Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Chise

Podivní herci v podivném příběhu bez pořádného děje, kde má každá postava pro sebe ubohých sedm minut. Zázraky se nedějí, ačkoliv má Gympl potenciál. ()

JanCarlos

Strašný, strašný, strašný !!! Tomáši Vorle, natočil jsi pár dobrejch filmů, ale s tím je asi konec. Příběh naprosto ubohej, herecký výkony až na Matonohu a výbornýho Mádla jsou otřesný. Vtipných momentů opravdu jen pár...škoda. ()

Soweek

Kdo by to řekl... Doopravdy jsem nečekal, že Vorel může natočit něco takového. Prostředí komediální složky je tady řekl bych až nadbytečné, jako 100% drama by to bylo asi za lný počet, ale to jsou pouze spekulace. Nadměrné množství známých tváří je tu taky spíše na škodu, i když Kraus a Matonoha jsou skvělí jako vždy. Mé srdce si omotala i Lenka Jurošková, představitelkyně Kláry, musí se nechat, že to je fakt kočka:-) Jen tak dál, českých filmů, které nejsou založeny na dialozích, ale na příběhu je tu doopravdy málo. ()

ne0

Vorel si ukousl příliš velké sousto. Celý film jakoby nakousne různá zajímavá témata, aniž by je alespoň trochu více do hloubky prozkoumal. Dále jsou krásně srovnatelné dobré herecké výkony (u herců, kteří již někde hráli) a odporné herecké výkony. Ty by byly poměrně dobře schované, ale v jedné scéně, když jsou Lenka Jurošková a Martina Procházková ve vaně, je ta nepřirozená póza až tak strašně viditelná, že vskutku nechápu, jak mohl můj oblíbený režisér nechat takovou hrůzu projít až do konečného filmu. ()

kisha

čtyři hvězdy moc, tři málo...opomenu nereálnost takovýho gymplu, opomenu neuvěřitelne špatně hrajíci martinu procházkovou, opomenu často trapný dialogy, a pak zapomenu i na Matonohu, kterýho nemůžu vystát...vyzdvihnu Bydžovskou a Holubovou, (který to tam mimochodem extrémně slušelo), nezapomenu pochválit dj wiche a uzavřu to tim, že tenhle film vážně nepatří k nejlepším, ale mě bavil... ()

ArdathBay

Vorel st. je asi pořád srdcem teenager, protože jeho komedie o mladých gymnazistech je správně ulítlá. Kdo na place kraluje je Mádl - jeho kreace s elektrikou mě rozsekala na hadry. Hulící spolužák je cool. Škola je osazena zajímavými charaktery učitelskéh sboru. Scéna v taxíku je perfektní. Kraus dokázal svého podnikatele zahrát s takovou živočišností, že jsem mu uvěřil i záchvat na gauči se svojí filmovou i vlastní manželkou. Říkal jsem to u Janákových filmů, říkám to i tady - přílišné nadužívání vulgarit mě vadí. Film ztrácí v určitých momentech tempo, ale celkově jde o zábavné dílko, které se mi poměrně líbilo i když kulturu stříkání na zeď neschvaluji - pouze na objednávku a něco smysluplného. Je zajímavé si po tomto filmu pustit "cestu do hlubin študákovy duše" a srovnávat dobu :) ()

FIBO

Fíííha! Kde začít... původně jsem se o filmu dočetl v časopisu, jen obrázek s komentářem, že nějaký takový film vnikl, znáte to :) Nijak blíž mě podle popisu nezaujal a podle hereckýho obsazení už vůbec. To platilo do doby, než jsem film viděl v plný parádě :) Jednoduše řečeno - 5 hvězd. Důvody: kamera - dokonalá, režie - super, herecké výkony - překvapivě perfektní, osobně Mádla (a Kotka a spol.) nesnáším, ale tady jsem vážně nemohl jinak - zahráno bravurně. Hudba - hip hop - nejsem milovníkem tohodle stylu, dalo by se říct, že ho i nemám rád, ale to, co předvedl WITCH, huba mi sklapla a nevěřícně jsem civěl. Jsem soundtrackovej fajnšmekr a nikdy bych neřekl, že mě dostane hudba v tomto podání a stylu k takovému filmu. Prvotní "sprejování", výlez na noční komín - normálně, měl jsem husí kůži. Nemůžu si pomoct, ale skoro celej film jsem zastával pocit, jako bych se ho sám účastnil, všechno mi přišlo neskutečně pravdivý (škola, postavy, systém). Jsem jen pár chvil ze střední, ale tohle bylo takové osvěžení, že jsem věřil, že jsem zpátky. A rozhodně se pousmívám nad komentářema, kde lidé píšou, že se něco takového neděje, že je to nereálné, přespřílíš vymyšlené apod. Ale respektujme co člověk, to názor :) Dále - celkovej děj, těžko hodnotit, přišlo mi to jako věrné vyprávění reality a tak jsem to pojal, aniž bych se zaměřoval na konkrétní motivy, dokonce mě zamrzelo, že ten film není ještě delší než je jeho stopáž :) Ne, že bych se celej film válel smíchy po zemi, ale takhle zdravě a upřímně jsem se u filmu ještě nezasmál pár let zpátky, hlášky Mádla, které mu předepsal scénář nenechaj člověka, aniž by nevybuchnul smíchy. Sem tam v situacích to ke smíchu rozhodně nebylo (stanice PČR), ale ta věrohodnost, se kterou je to zahrané, klobou dolů. Vorel jako školník - toho někde potkat v tý podobě, jak ho vidíte ve filmu, tak mu fakt dáte přes držku :) Holubová - nezapomenu na scénu, jak inspektor řeší třídnice a ona si s tak zoufalým pohledem v očích hladí výstřih :D Poznámka nakonec - byl jsem opravdu hodně příjemně překvapenej, když jsem našel na stránkách k filmu volně ke stažení celý soundtrack s komentářem autorů práv, že jej lze volně šiřít, libovolně zneužívat a nakládat podle potřeby. Že by podmět pro další takové případy? :) Při závěrečných titulkách jsem si říkal, jak film ohodnotit, pustil jsem si ho znovu a mám jasný názor - 5 hvězd. Tomuhle říkám projekt hodnej potlesku :) A jedééééééém! Hláška Schmitzera z jedné deleted scene - "Výborné, výborné!" ()

