Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Hnedoocko

Bohužel se mi tento film vůbec ale vůbec nelíbil. Nikdy bych se na něj již znovu nepodívala. Jediné, co mě za celé necelé 2 hodiny pobavilo, byla scéna, kdy rozčileného J. Krause I. Chýlková chytí a J. Mádl hráje uklidňující píseň na klavír. ()

bobby_jean odpad!

S absolútne ničím, čo sa tohto filmu týka, sa nemožem ani v najmenšom stotožniť. Katastrofálni "herci", otrasná kamera, réžia, "dej"... Proste všetko. Psychopatický češtinár konzumujúci salám na hodine, frustrovaná říďa fajčiaca cigateru na chodbe školy, coolový triedny, čo ide s grázlami sprejovať grafity, fyzikár ťahajúci žiaka z triedy za bradu. No nič, písala by som aj viac, ale chcem čo najrýchlejšie zabudnúť na to, čoho som tu bola svedkom. Odpad, omyl, brak... Keby sa peniaze investované do tohto diela radšej boli použili na charitu... ()

Master19

Pod slupkou mizerné teenagerovské komedie, kterou oživuje snad jen smažka s bubínkem, se skrývá zajímavý pohled na středo-školství současnosti. Lze tu najít věčné konflikty žáků s učiteli, kritiku přístupu obou zúčastněných stran i školství jako celku. Film balancuje na hranici absurdity. Spousta postav (Hanák, Schmitzer, Kraus) je neuvěřitelně účelových, takže doufám, že místy je ta absurdita i chtěná. Atmosféra je zachycována s velkou pečlivostí, ale i tak scénář obsahuje pár nesmyslů. Za ten největší považuji, že ač má třída, kam chodí všichni "hrdinové", klasické složení (drzoun, zhulenec, šprt, hvězda, introvertka se sebevražednými sklony...), všichni kamarádí a paří pořád jen spolu. Nebo jsem chodil do nějaké divné třídy?? :-) ()

Brandon

Gympl je takovej českej guláš, jehož přísadami jsou vtipné i vypjaté situace, absurdní nesmyslné scény, svlečené nadržené gymnazistky, cool hip-hop, tráva, Božena Němcová, bzučící transformátor, grafity, amatérští herci, hrozné postsynchrony. Jíst se sice dá a kupodivu i chutná, ale podruhé bych si ho už nejspíš nedal. ()

Schobul

Docela drsná depka, přesně tohle mě popadlo po zkouknutí Gymplu. Když si uvědomím, že opravdu takhle ti dnešní sedmnáctiletí žijí a co hůř, takoví jsou i dnešní "profesoři" ze střední. ()

Antek

Je docela problém, když film postavíte na nehercích (s výjimkou Jiřího Mádla, který hrát vážně umí). Je docela problém, když z dospělých herců uděláte expresivní panáky. A je docela problém, když natočíte generační film o generaci, které nerozumíte. Ne, vážně to není jenom o tom, že rodiče jsou kreténi a děcka cool. Takhle jednoduché to nikdy nebylo. To si raději pusťte Samotáře .... To Iolaos: Katastrofální sračka se nekoná (tou jsou spíše Hory mají oči 2), ale veledílo to taky žádné není. ()

Aven

Mohlo to být povedené. To by však nesměly být veškeré charakterové rysy postav vyhnané do tak absurdních rozměrů. Paradoxně jediný Vorel junior (k jehož obsazování do tatínkových filmů mám, nevím proč averzi) hraje postavu, která je normální a divákovi srozumitelná. Ostatní "figury" jsou naprosto nereálné - ať už je to extrémně studentům nakloněný Matonoha, zhulený spolužák na gymplu, správně záporní policajti nebo obligátní třídní kurvička. Vážně nedokážu určit, zda to tak Vorel chtěl nebo to myslí vážně, každopádně vyhnout se nereálnosti postav a tomu strašnému přehrávání, šlo by o nesmírně povedený film s výborným obsazením, zajímavým příběhem a vážně skvělou Wichovou hudbou. ()

Tomatáš

Nechápu, jak někdo může tohle označit za komedii...Jedna hvězda je za typologii postav a některé herecké výkony..Druhá za to, že to není snaha po dalších snowboarďácích či prcičkách a třetí za to, že celý tento pokus neskončil happyendem..Já jenom doufám, že se takto žádní gympláci nechovají..resp. pevně v to věřím...:( ()

Krysa SPK

Tomáš Vorel nemá jasno v tom, co chce divákovi zdělit. Chce nám ukázat sondu do současného školství nebo má být film podívanou a lá Prciny nebo co vlastně ? Má se divák smát nebo mu mrazit v zádech ? Hodně divný slepenec, který vůbec nedrží pohromadě a chvílemi je více jak trapný či dokonce ubohý. Nejvíce jsem si těšil na herecké jistoty (Kraus, Šteindler, Schmitzer, Hanák...) ale kupodivu jsem měl největší radost z výkonů mladé generace. Vorel jr. a Mádl herecky převyšují přehrávající herecké bardy (někdy až trapně přehrávající, že pane Kraus). Na příští film T. Vorla půjdu s velkou obezřetností. ()

Compadre

Adrenalinem nacpaná noční atmosféra, fajnové herecké výkony a přesně zapadající hudební doprovod made in Indy a Wich. No, já jsem byl teda spokojenej. Mádl tady jasně dokazuje, že Kotka co se týče herectví trumfnul snad o milion délek a celou tu jeho dřinu mu ve filmu fakt věříte. Narozdíl od starýho Vorla, kterej coby školník když otevře hubu je zcela mimo mísu a bejt tam trochu dýl, tak tak nevim....to samé hulící student. On a školník jsou prostě absolutní mistři v přehrávání a jejich přítomnost ve filmu mi celkem dost vadila. Jinak ale pohoda...dostal jsem co jsem chtěl (akorát komedie to rozhodně neni) ()

Millanium

Film se od svých prvních do posledních minut přelévá ze dna trapnosti do lehce nadprůměrného teenagerovského filmu. Nevím, jestli to dělalo počáteční zděšení, ale už dlouho se mi nestávalo, aby mi vlasy vstávali na hlavě z tak otřesně zahraných rolí (hlavně u studentů... trochu lépe na tom byli dva hlavní představitelé). Hiphop mi také nic neříká a hudebnídoprovod opravdunebyl můj šálek kávy. Se zavřenýma očima přidám ještě hvězdu za Krause a Štajdlera. 35% ()

Jolinar

Tři hvězdy pro Vorla jr., Jiřího Schmitzera a dj Wiche... I když Gympl není žádná hluboká sonda na téma mezigenerační vztahy, co to je graffiti nebo jak se paří v Crossu, změť roztodivných postaviček - učitelů, rodičů a jejich žáků/dětí - je přinejmenším zajímavá a to i přesto, že postrádá nějakou tu silnější autentičnost, přirozenost (některé dialogy Mádla a Vorla jsou vážně mimo). Přišlo mi, že dospělí jsou vykreslováni převážně komicky (Holubová, Kraus, Zbrožek), zato dospívající hrdinové se většinou nezbaví vážné tváře. I celkové vyznění se kloní více ke komedii, přesněji ke tragikomedii (např. při Krausovo záchvatu vzteku se vážně nasmála, nebo malůvka na záchodě: "Mirko, je to ještě vlhký!":) ... Nakonec se stejně ukazuje, že dospělí jsou na tom stejně jako jejich děti... kouří, pijou, neví si rady, jsou našvaní a nebo lhostejní.... PS Co ty dva hrozný záběry na "papírový měsíc" nebo co to bylo??? ()

Natabar

Se značným odstupem shédnutý "zázrak" roku 2007, který se u mě jaksi nekonal - a to určitě ne proto, že mi už není -náct, ani proto, že se sprejery ztěží budu sympatizovat (každému chytnuvšímu bych usekl ruce u samý prd*le). - Ono tomuto filmečku totálně podrážejí nohy rádoby herecké výkony (čest výjimkám - Holubová, Mádl), jejichž křečovitost, se kterou pronášejí již tak bezduché repliky, je do nebe volající. Jestliže Gympl získal takovou aureolu, pak jedině na základě principu "mezi slepými jednooký králem" - což jen potvrzjue v jakém průs**u český film je. ()

nevermore

Hajzlíci a naprosto nesympatické postavy, ten trapný vyhul a "flegmatický Mádl", to bylo silný kafe, ani ti profesoři to nehráli vůbec věrohodně. Nechápu jak režisér, který natočí Kouř, má ve svém filmařském vývoji takový paskvil. ()

Tereza666

Když jsem viděla ukázky a v nich odporný hobití ksicht Jiřího Mádla, kterého nemůžu ani vidět. Myslela jsem si že to bude další česká kravina. Ale....Nebylo to zase tak špatné. Podle mého, na to že je to ČESKÝ film to dopadlo ještě docela dobře. ()

KimmyJ

Zklamán nejsem, protože jsem něco podobného čekal. Film o lidech, které nechápu, zasazený do protředí, kde jsem strávil 4 roky. Některé situace jsem na gymplu zažil (to byly také jediné chvíle, kdy jsem se zasmál - ale bylo jich zoufake málo), některé se stanou tak jednou za deset let a mě velmi udivují autoři, kteří si o divácích myslí, že jim sežerou, že se toto vše stane v jedné třídě za jediný rok (viz infarkt češtináře, apod). Kapitola sama pro sebe jsou herecké výkony, ale o nich tu je každý druhý komentář, takže jen vyjádřím svůj údiv nad tím, že hraje v hlavní roli T. Vorel ml., který hrát prostě neumí. ()