Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiální text distributora)

pufina

Kdo chce, uvidí v tom víc. Kdo nechce, neuvidí v tom nic. Film naráží na spoustu hlubších myšlenek, není to jen o dětech z ulice, násilí, každodenní přežití nebo o rasových odlišnostech, ale také o světovém holocaustu. Emoční náboj člověka zasáhne v případě, pokud ho tyto témata něčím dokážou oslovit. Možná někomu změnil celkový pohled ten až sentimentální závěrečný happy-end (já bych spíš uvítala nějakou tragédii - např. smrt někoho ze studentů - a následně happy-end), ale takto to na člověka zapůsobí o dost méně. Avšak některé chvíle jsou až "pěkně" depresivní, což také udělá s divákem své. ()

Chrustyn

Na první pohled, obyčejná variace na "Nebezpečné myšlenky" ale na tu druhou překvapivě kvalitní drama se zdařilými hereckými výkony, jehož hlavní trumf spočívá v tématu holocaustu, které zde hraje velice důležitou roli. Jinak je to standardně stavěné drama ze školního prostředí, ve kterém nechybí vytrvalá učitelka, převychovaní sígři, těžký život afroameričanů v Americe a rodinné problémy. Slabší 4* ()

Arsenal83

Obohraná platňa filmov o rasizme a jeho vysporiadaním sa v Amerike je už poškrabaná. V tom množstve snímkov o rovnakej téme musí byť dielo výnimočné, aby prekvapilo. Príbeh učiteľky, ktorá učí deti, kde je v každý v gangu a kde každému už niekto zomrel v prestrelke je len málo uveriteľný, hoci by sa dial aj v samotnom Bronxe. Úplne som chápal jej manžela, ktorý sa s ňou rozviedol. Ženská sa dennodenne zaujíma len o nejaké primitívnych výrastkov a o muža nejaví záujem. Skutočne som chcel niečo nájsť, čím by som dostal svoje hodnotenie na vyššiu úroveň. No v porovnaní s mojim najobľúbejenším filmom podobnej tématiky - Crash – nemohlo Medzi riadkami veľmi obstáť. ()

Martin741

Prvy film od Richarda LaGravenese-ho, ktory som videl. Tematika rasovej znasanlivosti v akejsi skole v USA ma stale co povedat. Banda tinedzerov objavi vdaka ucitelke Hillary Swank / Million Dollar Baby/ silu tolerancie a vzajomnej znasanlivosti. To je zaujimave a iste aj chvalyhodne, ale dej sa akosi vytratil, tempo je pomale bez strhujucejsieho momentu a hrat z nich vedela snad len Hillary Swank. Lahsi nadpriemer, ale nic svetoborne : 70 % ()

laik_60

Tradičná téma „školských filmov“. Neprispôsobivé deti, odchované ulicou - americky tradične „podfarbené“ od černochov cez hispáncov, aziatov až po belošskú menšinu. – a mladý začínajúci pedagóg. V tomto prípade krásna nohatá Hilary Swank. Mimochodom ani tak jej herecký úkon neupútal ako tí mladí teenedžeri. Ako skupina, to zahrali skvele a autenticky. Naviac film bol perfektne dobovo podmazutý skvelými černošským punkom a rappom. Jedno je isté aj S. Poitier (Pánovi učiteľovi z lásky) aj M. Pfeiffer Nebezpečné názory) aj H. Swank v tomto filme poukazuju na jedno žiadny systém školy nevychová a nezapôsobí na mladých toľko ako učiteľ s veľkým U. Učiteľ s prirodzeným talentom , charizmou umením osloviť vnútro mladého človeka. Šťastní sú tí, ktorí v živote na takého natrafia. Film ,zaujal napriek trochu spomalenej záverečnej časti. Dávam 4b. ()

• Scénář čerpal z knihy "The Freedom Writers Diary" od Erin Gruwellové a dětí z Wilsonovi střední školy. (mi-ib)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Freedom Writers. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles a Long Beach. Scény zo školy sa natáčali na Hamilton High School. (MikaelSVK)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech