Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ragdoll

Brutalita mi v hororech vůbec nevadí, při pohledu na krev nezbělám jako zeď a příběh moc neřeším, neboť je u tohoto žánru většinou těžce irelevantní. Nemohu však vystát nezábavné vycpávací momenty snažící se udržet diváka v napínavém modu, které z 95% selhávají. Jedná se o nesmyslný sled vraždících scén, kde nejpoužívanější objekt je motorová pila, kde jde o rozporcování všech lidí co nejbrutálnějším a nejkrvavějším způsobem. K čemu potřebujeme logiku, když se o všechno postará jedna velká cisterna s červenou barvou? Viděl jsem všechny díly Saw a mohu říci, že tenhle je z nich nejméně zábavný a matematika typu čím více kusů těl, tím větší obliba jaksi nefunguje. Zápletka je neuvěřitelně absurdní a na nás útočí jeden zbytečný flashback za druhým, kde se tvůrci snaží ospravedlnit všechny ty námi viděné příšernosti, bohužel však bojují předem prohranou válku. Už je mi jasné, proč z toho nevznikla pouhá trilogie, protože tohle by jako ukončení nezanechalo příliš dobrý dojem ()

ElizabethBay

Trojka je pro mě zatím nejlepším dílem, dala bych mu rovných 3.5. Zatím celá serie Saw je pro mě nudnou záležitostí, jasně samotný námět je výživný, ale realizace je slabá. Hodinu a půl koukat na režii stylu videoklip s tisícem opakovaček a ještě k tomu v každém dílu odznovu, je krajně úmorné. Tleskám odporně realistickému (až naturalistickému) ztvárnění efektů, psychologii postav, ale bohužel jako celek jsou filmy nepovedené. ()

klukluka

Když jsem neomdlel při tomhle (zvláště zdařilá byla zejména detailně snímaná operace hlavy), tak už bych snad u žádnýho filmu nikdy omdlet neměl. Tvůrci téhle nepěkné pohádky pro dospělé diváky (sousedův kluk má 10 let a viděl všechny díly) jsou šílenci a úchylové, ale musím jim chtě nechtě přiznat, že to, co dělají, dělají dobře, ichtilové. Nemělo to už kvalitativní parametry předchozích dílů, bylo to dost ukecané, což se neblaze odrazilo zejména na scéně, kdy Amanda s prostřeleným krkem ne a ne umřít, a teprve když jí skládankář odvyprávěl jejich společný příběh (tipuju to tak na 4 minuty keců), mohla se konečně sesunout k zemi a spokojeně zavřít voči. Ale nepříjemné pocity se v průběhu sledování dostavovaly v hojném počtu, což je v případě SAW neklamný důkaz, že všechno fungovalo, jak mělo. Tři hvězdy jsou pro mě obdobou 50ti a 60ti procent spokojenosti a pod tuto hranici se takto udělaný film prostě nemůže dostat. Že byl odporný? Proto jsem na něj přece koukal. Od každého žánru očekáváte jiné prožitky. Tady jsem dostal přesně to, co jsem si já idiot zasloužil. ()

HiddenDragon

Slusne pokracovani od stejneho rezisera jako "Saw 2" (coz ma bohuzel sva negativa). Scenaristou je opet Whannell (Adam z jednicky) - to je urcite dobre, protoze je sikovny, vse je kupodivu solidne provazano na minule dily a opet o trochu vic poznavame pozadi vseho, co stoji za pripravou uchylnych zkousek "Skladackoveho vraha". Zase ma film dobrou pointu i atmosferu (krasne ujete pasti a mucidla :). Bohuzel uz ve dvojce mi reziser Bousman dokazal, ze mi jeho misty hodne strihany a zrychlovany (temer "videoklipovy") styl nesedi. Take si libuje v plynulych prechodech kamer z normalni sceny napr. na scenu s testovanou obeti nebo flashback vysvetlujici neco z minulosti. Nekomu to urcite sedne, ja se obcas trochu ztracel, protoze nemam uplne rad, kdyz si musim v mysli chronologicky rovnat udalosti nebo premyslet, na co prave koukam. Jako jo, zabere to treba jen dve sekundy, jenze kdyz je podobnymi strihy a prechody prospikovan cely film, zacne to podvedome byt neprijemne a formalne mi to pak nesedi. Take Amanda (S. Smith) mi uz zacinala lezt misty na nervy a furt jsem si rikal, kdy ji konecne nekdo pretahne traverzou :-D Jo, a taky to mohlo byt kratsi :) ()

lonewolf

Bohužel obrovské zklamání. Tmavé, nudné a špatné. Příběh je už jenom nastavovanou kaší, nepřínáší nic nového a za půlkou už přestává bavit. Jediné co je pozitivní jsou ony "flashbacky". Pokud se Vám líbily přechozí dva díly nenechte si je zkazit tímto následujícím třetím. ()

Eraserhead

Tak tohle je snad první hollywoodský film se stomilionovou tržbou při kterém se mi zvedal žaludek (nevím jaká verze běží v kinech, ale UNRATED to dokázal), zejména scéna s člověkem topícím se v našlehaných hnijících prasatech stála za to. Jinak že „míň je někdy víc“ tady platí určitě. Dvě hodiny je na brutální krvavý thriller (!!!) přeci jen dost, ale tvůrci do něj chtěli nahustit co nejvíc. Proto sledujeme propletenec prvního i druhého dílu abychom byli dovedeni k pointě dílu třetího a jelikož byly motivace všech naplněny a uzavřeny, tak jsem zvědav co si na nás vymyslí v chystané čtyřce. Ale hollywood si s „definitivními“ konci vždycky nějak poradil (Terminátor 2, Vetřelec 3, Halloween:H20). ()

