nebyly tak strašně okaté a trapné, dočkali jsme se i pár zvratů (4*). Ve trojce je těch trapných vtípků ještě víc (ale i tak se objeví povedené - zvláštní, na žádný si ale teď nemůžu vzpomenout) a příběh absolutně sklouzl do doslova divného fantasy světa. Dávám zcela průměrné 3* za povedenou bitvu na moři a poměrně překvapivý konec. Jen kdyby ten film byl o polovinu kratší... P.S. Bohyně Kalypsó je nejhorší postava. Její přeměnu do gigantických rozměrů jsem nemohl rozdýchat. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky