Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (116)

Už tam budem? (2013) (S08E08)

Minulou epizodu jsem vcelku chválil, protože jsem tiše doufal, že přináší do finální sezóny zlepšení, ale mýlil jsem se. Tento díl ukázal, že Dexterovi, na něhož jsem se rád díval, už zřejmě odzvonilo. Chladný cynik s neotřelým suchým humorem udělal místo citlivému týpkovi se smyslem pro rodinné hodnoty a už to prostě není ono. ()

Ohraná písnička (2013) (S08E09)

Ne, že by se v deváté epizodě nevyskytly zajímavé momenty, ale v tom je právě tem problém. Byly to jen momenty, jinak mě příběh dílu ničím příliš nezaujal, navíc mě stále víc štve, že je celá osmá řada postavená na nových postavách, které byly navíc dosazeny do děje dost pofiderním způsobem. ()

Sbohem, Miami (2013) (S08E10)

Hodnocení jsem ponechal stále pouze v lehkém nadprůměru, protože ani tentokrát nechyběl poněkud přecitlivělý Dexter a poněkud otravná Dr. Kdesevzalatusevzala. Uznávám, že mě závěr epizody přece jen potěšil, protože z děje odstranil alespoň jednu brzdu. ()

Ten starý Dexter (2013) (S08E11)

Řekl jsem si, že nebudu morous, a přihodil jsem jedenácté epizodě jeden kousek navrch, přestože titulní postava zůstala ve svém přecitlivělém módu. Děj byl tentokrát každopádně svižnější a bavil jsem se určitě víc než u předešlých dílů. K původnímu Dexterovi to mělo ovšem hodně daleko. ()

Pamatuješ si ty zrůdy? (2013) (S08E12)

Předchozí díl jsem v podstatě pochválil, a teď přišlo tohle... Finále osmé sezóny a vlastně i celého seriálu se krutě nepovedlo, a to nejsem fanouškem happy endů, depresivnější závěry mi vůbec nevadí, ale tentokrát to bylo fakt divné. Nedokázal jsem překousnout ten strašný alibismus tvůrců, kteří se rozhodli potrestat veškeré zlo jako v typické pohádce z Disneyho dílny. Myslím, že si seriál, který jsem osm let sledoval, zasloužil propracovanější zakončení. Knižní předlohu jsem nečetl, ale jestli to takhle napsal Jeff Lindsay, padá moje kritika na jeho hlavu. ()

Nová krev (2021) (S09)

Z mého pohledu to vypadalo tak, že měli tvůrci po celou devátou sérii problém s udržením setrvalé kvality. Jednotlivé epizody na mě působily značně odlišným dojmem, což se odrazilo na jejich hodnocení, a vše dokonalo to holé neštěstí, které na mě bylo vypuštěno v podobě finálního dílu. Můj výsledný dojem po shlédnutí deváté řady je, i přes hodnocení vyjádřené hvězdičkami, takový, že tato záležitost neměla být natočena. Závěr osmé série mě opravdu naštval a sotva po deseti letech vychladnu, přijde ještě horší pecka. / Poučení: Chceš si užít parádní seriál? Dej si Dextera a vynech osmou a devátou řadu. ()

Studený start (2021) (S09E01)

Hmmm, to bylo divné. Devátá řada seriálu Dexter a já jsem z první epizody pochopil, že vlastně o Dextera nepůjde. Místo bezcitného Dextera Morgana se tu prezentuje emocionální Jim Lindsay, který debatuje s mrtvou sestrou a snaží se sbalit jelena. Astrální Deb pro mě byla druhým velkým zklamáním, protože za celou dobu nepoužila ani jeden šrapnel. No, závěr osmé sezóny byl totální katastrofou a nejsem si jistý, jestli má tahle politicky korektní řada nějaký prostor na zlepšení. Budu doufat. / Poučení: Děcka vás leckdy najdou s větší jistotou než Goro, bílý pes. ()

Průtrž průserů (2021) (S09E02)

Druhé setkání s Jimem Lindsayem pro mě dopadlo podstatně lépe, než jsem čekal. Stále ještě mám výhrady k mnohým záležitostem, stále ještě těžce vydýchávám, že můj jediný oblíbený sériový vrah někoho zabije jen na základě neověřených informací od jediného zdroje, ale epizoda jako taková mě vcelku bavila, a pokud se něco úplně nezvrhne, snad bych si mohl i s lehkým optimismem zadoufat. / Poučení: Pod ohništěm bývá největší tma. ()

Kouřové signály (2021) (S09E03)

Děj třetí epizody byl vcelku zajímavý, napětí se tu nějaké našlo, i ta mrazivá atmosféra byla docela vydařená, takže mi tu už chyběl jen Dexter. Jim je totiž z jiného těsta; touží po rodinném životě, je podivně emocionální (což je dost paradoxní), ale je možné, že je jen poněkud paralyzovaný neustálým mrazem. Z původního Dextera jen tu a tam prokmitne krátký záblesk a v těch chvílích si říkám, že snad není všechno úplně ztraceno, ale čert ví. / Poučení: Před silnými se neponižuj a nad slabší se nepovyšuj:-) ()

H jako hrdina (2021) (S09E04)

A vida, vida, nakonec jsem se přece jen dočkal epizody, která mě dokázala přesvědčit o tom, že by to takovýmto způsobem mohlo fungovat. Možná to bylo tím, že tu hrál Dexterův odvar Jim spíše jen jakéhosi průvodce dějem, jež se konečně stáčí dlouho předpokládaným směrem. Nu což, počkám si a zjistím, jestli to tvůrci zvládnou tak, jak bych si představoval. / Poučení: Nesedej do auta k cizímu člověku (zvlášť, když jde o bílého heterosexuála). ()

Na útěku (2021) (S09E05)

No dobře, za mě se tohle tvůrcům příliš nepovedlo. Tak prvoplánová regulace směřování příběhu se hned tak nevidí. Pokud mě v páté epizodě něco bavilo, byla to Kurganova dějová linie, to, co se dělo kolem Harrisona už jsem v seriálu viděl dříve, a zbytek děje tvořily "souhry náhod", které bily do očí tak, až jsem měl pocit, že tvůrci parodují sami sebe. A zrovna, když jsem si začínal myslet, že by to mohlo fungovat... / Poučení: Nechceš, aby tě našli? Nenechávej drobečky. ()

Příliš mnoho tuňákových sendvičů (2021) (S09E06)

To jsou ale brutální výkyvy v kvalitě jednotlivých dílů. Minulá epizoda byla přímo zhovadilá a teď dostanu část s kvalitní atmosférou, slušným příběhem, který nepostrádal napětí, a najednou jsem se zase dobře bavil. Jen mě mrzí, že se tvůrci rozhodli zapojit do děje deváté řady Harrisona, ten mi tady fakt překáží a mnohem víc by se mi líbila náhrada ve formě propracovanější Kurtovy dějové linie. V tomto případě za mě spokojenost. / Poučení: Nebuď líný a hrabej, určitě na něco narazíš. ()

S kůží na trh (2021) (S09E07)

Tak se konečně zadařilo podruhé za sebou, z čehož mám radost, protože tím pádem nešlo o ztrátu času. Děj se postupně zajímavě (neříkám, že nepředvídatelně) zamotával, znovu bylo plně přítomno napětí, nechyběla kvalitní atmosféra, takže jedinou vadou na kráse pro mě zůstává Harrison, na kterého si už evidentně nezvyknu. / Poučení: Nekousej kamioňáky. ()

Nefér hra (2021) (S09E08)

Teď už jsem fakt zmatený. Po dvou předchozích epizodách jsem už opravdu věřil tomu, že se bude zbytek série vyvíjet k mé spokojenosti, ale ani Joker situaci v tomto dílu nezachránil. Velký prostor dostal Harrison, což pro mě nebyla dobrá zpráva, ale ještě horší to začalo být od chvíle, kdy místní policejní šéfka během jednoho odpoledne (no dobře, tak i podvečera) vyřešila případ Řezníka ze zálivu. / Poučení: Nejezdi do Iron Lake, zdejší koncentrace vrahů je děsivá. 3*- ()

Zůstane to v rodině (2022) (S09E09)

Přes mou přetrvávající animozitu k postavě Harrisona jsem si devátou epizodu docela užil, jen mi Dexterovy argumenty, jimiž obhajoval to, co dělá, připadaly podstatně slabší než před lety. Ale i za to asi může jeho syn; ta postava mě děsně irituje. No, pokud se tentokrát opravdu jedná o závěrečnou sérii, očekávám konečné řešení morganovské otázky. Nějak si nedovedu představit jiné finále, které by dávalo smysl. / Poučení: Je to sice stereotyp, ale pozor na indiány, jsou to skvělí stopaři. ()

Otcovy hříchy (2022) (S09E10) odpad!

Natáčení seriálů svého času ochromila stávka scénáristů a já mám zrovna teď pocit, že někteří z nich by měli stávkovat doživotně. Velké finále deváté řady a vlastně celého seriálu mi jen vyjevilo, jaký jsem kkt, když jsem se po zmršené osmé sérii (a hlavně jejím závěru) k Dexterovi ještě vrátil. Tímto přísahám a slibuji, že se na případnou desátou řadu- "Dexter X: Afterlife Kills" už určitě dívat nebudu. Děj deváté epizody naprosto postrádal logiku a její scénář v podstatě popíral všechna pravidla, která si tvůrci pro seriál nastavili. Děs. / Poučení: Člověk by měl mít děti, aby se o něj měl ve stáří kdo postarat. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021