Castorr

Jeden z těch lepších hororů, ale na jedničku to má hodně daleko. Tenhle díl je sice nejkrvavější, ale pořádnej horor není jenom o proudech krve. ()

wosho

Horší než jednička, lepší než dvojka. Zprvu to vypadalo na *** a dobrý, to by tam však nesměl být ten konec kdy se z Jigsawa stane filozof humanista. To mě jako dostalo a hlavně pobavilo a proto této pointě dám o * víc. A taky tam byla zatím nejpromakanější poprava-z těch rozmixovaných děsně starých prasat mě bylo na blití. Fuuj, ještě teď bych blil při té vzpomínce. Fůůůůůůůůjjjjjjjjj :-) ()

1860

Tolhe se snad mohlo líbit, jen sadistickým divákům, kteří vyhledávají ve filmech jenom krev a nechutné scény při nichž se nachází ve velkém množství.. ani dobrý zvrat, který se vyskytoval u předchozích dvou dílů, se nyní nějak vytratil.. ()

cab

Jigsaw je zpatky ve tretim pokracovani uspesne hororove serie, ale tentokrat je nucen prenechat mucednicke praktiky a originalni pristroje smrti sve ucednici, ktera zasahuje do zivotu nic netusicich obeti. Zajimave a docela pusobive zpusoby ukonceni zivota nebohych lidicek v jinak nudicim a otrepanem havu. Studnice zasob je vycerpana, ale hluboko do kapsy, jak vidno, dost lidi nema. 40% ()

Nons3nse

Čím ďalej pozerám sériu SAW tak tým sú tam dômyselnejšie pasce ,ktoré by ma ani vo sne nenapadli. Zo SAW sa mi najviac páči jeho príbeh.Všetko do seba zapadá ako puzzle . Mne sa SAW séria viac a viac začína páčiť.V každom diely rozličné pasce,rozličné príbehy,a to sa mi na tom páči.Uznávam , že v tomto filme je dosť brutality,ale to sa k tomu hodí. Všetky diely čo som doposiaľ videl ,mali efektný záver , ktorý je úplne nečakaný ,ale všetko nakoniec dáva zmysel. ()

Tydlidáš

7/10 - Je dost vidět, že to má stejnou režii a vlastně i herce ze dvojky. Spíš je to taková dvojka vod dvojky než trojka vod jedničky, ale to bych se do toho asi moc zamotal....=) Film dává další vysvětlení ohledně předešlých příběhů a hlavně ohledně Amandy, která podle mýho je skvěle zahraná a i sama o sobě dokonale napsaná postava.... Celkovej příběh mi přišel na pohodu stejně tak jako opět strašně překombinovanej závěr. Podle mýho další dobrej díl tohodle seriálu............................................................................................................................................................................................................... Dodatek: Po přečtení některejch komentářů tady jsem zjistil, že jsem asi absolutně otupjelej. Saw 3 je brutální, ale dělat z toho takovej masakr...? Já sem si u toho teda nějaký jídlo klidně picnul a to zrovna u operace hlavy a obrazovku sem teda rozhodně nepoblil... Tak nebuďte takoví cíťové......=) ()

AdamesWWE

[6/10] Bezduchý horor ktorý nesie názov SAW 3, ale ako pokračovanie film rozhodne nefunguje lebo dejovo to je dosť rozpačité a rozhádzané, veľa myšlienok v deji, orientovať sa v tom môže fakt len fanúšik série. Ale ako samostatný brutálny horor je to dobré. Dosť vrážd, zaujímavé pasce ktoré pôsobia ako obvykle drsným dojmom, ale ako celok asi najnezaujímavejší a najviac naťahovaný diel z celej série. ()

Paity

Další vystupňování řežby, která nemá na filmovém plátně obdoby. Další pokračování, co vše se dá lildem udělat. ()

MatejNosal

Jednotka je klasika, dvojka ako tak dôstojné priemerné pokračovanie a od trojky to už ide dole vodou nudné a opakujúce sa. (45%) ()

Gogo333

Trojka navazuje hned dvojku a ukazuje následující události. V trojce přitvrdili a pár scén už bylo docela na hraně, ať se týká brutality a nebo nechutnosti (kroužky v achilovce, topení se v kaší z rozemletých zkažených prasat). Osobně už to tolik nebavilo jak díl předchozí. Navíc chování některých postav docela prudilo a bylo tady trochu víc nesmyslných věcí. Slabé 3*. ()

Pat.Ko

Jedným z najväčších pozitív filmu je jeho vynikajúci scenár. Leigh Whannell a James Wan, ktorí sú zodpovední za scenár prvého filmu Saw, sa vrátili ako scenáristi aj v tomto filme. Ich schopnosť vytvoriť zložitý a prepletený príbeh, ktorý udržuje diváka v napätí až do konca, je ohromujúca. Príbeh je plný neočakávaných zvratov a prekvapení. Režisér Darren Lynn Bousman vytvoril vizuálne pôsobivé a vizuálne šokujúce scény. Brutálne a kruté testy, ktorými musia postavy prejsť, sú zobrazené súčasne odpudivým a fascinujúcim spôsobom. Bousman zručne využíva temné a klaustrofobické prostredie, aby ešte viac zvýraznil napätie. Hudba skladateľa Charlieho Clousera pridávajú filmu na intenzite a pomáhajú vytvárať atmosféru strachu a napätia. Film obsahuje množstvo brutálnych scén, ktoré môžu byť pre niektorých divákov príliš šokujúce a odpudivé. Preto je film vhodný iba pre tých, ktorí majú rádi tento žáner a majú odolnosť voči explicitnému násiliu. 9/10 ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí