Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

blondboss

Tento film nie je ničím výnimočný, ale prináša vcelku zaujímavý pohľad na život a zmýšľanie teenagerov hlavne vo veľkomestách, kde je vidieť badateľný rozdiel medzi tým, ako trávia čas oni a teenageri na vidieku. My sme teda mali naozaj iné problémy a vedeli sme sa duchaplnejšie baviť, aj keď alkohol a občas aj cigarety samozrejme nechýbali. Jiří Mádl to zvládol super a Lenka Jurošková bola nesmierne sexy. Priemerný český film s občasnými zábavnými hláškami. 60 % ()

honzic

Film s Mádlem a Sokolem, který nahradil Kotka. Každopádně je celkem koukatelný a místy má i humor. Žádný zázrak to však není, hodně věcí je dopředu vypočítaných a dělaných na efekt. Hodnocení: 45 % ()

Wurths

U nás na vesnici máme bandu asi pěti středně retardovaných downíků, kteří si ze všeho nejvíc přejí stát se herci. Jejich ochotnický kroužek jsem navštívil asi třikrát a vždycky jsem měl pocit, že na jednu stranu je hrozné sledovat je, jak se urputně snaží ve svých nehereckých obličejích vyčarovat cosi jako dobrý výkon, ale na druhou je pěkné, že si plní sny. Stejně jsem se cítil při sledování gymplu a oné plejády neherců v čele s Tomášem Vorlem juniorem, který se ani těm downíkům nemůže rovnat. Martina Procházková to všechno uzavírá a skoro se Vorlovu výkonu přibližuje: "Náhodou, ty čumíš docela hezky." "To asi všichni, když byli mladý, tak čuměli hezky, ale pak zestárnou, zblbnou, a čuměj jak úchylové." Mádl táhne, táhne, ale nevytáhne. ()

lobo87

Český pokus o určitú generačnú výpoveď. Film bol dosť rozpoltený a nedokázal sa prikloniť ani k dráme ani ku komédii, takže nakoniec ani neviete, čo ste sledovali. Herecky fajn, dominoval Mádl... 50% ()

martins

Vzpomínka na moje nedávná středoškolská léta. Taková česká obdoba kdysi slavných Prci, prci...Hodnotil bych výše, ale ty scény se sprejerstvím, vandalstvím a chování protekčního spratka Kolmana jr.sráží moje hodnocení. Jinak skvělí herci jako Hanák, Schmitzer, Holubová a hlavně Jan Kraus, sice nedostal moc prostoru, ale ve čtyřech scénách bomba. I výkon někdejšího ministra Teličky velmi dobrý. K tomu pěkné kočičky jako třeba Lenka Jurošková. Narozdíl od mnoha jiných, i po deseti letech neztratil nic ze své aktuálnosti... ()

ZHODNOTITEL

Kamera byla pěkná, některé fóry taky. Ale moje nota to asi moc není. Věřím, že študákům podobného ražení to nadchne a nadchlo. ()

Daniel2003

Nevim. Viděl jsem to několikrát, ale prostě nedokážu najít záměr tohohle filmu. Komedie, nebo drama? Spíš bych řekl, že ani jedno... ()

STORM70 odpad!

V době karantény se snažím dívat na české filmy, ale přestávám na to mít sílu.... Už mě došlo vymýšlet za co bych tu hvězdičku dal. Herci, námět, kamera, hudba, cokoli... Holubová, Chýlková, Schmitzer nebo snad Telička?.... Například u této sračky jsem se zasmál jednou.. Je fakt, že je nazvaná komedie/drama :-) , ale co třeba erotický, experimentální, rodinný... asi si ho vyhoním, když mě někdo bude honit... 1/10. Můžete mi někdo napsat do diskuze nějaký tip na dobrou českou komedii/drama za posledních deset let? ()

maestrotatum

Gympl alebo bežná príručka štúdiom pre bezstarostný život teda vlastne život s minimálnou ujmou na ústave zvanom gymnázium. Problémy, škola, učiteľka, zase problémy a sem tam nejaká párty a to stále dookola. V podstate je tento spôsob života ubíjajúcim stereotypom z ktorého je možné výjsť len rekreáciou sa v spoločenskej patológii. Ako komédia film nefunguje, úsmevný moment sa vždy objaví v správnej chvíli ale je to očividne nepostačujúce. No ako dráma funguje obstojne. Práve v tomto žánri vidím úspech a celé hodnotenie sa prikláňa k tomuto pozitívu. Ukazuje ako lahko sa môže skomplikovať život študenta/ človeka no a akým spôsobom sa dá tento problém vyriešiť či zvládnuť. Pretože každý ludský charakter disponuje inou silou a slabosťou. Na prvý pohľad priehľadný film, ktorý mierne prekvapí svojou hĺbkou. Dobrý priemer, ktorý stojí za zhliadnutie. [68%] ()

PaTeXx

Je jasné, že ve filmu se občas zasmějete, protože je neskutečně debilní, ne vtipný. Teď je otázkou, jestli to byl záměr pana Vorla staršího. No když jsem viděl obsazení Matonohy, jakožto hlavního slušného klaďase filmu, a že hlavní ženskou roli "vyhrála" nějaká slečna Procházková, která nehrála nikde předtím ani potom, pak je mi to všechno jasné. A prosím větu "Já nejsem drzej, jsem jen upřímnej." si laskavě zastrčte hluboko do prdele a už ji nikdy nevytahujte, díky. Hvězdičku dávám za Krause. ()

cimrman2.

Přesto že Gympl vyzobrazuje české školství jako čistou depresi jsem za něho pořád tak trochu rád! Já bych celé naše školství samozřejmě překopal ovšem ve srovnání se světem bych řekl že jsme na tom cca průměrně. Co k tomuhle filmu říct? Herecké výkony jsou někdy tak odevzdané až se člověku zalíbí Mádl mi tak nějak nevadil což není samozřejmostí. Nejvíce mě bavil Matonoha, Vorel a samozřejmě Lenka Haluzová. Žádný hluboký příběh se tady nenachází avšak ono stačí docela málo když je to ze školského prostředí a točí to češi čechům. Kultovní hlášky rovněž přítomny ()

_Irbe_

Bez okolků tvrdím, že Gympl je dost možná nejlepší český film pro mladé. Mnoho komentářů a recenzí tvrdilo, že nejde pouze o teenage komedii a že je hlavní rozpor generací a z toho plynoucí vtipné a trpké momenty. Podle mě nikoliv. Gympl je teenage film (naštěstí), ale originální (naštěstí 2x). Vorel to udělal po svém. Typické přílišné detaily a zběsile zrychlené máchání herců připomínají v jistých momentech až grotesku. Po slabším začátku se k filmu přidá hutná atmosféra Pražských sídlišť o což 100% tvůrcům a šlo a povedlo se jim. Pokud máte rádi Prahu z toho jiného úhlu (resp. ne klasické záběry na Karlův Most a centrum, ale spíše Smíchov, Novodvorskou, Pankrác, Jižák) budete spokojeni. Téma grafiti se prolíná od začátku do konce a i když je zpracováno asi trochu jednodušeji, bezvadně se hodí. Co se týká herců tak hlavní teen duo Vorel ml. a Mádl hraje na jedničku. Mádlovi snobský spratek a grázl, který si ničeho neváží vysloveně de. Casting u dívčích představitelek se povedl na polovinu. Ta Vorlova jenom přeříkává věty ze scénáře a v jistých scénách Vás doslova vytrhne z atmosféry jak se jí to nepovedlo. Naopak ta Mádlova je parádní a jejích předností si užijete až až. Učitelský ansámbl vede Eva Holubová, ale nejsympatičtější mi byl Matonoha. Alternativního učitele kterému žáci tykají zahrál s bravurou + pěkně zpívá. Na druhou stranu nepotěší moc přehrávající Jiří Smitchzer. Jednoznačně nejhorší postavou je "hulič". Kdykoliv vlezl na scénu se svým rádoby "trávnatým" fórem, padal film někam k Rafťákům. Nicméně vzhledem k salvám smíchu v kině, zejména mladších ročníků je jeho zařazení jasné. Gympl sice zřejmě nadchne spíše mužskou část publika (nad 14 vejš) a i přesto že to neni žádná bomba je to pohodový, vtipný (i když ne násilně a pořád) český snímek, který s přehledem poráží Medvídka, Roming apod. o prsa Lenky Juroškové (Mádlová girl). Takže kdo film viděl ví, že sakra o dost. ()

Chroustik

Tak na tenhle výtvor jsem šel do kina s nadšením, odcházel s tím že je to v celku normální film. Dalo se na to koukat, zajímavej náhled na střední :) ()

dinho_

Gympl se mi hodně líbil. Žádné zázraky jsem nečekal, ale příjemně mě překvapil. Celkem jsem se bavil. ()