Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

reccal

Vcelku ne až tak stupidní nápad dokonale zabíjí hysterická Dorota, která těží jen z toho, že má slavnou mámu. Bohužel se nepomamila, paní Šišková je totiž herečka. To, co její dcera předváděla v tomto filmu, přesahuje všechny meze zdravé sebekritiky - a meze divácké koukatelnosti. V kombinaci s Rosenbergem, který je dalším hřebíčkem do rakve hysterie a bezútěšné trapnosti, mě napadá otázka, kam dal Šteindler mozek a oči. ()

Dupac

Otravný hybrid teenagerovské komedie, rozmnožovacího dílu animáku Byl jednou jeden život, zoufalého pokusu o společensko-politickou satiru a Ž-kových thrillerů. V momentě, kdy se objeví Robert Rosenberg a komentuje zásady P-branže, se z neškodné sračičky stává regulérní odpad. Jednu hvězdu zachraňuje těch pár skorovtipů a Robert Nebřenský, ikdyž hláškuje ve zcela nesmyslné roli. 15 % ()

foils

Když jsem O život viděl v kině, nechápal jsem, jak je vůbec možné, aby Milan Šteindler natočil něco takhle podivného. Dnes už je záhada rozřešena - k práci na filmu se přinachomýtl Jiří Vejdělek. Přesto má film i své světlé momenty - třeba lekce společenského chování v lese s Alex'em Hemalou (upozorňující na zbytečnost opusů Magdy Vášáryové a Ladislava Špačka) by měla patřit do zlatého fondu české komediografie! ()

P@\/EL

Hluboce podprůměrná česká komedie, která se snažila být tak originální, že z toho nakonec nic nebylo. Nenašlo se tu téměř nic, čemu by se dalo zasmát nebo by mě aspoň trochu pobavilo (za zmínku snad stojí jen morbidně useknutá hlava poslance Palcáta), což u komedie považuju za samozřejmost. Pravda je, že děj je velmi ulítlý, nenabídne žádnou složitější zápletku, postrádá jakýkoliv zajímavý nápad a někdy hraničí až s trapností. ()

Joachim36

Film by se měl hodnotit dle žánrů "teenagerovských komediií". Pak tedy zcela jasně exceluje ve společnosti filmů končících na ...ÁCI. Dal bych menší hodnocení, ale protože je v této kategorii film velmi silně podhodnocen, tak dávám 5. ()

Larikazka

Na film jsem se podívala na doporučení, jinak bych ho vůbec neznala. Pár dobrých a dokonce vtipných scén se našlo. Jinak film přeskakuje jakoby z děje na děj a je to o ničem. ()

fruitixx

Parádní filmeček pro děti, ve kterém je řečeno vše. Třeba jak člověk může přijít o hlavu nebo jak oživovat mrtvé. O nic jiného vlastně ani v životě nejde. ()

Peabody

stejně nechápu, kam se podělo režijní umění MŠ, po vrať se do hrobu a Díky za každé nové ráno je to prostě už jen propad a tragedie. ()

sister odpad!

Ono v podstatě stačí vidět jména herců, aby si člověk udělal o filmu představu. Štěstí, že jen málokdo má o českém filmu iluze, tak asi tenhle trapný pokus o nějaké to ha-ha málokoho zklame. Ha-ha. ()

monicqa

po precitani komentarov som od tohto filmu vela necakala, ale celkom ma prekvapil. podla mna by si zasluzil viac ako 32 sucasnych percent, ked nie viac tak aspon 50%. ja osobne davam 4 hviezdicky - za zaujimavo haluzne spracovanu temu, za koktajucu nvotovu (ale strasne mi vadila ta slovencino-cestina), jej matku a za tie futuristicke prvky - az na scenu s pornofilmom. do poslednej chvile som cakala ako to skonci, a to sa mi casto nestava. goooood ()

Netinka

z tohodle filmíku jsem celkem na rozpacích... Když jsem si to pouštěla, nevěděla jsem co mám čekat. Paradoxem je, že jsem to netušila ani po skončení filmu... Každopádně sabotáž Křesťanství mě jako antikrista vážně pobavila. Klepl byl vostrej.:D Ve filmu se najdou i vtipné situace, kdy se upřímně zasmějete, ale těch zas tak moc není. Spíš se jedná o ironickou komedii s nahořklou chutí . ()

Angel7

Kto hodnotí túto komédiu príliš vážne, tak z môjho uhlu pohľadu nepochopil čo autori chceli povedať. Ešte je to aj o očakávaní. Osobne som očakával niečo hrozné a bol som milo prekvapený. V celej tej parodizácii a ľahkosti je toľko grácie, že je to veľmi, veľmi sympatické. Toto nie je Shakespeare a tvorcovia sa určite nenahnevajú, že si to nepozrieme druhý raz. ()

ohneta

Já se docela bavil, sice to byl trošku mišmaš, ale jinak příhoda jak poslanec Palcát přišel o hlavu, byla docela ffffftipnááá. ()

nimble86

Opět jeden z filmů poslední doby, na který jsem sice byla zvědavá, ale který mě absolutně zklamal. Čekala jsem víc a nemyslím, že bych si přála vidět ho někdy znovu. Pochybná zápletka, nicneříkající herecké výkony a fádní závěr. Asi od poloviny filmu jsem čekala jen na závěrečné titulky. ()

kanon48

Samotný film mi až tak špatný nepřišel, dokonce jsem se při něm i bavil i když to není bůhvíjaký " skvost " české kinematografie. Ale hlášky typu " Je to hnus a všem ostatním to nedoporučuji! " nejsou určitě na místě! Každý má právo film shlédnout a udělat si o něm obrázek sám. Kdo má rád nenáročnou zábavu, ať si poslouží. ()