Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

Miloško

Trochu kontroverzná česká komédia zabŕda do dosť ošemetnej témy interupcií.Šteindler to možno trochu prehnal takými nezmyslami ako sú scény z dalajlámom,alebo porno UFO s pornohercom Rosenbergom.Ale zas netreba to brať tak vážne,videl som omnoho horšie české filmy,táto je dobrá aj čo sa týka trikov.Je to taká paródia o živote.A aj Dorotka sa mi páčila,hlavne v dvoch scénach s Kotekom....(DVD,01.09.2008) ()

samuelsson

Ak chcete vidieť film, ktorý je o ničom, bez posolstva a navyše sa snaží byť vtipným, potom si pozrite O život. Ja ale tento risk neodporúčam podstúpiť. Zápletka, ktorá je strašne zle spracovaná, od hereckých výkonov, cez scenár až po celkové filmové prevedenie, je o nechcenom otehotnení. Už od začiatku vás začne iritovať zle vybraný soundtrack, ktorý sa ale postupne našťastie zlepší. Vizuálne efekty, ktorých dôvod naozaj nepoznám, sú nielen zbytočné, ale aj rozptyľujúce, namiesto aby boli povzbudzujúcimi. Morálne poučovanie v podaní Dalajlamu a českého poslanca (áno aj ja som sa čudoval, kto všetko je vo filme „napchatý“), ma iritovali už od prvého momentu. Jediné pozitívum filmu je jeho občasná „prekvapivosť“, tým pádom sa nebudete nudiť. Jeden z mála filmov, nad ktorými som naozaj rozmýšľal či im dám „až“ 1 hviezdičku! ()

missaak

film neni az tak spatny, i kdyz musim rict ze u filmu o filmu sem se zasmal skoro vic, ale patu nema a o hlave se neda skoro ani mluvit :)) ()

sirrgulo

Na první pohled ptákovina se postupem času ukázala jako zajímavý snímek. Kotek mi konečně jednou nevadil a zbytek hereckého obsazení se taky povedl. A tak se ve spoustě šílených scén dočkáme celé řady vtípků a také například polemizování o potratu.V českých luzích a hájích výjmečný snímek. ()

Lewaso

Neobvykle si dovolím nesouhlasit s většinovým názorem, protože v tomto filmu (který bych mimochodem nezařadil mezi komedie) bylo zakouzleno tolik životních mouder, které ač měly prapodivný háv, přesto plynuly ze ztřeštěného děje. Někdy je lepší víc poslouchat mezi slovy, než se nechat uchvacovat pseudointelektuálními bláboly... ()

rysafi

Takové meditační to bylo. Ale musím už přepnout, sice bych chtěl vidět až do konce. Možná by aj pět hvězd padlo. Lidi tady nemají očividně ponětí o dobré zábavě. ()

Alden_Larson

"Díky za každé nové ráno" byl moc dobrý film, "Zoufalé ženy dělají zoufalé věci" byla naprostá kravina, a tento film je něco mezi. Není to dobrý film, ale je na něm pár věcí, které bych označil za chvályhodné. Na jednu stranu je film celkem hezky notočený, na druhou je ale otřesně sestříhaný, střih je někdy tak rychlý až je dezorientující. A počítačové efekty na tom jsou ještě hůř, všechny vypadají příšerně. Hudba je docela dobrá a celkově se hodí k rychlému tempu filmu. Děj filmu je ale možná až moc rychlý, některé scény se odehrají tak rychle, že je divák možná ani nezaregistruje. Film taky není vůbec vtipný, možná to jsem jenom já, ale když se všechen humor motá kolem sexu, tak se holt moc nezasměju. Herecké výkony nebyly špatné, ale přišlo mi, že byly místy zbytečně přehrané. Ve filmu je taky několik klišé a jiných rušivých elementů. Myslím si, že bych si tento film užil víc, kdybych si před shlédnutím dal nějaké psychedelické drogy, jinak si ho nedkážu užít ani ironicky. 3/10 ()

petul odpad!

Můžu říct, že jsem hodila mezi Odpad mnohem zdařilejší filmy. Sice na rozdíl od jiných proti Kotkovi nějak zvlášť zaujatá nejsem, ale u tohoto filmu jsem byla překvapená, co za film se dá natočit. Ubohost, hloupost a trapnost se střídaly s ubohostí, hloupostí a trapností. Nevěřícně a s úžasem v očícha jsem hleděla a přemýšlela, zda může vůbec film ještě více poklesnout. Odpad, odpad, odpad. ()

david666

Takovou roli a takovou slátaninu si ani Kotek nezasloužil:-) Na Dorotu se pěkně kouká (ostatně jako vždy) - to je ale asi tak vše. Dějová linie s poslancem mi připadala úplně mimo mísu a jen zbytečně ztrapňovala již tak slabý děj. Holt můj oblíbenec Štaindler zklamal na celé čáře. ()

tuxie odpad!

Už dlouho jsem neviděl tak strašlivý film. Opravdu kromě barvy chybělo tomuto dílu vše, co mohlo. Kravina prvního stupně vhodná pro lidi po důkladné lobotomii. ()

gpx

Jedna z lepších komedií poslední doby ...sakra vlítla mi do bytu vietnamská beruška.... kde sem to byl. Jo, velmi zábavný film, kterej se ničeho a nikoho nebojí. Pro ty co se pohoršují, samozřejmě, že to není myšleno vážně - je to prostě prdel. ()

christiene odpad!

Nejdřív mi to přišlo i vtipné... Antisexuální Kotek zbouchne koktající manekýnku uprostřed lesů a vydávají se zpět do civilizace pro zázračnou pilulku... Film jsem ale vypla v momentu, kdy Kleplovi vlak urazil hlavu, která pak cestovala na ježkovi, a jeho duše se "rozdvojila".... větší hovadinu jsem fakt neviděla. ()

meteleskum

Opět příklad toho, jak je super se nedívat první na hodnocení z csfd.cz a udělat si vlastní názor. Pro mě 70%, ale čtyři hvězdy dávám proto, kolik lidí to odsoudilo. Výborně jsem se bavila, lehká surreálnost - budha a dvojduše Klepla, uzdravující Kotek, komické dialogy, místy hororové scény z vesnické hospody, fajn triky, lekla jsem se u scény s vlakem, prostě bylo to temporytmicky správně, dobře načasované a hezká pointa. Není to blbina, je to prostě odpočinkový filmec. ()

Saxos odpad!

Tady jde opravdu o život. Vlastní! Premiéra mě minula a vůbec to nevadí. Hrůzy: uměle zpívající Kokotek; koktající modelína, kterou nikdo nemá rád; nekonečné řešení prasklé šprcky. Závěr: nedoporučuji ()