Rousse

Prvně by se mělo vždy chválit a pak kritizovat, takže - co pochválíme? Excelentní výkony některých herců - Schmitzer (jak mi ho bylo líto při scénách s transformátorem), Holubová, Bydžovská a Mádl... Na druhou stranu, ale výkony některých mladých herců tomu postupně ale jistě ubíraly hvězdičku za hvězdičkou. Slečna, co se sebepoškozovala? Té jsem nevěřila ani nos mezi očima. Ale jinak, i když hip hop není můj šálek čaje, hudba good, scénář se mi taky líbil. Pro mě je to solidní 3 - 4, ale bohužel, spíš k té 3. ()

3 AM Code

Gympl neni bez chyb a sem-tam mi to prislo trochu krecovity, ale jinak sem se celkem bavil nebo byl zaujat dejem. Slusnej fim, o tridu vis nez drtiva vetsina pro-teenagerske produkce (nejen ceske). Je samozrejme dobre mit pochopeni pro specificky absurdni sklepacky humor. ()

Zemi11

Sprejerské vložky mě nudily. Křečovitost začínajících herců v čele s Vorlem byla nepřehlédnutelná. Českému režisérovi, který chce z odpadu bez scénáře udělat průměrný film, stačí obsadit Holubovou, Schmitzera nebo Mádla. Ostatní jakoby se začali učit artikulovat do televize. Vcelku velký hovno. ()

Forsberg11 odpad!

Z celého srdca Vás prosím, Vy tam za riekou Moravou, už prestaňte nakrúcať tie stupídne teengerské komédie s nehercami v hlavný úlohách!! Po Snouboarďákoch, Rafťákoch, Panic je nanic a iných nanic akože komédiách toho mám už akurát tak dosť. Alebo sa český producenti snažia v stupídnosti vyrovnať Hollywoodu? Veď máte aj na lepšie filmy, už ste to stokrát dokázali. O filme nemá ani snáď cenu písať, za všetko hovorí len to že som to ani len nedokázal dopozerať... Otrasná skúsenosť, už nikdy viac česká teen komédia!!! ()

Bratricek

Po druhém shlédnutí zvyšuji na 3*. Sice většina dialogů je točena ryze amatérsky (nevím zad je to záměr, ale ty dlouhé mezery mezi reakcemi jsou strašně trapný), ale misky vah vyvažuje Mádl, který je vážně třída....do toho se podařilo velmi dobře zapojit antihudbu, která hustí atmosféru. 50% ()

mohamedsfinger

Dobrý film na pozdní odpoledne, kdy zavzpomínáte na časy na gymplu, určitě v někom poznáte své bývalé učitele a s chutí se zasmějete. ()

ZkuKol

Mladí pohledem Vorla. Radost mi udělala nepřehlédnutelná dynamická kamera, která ovšem jen rozvíjí klasické režisérovy úhly. Scénář je smotaný ze zajímavých nitek, ale dost ho zabíjí stylizace a figurkaření. Herecká sestava je grandiózní, ale Mádl přehrávání nezvládl, mnozí jsou až příliš groteskní. Film je nejsilnější při vážných tónech a je škoda, že i při stominutové stopáži se dokáže opakovat a táhnout. Přitom má skvělý soundtrack, téma i sexy scény malování. Je škoda, že se tvůrci nedokázali rozhodnout pro jeden tón a jedno sdělení, čímž by pak film působil kompaktnějí a dle mě i zábavněji i silněji. Studenti z Budějovické kalí, studují, malují i milují pod taktovkou Pražské5 a v rytmech z "jihu"... 50% PS: nejlepší herecký výkon samozřejmě podává Štěpán Řezáč, který k mému zděšení zde mezi herci uveden není ;-) ()